PS3 jako odtwarzacz CD

wrx

New member
Bez reklam
Witajcie.

Czy PS3 sprawdzi sie jako odtwarzacz plyt CD? Czy lepiej do tego nadaje sie X360?
Chodzi tutaj o jakosc i wiernosc przekazywania materialu.

Mam jeszcze DVD 25 firmy HK, ktore od lat lezy schowane i nieuzywane, ale nie mam za bardzo miejsca na ten sprzet - stad moje pytanie.
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Zarówno Xbox jak i PS3 wypadnie... cienko.

1) zalezy czym podłączysz, HDMI czy 2xRCA, jak rca to powinno byc ciut lepiej, ale z kolei trzeba będzie sie za kazdym razem bawić w menu rodzaj kabla, chyba ze HDMI obraz (za kazdym razem właczac TV by czegoś posłuchać) a dzwięk po analogu.

2) często włączający się głośny wentylator odbierze przyjemnosć słuchania delikatnej cichej muzyki

3) mozesz puscic tez dwięk po HDMI i posluchac jak "zagra" amplituner.
 

wrx

New member
Bez reklam
Dzieki za odpowiedzi.
Chyba najkorzystniej bedzie wyciagnac owe DVD - jak lepiej podlaczyc, optycznie, czy RCA?
 

bluray

Banned
Odtwarzanie CD z PS3 jest bardzo zaawansowane.
Trzeba włączyć up-samplowanie do 188 kHz/24 bity.
Rezultat bije wiele renomowanych CD playerów.
Ale to tylko po HDMI.
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Musisz sam potestowac, czy po hdmi (poczytaj paradox HDMI) czy jednak DVD i 2xRCA czyli stary dobry analog. JAk masz mozliwosci zrob test i naipsz czy słychac róznicę.
POzdrawiam
 

NrGx2

New member
Odtwarzanie CD z PS3 jest bardzo zaawansowane.
Trzeba włączyć up-samplowanie do 188 kHz/24 bity.
Rezultat bije wiele renomowanych CD playerów.
Ale to tylko po HDMI.

A możesz powiedzieć jak to zrobić?

Żeby już nie zasmiecac napiszę tutaj, wczoraj kupiłem konsole, odpaliłem fife 12 bez problemu, cd z muzyką bez problemu ale jak wkładam czy bd czy dvd to pokazuje się w prawym gornym rogu ikonka że czyta płytę po czym ekran monitora lg fullhd wygasa i jest tylko napis brak sygnału, coś źle mam ustawione?

Konstola podlaczona po hdmi z tv i do internetu, soft tez odrazu zaktualizowalem do najnowszego. Pomocy! :)
 

NrGx2

New member
A gdzie to mogę sprawdzić? Bo ustawienia wideo w ps3 mam pustawiane na hdmi bo taki kablem mam połaczone ps3 z monitorem/tv LG model M237WDP FLATRON ten sam co dawali do cyfry+ rok temu.. mam podlaczoną ją na próbę aby posprawdzać połączenia dlna i te całe move i już mam problem, docelowo konsola bedzędzie oddalona od tv 3m więc chciałem położyc już przedłużkę USB w scianie pod którą podepnę kamerkę ps3 i sprawdzam teraz to połączenie i bez przedłużacza usb (fakt marnej jakości - może kupić lepszy?) konsola jej nie widzi a jak podepne bezposrednio do konsoli to jest wszystko ok.
 

NrGx2

New member
Dobra wszystko zrobione, kamerka eye działa na innym przedłużaczu usb, a filmy już odtwarza ok, zmieniłem z tych 24p ale nie przyniosło pozytywnego rezultatu.. wiec zostało mi tylko przywrócenie konsoli do stanu fabrycznego i o dziwo to pomogło. Dzięki za pomoc.
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Dzięki, że podzieliłeś się rozwiązaniem na forum bo większość ludzi jak sobie sama poradzi (jeśli w ogóle) to znika jak kamfora i tyle ich widzieliśmy.

Pozdrawiam,
 
Do góry