PS3 jako odtwarzacz filmów Matroska (.mkv)?

Masta_J

Active member
Bez reklam
DualCore to i tak masz dobry sprzęt, wiele osób nie posiada takich parametrów swojego kompa, które by pozwalały na bezproblemowe streamowanie 720p nie wspominając już o 1080p - i to jest pierwszy, największy i zasadniczy minus.

Jeśli materiał się tylko muxuje to cała operacja nie zajmuje więcej niż skopiowanie tegoż materiału z jednego miejsca w drugie np. z jakiegoś dużego dysku na przenośnego pena.

Ktoś inny może powiedzieć, że zajętość komputera to właśnie jest w momencie streamowania (z transkodowaniem) bo zasadniczo jest on wtedy na tyle obciążony, że nic sensownego na nim robić się już nie da - to po drugie.
Po trzecie podczas oglądania ten komputer cały czas musi być włączony.

Każde rozwiązanie jak widzisz ma swoje plusy i minusy, zależy kto czego potrzebuje w danej chwili.

Przestrzeń dyskowa w obu przypadkach generalnie pozostaje ta sama, przy muxowaniu filmu powstaje jego kopia, którą można od razu tworzyć na zewnętrznym dysku albo później usuwać źródło.

Pozdrawiam,
 
Ostatnia edycja:

mp_nafta

New member
cyt: "Jeśli materiał się tylko muxuje to cała operacja nie zajmuje więcej niż skopiowanie tegoż materiału z jednego miejsca w drugie np. z jakiegoś dużego dysku na przenośnego pena."

No ale jeżeli się transkoduje to czakasz 3-5 godzin zanim zasiądziesz do oglądania, a ciężko trafić na film, którego nie trzeba transkodować. Co innego z serialami te się tylko muxuje, ale pozostaje jeszcze czas potrzebny na przeniesienie tego na pendrive

cyt: "Ktoś inny może powiedzieć, że zajętość komputera to właśnie jest w momencie streamowania (z transkodowaniem) bo zasadniczo jest on wtedy na tyle obciążony, że nic sensownego na nim robić się już nie da - to po drugie.
Po trzecie podczas oglądania ten komputer cały czas musi być włączony."

Jeżeli oglądasz film na konsoli to raczej nie siedzisz przed kompem, a włączony to i tak jest krócej niż podczas transkodowania na AVCHD

Polecam sprawdzić program osobiście. Bardzo prosty w konfiguracji, napisy w srt z polskimi znakami czyta, jeżeli w pliku mkv, są inne ściezki dźwiękowe lub inne napisy to z poziomu programu można je wyłączyć/włączyć. Jako ikony można wstawić okładkę filmu.
Pozdrawiam

minusem jest przewijanie filmu, no ale to chyba wiadomo z czego wynika
 
Ostatnia edycja:

Masta_J

Active member
Bez reklam
Nikt nie mówi o transkodowaniu :)
Celowo pisałem TYLKO o muxowaniu.

Ja mam tylko materiał, którego nie trzeba transkodować - innego nawet nie pobieram!

Podczas oglądania nie siedzę przed kompem to fakt ale mam to szczęście nie być sam w życiu i czasami ktoś inny by skorzystał a nie może.
Główną zaletą AVCHD jest właśnie BRAK transkodowania - materiał jest tylko muxowany - to są minuty.

Program znamy od bardzo dawna ;)
Choćby nawet z tego wątku:
http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=36890

Pozdrawiam,
 

mp_nafta

New member
Masta_J napisał:
Nikt nie mówi o transkodowaniu :)
Celowo pisałem TYLKO o muxowaniu.

Ja mam tylko materiał, którego nie trzeba transkodować - innego nawet nie pobieram!

Podczas oglądania nie siedzę przed kompem to fakt ale mam to szczęście nie być sam w życiu i czasami ktoś inny by skorzystał a nie może.
Główną zaletą AVCHD jest właśnie BRAK transkodowania - materiał jest tylko muxowany - to są minuty.

