Ps 50A656

jacky-x

New member
@gadzeciaz
Kablówki (dokładniej operator kablówek) także biora sygnał z satelity (czasem sa specjalne do tego celu uaktywnione transpondery, na mniej popularnych satkach) i tak jak napisałem wszystkie polskie kanały (oprócz TVN HD) jak i zdecydowana większosć nadawców europejskich nadaje jako 1080i. Pozdr
 

gadzeciaz

Member
Bez reklam
O.k.

Dziękuje:)
Człowiek już nie nadąża za ta techniką a temat kanałów satelitarnych to jakoś zaniedbałem ostatnio w lekturze.:):)
 

markatan

New member
Z tego co się orientuję to TV HD nadawana jest właśnie w 1080i czyli tak naprawdę w jednej chwili jest to 560 linii.
I długo nie będzie inaczej
Z BD mamy 1080p czyli jednej chwili jest pełne 1080 linii.
I tu jest ten efekt lepszego obrazu.
 

popmart

New member
ostatnio "instalowałem" i pomagałem w wyborze 3 tv dla znajomych, 2 plazmy 42 hd redy i 1 LCD 42" (wszystko do 3 000PLN) i co .... naprawde mamy genialny TV, że czasem jakaś posteryzacja wyskoczy (ten słynny problem 656) ale obraz jest miodny znacznie lepiej analogowe kanały grają niż na którymkolwiek z tv instalowanych przezemnie ... HD z Astera to poprosytu bajka (wygląda jak super ostry analogowy obraz tylko że ogromniasty żadnych artefaktów cyfrowych ... po zapoznaniu się z tym co dają inne tv poprostu padam na kolana... u mnie na 50a656 na lepszych kopiach SD (polsat, tvn , planette, itp ...obraz jest lepszy niż HD na plaźmie 1024/768 mówię to z całą odpowiedzialnością ! w hd jedynie LCD dawał radę bo ma rozdzielczość ....

ja jeszcze raz usłyszę od kogoąś że hd redy wygląda tak samo i nie widać różnicy z fullhD to mnie śmiech pusty zaleje ..... obraz skalowany z 720p na 1024/768 wygląda nieostro i "cyfrowo" na pazmach hdredy

... powoli przestaje czytać to forum ... bo byłem już w stanie sprzedać ten tv "bo to jest zepsuty model" ... ale nie małe porównanie i wiem już że mam b.dobry odbiornik i koledzy którzy u mnie byli po zakupie swoich 42" zalali sliną cały dywan ....
 
Ostatnia edycja:

gadzeciaz

Member
Bez reklam
Kapitalnie!

Jak mój kolega chciał kupić plazmę a było to na przełomie wrzesień-październik to pytał mnie o radę,prosiłem by zwrócił uwagę na full hd ,ilość gniazd hdmi,rozmiar i cenę-wybór padł na ps50a656.
Wizyta u kolegi by nowy sprzęt oblać,no i co?!!
Jak go zobaczyłem jeszcze na trzeźwo to mnie wzięło na całego i dawaj sprzedawać swojego dwuletniego LG 42 pc1R
i rady nie było MUS KUPIĆ i już
no i mam też tego samsunga:)
ale kompletne jaja to jak mój sąsiad zobaczył tego telewizora:D:D:D a było to na początku grudnia to też jak kopnięty lub trafiony piorunem tak jak ja wcześniej i już w lutym kupił ten sam model o 800pln taniej co prawda ale właśnie ten sam!:confused:
Innego nie chciał choć go ostrzegałem;)
Wszyscy szczęśliwi a tyko ja czasem tej tęczy się czepiam.
 
