Ps 50A656

s_trebor

New member
Gdzie zobaczyć PS50A656 w Warszawie

W Warszawie ja widziałem ps50a656 w MM na Krakowskiej i w MM w M1 oraz w Saturnie na Jankach.
Jestem posiadaczem od kilku dni tej plazmy i kupiłem ją w digitalo.pl. W pełni polecam ten sklep.
 

barneius

New member
RheeTCT - oczywiście nie upieram się bezwzględnie przy swojej tezie jednak wynika ona z moich własnych obserwacji i logicznego, jak mi się wydaje, rozumowania. Być może to o czym piszesz też ma znaczenie ale jestem przekonany, że moja ocena jest mimo wszystko w większym lub mniejszym stopniu trafna. Swoją drogą, najchętniej wysłuchałbym opinii innych w tym temacie - ciekawe dlaczego nikt do tej pory nie poruszał tej materii... a co do testu porównawczego na innym forum - faktycznie fotki są, nie owijając w bawełnę, tragiczne
 

jacky-x

New member
Dałem niedawno fotki plansz z A656 i miało nie byc następnych, ale kusiło mnie żeby dać jeszcze-uzupełnić o zdjęcia zrobione z normalnym obrazem. Ci którzy próbowali robic takie fotki więdzą jak trudno jest zrobić to dobrze, jak reaguje aparat, jak nie raz głupieje, a ręczne ustwienia tez nie zawsze sie sprawdzają ze względu na ciągłe zmiany ekspozycji, ale co tam powiedziało sie A można i B, więc moje próby, tak to nazwijmy obrazu z A656, moze będa bardziej przekonujące do samsunga:???: . Pozdr
Sygnał SD ( ferguson 8900HD, kabel HDMI)
sygnaSD.jpg

Sygnał DVD ( zwykła stara MANTA DVD 015 Prince 2, kabel component) na pauzie, czyli dodatkowe pogorszenie sygnału
sygnaDVD.jpg

Sygnały HD (ferguson HD8900, kabel HDMI)
sygnaHDa.jpg

sygnaHD.jpg

sygnab.jpg
 
Ostatnia edycja:

pkonrad

Klub HDTV.com.pl
VIP
Jak na moje nieprofesionalne oko obraz jest bardzo dobrej jakości. Według mnie gra naprawde dobrze :eek:k:

@jacky-x - może zaproponujesz temu Panu który robił test na konkurencyjnym forum, że będziesz dla niego pstrykał fotki do testów. Wedłu mnie robisz to po stokroć lepiej od niego. Gratuluje - dobra robota :)

PS.
Możesz napisać jakich dokładnie ustawień używasz? Czy cały czas takich czy robiłeś jakieś korekty?
http://www.hdtv.com.pl/forum/showpost.php?p=234144&postcount=6
Z góry THX ;)
 
Ostatnia edycja:

BoDeX

New member
No i proszę - a jednak można ! :)

Jakie ustawienia TV - fabryczne (film) , czy po korekcie ? ( Podawałem )

Co do fotek, to zmniejsz czas , bo jak widać pasek info się rozmydlił , no
i bez automatów , a z boku mogłaby być biała kartka bristolu.


Powodzenia.


ps. obiecałeś, że już nie wkleisz - wyręczyłem CIę ! :)
 
Ostatnia edycja:

RheeTCT

New member
do jacky-x

Gratuluję dobrych zdjęć,bo jak już wspominałem nie jest to prosta sprawa.Oczywiście umiejętności czy starania fotografa są najważniejsze,ale sam aparat też ma spore znaczenie,więc nie zawsze można osiągnąć dobre efekty.Tobie się udało i dzięki temu wielu z nas przekonuje się ,że ten tv jest bardzo dobry.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
dzięki za dobre fotki - tylko obraz nie jest skalibrowany.
Zmniejsz kontrast , kolor i jaskrawość - myślę że będzie extra .
Albo poproś o kalibrację myslę że dopiero się zdziwisz :D
 

pkonrad

Klub HDTV.com.pl
VIP
Kalibracja

@kiki - pisałem tak jak mi podałeś namiar do Pana Marka G. Niestety nie posiada protokołów do PS50A551 więc lipa :(
 

aneks

New member
Na wątkach panasa użytkownicy skarżą się na zielona poświatę przy dynamicznych scenach czy ten samsung też ma taką właściwość?
 

