PS3 bez Blu-Ray ???

tha_eastsiddazz

New member
ogladalem juz z pol roku temu jakis angielski kanal i lecial tam ciekawy programik o technologiach , tych co watpia w slowa 'beamr-a' musze zmartwic ale to prawda hddvd odchodzi a bd jest przyszloscia, wlsnie m.in. o tym byl ten program , mowili tez ze takie firmy jak toshiba dostana po du**e itd. i ze format hddvd nie do konca sie przyjal w swiecie dzisiejszej technologii
zaraz pewnie napiszecie wiele teorii zaprzeczjacych ale to bez sensu bo faktow nie zmienicie
czy bd w ps3 jest niezbedne? dla mnie nie, jak na moj gust to nawet tam mogliby wstawic adapter szpulowy aby te gry i filmy wygladaly jak wygladaja nie interesuje mnie nazwa formatu , kto go wylansowal kto zrobil czarny PR itd. :cool: pozdro
 

Szczupaczek

New member
pejotpe napisał:
BD to też ślepy zaułek (jak każda technologia wymagająca do otwarzania elementów ruchomych). Kwestia następcy - zapewne flasha (jak cena za 25 GB będzie niższa niż 1$), bo chyba na pamięci holograficzne już się chyba za szybko nie doczekamy...

Każdy nośnik to ślepy zaułek...Przyszłością jest szerokopasmowy internet i dystrybucja filmów , muzyki, gier przez internet. W tym kierunku będzie zmierzał nowoczesny świat.
 

beamer

Banned
wiatrak napisał:
Ptaszyny ćwierkają iż Windows 7 nie będzie wspierał BD, za to HD DVD jak najbardziej... :roll:
Kolejna kaczka dziennikarska i manipulacja. Tutaj chodzi jedynie o brak natywnego wsparcia dla odtwarzania filmów Bluray (a konkretnie kodeka h.264 VC-1, dekoderów audio Dolby oraz DTS, a także oprogramowania Bluray Java). Microsoft zwyczajnie nie ma ochoty płacić licencji i zostawia to nabywcom Windows na własną rękę. Przypominam że Windows XP również tak samo nie odtwarzał filmów DVD (tez trzeba było zainstalować oprogramowanie firm trzecich np. Cyberlink żeby oglądać filmy na DVD). Oczywiście Windows (XP, Vista oraz Seven) wspierają odczyt i zapis danych z Bluray i każdego innego napędu (CD, DVD, HD-DVD).

Także kolejna brednia marketingowa. Trzeba wysilić rozum i pamięć, żeby skumać.

HD-DVD umarło jako format zapisu danych i filmów na zawsze. Kropka. Żal Microsoft'u i Apple jest zrozumiały, bo stawka rywalizacji z Bluray od Sony była gigantyczna, ale obrażanie się Microsoftu i Apple nic tu nie da, ponieważ...SHOW MUST GO ON.

PS. Kolejna szansa dla MS na rewanż na Sony za jakaś dekadę, a może ciut szybciej. Cyfrowa dystrybucja być może za 2-3 lata byłaby sensowna, tyle że to nie spodoba się wielkim mega-hiper sieciom handlowym, które zwyczajnie nie pozwolą się ominąć producentom. Grube ryby z branży show-biznesu elektronicznego, takie jak Sony, MS czy Apple, dobrze wiedzą że trzeba się podzielić tortem, bo jak nie to się wypada z gry ze swoim produktem na wskutek tzw. "braku wsparcia". Także dystrybucja online owszem, ale płyta Bluray (i jeszcze prze jakiś czas DVD) na półce sklepowej póki co (na najbliższe lata) to jednak podstawa.
 
Ostatnia edycja:

Slasen

New member
tha_eastsiddazz napisał:
czy bd w ps3 jest niezbedne? dla mnie nie, jak na moj gust to nawet tam mogliby wstawic adapter szpulowy aby te gry i filmy wygladaly jak wygladaja nie interesuje mnie nazwa formatu , kto go wylansowal kto zrobil czarny PR itd. :cool: pozdro
Ja z kolei kupiłem PS3 ze względu na BR. Jeżeli ktoś nie oglądał jakiegoś dobrze zrobionego filmu albo koncertu w wysokiej rozdzielczości, to mogę mu tylko współczuć :) . Do tego PS3 ładnie współpracuje z PS3 Mediaserwerem i mam kapitalne prezentacje moich fotek z muzą w tle ;) z kompa. Jeżeli Sony wprowadziłoby trochę modyfikacji softu, to załatwiłoby takie urządzenia jak Popcorn.
A jesli chodzi o mozliwość braku wsparcia BR w 7 windzie to mnie to wcale by nie zdziwiło. Kolesie z MS nieźle przymoczyli ambicjonalnie na HD i teraz są na niezłym kacu (moralnym) :D ale spoko wymiekną :D
 