Program znamy od bardzo dawna ;)
Choćby nawet z tego wątku:
http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=36890

Pozdrawiam,

Jak widać po postach w tym wątku, nie zawsze da się poszukać taki materiał ;) i potem są problemy: jednemu się dźwięk rozjechał, a i innemu napisy albo obrazu brak itp.
Żonka już dawno dostała swój laptop, więc nie ma problemu z zajętością komputera ;)
poza tym, dzięki temu programowi żonka sama może już sobie wybrać i włączyć film bez konieczności czekania na mnie, aż przerobię go do formatu czytanego przez PS3.
Program znany ale coś mało o nim słychać. Tak sobie teraz myślę, że może właśnie przez to, że tak mało z nim problemów i wszystkie filmy bez problemu są odtwarzane.
Pozdrawiam
 

mp_nafta

New member
No to może się podziel wiedzą jak szukać. Wszyscy którzy mają problemy z konwersją dla ps3 na 100% będą Ci wdzięczni. No i nie będziesz musiał po raz 10 odpisywać na pytanie co zrobić napisy się nie wyświetlają ;)
Pozdrawiam i miłego oglądania.
 

gandi77

New member
Witam
Korzystam z mkv2vob i wszystko ładnie,pięknie wychodzi.Mam pytanie odnośnie pliku wynikowego - od czego zależy,że jest on większy niż żródłowy?
Chciałbym przerobić taki oto release The_Curious_Case_Of_Benjamin_Button_ 2008 _[720p BD9 x264-Chakra] o wadze 7,36 gb.Są jakieś szanse,że po przeróbce zmieszczę to na DVD DL 8,5GB?
Dotychczas przerabiałem pliki około 4,5gb i tam te kilkaset mega więcej to nie był problem przy nagrywaniu,Chciałbym dodać,że nie chcę tego dzielić.Powinienem coś poustawiać w opcjach może?
Pozdrawiam
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Po przeróbce do jakiego formatu?
Kontener MPEG-TS będzie większy o 4% jeśli materiał byłby tylko muxowany i nie będziesz ingerował w dźwięk. W przypadku kontenera M2TS to będzie 6% przy takich samych założeniach.

Pozdrawiam,
 

misiaczekm

New member
multiAVCHD dziś nowe wyszło. nie dość, że problem z aktualizacją pliku data to teraz mi krzyczy, ze folder nie teges....
[19:53:08] tsMuxer didn't like (F:\uTorrent\Download\Resident.Evil.Trilogy.720p.x264.Custom.PL-HDBT\Resident.Evil.Extinction.2007.720p.BluRay.x264.Custom.PL.HDBT\Resident.Evil.Extinction.2007.720p.BluRay.x264.Custom.PL.HDBT.mkv)...
[19:53:08] No compatible folders/files processed...
jakieś porady?
wina multiAVCHD, tsMuxer czy filmu?

 

misiaczekm

New member
Już wiem, dzieje się tak jeśli używamy tylko auto update. Potrzebne jest ściągnięcie pełnej instalacji i ponowna instalcja w miejsce starego koatalogu. Ostatecznie, jak radzi autor programu, instalcja programu powinna być w katalogu głównym tj. np. D:\mulitAVCHD\
 
Ostatnia edycja:

Waha

New member
Chapters w mulitavchd

Witam,

nie wiem czy to tylko moja przypadłość czy ten program tak ma ale nie jestem w stanie nawigować po stworzonych chapterach poza te które są wyświetlone w początkowym ekranie.
Mam zaznaczoną opjcę tworzenia rodziałów co 5 min pracuję na 2h materiale wiec powinno ich byc kilkadziesiat ale widze jedynie kilka początkowych odpowiadających mniej więcej połowie filmu. Czy jest jakiś przełącznik kóry umozliwia nawigowanie po pozostałych?
A może powinien coś jeszcze włączyć przy tworzeniu AVCHD-USB?
Próbowałem też ręcznie wymusić utworzenie mniejszej liczy rodziałów za pomocą pliku z czasami podanymi w formacie sugerowanym przez autora:

00::00:10;
00::10:10;
00::20:10;
...

ale niestety multiavchd go nie rozponaje.
 

