PS3,film blu-ray a TV HDready i fullHD

preston

New member
Witam.Wczoraj byłem z moją PS3 i filmem na blu-ray spiderman3 w sieci sklepów MediaExpert w Starogardzie Gdańskim tam gdzie mieszkam.Interesowała mnie różnica w wyświetlaniu samego obrazu(tylko obraz w danej rozdzielczości,nic więcej) z filmu w rozdzielczości 1080p,jak to wygląda na prawdę oczami laika w sprawach HDTV,bo w internecie specjaliści wygłaszają tezy że różnica w samym obrazie puszczana z 1080p pomiędzy fullHD,HDready a obrazem HD z plazmy(1024x768 ) jest widoczna,zapominają że różnica w cenie też jest spora.Od razu kupiłem kabel HDMI firmy Bandridge,czyli dobrej jakości uznanej firmy.
Testowałem na modelu plazmy panasonica PV70P cena 3700zł oraz dwóch telewizorów LCD jeden HDready Philipsa cena 4000zł i drugim fullHD Sony cena ponad 6000zł, wszystkie miały przekątną 42 cale taka jaka mnie interesuje.Powiem tylko że obraz na takim filmie wygląda świetnie na wszystkich 3 telewizorach z odległości 2 metrów,z tylu będę oglądał,a najlepsze jest to że nie widziałem różnicy pomiędzy rozdzielczościami na tych trzech telewizorach,powiem więcej na fullHD muszę przyznać widziałem więcej ziarnistości w obrazie, a na plazmie jakby najmniej.Sami pracownicy byli zdziwieni tym faktem że cięko dopatrzeć się róznic pomiędzy fullHD i HDready,chociaż muszę przyznać że fullHD lepiej wygładza wszelkie litery.Oczywiście mówię cały czas tylko o samej rozdzielczości a nie o jakości obrazu(czerń,kolory itd...) bo od tego są testy na forum bo porównywanie w warunkach sklepowych takich parametrów jest bezcelowe.Po tej prezentacji zdecyduję się na plazmę,natomiast jaki model to jeszcze nie wiem,muszę trochę poczytać,ten panasonic prezentował się rewelacyjnie,no i cena przyzwoita.Moim zdaniem fullHD to jeden wielki marketing bo tak naprawdę mało kto ma dostęp do sygnału fullHD przecież.Do tego do full HD musimy dopłacać min. 1500zł.
 
Ostatnia edycja:

ortax360

New member
Witam

Dokładnie jest TAK jak piszesz.

Full HD jest przeznaczone jezeli chodzo o lcd dla przekatnej min 46 cali a najlepiej 52-70 .

pozdrawiam.
 
Ostatnia edycja:

preston

New member
ar2 napisał:
Dzięki za przeniesienie do odpowiedniego działu bo w sumie nie wiedziałem dokładnie gdzie to napisać,chociaż testując na PS3 myślałem że dobrze wybrałem.
To mój pierwszy post,ale od jakiegoś czasu czytam to forum i dokładnie zapoznałem się z tym testem,naprawdę świetna sprawa dla początkujących, z resztą od razu po przeczytaniu wiedziałem że mój wybór to plazma.Najciekawsza jest tabelka z wykresami i przecież z odległości 2 metrów powinno zauważyć się 1080p przy przekątnej 42 cale a ja nie widziałem jakoś tej różnicy,a przyjemność w postaci 42" fullHD kosztuje,przy LCD to nawet 2000zł więcej w stosunku do HDready,dlatego napisałem tego posta.
 
Do góry