PS3 80GB v. 160GB

sst

New member
Na dniach w Empiku pojawi się PS3 w wersji 80GB z pilotem i filmem 300 w cenie 1400 zł. Jednocześnie można kupić wersje 160GB z 4 grami w cenie 1570 (bodajże) + cena pilota około 100 zł co robi 1670 zł (róznica 270zł). Pytanie jest takie czy przy zastosowaniu 60% BR 40% PS warto kupić wersję z większym dyskiem za dodatkowe pieniądze? Z tego co się doczytałem różnica między dwoma konsolami dotyczy jedynie pojemności dysku. Czy wielkość dysku przy powyższych zastosowaniach na poziomie 80GB jest jakimkolwiek ograniczeniem? Dzięki za radę.
 

Kent

New member
Jeżeli filmy zamierzasz oglądać na BD, a grę kupować np raz na miesiąc to myślę, że 80GB wystarczy. Jeśli wiesz, że gry będziesz kupował częściej, i chcesz podłączyć konsole do Internetu, to raczej wybierz 160GB, bo niektóre gry trzeba instalować i zajmują dość sporo miejsca, a na dodatek po instalacji chcą ściągać jakieś aktualizacje. Ja np mam 60GB, konsola w 90% służy do grania, kilka trailerów w HD, demek i już zaczynam się zastanawiać nad wymianą dysku, bo ten nie wystarcza.
 

darkmajin

Member
Bez reklam
moze 40gb + dysk 320gb - 325 pln

pilot jest bezuzyteczny naprawde.. znudzi ci sie po paru razach, pad w zupełnosci wystarcza..


ja mam wersje 60 gb troche muzy wrzucilem pare gierek sie zainstalowało , + game data i wyszlo ze 60 gb to duzo za mało.
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Pilot nie jest wymagany by oglądać filmy ale jeśli zamierzasz sporo oglądać to jak najbardziej polecam - świetna sprawa :eek:k:
Pad sobie odpoczywa, nie rozładowuje się a pilotem świetnie się operuje i baterie w nim wystarczają na długo.
Pad do grania, pilot do filmów :cool:

Dysk 320 GB kupisz spokojnie na Allegro za około 240 zł (nie wiem skąd cena 325 zł? :hmm: ) więc wielkością dysku nie ma się za bardzo co sugerować a tylko tą kwotę wziąć pod uwagę.

Pozdrawiam,
 

pejotpe

New member
Bez reklam
Zgadzam się - pilot to świetna sprawa przy oglądaniu filmów - zdecydowanie wygodniejszy od pada. Co do dysku: ja do swojej 80GB podłączyłem zewnętrzny dysk USB i też fajnie działa - a jak chcę przenieść dane wystarczy odpiąć dysk od konsoli (3 sekundy). Można też podpiąć dysk pod ruter wi-fi (o ile ruter ma taką możliwość) i też będzie przyjemnie - dostęp do danych w każdym kompie w domu.
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Na zewnętrznym dysku można przechowywać tylko multimedia, przy grach na nic nam zewnętrzny dysk - trzeba to brać pod uwagę.

[+]
Dodam, że wczoraj w Tesco widziałem promocję PS3 80 GB + Uncharted + Ratchet za 1349 zł.

Pozdrawiam,
 
Ostatnia edycja:

darkmajin

Member
Bez reklam
miałem napisac 235 a wyslo 325 ;)

dla mnie pilot uciazliwy raz pad raz pilot niewiem jakos niemoglem sie przekonac..a tak wszystko robie jednym zalezy od człowieka jak widac :rolleyes:

trzeba pamietac ze dysk zewnetrzny musi byc FAT/FAT32 co wprowadza pewne ograniczenia ... niestety..
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Dobra uwaga z systemem plików na dysku zewnętrznym.
Ten dysio za 235 zł z przesyłką wychodzi 255 zł ;) Wobec czego nawet te ciut droższe z tańszą przesyłką wychodzą taniej np. 247 zł :)