houdini2008

New member
Witam, dziś dopadł mnie dziwny problem z naszym ulubionym programem M2V, mianowicie podczas muxowania materiału bez transkodowania ( 1280x688 ), gdzieś ok 90% procesu wyskakuje muxing failed i koniec. Nie pokazuje żadnych błędów itp, pierwszy raz spotkałem się z taką sytuacją. Próbowałem to samo zrobić programem TS MuxeR i poszło bezbłędnie hmmm. Macie jakieś pomysły dotyczące tego problemu?
Pozdrawiam
 

houdini2008

New member
Tak napisy polskie dodaje ale odznaczam napisy ang. które były wmuxowane w materiał, bardzo dziwny jak dla mnie ten objaw.
Jutro wkleje informacje z pliku dos-owego, który pojawia się podczas muxsowania w M2V może coś Wam się rzuci w oczy.:confused:
Pozdrawiam
 

houdini2008

New member
Witam, problemem okazały się napisy, czy to możliwe? Praktycznie taki sam plik i taki problem, dla mnie bardzo ciekawy objaw. Po udanym muxowaniu z innymi napisami przetestowałem jeszcze raz pierwszy plik, i się nie udało, więc problemem były napisy. Poniżej zamieszczam dane z pliku meta oraz dos w obydwóch przypadkach, ja żadnych różnic nie widze, ale może Wam uda się coś wypatrzyć.Ciekawe co mogło powodować problem, macie jakieś pomysły?

Muxing udany:
dos:
SmartLabs tsMuxeR. Version 1.8.8(b) http://www.smlabs.net
Decoding H264 stream (track 1): Profile: High@4.1 Resolution: 1280:688p Frame rate: 23.976
Change H264 level from 4.1 to 4.1
0.0% complete
H264 bitstream changed: insert nal unit delimiters
H264 bitstream changed: insert pict timing and buffering period SEI units
Decoding DTS stream (track 2): Bitrate: 1536Kbps Sample Rate: 48KHz Channels: 6
Decoding PGS stream (track 3): Resolution: 1280:720 Frame rate: 23.976
B-pyramid level 1 detected. Shift DTS to 2 frames
H264 bitstream changed: insert SPS/PPS units
meta:
MUXOPT --no-pcr-on-video-pid --new-audio-pes --vbr --auto-chapters=5 --blu-ray --split-size=4095999KiB
V_MPEG4/ISO/AVC, "E:\RNOCI~1\defiance\defiance.mkv", fps=23.976, level=4.1, insertSEI, contSPS, track=1
A_DTS, "E:\RNOCI~1\defiance\defiance.mkv", track=2
S_TEXT/UTF8, "E:\RNOCI~1\temp\defiance.srt",font-name="Arial",font-size=40,font-color=0x00FFFFFF,font-charset=1,bottom-offset=32,font-border=1,text-align=center,video-width=1280,video-height=720,fps=23.976, lang=pol

Muxing nieudany:
dos:
SmartLabs tsMuxeR. Version 1.8.8(b) http://www.smlabs.net
Decoding H264 stream (track 1): Profile: High@4.1 Resolution: 1280:688p Frame rate: 23.976
Change H264 level from 4.1 to 4.1
0.0% complete
H264 bitstream changed: insert nal unit delimiters
H264 bitstream changed: insert pict timing and buffering period SEI units
Decoding DTS stream (track 2): Bitrate: 1536Kbps Sample Rate: 48KHz Channels: 6
Decoding PGS stream (track 3): Resolution: 1280:720 Frame rate: 23.976
B-pyramid level 1 detected. Shift DTS to 2 frames
H264 bitstream changed: insert SPS/PPS units
meta:
MUXOPT --no-pcr-on-video-pid --new-audio-pes --vbr --auto-chapters=5 --blu-ray --split-size=4095999KiB
V_MPEG4/ISO/AVC, "E:\RNOCI~1\defiance\defiance.mkv", fps=23.976, level=4.1, insertSEI, contSPS, track=1
A_DTS, "E:\RNOCI~1\defiance\defiance.mkv", track=2
S_TEXT/UTF8, "E:\RNOCI~1\temp\defiance.srt",font-name="Arial",font-size=40,font-color=0x00FFFFFF,font-charset=1,bottom-offset=32,font-border=1,text-align=center,video-width=1280,video-height=720,fps=23.976, lang=pol

Pozdrawiam
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Dlatego pytałem Ciebie czy robiłeś to na identycznych ustawieniach i czy z napisami.
Napisy jak najbardziej mogą być w niezgodnym formacie i będzie się sypać.

Pozdrawiam,
 

houdini2008

New member
To były praktycznie te same napisy SRT, takze nie wiem co było powodem. I na tych pierwszych M2V się "wysypywał", natomiast TsMukseR nie. Z drugimi napisami w formacie SRT M2V sobie poradził bez problemu. Sprawdzałem różnice pomiędzy tymi napisami i były naprawde kosmetyczne, także powód takiego zachowania pozostanie tajemnicą.
Pozdrawiam
 
Do góry