Ps 50A656

Bartholomeo

New member
usb

to gniazdo usb z boku panela to host czy klient? W Panasonicu jest czytnik kart SD a czy tu moge podlaczyc zewnetrzny czytnik kart, a moze jakis dysk na usb? O karcie WiFi dzialajacej na tym USB pewnie nie ma co marzyc? :)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
plazma 551, czytaj TU:
http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=27552

018_P1010187.JPG



Wygląd bardzo elegancki, wytworny. Większości oglądających bardzo przypadł do gustu.
Podstawa obrotowa ze srebrną otoczką świetnie się komponuje do całości. Zaprojektowana ze smakiem i wyczuciem.
013_P1010182.JPG
 

Geezer

New member
Bartholomeo napisał:
to gniazdo usb z boku panela to host czy klient? W Panasonicu jest czytnik kart SD a czy tu moge podlaczyc zewnetrzny czytnik kart, a moze jakis dysk na usb? O karcie WiFi dzialajacej na tym USB pewnie nie ma co marzyc? :)

W serii 9 bankowo można podłączyć pena WiFi.
Wszelkie czytniki kart to archaiczne g.. w porównaniu z USB 2.0 Samsunga.
Podłączysz hdd z filmami i jazda.
 

szymekb

New member
Ps50a656 + N

Pamiętnego dnia wczorajszego, bo dniach niczego nie dającego rozmyślania czy 551 czy 656 czy wogóle jest sens "tanią" plazmę spod znaku Samsunga i po nic nie dających oględzinach i porównaniach tych i innych w Saturnach i MM... padła decyzja na 656 i lokalny sklepik z mej małej mieściny sprowadził i dostarczył go w godzinkę za 5100zł.

Współpracyję z N-box HD Recorder po HDMI.

Oględziny w sklepach nic nie dały i niesłusznie zniechęcały do zakupu/przesiadki z 32" CRT JVC. Wszędzie sygnał okropnej jakości ze splittera i każdy TV inaczej ustawiony... podczas gdy dziwnym trafem do tych droższych sygnał z BlueRay i śliczny obraz sugerujący ich kupno.
Po długich męczeniach ludzika z MM który usilnie próbował wmówić kupno LG i sugerujący że sygnał który dostaje Samsung ze splittera to HD i to wszystko co TV potrafi, odesłał do innego gościa który w końcu zgodził się podpiąć BlueRay do 551... jednak płytka z materiałem raczej odbiegającym od tego co sie na codzień ogląda - mocno spreparowana, niemal surrealistyczna saturacja i kolory z nie tego świata... może niektórych zachęcają tak dajace po oczach kolory, jednak mnie zniechęciły....

Będąc świadom jednak możliwości regulacji i takiego a nie innego obrazu które dostawały TV oglądane w marketach, po komentarzach z tego forum zdecydowaliśmy się na 656.
Dlaczego 656 a nie 551... do końca nie moge wytłumaczyć.
100Hz w menu nie idzie znaleść, jest za to tryb filmowy który wyłączony nie daje różnicy od włączonego, a demo jakby specjalniie spowalniało część obrazu (bo wyłączony sie tak nie tnie jak w demie) a również na 551 nie było widać aby obraz skakał... Jednak stylistyka 656 bardziej przypadła nam do gustu (szczególnie wiśniowa obudowa która uprzednio odstraszała - a wygląda rewelacyjnie w porónaniu do 100% czerni 551! Jest to tylko "nutka" wiśni dodająca smaku).

Mam nadzieje, że był to dobry wybór (może miał ktoś do czynienie z 551 i 656 obok siebie identycznie ustawionych i z tym samym dobrym-sygnałem?) i nie zapłaciliśmy 1000zł jedynie za obudowę :)

Co do wrażeń...
REWELACJA! :)
Piękna czerń którą idzie odróżnić od innego i innego i innego jej odcienia :)
Świetne kolory - jednek wiele programów jakby było mocno przesyconych - szczególnie nienaturalną zielenią... - jednak to kwestia "sygnału" gdyż fotki z pen-drive oddają naturalnie kolory.

Nie radze nikomu sie sugerować tak a'propos zdjęciami obrazu, jak ktoś wcześniej wspominał, gdyż zdjęcia musiały by być wykonane przy tych samych parametrach i tym samym oświetleniu oraz sygnale i ustawieniach + monitorze na którym jest oglądana (a powinna oddawać pixel do pixela z tych 1920x1080 :) ) -> suma sumarum - jest zbyt wiele czynników które wpływają na finalny odbiór takiej fotki.

