PS3 jako odtwarzacz filmów Matroska (.mkv)?

Masta_J

Active member
Bez reklam
1. Korzystaj z x264 High Bitrate (Slow).
2. Jeśli użyjesz kodeka XviD albo skorzystasz z AVCHD to napisy będą przełączalne, w pozostałych przypadkach będą na stałe wkodowane w klatki filmu.

Pozdrawiam,
 

kaspaw

New member
Z takiego skorzystalem (narazie tylko jeden film tak przerobilem), ale nie o to pytalem.. pytam sie czy nawet jesli uzyje takowego ustawienia to czy nie utrace na jakosci.. ;] W chwili obecnej na podstawie jednego przerobionego filmu trudno mi powiedziec w zwiazku z czym pytam sie bardziej zoorientowanych uzytkownikow.

ps. dziekuje za jasna odpowiedz co do napisow - tyle chcialem wiedziec :)
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Coś tam może i utracisz - pytanie czy to zauważysz.
Generalnie lepiej niż to nigdy nie będzie.

Pozdrawiam,
 

kaspaw

New member
dzieki i pozdrawiam :)

troche szkoda, ale tak jak piszesz lepszy rydz niz nic ;] a nie mam tez czasu ani checi na szukanie wersji encodowanej 'zjadalnym' kodekiem :)

ostatnie pytanko jesli mozna.. to czy przy konwersji na strukture AVCHD nie zwiekszy sie zbyt drastycznie rozmiar/waga 'filmu' ??
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Zwiększy się o co najmniej 6% - w przypadku jednej ścieżki video i audio w pliku źródłowym.
Jak Ci zależy bezwzględnie na jakości to pobieraj sobie kilkudziesięcio-gigabajtowe całe struktury BluRay.

Pozdrawiam,
 
Ostatnia edycja:

kaspaw

New member
az tak mi nie zalezy ;] pozatym mam limit 50gb miesiecznie wiec odpada.Kolejna sprawa to brak nagrywarki blu choc sama w sobie nie jest juz taka droga to w polaczeniu z kupnem plyt daje juz spora sumke ;]
 

saa

New member
Witam,
Czy ktoś doświadczony, może napisać aktualny i najlepszy sposób do konwersji filmów do formatu ps3 + napisy ? Temat jest już bardzo duży, część informacji jest już za stara. Myślę że wiele osób będzie wdzięcznych.
Czy nadal wszystko w mkv2vob robimy ?
 

mp_nafta

New member
saa napisał:
Witam,
Czy ktoś doświadczony, może napisać aktualny i najlepszy sposób do konwersji filmów do formatu ps3 + napisy ? Temat jest już bardzo duży, część informacji jest już za stara. Myślę że wiele osób będzie wdzięcznych.
Czy nadal wszystko w mkv2vob robimy ?

Powiem za siebie.
Cały czas bez zmian konwersji do AVCHD dokonuję w mkv2vob
Jeszcze się nie zawiodłem.
 

gianbuffon

New member
mam jeszcze pare pytan, glownie do Masta_J :)

1. jaka jest roznica w jakosci jest miedzy AVCHD a zwykle file? glownie przerabiam filmy 720p i zazwyczaj uzywam sluchawek (nie wiem, czy w tym wypadku jest pozytek z DTS), jesli to ma jakies znaczenie:)
2. jaka jest roznica w czasie przerabiania filmu miedzy AVCHD a file?
3. jaka roznica w czasie miedzy x264 slow, a x264 high bitrate?
4. jesli chce przerobic film, tak abym mogl go przeniesc na dysk PS3, to mam wybrac takie ustawienia?
output type - file, video transcoding i output file - automatic, transc. codec-x264 slow. i z tych po prawej stronie tylko overscan? i oczywiscie fat32:)

z gory dzieki:)
 
Ostatnia edycja:

kaspaw

New member
Masta_J napisał:
Nie musisz kupowac ani nagrywarki ani plyt tylko odtwarzac to z dysku zewnetrznego.

Pozdrawiam,

a jak chcesz odtwarzac z dysku przez ps3?? (jest ograniczenie do fat32,a wiadomo z czym to sie wiaze przy wiekszych plikach..) o_O chyba, ze chcesz streamowac, nie dziekuje ;]
Nie usmiecha mi sie rowniez bieganie z lapkiem nonstop gdy bede chcial obejrzec film.
 
