PS2+component+plazma

stefanol

New member
Witam, zarejestrowałem się na tym forum, bo mam mały problem z konsolą PS2 i podłączeniem jej za pomocą kabla component. Nie wiedziałem zbytnio w jakim dziale to napisać, bo w końcu to konsola starej generacji, ale zdecydowałem się napisać tutaj.

Mam plazmę LG 42px3rva, i od dość dawna mam PS2. Niestety, po zwykłym kablu kompozytowym, obraz jest szczerze mówiąc, nędzny. Na dodatek nie obsługuje trybu 480p (wiekszych również nie). Zakupiłem kabel component, podłaczyłem, zmieniłem w opcjach PS2 wyjście na component, i prawie wszystko działa. Obraz jest ładniejszy niż na kompozycie, ALE niestety śnieży. :( Trochę mnie to zirytowało, ale przetrwałem na takim kablu pół roku. Wczoraj w innym sklepie kupiłem drugi kabel component. Wygląda tak samo, więc to pewnie ta sama firma (czyli jakaś bezfirmówka ;)). Podłączyłem nowy kabel, i dalej tak samo. Zamieszczam fotki tych zakłóceń:
http://img160.imageshack.us/img160/3238/asp2.jpg
http://img160.imageshack.us/img160/4613/bkq7.jpg
http://img297.imageshack.us/img297/3189/cec6.jpg
http://img160.imageshack.us/img160/8572/daw0.jpg
http://img297.imageshack.us/img297/2711/emj4.jpg
http://img160.imageshack.us/img160/2148/fnt6.jpg
http://img232.imageshack.us/img232/2986/gvw7.jpg

Chodzi o te czarnobiałe poziome pasy.

W związku z tym mam pytanie, co może wpływać na takie zaburzenia obrazu. Czy jest to wina samego kabla component (kosztował 25zł, więc nie jest wysokiej jakości, na allegro widziałem krótsze kable po 130zł), czy może to wina mojego TV? Znalazłem temat na forum o tym LG, ale opisywane tam zakłócenia różniły się od tych moich....

Pozdrawiam
stefanol
 

secmal

New member
To banał ale...
Proponuję do testu odłączyć fizycznie WSZYSTKIE inne urządzenia, łącznie z kablówką itp., oprócz konsoli.
Wygląda mi to na interferencje z anteny, albo jakieś urządzenie ma kiepskie uziemienie/ekranowanie.
 

stefanol

New member
może i banał.. ale pomogło :D szybka i konkretna pomoc - dzięki :)

Dobra, w takim razie jeszcze jedna sprawa.... Odłączenie DVD (Medion) i VHS (Daewoo) pomogło - obydwa sprawiały problem, bez względu na to który był podłączony, i do którego złącza.... Co powoduje taki stan rzeczy (bo odłączać za każdym razem DVD i VHS średnio mi się chce)? Czy to wina tego, w jaki sposób mam podłączone te urządzenia do prądu? Teraz mam taką kombinację :

gniazdko->rozdzielacz prądu na 3->z jednego wejścia korzysta listwa(3 wejścia)->do tej listwy jest podłączona kolejna listwa, z 4 wejściami. Bodajże VHS jest podłączony do tej pierwszej listwy, a DVD do tej drugiej. Problem napewno występował przed podłączeniem rozgałęźnika do gniazdka.

Listwy na 99% są bardzo stare, nie mają pstryczka do wł/wył. Czy kupno nowej listwy pomoże z tym problemem?
 

drosophilia

Active member
Bez reklam
do stefanol: tez mam zamiar podlaczyc ps 2 do plazmy, jednak bedzie to panasonic serii PV60, w zwiazku z tym mam pytanko: czy po usunieciu tego sniezenia jestes zadowolony z jakosci obrazu, jest lepiej niz na zwyklym CRT, czy moze widziales PS2 podlaczone do jakiegos LCD, jesli tak, to na czym lepszy byl obraz: plazma czy LCD?
pozdrawiam
 

ein

New member
Zakup solidnej listwy to i tak koniecznosc imho - dobra antyprzepieciowa ze stabilizatorem napiecia to wydatek ok 100zl a jednoczesnie pewnosc ze drogi sprzet ma odpowiednie warunki odnosnie zasilania (te kombinacje ktore podales jw ze starymi listwami z cala pewnoscia maja wplyw na dzialanie elektroniki). Jezeli objawy nie mina jest jeszcze jedna mozliwosc - interferencje samych urzadzen na wejsciach - moze pomoze tutaj rozdzielacz euro, taki z pelna obsluga szczoty (21 pinow, RGB).
 

