Ps 50A656

waldi198

Member
o co chodzi z klonowaniem ekranu bo nie kumam?
rozdzielczosc nie ma znaczenia poniewaz jak ustawie gre w rozdzielczosci 1920x1080 to klatek mam 40-50 wiec raczej to nie jest od PC
tym bardziej ze na monitorze chodzi normalnie
 

klaus71

New member
Bez reklam
samsung 656 i ustawienia w menu serwisowym

trochę pogrzebałem w menu serwisowym sama 656 i trochę mi się chyba posypały ustawienia (a może to jakość hbo hd/c+hd siadła).
czy mógłby ktoś podać co ma wpisane w menu serwisowym w opcji:
1 Option Table
oraz w tym menu w podopcji Control
?

w szczególności co macie w:
Ready, PDP Filter i PDP Group

a jakby dało radę podesłać zdjęcie na karold14@poczta.onet.pl
to byłbym bardzo wdzięczny
 
waldi198 napisał:
o co chodzi z klonowaniem ekranu bo nie kumam?
rozdzielczosc nie ma znaczenia poniewaz jak ustawie gre w rozdzielczosci 1920x1080 to klatek mam 40-50 wiec raczej to nie jest od PC
tym bardziej ze na monitorze chodzi normalnie

Menu karty grafiki, opcje grafiki itd. Różnie to wygląda w kartach grafiki. Celem jest takie ustawienie żeby wyświetlała ona obraz tylko na jednym monitorze, w tym przypadku na plaźmie. Jeżeli używasz HDMI do trybu PC portem dedykowanym jest HDMI nr 2.
 

Qbas77

New member
kalibracja - pelne dane

gadzeciaz napisał:
strona 41 -tam szukaj.
Ja tez to przechodzilem lecz dopiero ustawienia podane przeze mnie a zaczerpniete z miesiecznika
audio-video,poddane lekkiej korekcie zakonczyly moja walke z kalibracja.


a mozesz zrzucic pelne dane kalibracji, krok po kroku(kazdy poszczegolny obraz menu) ??? bo dla laika ciezko podpasowac czasem wszystkie funkcje pod to co napisales... i tak jak wiemy wszyscy kazdy potrzebuje indywidualnych ustawien, ale dobrze jest od czegos wyjsc.... widzialem tez mozliwosc ustawien w menu serwisowym... czy tam warto cos zmieniac - pod katem ustawien i kalibracji?
 
Które konkretnie PS3 masz na myśli.

Jestem na etapie poszukiwania odtarzacza BR. Jak czytam forum dochodzę do wniosku że jeżeli chodzi o odtwarzacze BR mamy okres "przejściowy". Z jednej strony sprzęt tanieje a z drugiej ten z interesującym wyposażeniem jest drogi. Rozważam zakup PS3 jako tymczasowe rozwiązanie odnośnie BR.

Czy możesz podzielić się uwagami na temat korzystania z PS3 współpracującego z PDP 50A656 jako playera DVD, płyt BR a także jako konsoli do gier.
 