D

djrobus

Guest
kaspaw napisał:
a jak chcesz odtwarzac z dysku przez ps3?? (jest ograniczenie do fat32,obejrzec film.

Normalnie:mrgreen:

Wkładasz mkv do TsMuxer, wybierasz najlepszą ścieżkę dżwiękową, dokładasz napisy, jako output wybierasz AVCHD, a w zakładce split@cut wybierasz cięcie co 3900MB. Wrzucasz na dysk (fat32), dysk podłączasz do PS3 i jedziesz z koksem. Tylko nie pytaj mnie o TsMuxer, bo pełno o tym na tym forum i nie tylko:p

Pozdrawiam
 

zbynio28

New member
Witam . Po przeczytaniu wszytkich stron (jakies 2 h) zabralem sie za przerabianie i wszytko jest git. Dzieki wszystkim za umieszczonie tych cennych informacji. Mam tylko jedno pytanie : jezeli ustawie Video Transcoding na automatic i wybiore avhd disc,napisy beda z pliku *srt, bedzie poprawna rozdzielczos filmu (1280*720) to odbedzie sie bez transkodowania i calosc bedzie trawlo jakies 20 minut. Ale gdy film ma inna rozdzialke np 1280*536 a chcem miec wysrodkowany obraz to czy przy ustawionym Video Transcoding na automatic odbedzie sie transkodowanie czy musze zmienic je na ALWAYS zeby sie odbylo? DZieki.
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
kaspaw napisał:
a jak chcesz odtwarzac z dysku przez ps3?? (jest ograniczenie do fat32,a wiadomo z czym to sie wiaze przy wiekszych plikach..) o_O chyba, ze chcesz streamowac, nie dziekuje ;]
Nie usmiecha mi sie rowniez bieganie z lapkiem nonstop gdy bede chcial obejrzec film.
Kolego jak widać nie masz o tym zielonego pojęcia a strasznie cwaniakujesz.

No Cię w takim razie pozdrawiam,

gianbuffon napisał:
mam jeszcze pare pytan, glownie do Masta_J :)

1. jaka jest roznica w jakosci jest miedzy AVCHD a zwykle file? glownie przerabiam filmy 720p i zazwyczaj uzywam sluchawek (nie wiem, czy w tym wypadku jest pozytek z DTS), jesli to ma jakies znaczenie:)
Generalnie nie ma żadnej różnicy w jakości, to tylko kwestia formy - jeśli korzystasz z słuchawek to faktycznie z DTSu wiele nie masz podobnie jak z AC3. Przy AVCHD można mieć przełączalne napisy.

2. jaka jest roznica w czasie przerabiania filmu miedzy AVCHD a file?
To zależy. Aby dorzucić napisy w trybie FILE trzeba ZAWSZE transkodować a wiadomo ile to trwa. Jeśli masz zgodny z profilem 4.1 materiał to w AVCHD będzie on tylko muxowany co trwa moment (w przypadku 720p jeszcze minimalna rozdzielczość źródła to 1280x584 - przy mniejszej tej drugiej film i tak będzie transkodowany). Dlatego między innymi korzystam tylko z 1080p :)

3. jaka roznica w czasie miedzy x264 slow, a x264 high bitrate?
x264 HB Slow jest wolniejszy od x264 Slow ale ciężko mi powiedzieć o ile, wiem natomiast, że plik wynikowy po HB może być nawet 4 razy większy niż źródło.

4. jesli chce przerobic film, tak abym mogl go przeniesc na dysk PS3, to mam wybrac takie ustawienia?
output type - file, video transcoding i output file - automatic, transc. codec-x264 slow. i z tych po prawej stronie tylko overscan? i oczywiscie fat32:)

z gory dzieki:)
No i LS2F jeśli ładujesz napisy z pliku. Wybierasz również odpowiednio PAL i PSL.

zbynio28 napisał:
Witam . Po przeczytaniu wszytkich stron (jakies 2 h) zabralem sie za przerabianie i wszytko jest git. Dzieki wszystkim za umieszczonie tych cennych informacji. Mam tylko jedno pytanie : jezeli ustawie Video Transcoding na automatic i wybiore avhd disc,napisy beda z pliku *srt, bedzie poprawna rozdzielczos filmu (1280*720) to odbedzie sie bez transkodowania i calosc bedzie trawlo jakies 20 minut. Ale gdy film ma inna rozdzialke np 1280*536 a chcem miec wysrodkowany obraz to czy przy ustawionym Video Transcoding na automatic odbedzie sie transkodowanie czy musze zmienic je na ALWAYS zeby sie odbylo? DZieki.
Na początku chciałem Cię bardzo pochwalić, że odrobiłeś zadanie domowe i zapoznałeś się z całym wątkiem, coraz mniej jest takich osób i straszny bajzel się robi przez takich co im się czytać nie chce, bo za długi wątek, bo za stary, bo zupa była za słona...