ein

New member
drosophilia napisał:
do stefanol: tez mam zamiar podlaczyc ps 2 do plazmy, jednak bedzie to panasonic serii PV60, w zwiazku z tym mam pytanko: czy po usunieciu tego sniezenia jestes zadowolony z jakosci obrazu, jest lepiej niz na zwyklym CRT, czy moze widziales PS2 podlaczone do jakiegos LCD, jesli tak, to na czym lepszy byl obraz: plazma czy LCD?
pozdrawiam

Moze ja odpowiem bo czarnule podpinalem pod wszystko co wyswietla :)
Czarnula podpinana komponentem (w przypadku CRT TV - euro RGB).

Wiec tak - najgorszy efekt LCD TV, dalej dluuuugo nic i 21" CRT TV z bardzo ladnym obrazem (jednak takie miejsce, no bo maly byl :), nastepnie plazma Panasa PA (swietny obraz - bez zastrzezen, choc moze byc -okazuje sie - jeszcze lepszy) i na koniec na pierwszym miejscu: 1. 24 calowy panoramiczny monitor Sony W900 (mmm... to jest TO! - chodzi przez tunerek acera box 9 z komponentowym wejsciem i choc jest to 480i to obraz wywala w kosmos. Planuje zakup kabla D-sub, ktory sie ostatnio pojawil z oprogramowaniem skalujacym do HD dla czarnuli i chyba zejde - po co mi PS3 czy inne takie ;)) i 2. projektor (coz 100 cali robi wrazenie).
Na plazmie bezapelacyjnie PS2-ka bedzie wygladala lepiej i to o niebo lepiej niz na KAZDYM imho, nawet najbardziej wypasionym lcd.
 

stefanol

New member
no to pozostaje mi namówić rodziców żeby kupili dobrą listwę :)

Czy listwa połączona z listwą (nowe) będą dobrze działać? Bo będę potrzebować co najmniej 6 wejść, a takąlistwę na allegro tylko jedną widziałem.

Na plaźmie z komponentem obraz jest... całkiem całkiem, ale... preferowałem obraz na kineskopowym 21' sony, tylko tam obraz był za mały. Problemem właśnie jest rozdzielczość 480i, w której większość gier jest wyświetlanych. Po zeskalowaniu tego do 42" obraz w starszych grach nie jest najlepszy - widać dość ostro ząbkowanie.

Ostatnio pojawił się właśnie program do PS2, Xploder HDTV Player (już było o nim tutaj na forum), który teoretycznie pozwala odpalać gry nawet w 1080i. Po przetestowaniu, uzyskałem najlepsze wyniki na 720p (choć minimalnie mi zmieniło proporcje obrazu) - taki obraz jest po prostu przepiękny. Właśnie gram w NFSU2, który bez tego programu nie zachwyca grafą. Z Xploderem, choć nie jest on doskonały, prawie wgniata w fotel :)
 

drosophilia

Active member
Bez reklam
stefanaol, mozesz dac namiar na ten program exploder hdtvplayer? nie moge znalezc nic na jego temat, czy trzeba miec twardy dysk w konsoli, aby na nim zainstalowac ten program. pozdrawiam
 

stefanol

New member
http://www.xploder.net/ps2/products/148/Xploder-HDTV-Player.htm

Tu jest o tym programie. Tak jak pisałem, nie jest on idealny. Według autorów 90% gier działa dobrze z conajmniej jednym trybem - najczęściej to 480p.

Niestety, u mnie na plaźmie 480p powoduje ucinanie obrazu od dołu i góry, 576p ok, ale obraz mały, 720p - obraz ładny, minimalna zmiana proporcji, prawie cały ekran po zzoomowaniu, 1080i - szkoda gadać, najgorszy tryb, nadaje się głównie do projektorów. Need for speedy bardzo dobrze wypadły, a np. w Devil May Cry 3 działa tylko 720p, ale różnicy nie widać.....