gadzeciaz

Member
Bez reklam
ps3 & ps50a656

Mam ps3 podpiete pod ps50a656 a od tygodnia do tego zestawu podpiolem DENONA 2809 Z JBL seria N. Chmmm,powiem tak
OBRAZ JAK ZYLETKA OSTRY,LUB JAK BRZYTWA JAK KTO WOLI, KOLORY PRZEPIEKNE,SZCZEGOLOWOSC OBRAZU WRECZ NIESAMOWITA w porownaniu z HD z kablowki Vectry ROZNICA NA KORZYSC PS3 DOSC ZNACZNA, wrecz ogromna!!!
NO i jeszcze mozliwosci jakie ma w sobie ps3 oprocz gier,to sklonilo mnie do zakupu tego urzadzenia.
MOIM ZDANIEM WARTO BYLO!!!
:twisted::twisted: A co do ustawien krok po kroku,chlopie to takie proste,naciskasz na pilocie menu,zielony taki na srodku pilota,po graficznym menu poruszasz sie kursorami gora dol zmieniajac poszczegolne parametry przesowajac pozioma kreseczke ktora porusza sie w lewo-malejaco lub w prawo dodatnio a wszystkiemu towarzyszy numeracja ustawienia wedlug ktorej ustawiasz PODANE NA STRONIE 41 TEGO WATKU USTAWIENIA I wychodzisz przyciskajac EXIT,zatwierdzac nic nie trzeba telewizor sam pamieta.
A tobie pozostaje stwierdzic czy tak ustawiony obraz zadawala twoje zmysly spostrzegania swiata za posrednictwem ekranu telewizora plazmowego.
Jak obraz nie spelnia twoich oczekiwan to szukasz dalej kierujac sie swoimi zmyslami.
ZNAJDUJESZ TE DOSKONALE!!!!
po czym predko opisujesz je na forum by i inni mogli cieszyc oczy wspanialymi doznaniami i jest POBLOGOSLAW GO PANIE....
Drugi wariant to ze takich ustawien w tym modelu nie ma wiec by sie nie meczyc zmieniasz telewizor na inny model gdzie producent zapewnil fabrycznie optymalne ustawienia.
to takie proste,nic na sile bo sie nie da!!!!:mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen::twisted:

ps. jezyk w menu trzeba wybrac polski. Jest takowy napewno.
 
Ostatnia edycja:

zenox

New member
Ja ustawiłem swojego samsunga tak jak podał "gadzeciaz" ns str 41, potem skorygowałem troszeczkę pod siebie i jest naprawdę super. Myślę, że te ustawienia każdy będzie miał troszeczkę inne bo dużo zależy od oświetlenia pomieszczenia.
 

Qbas77

New member
rrrrrrrrrr

gadzeciaz napisał:
Mam ps3 podpiete pod ps50a656 a od tygodnia do tego zestawu podpiolem DENONA 2809 Z JBL seria N. Chmmm,powiem tak
OBRAZ JAK ZYLETKA OSTRY,LUB JAK BRZYTWA JAK KTO WOLI, KOLORY PRZEPIEKNE,SZCZEGOLOWOSC OBRAZU WRECZ NIESAMOWITA w porownaniu z HD z kablowki Vectry ROZNICA NA KORZYSC PS3 DOSC ZNACZNA, wrecz ogromna!!!
NO i jeszcze mozliwosci jakie ma w sobie ps3 oprocz gier,to sklonilo mnie do zakupu tego urzadzenia.
MOIM ZDANIEM WARTO BYLO!!!
:twisted::twisted: A co do ustawien krok po kroku,chlopie to takie proste,naciskasz na pilocie menu,zielony taki na srodku pilota,po graficznym menu poruszasz sie kursorami gora dol zmieniajac poszczegolne parametry przesowajac pozioma kreseczke ktora porusza sie w lewo-malejaco lub w prawo dodatnio a wszystkiemu towarzyszy numeracja ustawienia wedlug ktorej ustawiasz PODANE NA STRONIE 41 TEGO WATKU USTAWIENIA I wychodzisz przyciskajac EXIT,zatwierdzac nic nie trzeba telewizor sam pamieta.
A tobie pozostaje stwierdzic czy tak ustawiony obraz zadawala twoje zmysly spostrzegania swiata za posrednictwem ekranu telewizora plazmowego.
Jak obraz nie spelnia twoich oczekiwan to szukasz dalej kierujac sie swoimi zmyslami.
ZNAJDUJESZ TE DOSKONALE!!!!
po czym predko opisujesz je na forum by i inni mogli cieszyc oczy wspanialymi doznaniami i jest POBLOGOSLAW GO PANIE....
Drugi wariant to ze takich ustawien w tym modelu nie ma wiec by sie nie meczyc zmieniasz telewizor na inny model gdzie producent zapewnil fabrycznie optymalne ustawienia.
to takie proste,nic na sile bo sie nie da!!!!:mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen::twisted:

ps. jezyk w menu trzeba wybrac polski. Jest takowy napewno.

gadzeciaz - bo dam ci ksywe cwaniakarz :)
wiem ze to moze byc irytujace jak sto osob prosi o to samo - ale zauwazyelm ze w menu jest wiecej opcji dot. ustawien obrazu niz opisales, nie mowiac o menu serwisowym - gdzie tez kurcze mozesz ustawiac....a jak chcesz zawze mozezs na maila wysalc mi peeeeeelna specyfikacje ustawien, albo nawet zrzut ekranowy - nme pogniewam sie...

