PS3 i szum wentylatora

KwaK-0

New member
Witam wszystkich :)

Otóż problem mam taki: Kupiłem niedawno PS3 (używane 4 miesiące) i od razu wydało mi się jakoś za głośne przy słuchaniu muzyki, oglądaniu filmów. Po włączeniu jest było ok przez jakieś 5 minut - praca prawie bezgłośna. Po tym czasie wiatrak wskakiwał na "drugi bieg". Po kolejnych 5 - 7 minutach na "bieg trzeci" a potem na czwarty i to już był dość głośny
'bieg". Trochę mnie to denerwowało więc zacząłem czytać i szukać.
Skończyło się na tym że wymieniłem pastę pod radiatorami na taką za 40 PLN bo jeden człowiek zajmujący się serwisowaniem konsol stwierdził, że to sprawa normalna i często tak robi jak klienci skarżą się na głośną pracę PS3. I co ? i pomogło ... prawie; "drugi bieg" włączał się teraz po ok 10 (wcześniej 5 min) i kolejne z takim samym opóźnieniem (może trochę większym ) Zadzwoniłem więc z pretensjami do tego serwisu, na co dostałem odpowiedź, że zrobiłem wszystko dobrze ale użyłem złej pasty. Ta którą mają oni kosztuje chyba ze 200 PLN z tubkę i że jeśli chcę to mogę konsolę przysłać do nich a oni ją "wyciszą" . Dobra, wysłałem. Wróciła po tygodniu - odpalam ... i co ? Prawie to samo !! znowu tylko czas przełączania na kolejne "biegi" się wydłużył.

Czy to normalne, że wiatrak w PS3 tak się rozpędza podczas oglądania filmów czy słuchania muzyki ? Jedni mówią że konsoli z 3 m przy oglądaniu filmów wcale nie słychać (u mnie przez pierwsze 15 min teraz też nie słychać ale potem w cichych scenach zaczyna denerwować). Czy ktoś może do czegoś porównać hałas wentylatora w konsoli po obejrzeniu filmu z blueray ? Czy to bardziej cicho pracujący wentylator w zasilaczu PC czy może wściekle kręcący się rozklekotany wiatraczek na procesorze ? Czy może ma ktoś jakieś trafniejsze porównania.?

Wiadomo najlepiej podać by to było w dB ale niestety nie dysponuję miernikiem poziomu hałasu :)

Proszę o opinię i "opis hałasu" waszych ps'ów

Kwestię rozkręcania PS3 (na gwarancji) i wymiany pasty termoprzewodzącej prosiłbym zostawić bez komentarza jeśli to możliwe:)
 

beamer

Banned
OK, nie będę komentował "pasty" :rolleyes:, choć korci mnie żeby to i owo wyśmiać...

U mnie cisza. Kompletnie jej nie słychać z odległości 50 cm podczas oglądania filmów lub słuchania muzyki. Podczas grania w gry cichutko szumi, ale jest nie słyszalna, bo mam potężny system audio. Mój laptop chodzi dużo głośniej podczas przeglądania internetu lub pisania w Wordzie! Konsolę mam od września 2008 r. Wersja 40 GB. Pozycja pozioma jest ponoć najcichsza.

PS. Zaraz dostaniesz zasłużoną burę za zaśmiecanie forum, bo wątków na ten temat było już chyba kilkanaście. Nawet na tej samej stronie jest ten wątek http://hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=38295 Nie zaśmiecaj forum!!!!
 
Ostatnia edycja:

darkmajin

Member
Bez reklam
tak troche na zdrowy rozsadek..

pasta ma za zadanie polepszyc przekazywanie ciepla..
skoro lepiej odprowadzi cieplo do radiatorów to radiatory beda szybciej cieple
jezeli beda szybciej cieple to ps3 raczej wczesniej uruchomi wiatraki zeby to cieplo odprowadzic ..wiec uzyskałes efekt odwrotny :D

mam normalna paste na procku w kompie i nie wierze ze jakas srebrna zmienila by jakie kolwiek temperatury itp itd..

moze ktos ja trzymal w zakurzonym miejscu przedmuchaj ja troche.. :cool:

ktorys ps3 miał opcje "wydmuchu" ze srodka kurzu niestety nie moja staruszka 60tka ;)
 

hempel3

New member
Witam
Mam ps3 40gb juz 2,5 roku, do tej pory nie skarżyłem się na nic aż do momentu gdy podczas grania w uncharted 2 i red dead redemption konsola po pięciu minutach grania zaczęła pracować jak suszarka, przy innych grach( infamous, batman aa, dead space, killzone 2, assassin's creed 1 i 2, gta 4) tak się nie działo, aż do wczoraj gdy przy każdej włączonej grze zagłuszała poprostu wszystko. Wkurzyłem się, wymieniłem paste termoprzewodzącą i wyczyściłem konsole, efekt był taki że konsola ucichła przy innych grach ale przy uncharted 2 i red dead redemption dalej pracowała jak suszarka. Myślicie że to te dwie gry wyciskają ostatnie poty z konsoli czy to jakaś usterka choć wymian pasty pomogła przy innych grach. Co o tym myślicie.
Z góry dzięki
Dodam jeszcze że z tyłu leci ciepłe powietrze. Konsola leży więc jak podnosze i dotykam spodu to jest ciepły.
 

Whiplash

New member
Bez reklam
Moja slimka tez po jakims czasie buczy ,przy filmach jest to slyszalne. Nic nie zrobisz ,grzeje sie procek i grafa. Teraz te nowe maja wszytko w 45nm i podobno juz sie tak nie grzeja.
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Czas chyba na wymianę pasty termoprzewodzącej w mojej kilkuletniej fatce. Czy ktoś z Was już to robił, może macie jakieś sprzawdzone linki, najlepiej z filmem lub obrazkami? Moze jakieś rady? Na razie dotarłem do pierwszej bazy, tj. ściągnąłem obudowe, a tam kolejne blaszki i miliony śrubek... Mam pastę Arctic Silver 5. Boję się, że bez schematu to i moze się dostanę, ale czy skręcę tego juz nawet najstarsi górele nie wiedzą.

Będę wdzięczny za każdą wskazówkę.

Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
Arctic Silver 5 posiadam i smarowałem nią już 3 procy od kompa, nie jestem w stanie powiedzieć czy jest dobra, bo nie testowałem innych, ale najtańsza nie była, a były i droższe. Po wymianie pasty temperatura procka znacznie spadała
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Przeczytałem duzo w necie na ten temat i ta pasta głownie była polecana. Masz rację - tania nie była. Troche ryzykuje tym demontazem, ale konsola po kilku minutach zaczyna wyc na najwyzszych obrotach. Z drugiej strony nie mam wiele do stracenia. Robiłem juz samoczyszczenie, ale to nic nie daje. Ludzie mają problemy z poprawnym nalożeniem i rozprowadzeniem pasty.

A moze ktos się tym zajmuje i ma to opanowane lub moze polecic sprawdzony serwis w okolicach Katowic?
 

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
nie wiem jak wygląda procek od PS bo nie posiadałem i nigdzie nie miałem okazji widzieć. Z prockami od kompa robię tak że wyciągam proca kładę na kartkę bądź ławę oklejam taśmą (najlepsza papierowa) na rantach proca do ławy aby się nie ruszał, aby stabilnie leżał, biorę plastikowy patyczek (patyczki od uszu :) ) nakładam pastę i patyczkiem rozprowadzam po procku aby była równa gładka warstwa proces podobny jak przy nakładaniu gładzi i gładzeniu hehe. No i ważna jest ostrożność i estetyka
 
Ostatnia edycja:
Do góry