Ostatnia edycja:

zoll

New member
Witam wszystkich. I dziękuję..ja "nawrócony" fan Panasonica...już biegłem po G10..a dzięki Wam , pojutrze w domu będzie PS 50A656:)...i będzie cacy:eek:k:
 

klaus71

New member
Bez reklam
masz kase kup 756.
przy 656 ryzykujesz że będziesz widział "posteryzację" a wtedy to załamka (no chyb aże masz tuner z możliwością wymuszenia 60hz)

a jak masz conajmniej 4-5m od tv i chcesz przyoszczędzić kasę to może model hd ready 4xx ?
 
Ostatnia edycja:

blopaa

New member
Witajcie,
Czy ktos mógłby podać link do najnowszej wersji filmware do PS50A656? Niestety na oficjalnej stronie samsunga nic nie znalazłem. Z góry serdecznie dziękuję:)
 

Kapral_Hicks

Klub HDTV.com.pl
vip
Jeszcze niedawno nastawiałem się bardziej na Panasonica, teraz po przeczytaniu kilkunastu tutejszych opinii i zapoznaniu się z tymi fotkami od kikiego z pierwszej strony zmieniłem faworyta na Samsunga:D.
Wielki problem sprawia mi natomiast orientacja w tych modelach, nie wiem już które to nowe, które stare, (są 4,5,6,7) w dodatku czytałem że lada moment wyjdzie jakaś seria fabrizio 650. Ten testowany przez kikiego samsung był to a656 50 calowy, dla mnie jednak nadał by się max 42 cale. Jest lub będzie w najbliższym czasie plazma samsunga w 42 calach oferująca taką samą jakość co ta a656 ?:hmm:
 

zoll

New member
Witam Kapral Hicks , też jestem z "upadłych aniołów":pPanasonica , i dziś przyjeżdża do mnie PS50A656 (hurrra!) , dzięki kolegom z tego forum podjąłem taką decyzję. A teraz odnośnie Twojego wahania.....jak masz z 3 metry do tv bierz 50 cali:eek:k:. Wszystkie modele Samsa 42 calowe są HD ready , więc weź to pod uwagę , również tak będzie w nowych seriach , które wejdą u nas w kwietniu , więc jak chcesz fullHD to zostaje tylko 50 cali. Wszystko to jest opisane na forum , poszukaj , pozdrawiam.
 

pborowa

New member
samsung 656

samsung ps50a656 to dla mnie mnie igla...pozdrawiam ustawiłem po 300 godzinach tak jak napisal kolega (gadzeciaz) :)
bylem posiadaczem LG42PX3RVA niema co porownywac chociasz na tamte czasy 3lata temu byl dlamnie igla..( tesciowa kupiła za 1000zl:D i dla niej to jest kino miała wczesniej 20 cali...ha ha )
No i pytanie jaką wybrac platforme cyfrową hd .... polsat ,n-tel.cyfra..prosze o odpowiedz bo są zmienne opininie,aha i jaki dekoder orginalny z podanych platform czy jakis lepszy !!!!! Czy posiadajac karte polsatu moge kupic inny dekoder powiedzmy do 1000zł zeby dzialala na ta karta prosze o jakies propozycje nie wiem w sklepie wcisną byle co a puzniej lipa kasa wydana i nerwy....:eek:k:
 

Attachments

  • P3010016 [Rozdzielczość Pulpitu].JPG
    P3010016 [Rozdzielczość Pulpitu].JPG
    129,9 KB · Wyś: 96
Ostatnia edycja:

gadzeciaz

Member
Bez reklam
wie wie....

w tym samusiu, automatycznie sobie dobiera rozdzielczość
w zależności od rodzaju ustawień w zewnętrznych urządzeniach (opcje obrazu) oraz zastosowanych połączeń.
W ps3 najlepiej ustaw sobie obraz na auto,i w zależności od materiału nagranego na blu ray oraz jakości gier będziesz miał odczyt jakości obrazu np; 720,1080i lub 1080p/24 .

