PS3 jako odtwarzacz filmów Matroska (.mkv)?

zeusrulez

New member
Nic nie kopiuję na dysk konsoli. Dlaczego?
Bo żeby oglądać z dysku konsoli filmy z napisami najpierw trzeba poświęcić multum czasu na żmudne hardkodowanie napisów do x264 lub transkodowanie video do DivX.

Napisz co Ty konkretnie chcesz osiągnąć, to doradzę co i jak.

Pozdrawiam,

Coś mi zaczyna już się klarowac
Chciałbym gotowy film z napisami przekopiowac na dysk konsoli ale widze, że to żmudna praca, to w takim razie co mi zostaje ??
- zewnętrzny dysk USB
- bądź streamowanie przez media serwer, ale to komputer cały czas musi chodzic , tego chce uniknąc.[/QUOTE]
Bo przekopiowanie za pomocą media server odpada, tylko stremowanie, tak ?
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Czyli zostaje Ci zewnętrzny dysk USB i tryb AVCHD USB.
Najszybsza metoda i moim zdaniem chyba najlepsza.

Pozdrawiam,
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Jako zewnętrzny możesz podłączyć dysk dowolnie duży, oczywiście FAT32.
Do tego można dodać, że dyski 2,5" poradzą sobie zasilane tylko z USB, dyski 3,5" trzeba dodatkowo osobno zasilić.

Pozdrawiam,
 

zeusrulez

New member
Musi to być zapisane w X:\AVCHD\BDMV
Filmów może być wiele ale odtwarzać można tylko ten z katalogu AVCHD. Po podłączeniu do komputera wystarczy tylko przenieść co chcemy, co trwa 5 sekund i już możemy oglądać co innego - albo zostaje multiAVCHD ale szczerze powiem nie orientuje się jak wygląda tam dołożenie do np. struktury 10 filmów jeszcze jednego.

Pozdrawiam,[/QUOTE]

Zanim kupie dysk , chce jeszcze o coś zapytac, czyli mówisz, że w folderze AVCHD może byc kilkanaście filmów ale możemy oglądac tylko jeden, tak ?
Czy miałes na myśli, że na dysku może byc kilkanascie filmów ale tylko jedna ścieżka X:\AVCHD\BDMV i z tej tylko możemy odtworzyc film ?
 

zieloony

New member
Możesz mieć kilkanaście (lub kilkadziesiąt) filmów s trukturach AVCHD, ale PS3 odtwarza tylko 1 strukturę.
Możesz to zrobić tak że masz jedną nazwę AVCHD (i ona działa ) a inne nazwy są zmienione np. "bekart wojny" i jak chcesz włączyć bekarty wojny to musisz na chwile do kompa podpiac, zmienic nazwe na AVCHD i film dziala.
Inny sposób to jedna struktura AVCHD w której jest wiele tytułów (filmów) możesz mieć tego nawet setki i wtedy każdy tytuł odpowiada filmowi. włączasz i pilocikiem wybierasz dany film, rodzaj dzwieku, napisy wszystko jak na BD
 

zeusrulez

New member
Inny sposób to jedna struktura AVCHD w której jest wiele tytułów (filmów) możesz mieć tego nawet setki i wtedy każdy tytuł odpowiada filmowi. włączasz i pilocikiem wybierasz dany film, rodzaj dzwieku, napisy wszystko jak na BD[/QUOTE]

Czyli multiAVCHD, a ten programik instaluje na dysku na którym przenoszę filmy, tak ?
 

animaltest

New member
Witam wszystkich.
Mam koncert z kamery w formacie mkv. Potrzebuje zarchiwizować go w taki sposób (na płycie dvd+r dl) aby działał nie tylko na konsoli ps3 ale również na stacjonarnym blu-ray plajerze, i stąd moje pytanie do Was jako znawców tematu. Czy lepszy będzie wybór w ustawieniach (output type) avchd disc czy może (file spliting) DVD-9? Czy program mkv2vob tworzy "poprawną" strukturę avchd, czy to tylko kontener dziłający pod ps3?
A może lepszy do tego będzie program multiavchd?
 

speedo12

New member
Problemz odtworzeniem BDMV

Witam, utworzyłem folder AVCHD i wrzuciłem do niego BDMV. dysk jest sformatowany w Fat32 i konsola nic nie widzi. wchodzę w urządzenie USB w zakłądce filmy nie wiem czy dobrze robie czy tam się odpala film? Wystarczy tylko utworzyć te foldery czy coś jeszcze.
Z góry dzięki za odpowiedz..
 

