Ps 50A656

monkovar

New member
Ps58a656

arsenal napisał:
Może trochę odświeżę ten temat i dodam coś od siebie. Znajomy zawołał mnie bym zobaczył jego nowy super nabytek. Samsunga PS50A656. Szkoda, że nie zagadał przez zakupem. Na szczęście ma możliwość odstąpienia od umowy i zwrotu telewizora co też jutro uczyni. Dlaczego? Bo ten tv jest po prostu nieudany. Bardzo widoczny Fosfor Lag czyli jak to niektórzy mówią "tęcza" a'la projekcja DLP. Czy to sygnał HD czy SD lag wyłazi non stop. Brak bieli i słaby kontrast. Dwie godziny ustawiania, kalibrowania i nic. Nadal biel jest "waniliowa". Kontrast ustawiony na 98 - nie pomogło na czerń której po prostu brakuje. Kolory także nienaturalne. Ale to ustawianie i tak na nic się zdało bo telewizor po 2 godzinach sam wyzerował ustawienia i powrócił do domyślnego Dynamicznego. To już może być wada tego konkretnego egzemplarza ale przecież to niedopuszczalne. Nie pomógł upgrade softu. Nadal telewizor sam zeruje ustawienia. Tryb 100Hz od razu trzeba było wyłączyć bo się nie wyrabiał. Wszelkie "poprawiacze" jak redukcja szumu to tak naprawdę "pogarszacze".
Niestety nie mogę nikomu z czystym sumieniem polecić tego telewizora i radzę się dobrze zastanowić przed kupnem. Także nad tym czy seria 7 może być znacznie lepsza.
[FONT=&quot]Witam panowie.Od kilku dni czytam wszystko co zostało tutaj napisane na temat SAMSUNGA PS50A656 bo taki tv sobie upatrzyłem.Jeszcze do wczoraj byłem przekonany że to dobry wybór /kierowałem się marka cena no i waszymi opiniami/ Dzisiaj jednak przeczytałem parę postów o podobnej wymowie jak ten który cytuję no i cała ta moja wiedza to jeden wielki miszmasz.Powiedzcie skąd takie skrajne opinie ,totalny zachwyt a z drugiej strony goście nie zostawiają suchej nitki i nie chodzi tu o niuanse w rodzaju biel bielsza lub czerń czarniejsza.Myślałem też o samsungu PS63A756 ,temu w moim odczuciu mniej się dostało.Proszę,czy ktoś mógłby mi podpowiedzieć jak jest naprawdę z samsungiem /oczywiście wiem że punkt widzenia zależy od punktu siedzenia./Muszę podjąć decyzję do czwartku .[/FONT]
 

enter

New member
Samsung PS50A656

Jestem jednym z pierwszych użytkowników Samsunga PS50A656-od 15-07-2008 i z zaciekawieniem czytam głupstwa typu widziałem u sąsiada.Ten telewizor używany od pół roku sprawuje się wspaniale-pozdrawiam enter ze Szczecina.

PS.Proszę przejrzeć moje posty z początku tego tematu.Ten telewizor sprawuje się lepiej od Pioneera , który ma mój znajomy.
 
Ostatnia edycja:

monkovar

New member
enter napisał:
Jestem jednym z pierwszych użytkowników Samsunga PS50A656-od 15-07-2008 i z zaciekawieniem czytam głupstwa typu widziałem u sąsiada.Ten telewizor używany od pół roku sprawuje się wspaniale-pozdrawiam enter ze Szczecina.

Dzięki enter, takie opinie są mi potrzebne.
Pozdrawiam z Nowego Sącza
 

jacky-x

New member
@monkovar
Z kolega @enter dzieli nas cała Polska, ale łączy samsung, ten sam termin zakupu i dokładnie ta sama opinia o nim. Mam sygnał z tv analogowej, naziemnej cyfrowej DVB-T, z satelity kanały SD i HD z całej mozliwej orbity, a także z Bluraya, więc skad tylko bądź, a opinia jak najbardziej pozytywna. Przed zakupem porównywałem z najwyższymi modelami Panasa, który był pierwotnie wybrany, bezpośrednio kilka razy i wybór padł jednak na samsunga, ale to oczywiście moja opinia. Dobrze wg mnie opisuje też ten tv kol@smokwawelski, szczególnie o bieli bardzo dobra i czerni która jest extra. Nie jest to tylko czerń, ale i jej odcienie.Jednym odpowiada czerń typu im czarniej tym lepiej mnie nie wole widziec jeszcze oprócz smoły także szczegóły i to mam. Tę wspominana tęcze widzę tylko bardzo, bardzo sporadycznie i muszę się wpatrywac żeby to dostrzeć (niektórzy widza to nawet przy zgaszonym tv ;) ) Mam go 8miesięcy i gdyby mi nie pasował to na pewno wisiał by już inny model.