Co do tych decyzji o zakupie i ostatnich zachwytach
ps50a656 do żeście panowie dowalili ostro do pieca!!!:)

Nie długo się okaże że i KURO będą na samsunga wymieniać,bo na cholerę tyle płacić skoro tu
TEŻ PIKNIE :mrgreen::mrgreen::mrgreen:
 
Ludzie w coraz większym stopniu zwracają uwagę na relację "co i za ile". Czasy kiedy najpierw co a potem za ile odchodzą. Samsung jakby na to nie patrzeć wygrywa ceną.
 

zoll

New member
Tak , smoku-wawelski , wygrywa ceną na pewno:) i nie tylko , he,he.
Od wczoraj wieczorem jestem szczęśliwym posiadaczem PS 50 A656 , rewelacja jak dla mnie ,a na razie zwykła kablówka upc i jest:eek:k:.Dziś dvd , a za parę tygodni n-ka.
Nie wyobrażam sobie , że chciałem brać 42 cale( odległość 2,8-3,5 m od tv) , ale dzieki Wam koledzy...zmądrzałem:D( no faktem jest ,że piękniejsza połowa pod nosem coś tam mruczy .... że duży , he,he ,ale już widzę akceptację w oczach za parę dni).
Aaa , kupiłem przez neta z rtveuroagd , panowie dostarczyli w terminie , wnieśli , rozpakowali( no mi też szczęka opadła jak zobaczyłem
:roll:wielkość kartonu).
Pozdrawiam.
 

znn

Member
Pborowa,Zoll: jak juz masz TV to chwilę zastanów się nad źródłem, bo jeśli chcesz oglądać filmy w HD to n-ce na razie nic nie zobaczysz z nowszych filmów. Nfilm ma wystartować za kilka miesiący dopiero. Możesz dobrać HBO HD i tam juz lepiej. Zerknij na Cyfrę od dziś promocji 50% a umowa tylko 13 miesięczna i PVR za 10zł miesięcznie - tam masz na Canal+ FilmHD ok. 10 premier w HD miesięcznie i też można HBO HD dobrać. Ja mam Cyfrę,. z nki zrezygnowałem w zeszłym roku i dopiero jak nfilm ruszy i bedzie tam dużo HD to wtedy ją znowu kupię. To taka moja rada do przemyślenia na podstawie własnych błędów:)
PS Polsatu nie polecam w kwesti HD -brak na razie dekodera PVR. Acha i jedno ważne ten co miał dekodr z nagrywarką juz nigdy nie weźmie takiego bez możliwości nagrywania. Oglądasz kiedy chcesz-wygoda niesamowita. Powodzenia w wyborach:)
 
Ostatnia edycja:

pborowa

New member
znn napisał:
Pborowa,Zoll: jak juz masz TV to chwilę zastanów się nad źródłem, bo jeśli chcesz oglądać filmy w HD to n-ce na razie nic nie zobaczysz z nowszych filmów. Nfilm ma wystartować za kilka miesiący dopiero. Możesz dobrać HBO HD i tam juz lepiej. Zerknij na Cyfrę od dziś promocji 50% a umowa tylko 13 miesięczna i PVR za 10zł miesięcznie - tam masz na Canal+ FilmHD ok. 10 premier w HD miesięcznie i też można HBO HD dobrać. Ja mam Cyfrę,. z nki zrezygnowałem w zeszłym roku i dopiero jak nfilm ruszy i bedzie tam dużo HD to wtedy ją znowu kupię. To taka moja rada do przemyślenia na podstawie własnych błędów:)
PS Polsatu nie polecam w kwesti HD -brak na razie dekodera PVR. Acha i jedno ważne ten co miał dekodr z nagrywarką juz nigdy nie weźmie takiego bez możliwości nagrywania. Oglądasz kiedy chcesz-wygoda niesamowita. Powodzenia w wyborach:)
no dzieki dzeki pozdr.....
 

popmart

New member
gadzeciaz napisał:
w tym samusiu, automatycznie sobie dobiera rozdzielczość
w zależności od rodzaju ustawień w zewnętrznych urządzeniach (opcje obrazu) oraz zastosowanych połączeń.
W ps3 najlepiej ustaw sobie obraz na auto,i w zależności od materiału nagranego na blu ray oraz jakości gier będziesz miał odczyt jakości obrazu np; 720,1080i lub 1080p/24 .