beamer

Banned
Slasen napisał:
Ja z kolei kupiłem PS3 ze względu na BR. Jeżeli ktoś nie oglądał jakiegoś dobrze zrobionego filmu albo koncertu w wysokiej rozdzielczości, to mogę mu tylko współczuć :) . Do tego PS3 ładnie współpracuje z PS3 Mediaserwerem i mam kapitalne prezentacje moich fotek z muzą w tle ;) z kompa. Jeżeli Sony wprowadziłoby trochę modyfikacji softu, to załatwiłoby takie urządzenia jak Popcorn.
A jesli chodzi o mozliwość braku wsparcia BR w 7 windzie to mnie to wcale by nie zdziwiło. Kolesie z MS nieźle przymoczyli ambicjonalnie na HD i teraz są na niezłym kacu (moralnym) :D ale spoko wymiekną :D

No ba. Coś o tym wiem :cool: Koncerty z Bluray na dużej plazmie/LCD lub projektorze dedykowanym do kina domowego to po prostu poezja.

Tak samo jak Ty świadomie kupiłem PS3 zarówno do gier, jak i własnie do Bluray i Matroski :):):), zwłaszcza że konsolę wybrałem we wrześniu 2008 gdy już było jasne że HD-DVD sromotnie poległo.
 

Slasen

New member
beamer napisał:
(...)
Tak samo jak Ty świadomie kupiłem PS3 zarówno do gier, jak i własnie do Bluray i Matroski :):):), zwłaszcza że konsolę wybrałem we wrześniu 2008 gdy już było jasne że HD-DVD sromotnie poległo.
Podobnie kombinowaliśmy. Płytki BR mają jedynie poważną wadę użytkową - w przeciwieństwie do HD-DVD miewają zabezpieczenia regionalne. Do DVD nabyłem Pionka "region free" :) na PS3 są podobno inne opcje ;)
 

beamer

Banned
Na tym forum mam przylepioną łatkę FANBOJA (w swojskim polskim negatywnym znaczeniu) PS3 i jestem znienawidzony przez niektorych posiadaczy i fanów Xbox'a 360 (szczególnie w pewnym kontekście jego "wyjątkowej" cechy) .

Tymczasem przysięgam na moją rodzinę, że gdyby HD-DVD wygrał rywalizację z Bluray to na 99% kupiłbym Xbox'a 360 z przystawką-napędem HD-DVD. Proszę pamiętać, że mój sprzęcik A/V kupowałem w kolejności projektor do KD-ekran-kolumny-amplituner-konsola PS3, a nie na odwrót!!! Wybierając konsolę nie kierowałem się chęcią "darmowego grania" :rolleyes: na Xbox'ie 360 tylko właśnie zwycięskim napędem w formacie HD (akurat było to Bluray), który nada sens moim wcześniejszym zakupom (głównie projektor i nowoczesny amplituner z HDMI).

A że pograć fajnie na PS3 można też pograć i to później odkryłem, to już inna sprawa...:cool: Uzbierałem już całkiem sporą biblioteczkę oryginalnych gier na PS3, a wcale majątku nie wydałem (średnio 70-80 za grę, a taki fenomenalny Uncharted za marne 49 zł lub Assasin's Creed za 46 zł). Nie rzucam się tuż po premierze danej gry, tylko odczekuję aż hype opadnie i jakiś ziomek opyli za 50-100 zł na pomorskim allegro (za wyjątkiem PES2009 oraz Killzone 2 na które się faktycznie skusiłem w dniu premiery :cool: ).
 
Ostatnia edycja:

wiatrak

Active member
Bez reklam
beamer napisał:
Kolejna kaczka dziennikarska i manipulacja. Tutaj chodzi jedynie o brak natywnego wsparcia dla odtwarzania filmów Bluray....
"Windows 7 nie będzie odtwarzać płyt Blu-ray - potwierdza wiceprezes działu Windows Steven Sinofsky. Wsparciem formatu w najnowszym Windowsie mają się zająć firmy zewnętrzne.

- Obsługa Blu-ray dostarczana będzie przez producentów komputerów oraz napędów optycznych BRD - oświadcza Sinofsky. Windows 7 nie będzie posiadać fabrycznie wgranego oprogramowania, które umożliwi odtwarzanie filmów w formacie Blu-ray. Co ciekawe najnowszy produkt giganta z Redmond umożliwi tylko nagrywanie danych na płytach Blu-ray (XP i Vista mają to możliwość od niedawna). Za to najnowszy system Microsoftu będzie natywnie obsługiwać konkurencyjny format HD-DVD. Format ten praktycznie zakończył swój żywot, ale już wcześniej był wspierany przez MS. Przyszli posiadacze systemu Windows 7 będą mogli oglądać bez przeszkód oglądać filmy na płytach HD-DVD."

Cytat za Gazeta.pl - Technologie.

Niech będzie, kaczka dziennikarska z Redmond... I manipulacja...