PS
Nie sugeruj się żadnymi opiniami, ani tymi po kilku miesiacach urzytkowania, ani tymi że coś tam, coś tam, ale przekonaj sie na własne oczy jak gra i czy akurat tobie ten model odpowiada, bo może być równiez tak że faktycznie będziesz widział tęczę, czy obraz nie ten itp i wtedy będzie za późno. Zawsze to powtarzam tylko własne oko i żadne testy (najczesciej sponsorowane) ani cudze opinie tego nie zastąpią, wiesz już na co zwrócic uwage, znasz wspominane zalety, czy wady a to duzo, teraz pozostaje teorie skonfrontować z rzeczywistością i nie ważne czy napiszesz tu za kilka dni, tygodni, samsung be, czy cacy, najważniejsze abyś ty dokonał właściwego wyboru, jaka by to marka nie była. Pozdr i zycze trafnej decyzji.
 

arsenal

Moderator
VIP
Może faktycznie niektórych uraziłem swoją opinią. Na razie postanowione jest by dać temu modelowi druga szansę. Będzie nowy egzemplarz i więcej czasu za zabawę z ustawieniami. Zobaczymy. Może zmienię zdanie.:)
 

enter

New member
A może za te pieniądze co wpłaciliśmy do klubu ,doczekamy się od Kikigo obiecanego w lipcu 2008 testu PS 50 A656 - enter
 

klaus71

New member
Bez reklam
arsenal napisał:
Może faktycznie niektórych uraziłem swoją opinią. Na razie postanowione jest by dać temu modelowi druga szansę. Będzie nowy egzemplarz i więcej czasu za zabawę z ustawieniami. Zobaczymy. Może zmienię zdanie.:)
nieźle pojechałes po tym tv. ale cóż - jest w tym sporo prawdy.
co do "fosfor lagu" to nie jest to fosfor lag tylko kiepski soft do obsługi false contouringu/posteryzacji/color bandingu.
ja w tej kwestii oddałem tv do serwisu i wrócił z adnotacją - wszystko w normie.

jest też wątek w którym m.in. ja opisywałem moje doświadczenia http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=33724
dałem tam link do avforum gdzie jest problem opisywany zarówno w seri 5xx jak i 6xx (ta sama elektronika) - polecam posty a-LeXx'a - niezły wymiatacz.

wymiana niestety raczej nic nie da. ja bym szedł w model 756 (poprawiona elektronika od false contouringu) albo jednak panasonic.

jedyna 100% recepta na false contouring w modelu 656 to dostarczanie sygnału w trybie 60hz, wtedy jest to plazma mogąca podjąć walkę z panasonic'iem, ale biel panasonica jest nieosiągalna (zresztą chyba jest nieosiągalna także dla pioniera) no a czerń wg mnie jest bardzo ok (choć bardzo odległa od "czerni ramki")
 
Ostatnia edycja:

gadzeciaz

Member
Bez reklam
ale jaja!

Jest super! Na forum i ten tv.
SĄSIAD-ja przed zakupem swojego ps50a656 widziałem go tylko raz u swojego kolegi i momentalnie mnie ten telewizor zaczarował swoim obrazem!!!
A ale jaja to dla tego ze właśnie przed godzina montowałem U SĄSIADA też ps50a656 który on kupił po tym jak kilka razy miał możliwość oglądać obraz z tego tv w moim domu:D:mrgreen::D
P.s. on nie dostrzega efektu TĘCZY o którym wspominałem, ,,ty kur...a ale o czym ty do mnie gadasz,ja tu nic takiego nie widzę!,,
Pozdrawiam wszystkich forumowiczów !
 

klaus71

New member
Bez reklam
no może jest super dla kogoś kto nie widzi tęczy - dla tych widzących jednak pozostaje panasonic lub konwersja na 60hz
chociaż z czasem jakby ta tęcza mi zmalała na sygnale 50hz.
ale i tak na 60Hz to jest o klasę lepszy tv niż na 50hz

@Arsenal
mam nadzieję że podzielisz się swoimi obserwacjami po wymianie
 
Ostatnia edycja:

MAdam

New member
C .D. gwałtowne sciemnianie

bastek888 napisał:
Witam,

Zmien w menu obraz tryb z dynamicznego na film lub standard. W trybie dynamicznym jest aktywna funkcja DNIe, ktora zmienia dynamicznie kontrast i podwyzsza poziom bieli. Zauwaz ze w podmenu obcje obrazu ta funkacja jest na szaro ale obok jest wtedy wartosc wl lub wyl i wyl jest tylko w ustawieniu obrazu film i standard. Informacje ta znajdziesz tez w instrukcji obslugi ja tez to zauwazylem odrazu po wlaczeniu TV :) ze cos mi miga biały raz jasniej raz ciemniej .