- nie powiem nic juz ze kiki moglby to zrobic chocby dlatego ze wlasnie po to to forum jest stworzone!!
 

gadzeciaz

Member
Bez reklam
o.k

Qbas77,posluchaj! ZADNYCH WIECEJ USTAWIEN NIE ZMIENIALEM. ZASUGEROWALEM SIE TYMI PODSTAWOWYMI Z AUDIO-VIDEO. TAK JAK NAPISALEM MI ONE PASUJA.
MAM JE DO DIS.
MOZESZ W TO UWIERZYC LUB NIE ALE TE PODSTAWOWE USTAWIENIA SA DLA MNIE WYSTARCZAJACE!!!
wiem ze sa inne w menu tego telewizora lecz nie bylo potrzeby by w nich mieszac.
Prosiles bym krok po kroku opisal jak ustawic telewizor,wiec tak tobie odpisalem,tez zle???
jak na forum wstawic fotki,tego po prostu jeszcze nie wiem,nie robilem tego nigdy.
ale czemu sie zloscisz tego nie rozumiem:(???
 

maxthebest

New member
w duecie z Onkyo tx-sr606..szukanie sygnału?

mam pytanie do użytkowników ps50a756..Podpiąłem tv po hdmi do onkyo, a do tego - równiez po hdmi - tuner kablówki z HD...Za każdym razem, gdy odpalam urządzenia pojawia się na obrazie dość irytujące szukanie sygnału..rozdzielczości..wszystko ustawia się po ok 10 sek. CZY TO NORMALNE?...bo nie ukrywam - ja chciałbym włączyć wszystko i oglądać, a nie czekać aż się sprzęty dogadają (???!!!)
 
50a656

Ja mam mediaboxa HD od UPC. Jest wolny. Odpalenie i przełączanie kanałów w szczczególności tych HD trwa. Nie sądzę żeby w moim przypadku było to 10 s. Jednak jest na tyle widoczne że potrafi zirytować. Taka technologia. Pozostaje się przyzwyczaić.
 

Qbas77

New member
gadzeciaz napisał:
Qbas77,posluchaj! ZADNYCH WIECEJ USTAWIEN NIE ZMIENIALEM. ZASUGEROWALEM SIE TYMI PODSTAWOWYMI Z AUDIO-VIDEO. TAK JAK NAPISALEM MI ONE PASUJA.
MAM JE DO DIS.
MOZESZ W TO UWIERZYC LUB NIE ALE TE PODSTAWOWE USTAWIENIA SA DLA MNIE WYSTARCZAJACE!!!
wiem ze sa inne w menu tego telewizora lecz nie bylo potrzeby by w nich mieszac.
Prosiles bym krok po kroku opisal jak ustawic telewizor,wiec tak tobie odpisalem,tez zle???
jak na forum wstawic fotki,tego po prostu jeszcze nie wiem,nie robilem tego nigdy.
ale czemu sie zloscisz tego nie rozumiem:(???

:) zle mnie zrozumiales - nie zloszcze sie bo i nei mam o co - jestem tu po prosbie a nie zeby cos wymuszac, jedynie co prosilem o odp i ufff w koncu odpisales... tak czy owak - ustawiam po twojemu - mysle ze mnie tez jak najb wystarcza te ustawienia/ps to sa ustawienia do filmu, ale czy sa jednakowe do ps3?
 

gadzeciaz

Member
Bez reklam
ustawienia

Do ps3 ja sobie podkrecilem ostrosc,kolory i podswietlenie a w balansie bieli nic nie zmienialem.
Na tej 41 stronie podalem parametry jakie zastosowalem w ustawieniu standart,film oraz jak pdkrecilem ustawienia do obrazu w hd.
Tak jak wpomnialem sam tez sobie troche ustawienia zmienilem pod siebie a te z audio video mam ustawione w opcji FILM.
 

