Ps 50A656

supmario

Klub HDTV.com.pl
VIP
Samsung PS50A756 jest w ofercie sklepu internetowego Megamedia za 5879 zł. Wyslałem zapytanie czy posiadają go na stanie ale jest to towar "na zamówienie" - czyli nie wiadomo ile upłynie od zamówienia do czieszenia sie towarem.
Co do wyborów TV to ja też przeglądam codziennie forum i jak to ktoś napisał prawie doktoryzuje sie w parametrach poszczególnych modeli i nadal nie wiem, która plazme kupię. Zdrowy rosądek jednak nakazuje nie czekac na kolejny model tylko wziąć coś z dostepnych bo jak znam życie to za max 2 lata będziemy gorączkowo przeglądali forum w poszukiwaniu kolejnych "Topowych" modeli.:mrgreen:
 

tommyk74

New member
Panowie to jak jest z ta kartą wifi na pendrivie.
Ma ktoś taką kartą sprzężoną z tym samsungiem? Czy działa sieć, internet, współdzielone zasoby katologowe, streaming ? Ktoś coś wie ? Czy to zwykła bujda.
 
Ostatnia edycja:

tommyk74

New member
Czy któryś z szanownych użytkowników Samsung PS50A656 wie czy ten model posiada funkcję "Auto Volume Leveler" tu chodzi oczywiście o automatyczne ściszanie zagłośnych dźwięków podczasa przerw na reklamę ?
 

ivf

New member
w instrukcji tego nie ma? ja przed zakupem czytałem instrukcje wszystkich modeli które mnie interesowały ;)

w serii A451 AVL jest i działa "jako tako".. tu też chyba powinna być ta funkcja

EDIT:
zgodnie z instrukcją A656:
 

Attachments

  • AVL.jpg
    AVL.jpg
    10,4 KB · Wyś: 498
Ostatnia edycja:

jacky-x

New member
@tommyk74
Jest ta funkcja w Samsung PS50A656 w instrukcji i w rzeczywistości, nazwana "Auto głośność" i co najważniejsze fajnie działa. Pozdr
 

Kiender

New member
Dwa szybkie pytania :mrgreen:

1. Jak ten telewizor radzi sobie ze skalowaniem obrazu z matrycy fullHD do 720p ( zakładając że mamy właśnie taki materiał filmowy lub grę z konsoli ) ? I czy paradokslanie taki obraz lepiej nie wygląda na tańszym zwykłym HDready ?

2. Sygnał z kablówki UPC - czy obraz będzie wyglądać podobnie jak przy plazmie HDready (1024x720) ?
 

tommyk74

New member
No i przyszła moja od dawna "wymuskana" plazma:D.
Wszystko odbyło się bez niespodzianek. O dziwo nawet karta gwarancyjna była podbita przez sklep ale nie wypełniona. A tak z ciekawości jakie macie gwarancje ,bo ja otrzymałem taką małą składaną w trzy części, A jak 2 tygodnie wcześniej zamówiłem rodzicom z tym że był to LCD samsunga to otrzymali dużą gwarancję i nie podbitą. Ten sam skep "Agito.pl"
Ale do rzeczy, sprawdziłem telewizor pierwsza klasa. Jednak mam taki malutki niedosyt, mimo iż na forum wypowiedzi odnośnie piszczenia lub brzęczenia w trybie standby oraz on dotyczyły modelu 551 to ten model ma to samo.
Być może wynika to z tego że mam wrażliwy słuch i wyłapuje wszelkie tego typu dźwięki.
Swoją drogą jest on niesamowicie ciężki względem LE46A656. Ledwo moja żona była wstanie mi pomóc go przenieść z samochodu do domu. Z LCD nawet się nie siłowała(46").Dużo ważą te 4 " więcej :)
 
Ostatnia edycja:

tommyk74

New member
Jeszcze raz was poproszę, może KIKI czy masz jakieś ustawienia do tej plazmy?
Wiem że każdy stosuje pod swoje preferencję ale mi zależy na takich optymalnych takie jak kiki stosuje w testach.
 

bober16

New member
W celu rozwiania wszelkich wątpliwości cytuję maila, którego otrzymałem do Centrum Obsługi Klienta firmy Samsung.

"Szanowna Panie

W imieniu firmy Samsung Electronics Polska Sp. z o.o. serdecznie dziêkujê za kontakt z naszym Centrum Obs³ugi Klienta.