tommyk74

New member
Witam.
Od wielu miesięcy śledzę na ile mi czas pozwala rynek plazm i już byłem zdecydowany zakupić Panasonic TH-50 PY800 za najtaniej 7700 zł a tu ci masz taki ładny Samsung za najtaniej 4900 zł.
Za te 2800 zł można już dołożyć do dobrego kina domowego lub porządnego odtwarzacza BlueRay oraz SonyPlaystation 3.
Pomijam oczywiście Oskarmedia jako niepoważny sklep poczytajcie komentarze.
Na stronie Samsung Polska nie ma go w dziale Plazm :(
Mam pytanie odnośnie Samsunga PS50A 656 T1F.
1.Czy podstawa obrotowa jest zdejmowalna?
Czy plazmę można powiesić na ścianie i czy trzeba do niej jakiś specjalny uchwyt czy te dostępne na rynku pasują?
2.Czy są dostępne ustawienia dla dźwięku(korektor graficzny lub coś w tym stylu) ?
3. Czy Telewizor ma funkcję PIP i PAT ? okey doczytałem że ma PIP ale jak się sprawuje?
4.Czy przez to, że nie ma wiatraków to czy obudową nie strzela bardziej jak to w starych telewizorach?
5. Czy telewizor działa cichutko chodzi mi o elektronikę czy są może wydobywają się z niego jakieś drażniące ucho częstotliwości ?
6.Czy ten podświetlany pilot nie drażni wieczorami ?
7. Telewizor jest bardzo ładny na pewno ładniejszy jak panas ale te przejścia w czerwień czy nie robią w ogóle w kolorze tylko czarnym ? Pewnie za dużo bym chciał.
8. Czy już ktoś widział lub czy jest dostępny ten model ale w wersji 58 " i jeśli tak to za ile ?
Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi.
 
Ostatnia edycja:

jacky-x

New member
@BoDeX / @Kiki
Telewizor jak juz kiedys pisałem nie jest skalibrowany, a ustawienia? Na razie to wszystko jako testy dla mnie na przyszłosć, bez jakiś stałych wartości (od taka zabawa dziś takie jutro ciut inne), choc mam go juz półtora miesiaca i mimo że nie ograniczam sie jakoś bardzo w ustawieniach to jednak mam na uwadze te zalecane docieranie. Co do kontrastu ( jak zauwazył @KIKI)to faktycznie jako jedyny jest ustawiony dosc wysoko (85, kiedys miłem fabryczny 95, ale troszke zjechałem, moze faktycznie jeszcze trzeba, zobaczymy), ale reszta nie przekracza praktycznie 50-60 (w skali do 100) ostrośc (30) do tego właczony kontrast dynamiczny to tak w skrócie, ogólnie to tylko troszkę poprawiony w ustawieniu "standard" a i jeszcze balans bieli mam tak jak z tego zagranicznego testu i to ustawienie już sie chyba nie zmieni ( fabrycznie jest ustawione bardzo podobnie, oprócz dwóch wartości - wzmocnienie czerwieni z 25 na 39 i wzmocnienie niebieskiego z 25 na 20 reszta przestawione o jedna , dwie kreski, lub na tym samsym poziomie). Samsung na ustawieniu dynamicznym czy sport wydaje mi sie akurat za ostry, za bardzo daje po oczach, ale kto lubi to ma możliwosc, ja wolę bardziej stonowane, naturalne obrazy. Pozdr

@tommyk74
1) Tak
2) Tak
3) Ma PIP, sprawuje sie bez zarzutu. (tak jak opisany w instrukcji)
4 i 5) Brak jakiś obcych dzwięków, nie strzela
6) Pilot może miec podświetlanie wyłaczone lub wyłaczone, więc nie drażni, masz wybór
7) Powiem tak, przy świetle jeszcze widac to przejście (wg mnie jest bardzo fajne), jest naprawdę minimale, bardziej jakby delikatny rubin, ale wieczorem praktycznie go nie zauważysz
80 Nie widziałem
Pozdr
 