;)

"....pol roku temu jakis angielski kanal i lecial tam ciekawy programik o technologiach , tych co watpia w slowa 'beamr-a' musze zmartwic ale to prawda hddvd odchodzi a bd jest przyszloscia,....
...zaraz pewnie napiszecie wiele teorii zaprzeczjacych ale to bez sensu bo faktow nie zmienicie..."

A to ci nowina. Śmierć HD DVD miała miejsce dokładnie rok temu. Ktoś wysuwa jakieś teorie i zaprzecza? Raczej ktoś uprawia boks z cieniami...

;)
 

beamer

Banned
Tak, chodzi jedynie brak możliwości odpalania filmów BD na łysym Windowsie. Płyty z danymi BD Windows rzecz jasna obsługuje a nawet potrafi takie płyty nagrywać. Ale tego już "Wyborcza" a raczej firma PR-owska wynajęta przez MS Polska nie raczyła już napisać. Identycznie było - przypominam - na Windows XP z filmami DVD.

Licencja na odtwarzanie filmów HD-DVD jest nic nie warta i na dodatek jej współwłaścicielem jest MS, także żadna łaska. Nawet miło że MS przyznaje się do ojcostwa denata.
 
Ostatnia edycja:

wiatrak

Active member
Bez reklam
Jeszcze raz cytuję, tym razem mniejszy fragment...

"....nie będzie posiadać fabrycznie wgranego oprogramowania, które umożliwi odtwarzanie filmów w formacie Blu-ray. Co ciekawe najnowszy produkt giganta z Redmond umożliwi tylko nagrywanie danych na płytach Blu-ray...."

;)

BTW. Windows Media Player w XP
odtwarza DVD. Ale nie wiem czy sam z siebie, czy z tytułu zainstalowania w systemie odpowiednich kodeków (np z PowerDVD).
 

beamer

Banned
Windows Media Player w Windows nie odtwarza sam z siebie Video-DVD (filmy). Jest dokładnie tak samo jak z filmami Bluray, czyli trzeba zainstalować programowy dekoder DVD-video od firm trzecich np. Cyberlink w pakiecie Power DVD.

Nie przeszkadza to rzecz jasna wykrywać samej płyty DVD jako nośnika danych w napędzie, przeglądać jej zawartości w Windows Explorer, odtwarzać z niej pliki np. mp3, avi etc. Dokładnie tak samo jest z przeglądaniem i czytaniem danych z płyt Bluray.

Od niedawna, Microsoft oferuję łatkę do wszystkich wydań Windows'a (XP, Vista oraz Seven beta), która dodaje natywną możliwość nagrywania płyt Bluray z poziomu Explorer'a (Pulpitu) bez instalowania programów firm trzecich np. NERO etc.
 
Ostatnia edycja:

pejotpe

New member
Bez reklam
Szczupaczek napisał:
Każdy nośnik to ślepy zaułek...Przyszłością jest szerokopasmowy internet i dystrybucja filmów , muzyki, gier przez internet. W tym kierunku będzie zmierzał nowoczesny świat.
Tia, trochę sobie popracowałem nad Carrier Switchami w corze i to co mogę napisać, to: "dystrybucja szerokopasmowa na dużą skalę, to narazie śpiew odległej przyszłości". W tej chwili codzienne ściąganie po 25GB (razy liczba filmów, czy gier) przez każdego użytkownika sieci rozwaliłoby każdą większą sieć szkieletową.
Co do nośników - chodziło mi o brak sensu rozwoju większych nośników optycznych. Ceny flashy regularnie spadają, większym problemem jest szybkie nagranie właściwej treści (analogicznie do wypalenia płytki w czasie milisekund)...
 

beamer

Banned
Dokładnie pejotpe. Plus nalezy dodać interesy wydawców i dużych sieci handlowych, ktore raczej wolą rozprowadzać fizycznie płyty niż pliki w sieci.

Także Bluray ma co najmniej 5-7 lat, a może nawet dekadę przed sobą świetlanej przyszłości. A potem zobaczymy (karty flash, dystrybucja online etc.).
 

cyber78

Member
Bez reklam
W temacie HD-DVD to pewnie Win7 będzie go wspierał i odtwarzał filmy - tylko, że nikt już nie rozwija tej technologii ani nie produkuje napędów, a po drugie wszyscy producenci wycofali się wydawania filmów w tym formacie więc co najwyżej będzie można na starym napędzie odtworzyć stary film.

Windows MediaPlayer obsługuje filmy DVD natywnie chyba od wersji 10 albo 11 - dokupili licencję bo rynek ich zmusił.
 

beamer

Banned
I to by było na tyle tych bredni o "PS3 bez Bluray". Co znowu wymyśli dział czarnego PR Microsoftu??? Ja obstawiam, coś tym stylu: "analityk": PS3 bez Cell???
 
Ostatnia edycja:
Do góry