zenox

New member
Ps50a656

Ja mam dekoder philipsa 6201 HD, też wyszukiwanie sygnału trwa długo. Może nie 10sek ale 6-7 sekund to trwa. Kiedyś miałem dekoder zwykły samsung do Polsatu i to było dużo szybciej, chociaż wtedy też wydawało się za długo.
Przełączanie kanałów HD trwa jeszcze dłużej. Widać taka uroda i pozostaje się z tym pogodzić.
 

krzysiek-007

New member
Witam wszystkich to mój pierwszy post na tym forum.

Stałem się od wczoraj NIEszczęśliwym posiadaczem Samsunga PS50A656 a to dlatego że jak odpaliłem TV to pierwsze co zauważyłem to mrygotanie obrazu tak jak by było za małe odświerzanie w TV (coś jak 60,75hz w kompie na monitorze CRT) kombinowałem już z wszystkimi ustawieniami i dalej to samo strasznie męczy mnie oglądanie czegokolwiek na tym TV.

Podłonczyłem też kompa po HDMI (DVI->HDMI grafika ATI HD3870) i jakie tu mnie rozczarowanie złapało obraz jeszcze gożej mrygocze dosłownie jak bym patrzył na odświerzanie monitora CRT 65hz
(zawsze dostrzegałem tak ustawione odświerzanie w monitorach i nie mogłem na nich pracować bez ustawienia minimalnej częstotliwości odżwierzania 85hz) Nie wiem co z tym moim TV jest czy jest może jakiś uszkoczony czy co :( bo nie poto wydałem tyle ciężko zaoszczędzonej kasy aby teraz oglądanie TV sprawiało mi ból oczu ;(. Po podłaczeniu PC nie mogę w ekran patrzeć dłużej niż kilka minut i nie istotne czy jest podpięty po DVI czy D-SUB odświeżanie w kompie ustawiałem od 24Hz z przeplotem do 60hz bez przeplotu i jedynie najlepiej działą z odżwieżaniem 50hz.
Jestem jeszcze strasznie zdziwiony zachowaniem się pikseli w tym TV
nie trzymają się sztywno tylko widać taki jakby szum z pikseli nie jest tak jak w monitorach LCD że albo piksel jest zapalony albo nie tutaj piksele totalnie śnieża na obrazie statycznym jak i dynamicznym włonczenie menu w TV na czarnym obrazie też powoduje taki efekt że piksele menu śnierzą chyba to najlepsze określenie ich zachowania.
Sporo się w tym wontku naczytałem zalet tej plazmy i dzieki własnie waszej opini ją zakupiłem i na dzień dzisiejszy jest to mój najgorszy zakup sprzętu jaki dokonałem ze względu na te odświerzanie nie miałem żadnej możliwości nigdzie przetestować tego TV więc zamówiłem w ciemno i .... :(

Dodam jeszcze że mam zastrzezenia do koloru białego w moim wypadku wogule to białego nie przypomina co najwyżej kolor szary ale nie biały kombinowałem i dalej jest lipa :/
Odpaliłem z menu TV "Ochrona przed wypalaniem" kolor biały i na matrycy widze niemal przez całą jej szerokość jakąś ciemniejszą szarawą poświate o grubości 2 może 3 cm i w wysokości 1/3 wysokości TV oczywiście jak odpale ten miały kolor to też mrygocze doprowadzjąc mnie do bólu głowy ;(
Przy oglądaniu dostrzegam jeszcze zazwczaj na twarzach i za nimi jak kamera się szybciej porusza jakąś pionowatą poświate czerwono zieloną która doprowadza mnie do spazmów.
Mam podłonczoną do TV "N" i zauważyłem jeszcze że jak kamera się szybciej porusza to na kanałach HD gubi ostrość tak samo jest jak odlądałem film Gladiator HD z Vod'ów w N.



