PS 51 E 550 a internet przez wifi

astalavista

New member
Po wyczerpującej lekturze co do zakupu plazmy... w końcu się zdecydowałem na Samsunga PS 51 E 550.
Teraz chciałbym go podłączyć do internetu... w rachubę wchodzi tylko wifi..
Z tego co tam doczytałem to trzeba dokupić jakiś moduł usb...
Może mnie ktoś nakierować co to ma być za moduł (oczywiście coś tańszego a nie drogiego dedykowanego:) i oczywiście sprawdzonego że będzie działać.. wystarczy mi dokładna nazwa,gdzie kupić to sam znajdę:)
Dzięki wielkie za pomoc.
 

jakis

New member
Masz dwa wyjścia

1. Dedykowane urządzenie pod usb Samsunga 200-300 PLN, do wcześniejszych odbiorników TV forumowicze znajdowali zamienniki ale nie wiem czy do tego modelu ktoś coś znalazł, a poza tym jest ryzyko, że po aktualizacji zamiennik nie złapie powtórnie sieci, bo przyblokowali zamiennik.

2. AP Client - np. Edimax EW-7228, koszt za Edimaxa 90 PLN (cena się waha), konfiguracja jako repeater trywialna, instalator prowadzi za rączkę. Podłączasz kablem telewizor do skonfigurowanego urządzenia, potem ustawiasz połączenie w tv i wszystko. Jak dotychczas u mnie działa to rozwiązanie i nic się złego nie dzieje, połączenie działa w standardzie n czyli szybko, wystarcza też dla 1080p.

Drugie rozwiązanie o tyle bardziej uniwersalne, że masz do wykorzystania dodatkowe porty LAN dla ewentualnych innych urządzeń np. lokówki z internetem.


Swoją drogą kolego masz temat o E550 i pierwszym działaniem powinno być przeczytanie tego tematu, sporo istotnych informacji (sporo też zbędnych :)), ale po co tworzyć nowy temat jak odpowiedzi są w odpowiednim wątku dla danego telewizora?
 
Ostatnia edycja:

astalavista

New member
Czytałem wątek o E550 i nic ciekawego na temat adaptera nie wyczytałem......
Zamówiłem już adapter samsunga w sumie za 185zł.... była jeszcze możliwość kupna przerobionego tplinka za 138zł....ponoć też działa:)...ale dla 50zł już nie chciałem kombinować:)
 
Do góry