PS3 jako odtwarzacz BD i komputer w jednym

nikon300

New member
witam,

Przebijam się przez masę informacji o PS3 w necie, ale niestety nigdzie nie znalazłem odpowiedzi na parę nurtujących mnie pytań (albo znalazłem sprzeczne ze sobą informacje :confused:).
PS3 będę używał głównie do oglądania filmów na DVD i Blu-Ray, zdjęć z CompactFlash, oraz do korzystania z internetu (przeglądarka interentowa, poczta, ew.PS-Ubuntu). Nie przewiduję grania na PS3 - przynajmniej oficjalnie:cool:


Może znajdzie się ktoś, kto pomoże mi w odpowiedzi na poniższe pytania?

1) wiem, że PS3 występuje w kilku odmianach. Najprościej można podzielić go w/g pojemności HDD: 40GB, 60GB, 80GB.....niedługo(?) 120GB....
...ale dlaczego NIGDZIE w Polsce nie można kupić innych wersji PS3 jak tylko 40GB??? Jestem zainteresowany przynajmniej wersją 60GB ze względu na WiFi, slot CF i większy HDD, a najlepiej 120GB (czy będzie dostępny w Polsce i kiedy?). (nigdzie nie znalazłem odpowiedzi)


2) wiem, że PS3 skaluje DVD do 1080i, ale robi to software-owo. Czy jakość przeskalowania przez PS3 jest równie dobra jak z np: Panasonic DMP-BD30 (skalowanie sprzętowe) ? (brak informacji w necie)


3) jak oceniacie jakość i wygodę surfowania w interencie za pomocą PS3 ? (mam zamiar kupić LCD 32' fullHD; internet via chello/UPC: 4Mb/s). Głównie jaka jest jakość obrazu? czy przeglądarka PS3 pracuje w trybie fullHD 1920x1080 ? (baaaardzo skromne informacje)

4) wiem, że instnieje możliwość zainstalowania PS-Ubuntu. Czy pod linuxem da się pracować w trybie 1920x1080 ? Czy linux obsługuje WiFi ? Czy linux obsługuje kalwiaturę i mysz pod bluetooth ? czy linux korzysta z całej mocy PS3 i całego RAM-u, czy też sony wprowadziło blokady i system chodzi "jak krew z nosa".... (sprzeczne informacje)
 
Ostatnia edycja:

wee

New member
1.W Europie dostępna jest jedynie wersja PS3 40GB. Wersja 60GB była pierwszą wersją wypuszczoną na rynek w dniu premiery a dziś już niestety zostala wycofana ze sprzedaży i musisz dobrze poszukać jeżeli chcesz dostać taką (o ile taka będzie). PS3 80 i 120 to narazie plotki (znaczy sie 80 chyba jest w korei ale nigdzie więcej), ale nic nie stoi na przeszkodzie żebyś dokupił sobie dysk (bodajże SATA 2,5') - wymiana dysku to 5 minut roboty.

2. nie wiem, nie jestem ekspertem w tych sprawach

3. Ogólnie jeżeli chcesz sterować padem to porzuc te mysl, ja myslalem ze zastopi mi to tymczasowo surfowanie przez komputer ale sie grubo pomylilem. Czyli jak net, to tylko z klawiaturą i najlepiej mychą. Jakościowo to chyba jest tak że im większa rozdzielczość tym lepiej (widoczniejsze napisy itd.)

4. Nie wiem dużo ale powinienes poszukac w oficjalnych źródłach czyli playstation.com albo na forum playstation. Sony napewno nie
 

Liptonosz

New member
Bez reklam
dobry wątek , mnie głównie interesuje sprawa skalowania, widziałem dvd skalowane przez ps3 i nie jestem pewien czy nie skalowało przypadkiem do 1080p. Kolega Ortax360 (pozdrawiam:) ) pewnie nam pomoże, ale najbardziej mnie interesuje czy skalowanie dvd przez ps3 jest tak dobre jak to się ma w przypadku zachwalanych chocby hd hdvd toshiby?
 

mg30906

New member
Witam


PS3 posiada skaler do 1080p , Toshiba HD-DVD E1 - do 1080I , posiadam obydwa urządzenia i z obydwu obraz wyglada bardzo dobrze, moim zdaniem obraz z PS3 nie ustępuje jakością Toshibie.



pzdr
 

mataman

New member
Bez reklam
Linux na PS3 chodzi mułowato (ograniczenia stworzone przez sony w ilości wykorzystywanej pamięci przez linux'a) więc zastępowanie kompa PS3 mija się z celem. No chyba że ktoś jest cierpliwy i ma dużo samozaparcia :)
 

nikon300

New member
dzięki za odzew !