Graniczną rozdzielczością dla konieczności transkodowania jest 1280x584, wszystko poniżej drugiej wartości i tak będzie transkodowane.
Powyżej jeśli film zgodny jest z profilem 4.1 (zgodna liczba reference frames na przykład) będzie on tylko muxowany.
Film o rozdzielczości mniejszej niż podana wyżej i tak będzie transkodowany wobec czego automatycznie również zostanie wycentrowany.

Pozdrawiam,
 
Ostatnia edycja:

kaspaw

New member
djrobus napisał:
Normalnie:mrgreen:

Wkładasz mkv do TsMuxer, wybierasz najlepszą ścieżkę dżwiękową, dokładasz napisy, jako output wybierasz AVCHD, a w zakładce split@cut wybierasz cięcie co 3900MB. Wrzucasz na dysk (fat32), dysk podłączasz do PS3 i jedziesz z koksem. Tylko nie pytaj mnie o TsMuxer, bo pełno o tym na tym forum i nie tylko:p

Pozdrawiam

Pare postow wyzej pisalem, ze uzywam tsmuxera ;] Film tne tylko wtedy gdy sprawdzam czy bedzie on poprawnie dzialal - przed jego przerobieniem na m2ts i tylko pierwsze 100mb zeby wrzucic na pena i sprawdzic czy chodzi w ps3 ;] Bron boze nie cial bym filmow na kawalki. Mialem dziwne przeczucie, ze ktos mi doradzi ciecie hehehe - nastepnym razem uprzedze, ze to nie wchodzi w gre.

pozdrawiam :)

Masta_J napisał:
Kolego jak widać nie masz o tym zielonego pojęcia a strasznie cwaniakujesz.

Widzisz i tu sie mylisz. ;] chociaz czesciowo masz racje bo fakt faktem nigdy nie zasysalem pelnych wydan/struktur blu czy tam AVCHD. Cos mi swita, aczkolwiek na 100% nie jestem pewien, ze nie sa one w jednym pliku a ilus tam mniejszych. Wiec nawet jesli daloby rade (uwzgeldniam wszystko) to i tak jak pisalem wczesniej mam limit 50gb - wiec tak czy siak odpada.

i nie irytuj sie bo nie cwaniakuje, a tylko rzeczowo pytam - dziekuje za wszystkie odpowiedzi, ale jak piszesz taka typu 'poprzedniej' to nie moge ci inaczej odpisac - czytaj moje wczesniejsze posty z wiekszym zrozumieniem.

Sorry jesli odebrales moj tekst jako hamski lub cos w tym stylu hehe nie mialem wbrew pozorom takiego zamiaru...

serdecznie pozdrawiam :)
 

Redundantor

New member
Czy ktoś spotkał się z następującym problemem:

Mam kontener mkv. Zawiera on 2 ścieżki dźwiękowe (ang, rus) oraz 2 napisy (ang i rus). W Mkv2vob (Avchd - usb) ustawiam język ścieżki i napisów ang, a potem okazuje się, że dodane zostały jako angielskie napisy ruskie.

Na jakiej zasadzie mkv2vob rozpoznaje napisy w kontenerze?
 

gianbuffon

New member
Masta_J
napisales, ze jak film jest zgodny z 4.1 to przerabiajac na AVCHD konwersja trwa moment. chcialbym jeszcze zapytac, jak sprawdzic, czy film ma to 4.1?
rozumiem, ze konwersja filmu 1080p trwa krocej niz 720p?
i co do transkodowania napisow, to przerabiajac na AVCHD tez to mialo miejsce. wiec od czego to zalezy?
dzieki, pozdrawiam:)
 
Ostatnia edycja:
Do góry