PS3 jako odtwarzacz filmów Matroska (.mkv)?

gianbuffon

New member
Jestem nowym użytkownikiem PS3 i próbuje od kilku dni za pomocą mk2vob przerobić plik .mkv na format obsługiwany przez ps3. Film ma być nagrany na pendriva. Do tej pory robiłem kilka prób ale za każdym razem po włożeniu dysku do PlayStation jest komunikat że nie ma żadnych tytułów do odtworzenia. Co może być przyczyną?

Tak masz ustawione?
http://www.hdtv.com.pl/forum/566237-post1302.html

Jak kopiujesz film na pendrive, to jaka nazwę ma folder? Pamiętaj, że jak film nazywa się np. The Walking Dead i go przerobisz w M2V, to po przerobieniu pojawi się folder: 'The Walking Dead' a w nim kolejny 'AVCHD'. Na pendrive kopiujesz sam folder AVCHD, bo tylko taki konsola odczyta. Podpinasz pena do PS3 i klikasz X, powinno się pojawić AVCHD, klikasz X i oglądasz film.
Jeśli przerabiasz film nie na AVCHD, tylko na File, to wtedy po podpięciu pena nie klikasz X, tylko trójkąt i wyświetl wszystko i tam znajdujesz swój film.
 

alien2004

New member
To ja już naprawdę nie wiem, u jednych działa u innych nie. A jakim programem przerabiasz bo ja multiAVCHD i od czasu zmiany oprogramowania niestandardowe rozdziałki mi nie chodzą. Oczywiście chodzi mi o program, który przerabia film w około 5 do 10 min gdzie mogę wstawić swoje napisy a dźwięk jest w DTS.
 

drosophilia

Active member
Bez reklam
musze zwrocic honor, wczoraj faktycznie zdazylo mi sie miec problem z filmem z niepelna rozdzialka, Mianowicie Shrek 4, rozdz. 1920 x 886 (jakos tak). Jak widac brakuje kilkudziesieciu linii do 1080p. Ustawiajac transcoding video na auto mkc2vob (AVCHD usb) program tylko muxuje. Jednak fajtycznie u dolu powstaje duzy czarny pas. Akurat w tym przypadku warto obejrzec film z polskim dubbingiem, wiec zrezygnowalem z ang. DTS na rzecz pol DD5.1. Wobec tego przerobilem na format auto (file) - MPG. Obraz z pasami u dolu i u gory, lepiej niz w przypadku AVCHD. Proponuje najpierw moze sprawdzic zawartosc filmu pod katem audio, czy ma ang. DTS czy nie. Jak wiadomo DTS otrzymamy z AVCHD. Problemem jest tez w przypadku AVCHD, ze mozemy miec tylko jeden taki plik na np. pendrivie (chyba, ze sie myle w tym przypadku). przepraszam za male zamieszanie
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Tylko, że im nie chodzi o czarny pas bo czarny pas to jest standard w tym przypadku.
Dźwięk DTS można mieć tak samo z pliku.

Pozdrawiam,
 

alien2004

New member
Więc sprawdził już ktoś czy w nowym firmware 3.55 już to naprawili? Masta J jak Ci się udało odtworzyć film z dts z pliku, jaki format pliku? Drosophilia rozumiem, że po przerobieniu na AVCHD miałeś obraz tylko z czarnym pasem na dole tak, u mnie w tej chwili przy takich rozdzielczościach obraz jest albo czarny albo powiększony do około 1/4 obrazu. Jaki masz firmware?
 
Ostatnia edycja:

Masta_J

Active member
Bez reklam
Wszystko już było opisywane w tym wątku na temat DTSu z pliku.
Co do jakichś poprawek w 3.55 czy kolejnym firmware to ja bym na Waszym miejscu na nie nie liczył.
Raczej celowo to zepsuli i nikt tego nie będzie naprawiał.

Pozdrawiam,
 

szulerecki

New member
Długość konwersji

No więc powiedzcie mi ile trwa cały proces kowersji filmu .mkv na .m2ts z wklejaniem napisów w M2V o wadze 8.3 gb?

Mój komp: 3.0GHz procesor 1-rdzeniowy, niecałe 1GB Ramu

Cały proces idzie strasznie wolno, a jeśli na końcu ma się okazać że nie będzie dźwięku, napisów jak to miało u mnie miejsce kilka razy to jest ogromna starta czasu tylko.
Masta jeśli byłbyś miły - wrzuć do tematu screena z zakładką konfiguracji w M2V żeby wszystko było jasne bo jak przejrzałem ten temat to takiego screena nie widziałem.

