PS3 jako odtwarzacz filmów Matroska (.mkv)?

Masta_J

Active member
Bez reklam
Generalnie zmiany są raczej niewielkie, poprawki błędów głównie.

Pojawiła się znowu opcja wyboru rozszerzenia pliku wyjściowego bo ludzie strasznie za tym płakali myląc rozszerzenie pliku z jego formatem.
Więc dla świętego spokoju pojawiło się to ponownie.

Kolejna sprawa to możliwość wyboru bitrate'u dla AC3, teraz domyślnie jest 640 kbps czyli max a osoby mające problemy z takim bitratem na swoich ampli (głównie Sony) mogą zmienić na 448 kbps (nie wiem czy przypadkiem nie działa tylko wtedy jeśli w źródle mamy niekompatybilny dźwięk).

Use Old File Format to możliwość wybrania kontenera z poprzednich wersji - M2TS, teraz domyślnym jest MPEG-TS.

Niektórych ucieszy, że pojawiła się obsługa MPEG/L3 na wejściu :)

No i to na tyle :eek:k:

Pozdrawiam,
 

Redundantor

New member
Tak odnośnie zmian. Mnie zaktualizował sie do 2.4.1

Nie zauważyłem dużej zmiany odnośnie szybkości (mam 4 rdzenie q6600).
Format x264 HQ jest kompletnie bez sensu - (8 GB -- >24 GB). Nawet na dysku usb będzie to kilka części.

Ma to sens tylko przy wypalarce BR.
 

mp_nafta

New member
pytam z ciekawości jak wyglądają pliki w przypadku wybrania AVCHD-USB. Tworzy się 1 plik czy kilka mniejszych? Jak poustawiać resztę zakładek dla takiego przypadku?

wlasnie skonczyla sie konwersja i znowu nie wkleił mi się teskt dame z media info poniżej ustawienia w mkv2vob kilka wątków wyżej.
Napisy w SRT, działają dobrze na pliku mkv przed konwersją
Co robię źle?
 

Attachments

  • mediainfo.JPG
    mediainfo.JPG
    64 KB · Wyś: 60
Ostatnia edycja:

Masta_J

Active member
Bez reklam
Redundantor napisał:
Tak odnośnie zmian. Mnie zaktualizował sie do 2.4.1

Nie zauważyłem dużej zmiany odnośnie szybkości (mam 4 rdzenie q6600).
Format x264 HQ jest kompletnie bez sensu - (8 GB -- >24 GB). Nawet na dysku usb będzie to kilka części.

Ma to sens tylko przy wypalarce BR.
Powinien zaktualizować się do 2.4.2.
Ma to sens jeśli chcesz najlepszej możliwej jakości i masz wystarczająco dużą pojemność urządzenia USB np. pendrive'a lud dysku USB.

@mp_nafta
Przy AVCHD tworzy się cała struktura BluRay, mnóstwo katalogów i plików.
Wybierasz x264, dobierasz odpowiednią opcję jeśli chcesz napisy i jedziesz.

MediaInfo z pliku wynikowego M2V nic Ci nie pokaże odnośnie napisów bo powinny one zostać wkodowane na stałe w klatki filmu (przy wybraniu opcji File).
Jeśli napisy dodajesz z SRT to wcześniej w tym wątku masz opisane jak sprawdzić w pliku logu czy program bierze je w ogóle pod uwagę jak tylko zacznie się proces transkodowania video.
Niestety przy napisach branych z MKV ten sposób już nie działa.

EDIT:
http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?p=253426#post253426

Pozdrawiam,
 
Ostatnia edycja:

omar

New member
zadam krótkie pytanie: czy warto upgradować mkv2vob z 2.2.4 do obecnej wersji?

w poprzedniej nie mam kłopotów z ogonkami, konwersją filmów 720p, więc czym może mnie uszczęśliwić obecna odsłona?

tak na chłopski rozum, poproszę..
 

masta_slowik

New member
Mam dziwną anomalie...
Program miał mi przerobić film 7,9 GB i podzielić go na części do DVD-5 czyli jakies 4,37 GB. I niby podzielił, ale wyszło o 5 MB za dużo i się nie mieści na płycie...nigdy wczesniej takiej akcji nie miałem, tylko przy 2.4.2 .Próbowałem pare razy i zawsze z tym samym efektem. Macie może jakieś sugestie co zrobić, zeby podzielił w odpowiedni sposób?
Dodam, że nie interesuje mnie DVD-DL ani overburn
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Jeśli tak z jakiegoś powodu nie działa to spróbuj wybrać FAT32 (4GB).
W Twoim przypadku powinno to zadziałać.