Polecam przekonać się do pilota :eek:k:

Pozdrawiam,
 

sst

New member
Dzięki za rady. 3 krótkie pytania:

1. czy wymiana dysku nie pozbawia gwarancji?
2. mam Pioneera 5080 XA - czy odczuję na BR dużą różnice w stosunku do DVD (HD ready)
3. czy pomysł konsoli jest dobry jako napedu BR? Może lepiej kupic dedykowany sprzęt BR - za te pieniądze można kupić SONY 550.

Pozdrawiam
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
1. NIE
2. TAK - gratuluję świetnego telewizora :eek:k: , czy dużą to już zależy od subiektywnych odczuć
3. TAK, do tego mnóstwo innych zastosowań

Pozdrawiam,
 
Ostatnia edycja:

Banzai

New member
1. Gwarancji nie tracisz po wymianie dysku.
2. ...
3. Jeśli BR ma służyć tylko do oglądania filmów, to kup "zwykły" odtwarzacz. Jeśli zaś lubisz czasem sobie pograć to wybór jest oczywisty. I nie koniecznie musisz kupować pełne wersje gier. Dema też potrafią zrelaksować, a są darmowe.

EDIT
Ach ten Masta_J :)
 

Bambolo82

Banned
Banzai napisał:
1. Gwarancji nie tracisz po wymianie dysku.
2. ...
3. Jeśli BR ma służyć tylko do oglądania filmów, to kup "zwykły" odtwarzacz. Jeśli zaś lubisz czasem sobie pograć to wybór jest oczywisty. I nie koniecznie musisz kupować pełne wersje gier. Dema też potrafią zrelaksować, a są darmowe.

EDIT
Ach ten Masta_J :)

Nie zgadzam się. Playstation 3 jest REWELACYJNYM odtwarzaczem BD:

"Obecnie w Japonii pojawiły się nagrywarki BD drugiej generacji oraz odtwarzacze generacji trzeciej. Mimo tego nadal najszybszym odtwarzaczem jeśli chodzi o czas ładowania płyty Blu-ray pozostaje PlayStation 3.

Oto wyniki przeprowadzonego testu:

Film: Men in Black
Sony PS3: 43 sekundy
Sony BDP-S350:66 sekund
Sony BDP-S5000ES:67 sekund
Sony BD Recorder : BDZ-T50: 80 sekund
Sony BD Recorder : BDZ-X100:81 sekund

Porównano także jakość obrazu przy upscalingu DVD, zdaniem autorów PS3 uplasowało się zaraz za flagowym modelem Sony S500E. Całkiem nieźle jak na konsolę."

Zródło: Wirtualna Polska
 

z3

New member
Bez reklam
po 1. wp to rzeczywiście skarbnica wiedzy na temat AV ;).

po 2. Porównywałeś kiedyś PS3 z jakimkolwiek odtwarzaczem stacjonarnym, że twierdzisz, że PS3 to świetny sprzęt do HD?

po 3. widzisz jakikolwiek sens cytowania całej wypowiedzi poprzednika?
 

Bambolo82

Banned
z3 napisał:
po 2. Porównywałeś kiedyś PS3 z jakimkolwiek odtwarzaczem stacjonarnym, że twierdzisz, że PS3 to świetny sprzęt do HD?
Ja nie porównuję. Ja używam PS3. Popatrz na mój kolorowy podpis i zorientuj się do czego...

Playstation 3 jest znakomitym odtwarzaczem nie tylko BD ale też DVD, Divx a nawet matroska.
 
Ostatnia edycja:

dienekes' shade

New member
z3 napisał:
po 2. Porównywałeś kiedyś PS3 z jakimkolwiek odtwarzaczem stacjonarnym, że twierdzisz, że PS3 to świetny sprzęt do HD?