Współparca z N.
Po HDMI (ustawione w N na stałe 1080) zaraz po załączeniu informuje o problemie z HDCP jednak po wykryciu TV w ciągu 2-3sek info znika i wyświetla obraz. Jednak duży minus - przy wyłączonym TV i ustawieniu N na HDMI - N blokuje sie komunikatem o problemie co uniemożliwia słuchanie radia przy wyłączonym TV - a włączony może chyba trochę się wypalić przy jednakowym obrazie jaki daje N na włączonym radiu... ;(
Druga wada to niektóre sportowe kanały N w HD dziwnym trafem nadają obraz 4:3 (Czy są TV HD 4:3?) który nie jest przeskalowywany przez N (a sygnał z N idzie cały czas 16:9) czego efektem są paski po bokach... jednak przy 50" owy obraz 4:3 jest całkiem, całkiem znośny bez przeskalowywania :) - szczególnie przy tej czarnej CZERNII ;) - w ciemności nie zobaczysz że po bokach są "paski" :)
Tyle z wad.
Obraz HD - kosmos! :)
Obraz SD - rewelacja! Nie widać żadnej interpolacji etc. Niczym jakby to była również jego naturalna rozdzielczość :)

Pilot może troche mało elegancki z racji prześwitujących przycisków (podświetlane), ale wygodny i intuicyjny... a w sumie to nawet elegancki (akryl) gdy pominiemy przyciski...

Menu rewelacyjne, przejrzyste.
Ktoś napomniał o wadzie zmiany źródła sygnału. Fakt, irrytująca zmiana "w kółko" jednym przyciskiem, jednak można również poprzez menu i liste (ale 3 kliknięcia więcej - menu -> góra -> prawo aby przejść do wyboru źródła)

Tymczasowo stoi na stopce (obrotowej), jednak niebawem zwiśnie ;)

To tyle jak narazie. Na chwile obecnę szczerze polecam :)
 

jacky-x

New member
@szymekb
To twój pierwszy post, ale gdyby każdy tak zaczynał to... wiesz jakby zwiększyła sie wartość merytoryczna forum. Większość od razu pytania, najczęsciej po raz enty powtarzane itp. Ty super przedstawiłeś swoje ocene, myslę obiektywnie, dosć obszernie i szczegółowo naprawdę szacuneczek jak mawia Mirek Szymkowiak z canal +:grin: Ja się mogę tylko do tych opini przychylic, szczególnie ten szczegół z stylistyką do mnie przemówił ("nutka wiśni" trafiłeś w samo sedno), też to czesto prostuje słyszac "czerwona ramka" jak to przesadnie brzmi :???: bo naprawde jest tak jak opisałeś czyli rewelacyjnie (choc i to oczywiście nie każdemu musi się podobać). Naprawdę fajnie i przydatnie, szczególnie dla stojących przed wyborem tv oby tak dalej. Pozdr
 

boncio1

New member
tommyk74 napisał:
Okey a co daje podłączenie karty WIFI na USB ? Czyżby można było np: przeglądać internet ? Niech ktoś wytłumaczy. Dziękuję.
Dokładnie. Na filmie pokazane jest, że przez wifi można przeglądać neta, ale nie wszystko, tylko specjalne serwisy.
 

serce

New member
Pasowały by fotki gdyż lepiej je człowiek zapamiętuje.Wtedy się zobaczy czy np. plazma wypala loga itp. jednak nikomu się nie chce zrobić.Na zagranicznych są zdjęcia jednak w porównaniu to nie lepsze od gorszych modeli ;/
Wszyscy o niej sporo piszą jednak zdjecia to zdjęcia, pozdrawiam.Plazma by się pewnie sprzedała ostro bo 50cali za 5tys to rewelacyjna cena jednak potrzebny jest profesjonalny test.
 

Geezer

New member
tommyk74 napisał:
Okey a co daje podłączenie karty WIFI na USB ? Czyżby można było np: przeglądać internet ? Niech ktoś wytłumaczy. Dziękuję.

Możesz to samo co gdybyś podpiął kabelek LAN (a nie wszyscy mają mieszkania okablowane - większość ludzi ma jednak AP/routery WiFi)

A więc poza serwisami www (nieco to lepsze od archaicznej telegazety)
możesz mieć STREAMING z kompa lub z telefonu lub dysku sieciowego (filmy, zdjęcia) a to wygodna sprawa.
 

tommyk74

New member
no tak ale jak to jest z tą wifi kartą na usb. Na kompie się ją instaluje wiadomo sterowniki i konfiguruje ustawienia sieci ewentualne zabezpieczenia. A w telewizorze? Jak to się robi? Jest jakieś specjalne menu pod WIFI USB? Jakie karty WIFI na usb współpracują z tą Plazmą?
 

fungous

New member
witam

przymierzam sie do PS50A656 i chcialbym to polaczyc przez HDMI z PS3 ale po lekturze

laki. dvhk. pl/ faq/ hdtv_1080p.htm

jestem lekko zamotany. otoz jesli dobrze zrozumialem TV 1080p maja problemy z przyjeciem sygnalu 1080p. czy ten samsung bedzie normalnie pracowal i wyswietlal sygnal z PS3 w pelni 1080p ? zarowno podczas gier jak i ogladania filmow z BR ?

