PS3 i amplituner bez hdmi + tv lcd z hdmi

v80trek

New member
Witajcie,
niedługo będę miał remont i będę chować wszystkie kable w ścianie. Mam PS3, amplituner pioneer d510 i lcd philips ambilight 32", chciałbym coś zrobić żeby to wszystko razem działało. Nie wiem jakimi kablami podłączyć amplituner i telewizor.

Proszę o pomoc:confused:
 

mariof

New member
Bez reklam
PS3 do TV - HDMI, PS3 do ampli - toslink. Skoro już chowasz kable w ścianie (bardzo dobry pomysł - też tak mam ale tylko głośnikowe...) to umieść jeszcze jeden HDMI (na przyszłość - kiedy zmienisz ampli) i kable głośnikowe 7.1.
 

v80trek

New member
mariof napisał:
PS3 do TV - HDMI, PS3 do ampli - toslink. Skoro już chowasz kable w ścianie (bardzo dobry pomysł - też tak mam ale tylko głośnikowe...) to umieść jeszcze jeden HDMI (na przyszłość - kiedy zmienisz ampli) i kable głośnikowe 7.1.

Heh :D jak rysowałem sobie plan też zrobiłem 1 HDMI więcej na przyszłość. Ok dzięki kupię kabel i zobaczymy czy działa ( mam nadzieję ;))

Pozdro
 

mariof

New member
Bez reklam
Jeżeli z jakiś powodów kabel HDMI ma być dłuższy niż 2-3 metry - kup markowy. Pomimo, że od strony technicznej nie ma to uzasadnienia to nie warto kupować najtańszych kabli HDMI - dlaczego, pisałem w innych postach.
 

v80trek

New member
mariof napisał:
Jeżeli z jakiś powodów kabel HDMI ma być dłuższy niż 2-3 metry - kup markowy. Pomimo, że od strony technicznej nie ma to uzasadnienia to nie warto kupować najtańszych kabli HDMI - dlaczego, pisałem w innych postach.

Pierwszy kabel który kupiłem posztował 400zł, następny jaki kupiłem ( do innego pomieszczenia z tym samym sprzętem) zapłaciłem 90zł i nie widziałem żadnej różnicy:cool:...
 

RolphusX

New member
Dźwięk z PS3

Witam
PS3 podłączone do TV poprzez HDMI, PS3 podłączone optykiem do amplitunera (bez HDMI). Czy jest możliwość odbioru dźwięku przez TV i jednocześnie przez amplituner?

Pozdrawiam
Rafał
 

mariof

New member
Bez reklam
@v80trek
za 400zł - ho ho ho!!!. Pisząc o markowym kablu miałem na myśli kabel dobrze wykonany. Ceny za 3-4 m odcinek nie powinny przekraczać 100zł.
 

mariof

New member
Bez reklam
RolphusX napisał:
Witam
PS3 podłączone do TV poprzez HDMI, PS3 podłączone optykiem do amplitunera (bez HDMI). Czy jest możliwość odbioru dźwięku przez TV i jednocześnie przez amplituner?

Pozdrawiam
Rafał
odpowiedź w instrukcji obsługi PS3 i (ewentalnie) amplitunera
 

RolphusX

New member
mariof napisał:
odpowiedź w instrukcji obsługi PS3 i (ewentalnie) amplitunera

Dzięki. Właśnie takiej odpowiedzi oczekiwałem. Jak zawsze można liczyć na forumowiczów.

Pozdrawiam i jeszcze raz dziękuję.
 

mataman

New member
Bez reklam
Jedna uwaga na koniec. Jakby ludzie czytali instrukcje to połowe mniej postów ze zbędnymi pytaniami by było na tym forum
 

robotm

New member
Niestety nie ma takiej mozliwosci. Geniusze od PS3 zrobili mozliwosc wysłania
dzwieku TYLO 1 portem ... do wyboru :(
O ile HDMI i optyk daje wielokanalowy o tyle przez multiAV tylko stereo ale nie rownoczesnie ...
Gdzies w instrukcji PS3 wyczytalem ze jak masz ustawione TYLKO 2ch. w preferencjach
audio w konsoli to dzwiek idzie przez wszystkie wyjscia ale wystarczy zmienic na 5.1 i ... na pozostalych (nie wybranych) cisza.
Sam mam podobny problem i kupilem AVR-247 poniewaz wydawalo mi sie ze jak
podam dzwiek do HDMI1(in) to amp wystawi i video i audio na wyjsciu HDMI OUT do tv ale sie przeliczylem...
Wyszlo ze amp ma wyjscie HDMI ale jego multimedialnosc jest ograniczona
do 1 medium - VIDEO. W tv cisza ...
 

RolphusX

New member
mataman napisał:
Jedna uwaga na koniec. Jakby ludzie czytali instrukcje to połowe mniej postów ze zbędnymi pytaniami by było na tym forum

Jakby instrukcje były porządnie pisane - nie było by pytań.
Na każde zadane pytanie na forum można odpowiadać - "przeczytaj instrukcję".

Korzystając z forum spodziewam się odpowiedzi takich jak kolegi "Robotm" a nie odwoływania do instrukcji.

Dzięki Robotm

Pozdrawiam
 

mariof

New member
Bez reklam
robotm zadał sobie trud przyczytania instrukcji a Rolphus nie choć ta liczy tylko kilkanaście stron... . Wnioski do wyciągnięcia dla innych forumowiczów. Forum służy, jak mniemam, do wymiany poglądów oraz odpowiadania na pytania osób którę potrafią nie tylko pisać ale i czytać ;)
PS gdyby Twoje pytanie brzmiało "czy jest jakiś "nieudokumentowany trick umożliwiający przesłanie dźwięku z konsoli równocześnie na TV i via toslink" to nikt by Ciebie nie odesłał do lektury instrukcji. Pytanie z gatunku "co by było gdyby?" jest akceptowalne ale nie od leniuchów i asekurantów...,
PS 2 są zasady obowiązujące jeszcze od czasów grup dyskusyjnych, jedną z nich jest że fora nie zastępują czytania tzw "manuali" a je uzupełniają - taki mały wykład netykiety;)
 
Ostatnia edycja:
Do góry