Wypowiedź nie była adresowana do mnie, ale pozwolę sobie udzielić odpowiedzi na to pytanie. Tego śmiałego i arcytrudnego zadania podjęła się cała masa serwisów, mniej lub bardziej fachowych. Werdytk można ując w skrócie - jeśli ps3 nie wygrywa danego porównania, plasuje się na drugim, bądź trzecim miejscu, stając w szranki ze znacznie droższymi odtwarzaczami stand alone. Wystarczy poszukać w sieci...

Bambolo82 nie myli się pisząc o ps3 jako odtwarzaczu BD w samych superlatywach.
 

pejotpe

New member
Bez reklam
Jednakowoż na początku tak nie było: na przykład filmy DVD nie były skalowane - na szczęście rdzeń PPC i 6 jednostek wektorowych to potężne narzędzia do filtrowania i można zaimplementować na nich, cokolwiek wymyślą marketingowcy Sony - dlatego obraz z PS3 po HDMI jest naprawdę wysokich lotów (z analogiem jest już różnie)...
 

darkmajin

Member
Bez reklam
a tez sie wypowiem co tam.. czy ps3 bedzie na ostatnim miejscu czy na drugim to niema znaczenia tu nie chodzi o jakies wielkie różnice w obrazie , subtelna róznica w odcieniu czerni czy tez wieksze nasycenie kolorów ot co .. nie rozumiem poco sie irytowac Panie Z3 ...

po drugie dlaczego WP miało nie byc dobrym zródłem informacji tego to juz kompletnie nie rozumiem mysle ze chciales kolege moderatora ;) troche ukrucic ale ci nie wyszło ?


jedna dobra rzecz ..nie cytujemy poprzednika, moj post był moderowany przez to nie ładnie:) heh..

wracajac do sedna subtelne róznice w obrazie , mozliwosc upgrade'u oprogramowania , jakosci skalowania dvd, odtwarzania innych formatów itp itd czynia z pleja najlepszym wg mnie odtwarzazem BD.

jedynym minusem jest dekodowanie DTS HD i D TRUE HD do LPCM chociaz ten format tez jest bezstratny... tyle wypocin na ten temat pozdrawiam.
 

sst

New member
No to się stało. Wczoraj wieczorem kupiłem w Empiku PS3 z filmem 300 i pilotem. Cena tak jak pisałem 1400 zł. Obraz mnie nie powalił ale pewnie nie do końca wiedziałem czego oczekuję. Korzystam z DVD Denona 2930 więc punkt wyjścia nie był zbyt niski. Co ciekawe PS3 szybciej się uruchania i na DVD i na BR niż Denon, szybciej również wyszukuje ścieżki przy przewijaniu. Co więcej mój Denon ma taką przypadłowść że niektórych płyt nie lubi uruchamiać (nie może znaleźć śćieżki), PS3 odtwarza je bez problemu. Mam nadzieję że moje odczucia odbioru nie będą obniżane znacząco faktem posiadania telewizora HD ready (Pioneer 5080). Jeszcze raz dziękuję za rady.
 

dienekes' shade

New member
A "300" to na BD Kolega zakupił? Nie wiem, jaki obraz wyświetla Twój telewizor, ale na mojej Toszce (1080p) obraz w tym filmie powalił każdego widza.

Inna sprawa, że jest to film graficznie wyjątkowy, specyficzny... Z racji samego ziarna Twój odbiór mógłbyć zafałszowany, bo jak widzę, faktycznie nie wiedziałeś czego się spodziewać :rolleyes:

Rozumiem, że to początek przygody z BD, więc kolejne, bardziej "naturalne" tytuły z pewnością Kolegę oczarują. Jeśli nie, wyjścia są dwa: nowy tele lub okulista...

I z całym szacunkiem, przesiadka z DVD na BD to przejście z epoki maszyn parowych do ery lotów kosmicznych :p
 
Do góry