Co do tych decyzji o zakupie i ostatnich zachwytach
ps50a656 do żeście panowie dowalili ostro do pieca!!!:)

Nie długo się okaże że i KURO będą na samsunga wymieniać,bo na cholerę tyle płacić skoro tu
TEŻ PIKNIE :mrgreen::mrgreen::mrgreen:

widziałem już kila tv ostatnio i nie zamieniłbym się na pewno .... mi ten tv b.pasuje ... a ze ma pewne wady ? a któryś nie ma ?

posteryzacja wychodzi naprawdę zadko i jest u mnie marginalnym efektem , pozatym działa psychologia bo ten widzi kto szuka kto na siłę nie szuka ten nie widzi .
 
Witam forumowiczow.
Ja akurat jestem wlascicielem sama 756, wiec pewnie nie dotycza mnie niektore opisywane przez wlascicieli 656 problemy/sytuacje z obrazem. Ale poza malymi zmianami,mamy wlasciwie takie same telewizory. Jednak jak was kolezanki/koledzy czytam, to mam wrazenie,ze wy, i ja, kupilismy sobie zupelnie odmienne tv z zupelnie odmiennych "stajni".
jacky-x: napisales arlinowi o jego agresywnej krytyce - ja nie widze takowej. Widze za to mase hipomaniackich peanow, pelnych wykrzyknikow, emotikonow radosnych, ekspresji monstrualnej, u niektorych, na czesc sama 656 (a wiec i mojego 756) - wedlug mnie nieuzasadnionych.
enter:jeden z moich rozmowcow widzial u sasiada, ze tegoz sasiada lcd biela nie swieci wcale mocniej niz samsung 756, absolutnie,skaaaad.
kapral_hicks: kupiles tv na podstawie kilku zdjec kikiego, na ktorym tak samo widac kikiego jak opisywane przez niego tv. Aha, kupiles ten tv jeszcze bo czytales na jego temat mnostwo super pozytwnych opinii na tym forum. Super.
pborowa:fajna fota samusia 656 - gdyby nie napis,i czerwona obwodka obudowy, od razu wiedzialbym co to za plazma,bo na swiecie tak odbieraja tylko 2 modele - 656 i 756. Ciekawe,czy kapral_hicks kupilby na ich podstawie to tv.

smok-wawelski: panasonik swieci mocno biela. Ale w panasonicu swiecenie biela mozna zmiejszyc. Za to w samsungu ktory ja posiadam,nie ma mozliwosci osiagniecia/zobaczenia nijak na ekranie bieli. Bo w samsungu 656/756 bieli nie ma. To co raczysz opisac, to znakomita umiejetnosc,wlasciwie dosc unikalna tego tv, czyli perfekcyjna gradacja odcieni szarosci az do czerni. Lub odwrotnie. Bialy kolor to bialy kolor. Wlasnie raczylem polozyc przed soba kartke papieru, pol jet prime 80. Jest biala. Czy jest biala agresywnie ? Tego nie wiem,ale jest biala. Moze biala jak panasonic,o. I teraz polozylem obok chusteczke, o ktorej kolega wlasnie powiedzial ze jest tez biala. Ale przy tej kartce papieru pol jet jest co najwyzej "bialawa". I taka biel mniej wiecej oferuje nam samsung 656/756, i takie jest moje zdanie,i moja opinia,i niech min nikt nie mowi,ze to nieprawda.
Wystarczy przejsc sie wzdluz szpalera ustawionych plazm,zeby zobaczyc, ze tylko w/w modele samsunga, swieca w ten wlasnie specyficzny sposob - maja przygaszony panel. Nawet 451/551 swieci zupelnie inaczej - ma biel.
Jakos w waszym watku nie widzialem (moze przeoczylem) ze samsung 656/756, wylaczony, ma o wiele ciemniejszy panel niz inne tv, ktore to maja panele poprostu szare. Ale mi zdazylo sie rozmawiac,i samemu podejrzewac, ze wine za ten sposob prezentacji bieli w tym wedlug mnie niezlym tv, ponosi uzyty filtr przeciwodblaskowy, uzyty w kilku celach. W tym miedzy innymi chocby w probie dogonienia poziomem czerni kuro. Ae jesli kuro ma tak samo spieprzona biel, no to nie wiem za co placa taka kapuste jego wlasciciele.
W waszym watku czytalem juz o sniezniobialej wrecz bieli lezacego sniegu podczas zawodow narciarskich. Czytalem nawet o bieli wpadajacej az w niebieski. No no, my jednak mamy zupelnie inne tv. W tym tv im wiecej bieli, tym mniej. Owszem, potrafi blysnac bialym kolnierzykiem po oczach, ale snieznobiala az wpadajaca w niebieski biel swezo spadnietego sniegu na samsungu 656/756 ? Hihi...