W testach wypadł ten program niezbyt dobrze, mógłby być jednak bardziej dopracowany. Oryginał kosztuje 150 zł, więc nie wiem czy tak warto...

Do testów posłużyłem się wersją scrackowaną, z wiadomych przyczyn nie podam tutaj linka do niej (ew. na priva).

Dysk jest niepotrzebny, działa to na zasadzie podmiany płyta z HDTV Player->gra.
 

kinzol

New member
Problem

Mam telewizor Panasonic TX32LX50.
Przy ogladaniu kablówki, filmów z dvd jest wszystko ok, ale gdy podłączyłem pod telewizor PS2 przez kabel component na ekranie widoczne są pionowe jasne kreski.
Co to moze być? Czy to jakaś wada telewizora czy może konsoli(PS2 wyświetla obraz w Progressive Scan) , czy moze to być wada kabla component (kupiłem go za 40 zł) ?
Czy zakup HDTV exploder może zmienic jakosc wyświetlanego obrazu?
(czy znikną kreski?)
Proszę o szybka odpowiedź/pomoc
Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

yanoieq

New member
witam nie wiec o co wam chodzi odnośnie odrazu gier z ps2 mam samsunga 32r71b konsola jest podłaczona kablem s-video i jest exxxtra obraz ostry jak brzytwa kolory rewelacja a kabel jest też z nie najwyższaj pólki więc ja polecam LCD
 

ps_user

New member
Bez reklam
yanoieq napisał:
witam nie wiec o co wam chodzi odnośnie odrazu gier z ps2
Chodzi o to że tylko przy komponencie możesz włączyć Progressive scan w niektórych gierkach :D i oglądać obraz bez przeplotu, czyli można by powiedzieć że w trochę większej rozdzielczości ;)
robboj napisał:
tak Ci sie tylko wydaje ze "exxxtra":D
W wielu przypadkach "jakość" zależy od percepcji i punktu odniesienia ;)
 
Ostatnia edycja:

robboj

New member
yanoieq napisał:
witam nie wiec o co wam chodzi odnośnie odrazu gier z ps2 mam samsunga 32r71b konsola jest podłaczona kablem s-video i jest exxxtra obraz ostry jak brzytwa kolory rewelacja a kabel jest też z nie najwyższaj pólki więc ja polecam LCD
tak Ci sie tylko wydaje ze "exxxtra":D
w czasie mojego uzytkowania ps2 od czasu jej narodzin az do jej powolnej agonii przeszedlem przez wszystkie typy polaczen z tv od najgorszej jakosci composit przez s-video , rgb scart az po komponent i na kazdym przejsciu widzialem roznice (najlepiej widac to na ekranie powitalnym - tekst) - druga sprawa jak pisze przedmowca ze tylko przy komponencie możesz włączyć progressive scan
bez wzgledu na typ tv polecam polaczenie komponent no chyba ze tv nie ma takowego wejscia
 

deniro24

Member
Bez reklam
Wita.
W temacie jest Ps2 więc się podłączę. Czy ktoś by mógł zamieścić gdzieś screeny z obrazu ps2 podłączonej do LCD lub plazmy? Ewentualnie proszę o jakiegoś linka z takimi fotkami.
Cały czas się waham jeżeli chodzi o telewizor między Crt Philipsa 9551, LCD Philipsa lub Samsunga i plaźmie Panasa. Docelowymi konsolami na najbliższe 1,5 - 2 lata będzie włśnie Ps2 i Gamecube, a więc starsze konsole. Niestety nie ma żadnej możliwości na żywo zobaczenia i porównania jakości wyśwuetlanego obrazu z ps2 na Lcd lub plaźmie względem Crt (a naczytałem się już bardzo dużo o tym, i niestety się obawiam że może być efekt marny na "cienkich" Tv porównując do Crt). W ostateczności zakupię tego crt Phila do tych konsol chociaż bardzo chciałbym już mieć w domu Tv LCD/plazma.

Z góry dzięki za ewentualną pomoc.