Jest cały czas na ustawieniach film i dnie jest wyłączone i gwałtowne ściemnianie występuje, ten tv jest co prawda u rodziców, mnie tam juz nie ma, ale jak ogladam tam to uwazam, że to jest nie do przyjęcia, żaden LCD, które widziałem nic się nie ściemniały i nie rozjaśniały same sobie :( A plazma Sama robi we wredny sposób, a widać to głównie na PC.
 

fx25

Klub HDTV.com.pl
VIP
To ja coś o głośnej pracy. powiem szczerze że mnie to trochę wpienia. Mam ten "luxus" że nie muszę długo przebywać w pomieszczeniu z tym telewizorem bo inaczej nie miał bym włosów na głowie. To że w stendbay-u piszczy to wie już każdy kto go ma trochę dłużej jak miesiąc (po takim czasie się to nasiliło) ale coraz bardziej nasilają się "szumy" podczas oglądania tj. zmiany wyświetlanego obrazu. Stara plazma LG pod tym względem jest o niebo lepsza !!!
 
arsenal napisał:
Może faktycznie niektórych uraziłem swoją opinią. Na razie postanowione jest by dać temu modelowi druga szansę. Będzie nowy egzemplarz i więcej czasu za zabawę z ustawieniami. Zobaczymy. Może zmienię zdanie.:)


Nie zaliczam się do urażonych ponieważ każdy ma prawo mówić to co chce i pisać to co chce. Można nie tylko napisać że biel w Samsungu jest „waniliowa”. Można pójść po bandzie i określić że biel jest typu „kość słoniowa” a i tak takie sformułowanie pozostanie dla mnie poza dyskusją. Jest to co prawda opinia różna od mojej co nie oznacza że skoro ktoś ma odmienną opinię to jest to powód że mógłbym poczuć się urażony. Po raz kolejny powtórzę, to jak ktoś widzi i słyszy, to są indywidualne sprawy. Nie podlegające dyskusji. Chociaż niektórzy mają inne zdanie i wtedy forum dyskusyjne zamienia się w forum „pyskusyjne” gdzie jeden zarzuca drugiemu ślepotę a w rewanżu drugi zarzuca pierwszemu głuchotę.

Mnie interesuje odpowiedź na dwa pytania. Sprawa upgrade softu. Pytałem już o to, ponieważ nie było odpowiedzi, pytam po raz kolejny. Jaki miała przebieg operacja „upgrade”?

Pytanie drugie. Kolega @arsenal odpowiedział że przez „tryb domyślny” rozumie tryb obrazu jaki pojawia się po pierwszym włączeniu telewizora gdy wyjmiemy go z pudła. Tym wyjaśnieniem częściowo odpowiedział na moje pytanie. W dalszym ciągu niewiadomą pozostaje określenie że TV sam wyzerował ustawienia. Powtórzę zatem pytanie. Jakie konkretnie ustawienia wyzerował?
 

imperator

New member
Samsung PS50A551 - niebieski obraz

Witam
Wczoraj kupiłem nowy TV Samsung PS50A551, niestety po automatycznej konfiguracji sprzetu obraz na kazdym programie jest z dużą poświatą niebieskiego i bardzo niewyraźny.
Co to może byc? Mam plazmę Panasa 42 i na tej samej antenie gra super. TV kupiłem w Media Markt w środę i w środę wieczorem podłączyłem. Czy mogę zwrocić TV do sklepu żądając wymiany na nowy model czy muszę to załatwiać przez serwis samsunga?
 