Ostatnia edycja:

pkonrad

Klub HDTV.com.pl
VIP
@jacky-x - spróbuj jeszcze zmniejszyć kontrast na 70-75% a zwiększyć podświetlanie na 8, ewentualnie 9. Wydaje mi się ze wtedy obraz jest lepszy :eek:k:
 

jacky-x

New member
@s_trebor
Spróbuj przeskoczyc szybko z 1 na 10 i odwrotnie, (nie skacz co 1, tylko przytrzymaj przycisk zmiany na dłużej, bardzo szybko przejedzie przez cały zakres podświetlania, a ty na 100% zauważysz (i może tu opiszesz ;) zostawiam to dla ciebie) co dzieje się z obrazem i jakie sa różnice, a są duże między 1 a 10, (optymalne ustawienie chyba tak jak napisał @pkonrad około ósemki) skaczac co jeden nie jest tak łatwo zauważyć, choć tez jak się wpatrzeć. Pozdr
 

Sebastian.Pioro

New member
zakupiłem model PS50A656T1FXXC i w punkcie serwisowym Samsung powiedziano mi ze gwarancja jest realizowana tylko u sprzedawcy. dolaczona karta gwarancyjna jest ... pusta. z jednego watku na tym forum wynika ze powinienem dostac polska... mam racje?
 

barneius

New member
Wszelkie ewentualne i konieczne naprawy (lub nawet wymianę), czego oczywiście nie życzę, zrealizujesz u sprzedawcy, który odpowiada za wady na podstawie umowy o sprzedaży konsumenckiej.
Wyjątek: jeśli kupiłeś sprzęt na firmę zamiast powołanej ustawy wchodzą w grę przepisy kodeksu cywilnego o rękojmi za wady - tutaj Twoja pozycja byłaby nieco gorsza - odpowiedzialność ponosi również sprzedawca.
W większości przypadków uprawnienia wynikające z ustawy o sprzedaży konsumenckiej są dalej idące i korzystniejsze niż uprawnienia wynikające z gwarancji (najczęściej z gwarancji odpowiedzialnym jest producent a nie sprzedawca i to on decyduje o postanowieniach gwarancji).
Tak więc zachowaj paragon/rachunek/fakturę i zapomnij o problemach : )
PS. Oczywiście posiadanie dokumentu gwarancyjnego dodatkowo Cię zabezpiecza. Ja jednak tez nie mam podpisanej gwarancji i jakoś nie chce mi się tym nawet zająć. Wystarczy mi rachunek.
 

Sebastian.Pioro

New member
dzieki za odpowiedz.

TV kupiony na osobe fizyczna. wiem o tym ze f-ra jest wystarczajacym gwarantem natomiast (z czystej ciekawosci) czy wowczas sprzedawca jest zobligowany do naprawy/wymiany w czasie okreslonym przez polskie przepisy?

mam nieprzyjemna sytuacje, poniewaz na odebranym wczoraj TV jest skaza na krawedzi ekranu i szklanej jego obudowy, wynikajaca najprawdopodobniej z niedokladnosci wykonania. fotosik.pl/pokaz_obrazek/00f45cba512c19d8
fotosik.pl/pokaz_obrazek/66c2877e1eead564
sprzedawca twierdzi ze samsung moze jej nie uznac za wade... dlatego rozwazam zwrot towaru. tyle ze pani w sklepie powiedziala ze byl uzywany i nie ma takiej opcji. google mowia co innego, choc zdania sa podzielone. a prawo - zalezy od interpretacji stwierdzenia "To, co strony świadczyły, ulega zwrotowi w stanie niezmienionym, chyba że zmiana była konieczna w granicach zwykłego zarządu" art. 2 ust. 3 ustawy o ochronie praw konsumentów. telewizor byl podlaczony do kablowki i testowany :)

troche zaczyna byc off-topic, ale licze na wyrozumialosc... w koncu chodzi o plazme Samsunga :) a i moze komus sie przyda. poinformuje Was jak sie zakonczyla sprawa.
 

RheeTCT

New member
No nie ,nie.To,że tv był używany(warunek-krótko) nie odbiera Ci prawa do zwrotu.Musi być tylko w oryginalnym opakowaniu i nie uszkodzony,oraz nie może nosić śladów eksploatacji.
 
Do góry