Pozdrawiam.
 

stefanol

New member
deniro24 napisał:
Wita.
W temacie jest Ps2 więc się podłączę. Czy ktoś by mógł zamieścić gdzieś screeny z obrazu ps2 podłączonej do LCD lub plazmy? Ewentualnie proszę o jakiegoś linka z takimi fotkami.
Cały czas się waham jeżeli chodzi o telewizor między Crt Philipsa 9551, LCD Philipsa lub Samsunga i plaźmie Panasa. Docelowymi konsolami na najbliższe 1,5 - 2 lata będzie włśnie Ps2 i Gamecube, a więc starsze konsole. Niestety nie ma żadnej możliwości na żywo zobaczenia i porównania jakości wyśwuetlanego obrazu z ps2 na Lcd lub plaźmie względem Crt (a naczytałem się już bardzo dużo o tym, i niestety się obawiam że może być efekt marny na "cienkich" Tv porównując do Crt). W ostateczności zakupię tego crt Phila do tych konsol chociaż bardzo chciałbym już mieć w domu Tv LCD/plazma.

Z góry dzięki za ewentualną pomoc.

Pozdrawiam.

Ja ci może zrobię parę fotek na mojej plaźmie.... ale nie dzisiaj - jakoś w tym tygodniu....

ps_user napisał:
A podmienić można z DVDr czy tylko org?

Tego ci nie powiem... że ja używam Swap Magica, to jest to oryginalna płyta... przy użyciu modchipa nie wiem jak to działa - ale powinno też pójść...


A teraz wrócę do mojego tematu... Kupiłem listwę uziemiająca. Tylko jest małe ale. Wtyczkę z uziemieniem ma tylko telewizor. Ani PS2, ani DVD, ani VHS mają zwykłą małą wtyczkę bez uziemienia. I niestety, problem pasów nadal występuje, gdy DVD i VHS są podłączone do TV. Ktoś ma jakiś inny pomysł, jak temu zaradzić?
 

robboj

New member
stefanol napisał:
Tego ci nie powiem... że ja używam Swap Magica, to jest to oryginalna płyta... przy użyciu modchipa nie wiem jak to działa - ale powinno też pójść...
mialem ps2 przerobiona riperem3.1 i xploder nie widzial kopii

stefanol napisał:
A teraz wrócę do mojego tematu... Kupiłem listwę uziemiająca. Tylko jest małe ale. Wtyczkę z uziemieniem ma tylko telewizor. Ani PS2, ani DVD, ani VHS mają zwykłą małą wtyczkę bez uziemienia. I niestety, problem pasów nadal występuje, gdy DVD i VHS są podłączone do TV. Ktoś ma jakiś inny pomysł, jak temu zaradzić?
wyrzucic , sprzedac , oddac DVD i VHS:-D
zart
a tak na powaznie , sprobuj podpiac DVD i VHS pod inne gniazdko np z drugiego pokoju
moze zalezy to tez od instalacji elektrycznej - kiedys w starym budownictwie jak sie wlaczalo odkurzacz albo mlynek do kawy to na tv biegaly sobie poziomo pasy
 

stefanol

New member
robboj napisał:
mialem ps2 przerobiona riperem3.1 i xploder nie widzial kopii

robboj napisał:
ja mam ps2 przerobiona ripperem, ale nie wiem ktora wersja, i xploder widzi kopie zapasowe, heh.

Już kiedyś tłumaczyłem, że istniały dwie wersje.... Jedna oryginalna, i druga scrackowana ;)

robboj napisał:
wyrzucic , sprzedac , oddac DVD i VHS:-D
zart
a tak na powaznie , sprobuj podpiac DVD i VHS pod inne gniazdko np z drugiego pokoju
moze zalezy to tez od instalacji elektrycznej - kiedys w starym budownictwie jak sie wlaczalo odkurzacz albo mlynek do kawy to na tv biegaly sobie poziomo pasy

Nie pomogło.... co do starego budownictwa, hmmm... chyba to też nie w tym rzecz - blok stosunkowo nowy (5 lat)... Samo DVD mógłbym wyrzucić, bo PS2 doskonale go może zastąpić.... ale VHS, rzadko bo rzadko, ale się przydaje....
 
Do góry