Na codzień mam do czynienia z panelami LCD i jeśli bym wiedział ze ta plazma tak się zachowa to bym zakupił nawet jakieś najtańsze gówno LCD i byłbym bardziej zadowolony niż z tego dzisiejszego stanu tej plazmy. Nie skreślam jeszcze tego TV licze na to że może jednak mam walniętą sztuke bo co do kolorów tego TV nie moge się czepić.



Dodam jeszcze, że poprzestawiałem już wszystkie opcje i kombinacje jakie są z poziomu Menu użytkownika.
PS.
Sorki za chaotyczne pisanie, ale jestem zdesperowany już.
 

gadzeciaz

Member
Bez reklam
cos musi nie tak

Czesc,jak sie to czyta to tragedia chlopie,nie wiem co powiedziec???:(:(:( a malo nie kosztuje:(
Moim skromnym zdaniem telewizor musi byc uszkodzony bo u mnie zadnego migotania nie ma i nie bylo a jak zwrociles uwage na opinie tego tv to tez jeszcze nikt nie wspominal o takim efekcie,jednym slowem tragedia!!!
Zapewniam cie ze z bialym kolorem tez jest cos nie tak sadzac po twoim opisie.
Servis,servis,servis i to czym predzej,przyjezdzaja do domu jak sie dowiadywalem.
Lub zwrocic o ile to mozliwe:(:(:(
 

krzysiek-007

New member
gadzeciaz - A dostrzegasz może miganie obrazu na monitorze CRT z odświerzaniem 75hz ?(wiem że CRT to przezytek ale na pewno masz lub miałeś i pamiętasz czy dostrzegasz)
niestety wiele osób nie dostrzega migotania obrazu przy odświerzaniu 60hz :( a ja niestety albo stety dostrzegam 75hz i dlatego kupiłem TV 100hz aby mieć pewność że obraz jest stabilny jak skała a tu takie coś :( jutro postaram się zaprosić do domciu pare osób i się ich zapytać czy dostrzegają mrygotanie bo może się okazać że panowie z serwisu nie będą tego dostrzegać i będą mnie zbywać.
Sam na codzień jestem serwisantem TV ale wyłącznie LCD płyt głównych i sytłacja z tą plazmą mnie poprostu zwala na kolana ze względu na odświerzanie.

Zapomniałem jeszcze dodać że jak włoncze w tunerze N system Dolby Digital i w TV SRS TS XT to nie mam dżwięku na wiekszości kanałów.
SRS niby jest zgodny z wszystkimi formatami wielokanałowymi ale nie wiem czy w takiej konfiguracji ma to prawo działać bo mam komunikat w N o braku zabezpieczeń HDCP i może sama N blokować audio.
Niech się ktoś wypowie kto ma to podłonczone razem z N.

A jak uwas zachowują się piksele w tym TV też szumią/śnieżą czy trzymają się sztywno jak w monitorach LCD od kompa ??

Pozdrawiam i dzięki za pomoc.
 
Ostatnia edycja:

gadzeciaz

Member
Bez reklam
migotanie itp.

takie migotanie ekranu mialem i dostrzegalem w swoim LG pc1R ktorego sie pozbylem,dla mnie to migotanie bylo wyrazne szczegolnie gdy ekran w wiekszosci wypelnial jeden kolor.
W tym tv nic takiego nie ma miejsca nawet gdy ustawiem wybielanie lub wlaczam z plyty plansze testowe,a bialy jest bialy.
Dzwiek D.D. 5.1-mam tuner vectry z hdmi, jest on taki sam jak N-ki i dzwiek normalnie slyszalny na telewizorze i po euro i po hdmi przd chwila sprawdzalem akorat na C+ film leci film Strzelec w HD i mozna wybrac opcje 5.1,dziala!
Rwanie czy tez kratkowanie sygnalu czasem przy ogladaniu z tunera kablowki wystepuje ale to napewno wina kompresji sygnalu. Dvd i blu ray z orginalnych plyt nic takiego nie ma miejsca.
Natomiast ten efekt ja go nazwalem ,,efektem teczy,, to owszem tak, lecz opisane jest to innym watku tam zajrzyj.
 
Do góry