thnx from the mountain
 

trybal68

New member
super TV :D

Ponownie witam wszystkich.
Po różnych perypetiach z zakupem (oskar media :???:) od ok. 3 tygodni jestem szczęśliwym posiadaczem tego cacka. I powiadam Wam, co do zeta jest wart swojej ceny. Co mi się w nim podoba? Wszystko :eek:k:
Piękna, prosta i co najważniejsze proporcjonalna do wielkości ekranu obudowa.
To samo dotyczy podstawy, obrotowej co przy tej wielkości ekranu jest żadkością.
Rewelacyjne, intuicyjne w obsłudze menu. Ktoś się czepiał, że nie ma autoformatowania. Po co to komu. Przez to obraz na każdym kanale ma inne proporcje. A tu raz ustawiam obraz powiększony tak, żeby 4/3 powiększyć proporcjonalnie do formatu TV czyli 16/9 i tyle. Co z tego, że czasami obcina górę i dół. I tak najczęściej obraz w formacie 4/3 nadawany jest z czarnymi pasami właśnie po to, aby zmieścił się w panoramie.
Jakość obrazu.
HD rewelacja, SD bardzo dobrze. Można oglądać w dzień czy w nocy, a wzrok się nie męczy (czego doświadczałem przy LCD-ku).
SD mam przez euro ze starego Philipsa po Wizji i oglądam z 3.5m. Filmy w HD z kompa przez DVI-HDMI i tu siedzę 2.5m od ekranu i to jest kosmos :-D
Co do wypalania ekranu i powidoków.
Parametry obrazu ustawiłem tak, jak mi pasuje (z zagranicznego testu) i żadnego problemu z powidokami nie mam.
Pilot super. Duże klawisze. Podświetlenie bardzo przydatne.
Polecam wszystkim tą plazmę. Za taką kasę (kupiłem we Wrocławiu za 4750pln) nic lepszego tej wielkości nie kupicie.
Chcecie coś jeszcze wiedzieć - pytajcie, chętnie odpowiem.

Pozdrawiam.
 
Ostatnia edycja:

bober16

New member
Czym różni się Samsung PS50A656 od PS50A756 ? Wiselink PRO, Real 100 Hz, złącze RJ-45... Zastanawiam się tylko, czy w obydwu modelach znajduje się ten sam panel, czy ktoś posiada informacje na ten temat ?

Mam jeszcze pewien dylemat. Proszę was o radę, ponieważ wielu z was zmierzyć się z tą sytuację. Samsung PS50A656 pojawił się w lipcu - byłem na niego zdecydowany, chciałem już go zamawiać (początek sierpnia), ale okazało się, że w RTV Media go nie ma, a do sklepu o nazwie Digitalo nie miałem zbytniego zaufania. Czekałem i wypatrywałem, minął tydzień, dwa, plazma nie była dostępna (tzn. była dostępna np. w Media Markcie za... 7499 zł :D). Zbliżył się początek września, Samsung tym samym przedstawił swoje nowe dziecko, czyli PS50A756. Znowu minął tydzień, dwa, a nowego modelu w sklepach nie było (i nie ma). Przeglądając w ostatnim tyg. porównywarkę cen, natknąłem się na nową plazmę od LG, następcę modelu PG6000 - LG PG7000. Bluetooth, 600 Hz, podobne parametry do Samsungów sprawiły, że LG przyciągnął także moją uwagę. Dziś mamy już 3 października, a ja nadal nie zdecydowałem się. Może to trochę dziwić, ale każdy chce dokonać jak najlepszego zakupu. Zwłaszcza, że jestem wręcz uczulony na sytuację, gdy kupię daną rzecz, a za kilka dni pojawia się dużo lepszy model w podobnej cenie ! Codziennie zadaję sobie pytanie: czy czekać na test nowego Samsunga i LG ?, czy zamówić może PS50A656 i wyjść z założenia, że zawsze będzie coś lepszego, nowszego - taki jest ten świat, rynek ? Proszę o radę pomoc. Będę wdzięczny za każdą opinię i na pewno rozważę wszystkie możliwości.

Dodam tylko, że na zagranicznych forach są osoby, które twierdzą, że nowa plazma od LG ma o wiele gorszą czerń od Panasonica... W moim wypadku (TV wyłącznie pod konsolę i komputer) jest to też istotny czynnik. Jeśli chodzi o nowego Samsunga, to czekam na razie na test i odpowiedź, czy posiada panel nowszej generacji ?

Pozdrawiam ! ;)
 

popmart

New member
hejo dlaczego podłaczacie PC do tego TV przez HDMI znacznie lepsze rezultaty daje dsub jak w zwykłym monitorze i jest w tym modelu FullHD przez dsub ... i wogóle działa wtedy jak rasowy monitor PC ... przez HDMI jes gorzej..
 

szymekb

New member
Proszę nie cytować ostatniej wypowiedzi w wątku. ArtS :)

HDMI = DVI (sygnał cyfrowy)
D-SUB = sygnał analogowy
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Do góry