Pozdrawiam,
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Straszna kiszka :cool:
Zresztą dopiero raczkuje to i nie dziwne.

Jednak:
"Only works in 720p and 1080p for now."

oraz:
"This app is a tsMuxeR GUI so if a problem appears with tsMuxer, it probably appears in mine too"

Ten soft to tylko kolejna nakładka na tsMuxer.

Pozdrawiam,
 

koe92

New member
Witam
Mam Problem z przerobieniem filmy 1080p. Wlaczam mkv2vob i zmienilem zeby zapisal jako vob i x264(slow) i film przerabia mi sie juz ponad 2 godziny i na tym pasku jest moze ze 5% :/
Prosze o pomoc
 

mp_nafta

New member
Próbuję zrobić konwersje na AVCHD USB i nie moge wywala mi taki komunikat i nie za bardzo wiem co zrobić.
Jakaś rada?
 

Attachments

  • AVCHD_USB.jpg
    AVCHD_USB.jpg
    105,6 KB · Wyś: 280

mp_nafta

New member
Masta_J napisał:
Klikasz OK, przechodzisz na zakładkę Add File i klikasz przycisk Add File.

Pozdrawiam,

No i pojawia się to co poniżej jak kliknę ok to wracam do zakładki configuration.

jak w zakładce configuration w opcji file spliting mam zaznaczone none robi się muxing i trwa to o wiele krócej niż przy wklejaniu napisów ( w tym przypadku również chcę wkleić napisy pl)

Jeżeli mam zaznaczone cokoliwek innego w file spliting to wywala okno jak niżej.
Coś robię nie tak?
 

Attachments

  • AVCHD_USB cd.jpg
    AVCHD_USB cd.jpg
    86,2 KB · Wyś: 65

Masta_J

Active member
Bez reklam
Wszystko masz opisane w tym komunikacie, w momencie kiedy wybierasz AVCHD USB nie można wybierać dzielenia filmu na części gdyż przy tej opcji program robi to sam. Przypuszczam, że nawet google translate by Ci to przetłumaczyło.
O to właśnie chodzi w AVCHD USB, że napisy nie są kodowane do filmu tylko dołączane jako kolejna ścieżka.

Pozdrawiam,
 

mp_nafta

New member
ot, ja kudłaty, durnowaty ....
dzięki


jakiś czaś później...

No teraz to już nie wiem co robię źle, wszystko mam zanaczone jak na załączonym obrazku (próbowałem również z zaznaczoną opcją always encode subtitles). Muxowanie przebiega bardzo szybko i sprawnie, katalog AVCHD kopiuję na pendriva, ps3 ładnie to odtwarza. Wchodzę w opcję wyboru napisów, na ekranie wyświetla się otcher 1, a napisów jak nie widać tak nie widać.
O co tu chodzi?
Pozdrawiam
 

Attachments

  • AVCHD USB.JPG
    AVCHD USB.JPG
    54,2 KB · Wyś: 242
Ostatnia edycja:

Masta_J

Active member
Bez reklam
Z tych ustawień wynika, że napisy dołączasz z zewnętrznego pliku SRT.
Sprawdź sobie czy przypadkiem pierwsza linijka Twoich napisów nie zaczyna się od 00:00:00. W wersji 2.4.2 jest znany bug, który powoduje, że nie są wyświetlane napisy w ogóle jeśli pierwsza właśnie linijka zaczyna się jak wyżej.
Wystarczy zmienić 00:00:00 na 00:00:01.

PS. Jeśli korzystasz z opcji TC: MPEG-2 (Fast) to przy transkodowaniu plik wynikowy może być spory.

Pozdrawiam,
 
Ostatnia edycja:
Do góry