W tzw. międzyczasie dotarłem do kolejnych informacji dotyczących PS3, o których pewnie prawie wszyscy wiedzą, ale warto gdzieś w necie zebrać wszystko do "kupy" :)

Biorę pod uwagę zakup PS3 jako odtwarzacza Blu-ray + DVD (skalowanie do FullHD) + surfowania po necie (LCD 32' FullHD 100Hz) + urządzania pokazów zdjęć (lustrzanka cyfrowa) i na razie wygląda na to że jest to strzał w 10-tkę :) ...ale po kolei...

1) PS3 jako Odtwarzacz Blu-ray
a) Sony często aktualizuje sterowniki i dodaje nowe funkcje do PS3. Aktualnie profil 2.0, HDMI 1.3 porównanie na stronie: http://www.idoblu.co.uk/page2 Blu-ray Players.html

b) skalowanie DVD w PS3 do FullHD jest podobno pierwszej klasy.
oto fragment wygrzebany ze strony www.gry-online.pl (mam nadzieję, że zgodne z prawdą):
"jeden jedyny skaler w TV, jaki może się równać z jakością skalowania w PS3 (nie ma dedykowanego chipa, wszystko jest robione za pomocą softu) to Faroudja w Toshibach. Ale zazwyczaj TV mają skalery które co najwyżej poprawnie sobie radzą z przenoszeniem obrazu do rozdzielczości panelu. PS3 przebija wszystko w tym względzie z wyjątkiem najlepszych DVD ze skalerami no i BD i HD-DVD."

c) PS3 na pewno posiada możliwość dekodowania DD 5.1 i DTS. (mi to wystarcza bo i tak nie mam gdzie ustawić 7-miu głośników). Podobno ma także możliwość dekodowania DD 7.1, ale mam sprzeczne informacje.
Wyjścia z PS3:
sony-ps3-connections.jpg



2) PS3 jako urządzenie do surfowania po necie i jako komputer:

a) PS3 40GB posiada wbudowany IEEE 802.11 b/g Wi-Fi dzięki któremu nie ma problemu z podłączeniem interentu (dla lubiących kabeli jest także jedno gniazdo Gigabit Ethernet ).

b) podłączenie bezprzewodowej myszy, czy klawiatury odbywa się podobno bezproblemowo via Bluetooth 2.0.

c) system PS3 oferuje przeglądarkę internetową - brakuje mi informacji o jej szybkości, stabilności, co z javą? filmikami na youtube, filmikami w mov, czy avi, itp..... jak znajdę to uzupełnię (chyba, że admin zrobiłby to za mnie). Zakładam, że internet działa na 1080p/100Hz i obraz na LCD 32' jest miły dla oka :) Może ktoś to mógłby potwierdzić?

d) jeśli PS3 nie ma programu do poczty elektronicznej to i tak mógłbym ją przeglądać via przeglądarka internetowa (konto na gmail).

e) możliwość zainstalowania drugiego systemu np: PS-ubuntu. Być może kiedyć sony odblokuje kilka blokad (lub społeczność linuksowa coś wykombinuje) i wtedy linux będzie śmigał na PS3 jak rakieta.

f) możliwość podpięcia niektórych drukarek canona i epsona do PS3 (bo zakładam że edytor tekstu będzie dostępny "on line" via internet, tak jak photoshop express online)

g) możliwość wymiany dysku twardego na większy bez utraty gwarancji. Kolejny dysk twardy można także podłączyć przez USB.



