PS3 i kiepska jakość filmów Blu-ray

Zabuza

New member
Witam

Ostatnio kupiłem sobie TV Samsunga ps51d6900 i mam pod nią podłączone PS3, kablem HDMI oczywiści.
Obraz z płyty dvd np Pacyfik zaskoczyła mnie pozytywnie jakością, wszystko bardzo ładnie wygladało.
Natomiast wczoraj nabyłem dwa filmy bly-ray tj: "300" i "Socker punch" (chyba dobrze napisałem ;) ) i po włączeniu obu filmów wielkie zniesmaczenie: obraz szczególnie w obszarach łączenia czerni z jasnymi kolorami jest, jakby to określić, zaszumiony,takie ziarnisty. Co dziwne drugi plan sceny tez jest ziarnisty. Myslałem na początku, że może takie "efekty" ma film "300" a wcześnie na zwyklym crt tego nie widziałem. Dlatego w dalszej koleności poszedl Socker punch i okazało sie to samo, widoczna ziarnistość nawet przy oglądaniu z odległości 3 m.
Od filmów blu-ray spodziewałem sie ostrości, pięknych" płynncyh" barw, bez żadnych szumów, ziaren. TYm b ardziej że ceny tych filmów są dość kolosalne a jeden z moich ulubionych filmów tj "300" chciałem mieć w swojej kolekcji.
Po obejrzeniu w/w filmów włączyłem Pacyfik na dvd to obraz o wiele bardziej mi pasował ponieważ nie było tej zairnistości.

Powiedzcie mi czy to normalne przy PS3? czy coś mam zle skalibrowane, albo kabel HDMI trzeba wymienić??

Pozdrawiam i będę ogromnie wdzięczny za pomoc bo narazie jest totlanie zawiedziony obrazem BR.
 

diuczysko

New member
Bez reklam
Nie oglądałem "Socker punch", ale w przypadku "300" efekt ziarnistości jest jak najbardziej zamierzony, pozwala to na pewną stylizację obrazu i ukrycie części efektów. Jeżeli chcesz porządnie przetestować tv to polecam 'Avatara', z którego jakości z pewnością będziesz zadowolony. Jeżeli chcesz w pełni przetestować obraz 1080p z pełną ostrością to sięgnij po filmy animowane, np. ostatnią część toy story.
Pozdrawiam
 

vitek

New member
Niektóre filmy na BR mają widoczne ziarno. Jak wydawca się nie przyłoży to takie są efekty. Na dvd ziarna nie widać bo jakość jest gorsza więc ziarno się rozmywa, a na BR wychodzi i wali po oczach. Niestety z okładki się nie dowiesz czy film jest porządnie zgrany :) Proponuje wypożyczać płyty, wtedy można ocenić jakość no i ogólnie czy film się podoba wtedy ewentualnie kupić, i to nie w sklepie w centrum miasta bo tam zdzierają skórę, ale raczej szukać okazji w necie
 

Kapral_Hicks

Klub HDTV.com.pl
vip
Efekt jest normalnie widoczny i jest to chyba zamierzone... ale wydaje mi się że za dużo masz ostrości na tv, d"efekt" tylko wtedy jest uporczywy gdy jest za duża ostrość. Niektóre tv mają takie algorytmy wyostrzające że nie wyostrzają samych konturów co właściwie wszystko, także z małego ziarna robi się masakra przy dużej ostrości... zwłaszcza gdy masz duży tv i siedzisz dość blisko.
 
Ostatnia edycja:

Zabuza

New member
Tak jest ustawione w PS3 1080.

Dziwi mnie tylko ze obu tych filmach, ktore sa w miare nowe, wystepuje tak widoczne ziarno. Teraz podczas ogladania Sucker Punch zauwazylem ze ziarno jest widoczne wszedzie, szczegowlnie widac to na twarzach aktorow - czyli przejscia z jasnego do ciemnego odcieniu skory.

Niesmak pozostaje :/

Macie moze jakies szczegolne ustawienia, z ktorych korzystacie podczas ogladanie BR?
 

vasyndrom

New member
W obu filmach efekt ziarna jest zamyslem tworcow (w koncu zack snyder rezyserowal obydwa) i niewiele mozesz zrobic by te ziarno usunac. Powlaczaj wszystkie bajery w swoin tv jak usuwanie ziarna redukcja artefaktow itp ale gwarantuje ze obraz bedzie jeszcze gorszy.

@Yitek wydawca i jego przykladanie sie nie ma nic do rzeczy w tym przypadku

Wole miec widoczne ziarno w niz film poczestowany dnr'em gdzie postacie wygladaja jak woskowe a o szczegolowyn obrazie mozna tylko pomazyc
 

Kapral_Hicks

Klub HDTV.com.pl
vip
Również kiedyś na to narzekałem ale miałem tv na ustawieniach dynamiczny i jeszcze ostrość na max. Jak masz skalibrowany tv to aż tak to się nie rzuca w oczy by robić z tego problem. Nie jest to wina ps3 i nic tutaj nie pomoże zmiana kabli czy odtwarzaczy bo jest to zapisane na płycie z filmem. Te ziarno jest widoczne szczególnie jak dominują zimne odcienie, gdy masz podbitą ostrość czy włączony kontrast dynamiczny.
 

Kapral_Hicks

Klub HDTV.com.pl
vip
Oczywiście błędnie reasumujesz.

Pozdrawiam,
Dokładnie, bo owe ziarno to efekt zamierzony, w avatarze go nie zauważyłem więc nie można brać wszystkie płyty pod jeden mianownik. Również to co mówiłem, gdy skalibrujesz tv (obraz nie może być za jaskrawy) i gdy jest dobry, TE ZIARNO NIE PRZESZKADZA bo jest bardzo subtelne i masz wrażenie nawet ozdoby obrazu. Tak samo ostatnio gość pisał że czemu uncharted 2 wygląda u niego tak badziewnie na 46 cali philipsie z led, że zęby wychodzą z ekranu od aliasingu. Jak się okazało, gość nie dość że miał podświetlenie wyśrubowane to jeszcze włączony perfect i ostrość na max... a siedział też 2 metry od tego ekranu. Przy czymś takim, z subtelnego ziarna robi się masakra. Naprawdę, dobrze skalibrowany tv, zachowana odległość odpowiednia i nie ma problemu z ziarnem, mi przynajmniej nie przeszkadza. Nie wiem co mógł bym Ci polecić kolego, może przeszukaj forum "AVSfroum", tam są zazwyczaj ustawienia od znających się na rzeczy użytkowników, powiem Ci że u mnie na początku nie dało się nic oglądać na lcd, dopiero ustawienia z tej strony sprawiły ze obraz w filmie zaczął mi się podobać. Również możesz pozostać przy samych DVD gdzie nie ma ziarna aż takiego, jak kupisz specjalny odtwarzacz który specjalizuje się w skalowaniu tych płyt (z ps3 jest bardzo kijowy od razu ci mówię) to jakość wciąż powinna cię zadowolić.
 
Ostatnia edycja:

pintr

New member
Tak jest ustawione w PS3 1080.

Dziwi mnie tylko ze obu tych filmach, ktore sa w miare nowe, wystepuje tak widoczne ziarno. Teraz podczas ogladania Sucker Punch zauwazylem ze ziarno jest widoczne wszedzie, szczegowlnie widac to na twarzach aktorow - czyli przejscia z jasnego do ciemnego odcieniu skory.

Niesmak pozostaje :/

Macie moze jakies szczegolne ustawienia, z ktorych korzystacie podczas ogladanie BR?
Optimizing Your PS3 for Blu-ray - YouTube
 
Do góry