PS. Po 1.5h konwersji filmu mam ok. 1/12 filmu. Dodam że film jest w 1080p
 

drosophilia

Active member
Bez reklam
sprawdz, czy faktycznie jest 1080p . Moze byc 880 linii , a w nazwie ma 1080p i wowczas mkv transkoduje video i czas calej konwersji sie wydluza. Chociaz i tak po 1,5 godz. zeby miec tylko1/12 filmu, masakra - szkoda czasu i ...pradu niestety. Chyba bedziesz musial pomyslec o lepszym procku i wiecej Ram'u
 

drosophilia

Active member
Bez reklam
Więc sprawdził już ktoś czy w nowym firmware 3.55 już to naprawili? Masta J jak Ci się udało odtworzyć film z dts z pliku, jaki format pliku? Drosophilia rozumiem, że po przerobieniu na AVCHD miałeś obraz tylko z czarnym pasem na dole tak, u mnie w tej chwili przy takich rozdzielczościach obraz jest albo czarny albo powiększony do około 1/4 obrazu. Jaki masz firmware?


firmware mam 3.50, czarny pas od dolu ok 1/4 wysokosci calego obrazu. Jak pisze Masta -Sony raczej tego nie naprawi, w koncu .mkv to piracka forma, wiec czemu mieli by wspierac cos co przynosi im straty finansowe
 

Kaszan

New member
Wczoraj przetestowałem kilka filmów transkodowanych z niepełnych rozdzielczości- nie ma żadnych problemów zarówno z dźwiękiem jak i obrazem (soft 3.50). czas transkodowania to ok 4h dla 720p i >6h dla 1080p przy 4 gb ramu i core2 duo 2,1 ghz.
 

szulerecki

New member
A może tak długo bo coś źle ustawiłem...
Nie chce stracić na jakości, dźwięku i chce wkleić napisy
Źródłowy format filmu .mkv

Obrazek mojej konf.

h tt p://img690.imageshack.us/img690/6434/n2v.png
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Już tracisz na jakości dźwięku jak masz ustawione Always Transcode DTS bo program konwertuje Ci DTS do AC3.
Przy wklejaniu napisów do pliku zawsze będzie długie transkodowanie dlatego lepiej pobawić się w AVCHD jeśli nie będzie Ci przeszkadzał czarny pas na dole pod filmem.
Output File Extension powinno być na Automatic.

Pozdrawiam,
 

gianbuffon

New member
Jaki czarny pas? Wolalbym zeby film byl wyswietlany calkowicie w pelni na moim TV 37''

Wydaje mi się, że jak transkodujesz video, to obraz będzie wyśrodkowany, także będą małe pasy na górze i na dole. W pełni nie będzie wyświetlany. No bo jak, jeśli film nie ma pełnej rozdzielczości? Jak będzie miał 1280x720 albo 1920x1080, to będziesz miał pełny i wystarczy tylko muxować. Przy niepełnych rozdziałkach to już trzeba transkodować i wtedy normalne, że pasy będą.

Kuźwa no, ale mnie strasznie wkurzyli ci goście z Sony. Między innymi kupiłem PS3 po to, aby oglądać filmy, a oglądałem ich sporo, i teraz nie mam jak... Film, który ma 8-10 GB przerabia się ponad 10h. I nie można nic na kompie robić, bo zamula. Przyzwyczaiłem się do HD i już nie jestem w stanie oglądać DvdRipów, czy nawet BrRipów :(

Mam w planach modernizację kompa. Teraz mam Athlon 4200, 3GB RAM ddr2, 7300gt. Planuję kupić Athlon 640 albo jakiś Phenom o podobnych możliwościach, 2-3GB RAM ddr3 i jakaś grafika za 350-400zł.
Orientujecie się ile by to przyspieszyło pracę M2V?
 
Ostatnia edycja:

szulerecki

New member
Wydaje mi się, że jak transkodujesz video, to obraz będzie wyśrodkowany, także będą małe pasy na górze i na dole. W pełni nie będzie wyświetlany. No bo jak, jeśli film nie ma pełnej rozdzielczości? Jak będzie miał 1280x720 albo 1920x1080, to będziesz miał pełny i wystarczy tylko muxować. Przy niepełnych rozdziałkach to już trzeba transkodować i wtedy normalne, że pasy będą.

Kuźwa no, ale mnie strasznie wkurzyli ci goście z Sony. Między innymi kupiłem PS3 po to, aby oglądać filmy, a oglądałem ich sporo, i teraz nie mam jak... Film, który ma 8-10 GB przerabia się ponad 10h. I nie można nic na kompie robić, bo zamula. Przyzwyczaiłem się do HD i już nie jestem w stanie oglądać DvdRipów, czy nawet BrRipów :(

Mam w planach modernizację kompa. Teraz mam Athlon 4200, 3GB RAM ddr2, 7300gt. Planuję kupić Athlon 640 albo jakiś Phenom o podobnych możliwościach, 2-3GB RAM ddr3 i jakaś grafika za 350-400zł.
Orientujecie się ile by to przyspieszyło pracę M2V?

No generalnie to ściągałem film 1080p a M2V okropnie długo wykonuje proces 'Transcoding Video'. Skoro mówisz, że wystarczy zmuxować - ok. Ale czy po zmuxowaniu będę go mógł odtworzyć na PS3 z napisami, dźwiękiem itd. nie tracąc na jakości? Bo jaki sens ściągać 1080p, żeby potem oglądać go w pogorszonej jakości?
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Tylko przy muxowaniu masz taką samą jakość jak oryginał, jeśli transkodujesz tak jak robisz to teraz to już tracisz na jakości - przecież pisałem Ci już o tym.

Pozdrawiam,
 
Do góry