gofer

New member
Jeżeli każdy kanał masz niebieski i z każdego innego źródła masz niebieski obraz to znaczy że prawdopodobnie masz włączony tryb niebieski do konfiguracji, wejdź do menu i wyłącz tą opcje;)
 

arlin

New member
"arsenal" i "krzysiek-007" jako nieliczni na tym forum dostrzegacie powazne wady tego tv, niestety nie macie uszkodzonych egzemplarzy i z przykroscia to pisze ale wymiana na inne egzemplarze nic nie pomoże. Jak łatwo mozna zauwazyc temat PS A656 jest zdominowanyn samymi superlatywami o tym sprzecie przez kilku zachwyconych tym nabytkiem forumowiczów którzy myslą ze nabyli cud technologiczny za jak to okreslaja "stosunek ceny do jakości jest bardzo dobry". Nestety tak nie jest i zaciemniaja oni prawdziwe oblicze tego tv przez całkowity brak obiektywizmu a ludzi którzy wyrazaja niepochlebne opinie spychaja na margines. Sam bedąc pod wrazeniem wyrazanych opini o "wspaniałych" parametrach tego sprzętu dokonałem zakupu. Prawda okazałasię jednak jednak bolesna. Jeszcze raz przestrzegam potencjalnych nabywców przed zakupem tego tv, za niewiele wieksze pieniadze (nawet w tej chwili za mniejsze) mozna zakupic sprzet pozbawiony wad A656 (LG). O wadach tego tv nie bede powtórnie rozpisywał poniewaz stale przeplataja sie w tym watku.
 
Ostatnia edycja:

BeyerBrown

New member
Pierwszy raz zabieram głos... jestem od sierpnia 2008 użytkownikiem tej plazmy i potwierdzam słowa wypowiedziane przez arsenala odnośnie jakości obrazu.
Brak czerni, efekt tęczy, zmiana jasności wtedy gdy się to chce temu TV (widoczne szczególnie przy podłączeniu komputera przez HDMI) - oczywiście wszelkie polepszacze są wyłączone.
Tryb 60Hz ratuje nieco sytuację (wyłącza FATALNY system 100Hz, który jest odpowiedzialny za powstawanie fałszywych konturów), tyle, że udało mi się go wymusić tylko w komputerze.
Czy jest możliwe ustawienie/wymuszenie 60Hz w przypadku dekodera Cyfry+ HD (Philips)? Nigdzie takiej opcji nie znalazłem...

Ogólnie ten TV kupiłem w ciemno (po hurra-optymistycznym teście na tym portalu) - drugi raz tego błędu nie popełnię...

PS. Kto nie wierzy bądź nie dowierza moim (i nie tylko) słowom, niech odpali sobie grę Far Cry 2 - przy 50Hz (włączone automatycznie 100Hz) i 60Hz (wył. 100Hz) - grafika przy 50Hz wygląda KOSZMARNIE!!
Nie muszę chyba dodawać, że mam bardzo mocny sprzęt PC...
 

ivf

New member
eee.. jakoś słabo czytacie ;) nie posiadam tego modelu, ale wg informacji z forum od dawna byłem przekonany choćby o tym, że biel w tym TV jest zabarwiona i to był pewniak. o tym fałszywym czymś też wspominano kilkakrotnie, choć nie było to do końca wyjaśnione jak sprawa bieli..

dobrze, że mój słabszy A451 nie posiada tych wszystkich wad, pewnie dlatego, że procek identyczny, a ilość danych do przetworzenia dużo mniejsza z racji dużo mniejszej rozdzielczości.. pobór prądu z racji rozdzielczości też mniejszy więc i na lepszą biel mogli sobie pozwolić..

btw, ciekawy test pokazujący wadę 100Hz w tym modelu ;) nie ma gdzieś filmików obrazujących różnice 60 vs 100Hz?
 

enter

New member
Mija prawie rok od wejścia Samsunga PS50A656 , nie rozumię dlaczego ludzie kupują stary model , przecież są nowsze i ulepszone A756 itp.Ja w lipcu 2008 kupowałem A656 i to był wtedy najnowszy model ,teraz kupując ,kupił bym też najnowszy.Wady można znaleźć w każdym sprzęcie ,niezależnie od modelu i ceny.Pozdrawiam enter.
 

klaus71

New member
Bez reklam
ano pewnie dlatego że jak ktoś nie jest w zasięgu dvb-t a tv są niby takie same to po co miałby przepłacać 1000zł?
lepiej wydać 1000zł na jakiś tuner sat lub popcorna.
ale w związku z tym że 656 ma problem z tęczą a 756 raczej nie, to opłaca się dołożyć do 756 - tylko sprzedawca ci tego nie powie.

BeyerBrown
może dałbyś radę nagrać kawałek z gry w trybie 50 hz? (o ile się da)
 
Ostatnia edycja:
Do góry