3) PS3 i pokazy zdjęć

a) PS3 40GB niestety nie ma wbudowego czytnika kart, ale ma dwa porty USB. Czy PS3 od razu rozpoznaje zwykły czytnik kart 4w1 po podpięciu go do USB, czy też trzeba kombinować w systemie?

b) możliwość prostej obróbki zdjęcia narzędziami dostępnymi pod PS3, jak również via internet (photoshop express online).


Jak za sprzęt w cenie ok. 1500pln to na prawdę BARDZO ciekawa alternatywa dla podłączania notebooka po VGA (jeśli się nie ma złącza HDMI) i męczenia się z wyświetlaniem odpowiedniej rozdzielczości na LCD, nie mówiąc już o BD, czy grach :)



 
Ostatnia edycja:

wee

New member
Przeglądarka jest ogólnie znośna, ale brakuje jej sporo do takiej mozilli. Można w niej otwierać max 5 stron na raz, flash, java wszystko jest, filmiki na youtube na 90% są, dalej nie wiem.

Obraz na LCD 32' w rozdziałce 720p jest miły dla oka. Tyle mogę potwierdzić. ;)
 

nikon300

New member
Molu napisał:
Witam, Widziałem taką jedna konsolkę w ELECTROWORLD w Jankach koło Warszawy. Cena 2199,- PLN
Dzięki za info, ale po dokładnym spenetrowaniu stron www zdałem sobie sprawę z tego, że opłaca się jedynie kupić PS3 40GB. Zakup i wymiana HDD jest prosta i niedroga. Podłączenie czytnika kart (35pln) do portu usb - luz i ponton. W dodatku z PS3 60GB jest jakiś problem i część konsol wróciła do serwisu. Niestety sony zaprzestało produkcji wersji z 60GB i brakuje części zamiennych (podobno na otarcie łez przesylają gratis jakąś grę na PS3).

Jeśli grafa z PS3 daje radę LCD 32' FullHD 100Hz to ja już nie mam więcej pytań :)
Odtwarzacze BD musiałyby kosztować max 500pln, żeby stały się dla mnie alternatywą w porównaniu do tej konsoli.
 

szakal9999

New member
nikon300 napisał:
4) wiem, że instnieje możliwość zainstalowania PS-Ubuntu. Czy pod linuxem da się pracować w trybie 1920x1080 ? Czy linux obsługuje WiFi ? Czy linux obsługuje kalwiaturę i mysz pod bluetooth ? czy linux korzysta z całej mocy PS3 i całego RAM-u, czy też sony wprowadziło blokady i system chodzi "jak krew z nosa".... (sprzeczne informacje)
Istnieje możliwość instalacji Ubuntu, Yellow Dog i Fedory, może wyszły już jakieś nowe. Nie jest prawdą, że sony ogranicza ilość pamięci. Poprostu konsola ma tylko 256MB ramu, ale trwaja prace nad wykorzystaniem pamięci graficznej, jako zwykłego ramu, ale narazie dostęp jest zbyt wolny. Co do ograniczeń, to niestety linux ma do dyspozycji tylko dwa rdzenie z 8 i nie ma dostępu do procesora graficznego. generalnie działa to dość wolno, ale działa. Mi się udało na tym zainstalować javę + eclipse:p Co do rozdzielczości, to może chodzić w kilku różnych mi. 1080p(u mnie tak chodzi). Co do WiFi to nie próbowałem, ale z tym na linuxie są zawsze problemy. co do bluetooth, to też nie sprawdzałem, ale do instalacji musisz mieć klawiaturę i mysz usb, a potem podobno można już przez bluetooth(ale chyba po dociągnięciu czegoś).
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Nikon, a są już na rynku telewizory 32' Full HD? Hd Ready owszem, ale najmniejszy Full widziałem 37'. Chyba, że jestem do tyłu. Co prawda czytałem gdzies, że ktos wyprodukował 19' FullHD, wiec pewnie to i tak kwestia czasu.

Co do Upscalera to imo jet dobry, ale oczywiscie nie powala z tym, że to kwestia technologi. Z DVD i tak nigdy nie bedzie FullHD;)

Pozdrawiam
 
Do góry