W odpowiedzi na Pana pytanie pragnê poinformowaæ: model PS50A656 obs³uguje tryb 'Dual Scan 100 Hz, model PS50A756 jest ju¿ dostêpny w naszej ofercie."

Spytam z ciekawości, czy w menu można włączyć/wyłączyć "100 Hz Dual Scan" ?
 

enter

New member
model PS50A656

Chyba wystarczy jak wpłaciliśmy po te ok. 20 zł aby stać się członkiem klubu z dostępem do testów.Kiki czyli Pan Krzysztof solennie nas zapewnił o teście model PS50A656 ,w kilku swoich odpowiedziach.A później nas totalnie olał , czyżby przestraszył się ,że te Samsungi model PS50A656 ,dużo nie odbiegają od zachwalanych pionnków i są też lepsze od promowanych JVC.
Niestety najbardziej dotyczy to nas ,którzy nie czekając na opinie Kikiego -kupili ten model PS50A656 i teraz nie mogą się opędzić od pytań osób zainteresowanych tym wspaniałym modelem.Ja już osobiście otrzymałem 15 zapytań na PW.A przecież to należy do Kikiego.Przydałby się administrator z prawdziwego zdarzenia ,aby to forum mogło spełniać swoje zadanie.Pozdrawiam entersc.


jak wyżej "tym wspaniałym modelem" to są wrażenia jakich mi dostarczył telewizor.Po co nam zapisy do klubu jak nawet na test nie można się doczekać.
 
Ostatnia edycja:

tommyk74

New member
Ja napisałem na email który Kiki napisał w wątku ustawień PS50A656.
Gość ma zrobić w tym tygodniu kalibrację za pomocą profesjonalnych zabawek.
Chętnie udostępni tabelkę ustawień za jedyne skromne 100 zł. Co wy na to ?
Bo mnie się wydaje że to przesada. Okej symbolicznie 5 zł no może nawet 20 zł hmmm... mógłbym dać i zapewniam że wielu by się zebrało użytkowników tej plazmy aby tyle zapłacić. Tak jak było z tym forum aby mieć dostęp do testów. Ale widać można wołać więcej.

Panie i Panowie jak wam działa fukcja AutoVolume znaczy automatyczne wyrównywanie dźwięku nie działa.Mam wrażenie że jak lecą reklamy to jest tak samo głośno. Jak u was ?
 
Ostatnia edycja:

ArtS007

New member
Bez reklam
Kalibracja to proces dostosowania parametrów wyświetlania do aktualnego otoczenia. Dlatego udostępnianie czegokolwiek w postaci tabelki (nawet za 2 złote) nic nie da, gdyż w każdym przypadku ustawienia będą różne. Gdyby to były stałe wartości, to producenci ustawialiby swoje telewizory pod jeden szablon i usuwali możliwość regulowania parametrów.

ArtS :)
 

jacky-x

New member
@tommyk74
Działa (przynajmniej u mnie) i reklamy nie rycza ja na poprzednim tv. Spróbuj sobie właczyc ta funkcję i pogłasniac i ściszać jakies zewnętrzne urzadzenie (np; tuner sat) pilotem z tego własnie urządzenia, a zobaczysz jak będzie reagował, później powtórz to sobie z wyłaczoną funkcją i ocenisz sam, działa czy nie. Pozdr
 

chrisso

Klub HDTV.com.pl
VIP
A napiszę tutaj... Na razie nie będę śmiecił...
Kiki jest profesjonalistą i bardzo liczyłem się z jego opinią...
Teraz jednak dostrzegam, że to przede wszystkim profesjonalny sprzedawca! To on dyktuje co jest lepsze a co gorsze i na szczęście potrafi się w tym pogubić :)

Plazmę A551 ocenił bardzo wysoko - na koniec bardzo krytycznie odniósł się co A656, którego jeszcze nie miał a widział na targach. W tym wątku pojawił się zachwyt - czyżby samsung "naprawił" coś?

Dodam też, że miło z jego strony by było gdyby starał się zawsze do testów wybrać model, który świeci gorzej i model, który świeci lepiej.
Czyżby bał się reguły "Dosi" i nie postawił obok jakiegoś Kuro?

A z innej beczki - czy ktoś wie może czym model A656 różni się od A756?? (oprócz nazwy i ceny:) )
 

tommyk74

New member
Ja oprócz włączonej fukcji auto volume dla dźwięku mam także włączoną funkcję SRS TruSurround XT, może właśnie ta opcja miesza, że nie słyszę różnicy. A jak ty masz włączone tylko autościszanie czy też SRS też włączone?
 
Do góry