PolChicken

New member
Męczę się od pewnego czasu z filmem w m2ts. Od razu był w takim formacie. Chcę do niego dodać napisy i wypalić na płycie. Napisy mam w srt. AVCHDcoder wywala błąd gdy zaczyna brać się za napisy. tsMuxeR przeprowadza operację dodawania napisów w 10 min, ale napisów w filmie brak :/
 

bluray

Banned
PS3 jest bardzo wrażliwe na poprawność struktury wewnątrz folderu AVCHD.
Np. Niemoże tam być żadnych plików m2ts. Lecz m2v.
Prawidłową wypuszcza NeroVision. Gorzej z multiAVCHD. Loteria.
 

speedo12

New member
Jak uzyskałeś swoją strukturę AVCHD?

Pozdrawiam,
No właśnie nie wiem jak ją uzyskać, myślałem że wystarczy utworzyć folder AVCHD na dysku USB i wrzucić do niego BDMV, ale widze że się mylę także proszę o pomoc. Jak to się robi tylko tak łopatologicznie prosze wytłumaczyć..
Z góry dziękuje
 

speedo12

New member
PS3 jest bardzo wrażliwe na poprawność struktury wewnątrz folderu AVCHD.
Np. Niemoże tam być żadnych plików m2ts. Lecz m2v.
Prawidłową wypuszcza NeroVision. Gorzej z multiAVCHD. Loteria.

Mam pliki .m2ts czyli co mam zrobić pozmieniać rozszerzenia na m2v ręcznie czy jakoś inaczej i jak zmienie ruszy? Zaznaczam że film mam w folderze BDMV na stacjonarnym odtwarzaczu chodzi ale nie chodzi na PS3.
 
Ostatnia edycja:

speedo12

New member
Ok, trochę zaczynam kumać jak stworzyć strukturę AVCHD muszę mieć programik, udało mi się ściągnąć multiAVCHD ale na koniec operacji wyskoczył jakiś błąd i dup... nie odtwarza. Podrzucie na miary na ten AVCHD usb a no i może jakiś opis co i jak poustawiać w nim. A jeszcze jedno bo w multiAVCHD mam zakładkę BDMV w usb będzie taka zakładka?
Z góry dzięki.
 

zieloony

New member
Jeszcze raz jeżeli chodzi o multiAVCHD. Co chcesz uzyskać. Jeżeli tylko strukturę, to robisz tak.
Jak masz folder BDMV, to dajesz w programi multiAVCHD opcję wczytaj folder BDMV, zaznaczasz gdzie ten folder się znajduje, następnie możesz wejść w ten film i coś pozmieniać, utworzyć menu, ustawić ikony do podglądu (chapter menu), możesz dodać dodatkowe napisy, dźwięk, dźwięk do menu itd... wszystkmo opisane na tym forum w KAMERY - MENU DO STRUKTUR AVCHD... (http://www.hdtv.com.pl/forum/kamery/27640-menu-do-struktur-avchd-br-jak-robic-85.html#post496355) jest tego dużo, ale warto poczytać.
Następnie dajesz start i jeżeli chesz mieć ten film na dysku zew (FAT32) lub pendrivie to dajesz opcję Playstation3, i to wszystko, programik zrobi co trzeba i masz gotowy film.
Na nośniku utworzy Ci się folder AVCHD a w nim kolejne foldery (nie interesuje Cie tu nic), po podpięciu nośnika do konsoli w filmach wyskoczy Ci AVCHD i dajesz "x" i wszystko ma grać.
 

speedo12

New member
program na zewnętrznym nośniku zapisuje w folderze multiAVCHD to mam zmineić na AVCHD?
Chcę tylko zgrać to włanczam start i powinno chodzić nic nie musze ustawuiac?
 
Do góry