PS3 czy czekać na PS4

Redundantor

New member
Jak ja kupowałem ps3 w 2008 roku miałem ten dylemat :)

Teraz widzę, że to miało sens. Kupiłem już 80 gb, która "odpukać" nie psuje się często. Wydałem tyle ile mniej więcej teraz kosztuje PS3 Slim.

Potem od razu pojawiły się hiciory, na które inni czekali kilka lat.

Jak wyjdzie PS4 (jak jeszcze za naszego pokolenia) też poczekam pewnie trochę.
 

Rufi74

New member
W sumie można czekać jak ktoś nie ma co robić.Jak wyjdzie za pare lat pewnie bedzie niezle kosztowala,a gier tez bedzie malo,rozkreci sie przez nastepne 2-3 lata,jak dla mnie opcja malo zachecajaca.
 

Carbon_

New member
Bez reklam
5-cio letni cyklu życia konsol i uśmiercanie ich w teoretycznie najlepszym okresie ich życia to chory wymysł i nic dobrego. Co dostajemy w zamian oprócz niewykorzystanych możliwości i lepszej grafiki? Ciekawsze pomysły, lepszą fabułę, wybitniejszy gameplay? Producenci poszli po rozum do głowy i będą starali się cykl ten wydłużać. No i nie osiągnęli jeszcze, oprócz Niny, zadowalającej ilości sprzedanych konsol.

Przyszła generacja będzie mieć fizyczne nośniki, ale już następna niekoniecznie, gdyż będzie kładziony coraz większy nacisk na zapobieganie piractwu oraz korzystaniu z gier z drugiego obiegu. Streamowanie 100% danych z sieci spowoduje, że producenci będą mieć pewność co do legalności ich użycia.

Zresztą kolejne generacje mogą wyglądać zupełnie inaczej niż nam się wydaje. Niekoniecznie muszą czekać nas kolejne wyścigi zbrojeń. Niekoniecznie będą to ciągle konsole stacjonarne. Przytaczając fragmenty artykułu cytującego grubą rybę z epic o przyszłości konsol: "A lot of gaming is going mobile and I believe that console-style gaming is going there as well". "It feels like there's a great opportunity for game consoles to cease to be something you plug into the wall and rather become something you take with you. Of course it will be more than just your game console; you can have your productivity apps, your documents, and your media collections on it as well" (przykład urządzenia apple'a, które ma dostać unreal engine 3). "Imagine walking into a bar with some friends, propping it up on the table and playing games like Dance Central or Kinect Adventures anywhere you go". "You'll use your phone as controller to play games like Gears of War".

Tak więc wszystko przed nami.
 

Rufi74

New member
Jedno jest pewne,ze okolo 3 lata mozna spac spokojnie,bo raczej nic nowego nie wyjdzie,moze jakies modyfikacje ps3 np. slim wersji slim:D
 

feromann

Member
Ja sobie tak myśle,że PS3 dożyje do 2 następnych generacji kart graficznych na PC.
Póżniej już bardzo ciężko będzie PS3 dotrzymać konkurencji.
 

leonidas18

New member
Pewnie, że kupuj PS3 teraz, jest masa dobrych nowych gier a biblioteka tytułów z zeszłych lat w całości wypełni czas potrzebny do premiery PS4. Obecna generacja konsol pokazuje, że twórcy gier jeśli chcą to potrafią wyciskać ostatnie soki z PS3 (chociaż jeszcze zapas mocy pozostał) czego efektem są bardzo ładne graficznie gry. O PS4 nic nie wiadomo co świadczy o tym iż jeszcze parę lat do jej premiery trzeba poczekać.

Masta_J podsumował swoją wypowiedzią całą sensowność tego tematu :D
 

A...

Member
Odnosząc się do wypowiedzi Carbona. Dzisiaj już wiele tytułów jest dostępnych tylko poprzez stream z PSN. I pewnie duża część użytkowników sobie to bardzo chwali. Często w takim przypadku dzieli się pięciu użytkowników kosztem zakupu takiej gry. Wychodzi chyba lepiej niż piracenie. Jak widać żadna dystrybucja nie jest idealna i każda ma swoje wady i zalety dla wydawcy jak i konsumenta.
 

Carbon_

New member
Bez reklam
Odnosząc się do wypowiedzi Carbona. Dzisiaj już wiele tytułów jest dostępnych tylko poprzez stream z PSN.
To jest dystrybucja gier online. Ja pisałem o 100% streamie danych w czasie grania. Konsole bez fizycznych nośników, jak BD, kart pamięci flash, czy twardych dysków (ew. na tyle małe by pomieścić tylko save'y). Za te paręnaście lat łącza będą na tyle szybkie, a internet tak powszechni, że nie będzie z tym problemu.
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Dla producentów dzielenie gier na 5 osób to nic innego jak piractwo, tak samo jak sprzedaż/kupno gier z drugiej ręki to piractwo i jailbreak to piractwo.
Sprowadza się to w prosty sposób oczywiście do pieniędzy, które traci taki producent czy wydawca.

Pozdrawiam,
 
Do góry