Jak pisalem w watku o moim tv na tym forum, ja kupilem tego samsunga uprzednio go ogladajac. Wisial w kwadracie wsrod trzech duzych lcd samsunga. Wszystkie 4 odbiorniki podpiete byly do zrodel ze spreparowanymi specjalnie na uzytek klientow sklepu dla idiotow plikami prezentacyjnymi. I wzieta przeze mnie poprawka na swiecenie plazmy w towarzystwie lcd okazala sie zbyt duza. Wszystko wyszlo w domu, kiedy swoj jeszcze nowy philips 32cale pixel plus 2 odpialem i postawilem w kat,i w ciagu 5ciu minut wlaczylem na jego miejsce sama. Ja nie mam uwag do czerni tego tv, do dzwieku, "dizajnu". Ale 2 tyg zeszlo, zanim oczy przyzwyczaily mi sie do faktu ze w tym tv to ja bieli nie zobacze. Dzis juz nie mam ochoty oddac swego telewizora. Ale wtedy chcialem go oddac na drugi dzien. Nie sadze, zeby kolejne modele plazm samsunga zagraly w ten sposob.

Jesli ktos chce sie przekonac o czym mowie, na konkurencyjnym forum jest kilka duzo lepszych zdjec niz zdjecia kikiego. Przedstawiaja one dwa stojace obok siebie tv, plazme samsunga i panasa, wyjete z pudel bez zadnej kalibracji, ktora zreszta w przypadku sama 656/756 niewiele daje w temacie bieli, bo patrz moja opinia n/t przyciemnionego panelu. Tablice kontrolne-panas:bialo-niebieski, samsung: niebiesko-niebieski
obraz kolorowych motkow wloczki:panasonic: bialy motek,a jakze, samsung ? :) No, smoku-wawelski, nawet po kalibracji szarego w bialy nie zamienisz.

Pisze ten post bo zanim trafilem do MM w celu obejrzenia tv,czytalem te wszystkie wykrzykniki, achy i ochy n/t sama. Czytalem rowniez posty zazarcie broniacych go przed tymi co sie nie znaja i twierdza z gra w sposob przygaszony i nie ma bieli. I kierowalem sie nimi. I zrobilem blad :)
poza tym, tv jest juz ok. Przyzwyczailem sie. Gratuluje wam zadowolonym z tego tv. Ale nie jestescie wedlug mnie wystarczajaco obiektywni (niektorzy z was), aby mozna bylo sie kierowac waszymi opiniami, vide "patrzec,nie zawsze oznacza widziec!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!" Nie za malo wykrzyknikow wstawilem? Ja wlasnie patrze i nie widze,bije sie w piersi :)

pozdro
 
Do góry