Ps 50A656

ArtS007

New member
Bez reklam
Fotki nigdy nie oddadzą rzeczywistości. Nawet jeśli będą zrobione świetnym sprzętem, to ostatecznie podziwiacie je z reguły na monitorach LCD.

ArtS :)
 

jacky-x

New member
Tak jak @ArtS007 napisał fotki nigdy nie oddadzą rzeczywistości, kazdy ma inaczej ustawiony monitor, inaczej są ustawione aparaty itd, więcej mozna popsuć niz oddac to co w realu, ale skoro jest juz tak zepsute a @BoDeX prosił o jakies fotki z A656 to z wielkim oporem ale dam przykładowe (innych juz chyba nie będzie , z wymienionych wcześniej powodów) PROSZE NIE PRZYWIĄZYWAC DO NICH WIEKSZEJ WAGI, BO APARAT I FOTOGRAF NIE PROFI !
FOTKI ROBIONE NA AUTO, BEZ OBRÓBKI TYLKO POMNIEJSZONE, KABEL COMPONENT DVD MANTA PRINCE15:mrgreen: ! (ustawienia pod siebie, bez kalibracji czy jakis długotrwałych testowych ustawień, po prostu na oko)
hdforum3.jpg

hdforum2.jpg

Pozdr
 
Ostatnia edycja:

Prezes133

New member
Po dwóch dniach uzytkowania dziasiaj sie trochę przestraszyłem, o pokazały sie POWIDOKI czy jak to sie nazywa. Fakt, że troche przesadziłem, bo:
- Ustawienia na Sport czyli ostro
- od 6.00 do 12.00 EurosportHD (no różne Finały były) i póżniej jeszcze z dwie godziny zakończenie Olimpiady.
I po tym wszystkim mam piękne logo Eurosportu w narożniku. Teraz to już tylko słaby cień przy białym ekranie, ale wcześniej było dość ostro. Mam jednak nadzieję, że jest to wynik tego że nie wygrzaną plazmę potraktowałem silnym sygnałem przez tak długi czas. Trochę poobniżam parametry na jakiś czas jednak. Troszkę to naprawiałem ogólnie znanymi sposobami, również fabrycznym Przesuwaniem, jednak (żebym nie musiał za dużo żonie tłumaczyć) za długo to nie trwało.
Co do obrazu to czerń jest czarna, a biel nie.:) Za to jest biała, ale bez Arielu, czy innego rozbielacza, czyli mogłoby być lepiej.
 

maverick13

New member
656

A ja mam pytanie troszkę z innej 'beczki'...

Czy ktoś wie, gdzie można zobaczyć ten model na śląsku (szczególnie okolice Rybnika, Żor)? Bo nie chce kupować w ciemno, więc jeśli go nie zobacze, to zdecyduję się na jakiegoś Panasonica...

Za odp. z góry dzięki.
 

barneius

New member
go for it!

Drodzy forumowicze.
Od niespełna roku jestem użytkownikiem plazmy Samsunga 42Q91H. W zeszły piątek odebrałem natomiast 50A656. W mojej ocenie 42Q91H jest naprawdę znakomitym panelem. Wypowiadałem się o tej plazmie kilka razy w przyklejonym wątku. Po kilku dniach użytkowania 50A656 mogę porównując oba telewizory powiedzieć że:
1. Oba mają znakomitą czerń i kontrast - tu w mojej ocenie postęp nie jest wyraźnie zauważalny choć mam wrażenie, że 656 jest jednak bliższy ideału. Czerń nie jest oczywiście perfekcyjna ale jak na obecny poziom rozwoju płaskich paneli trudno o coś lepszego... Niedoskonałości dostrzegalne są w zasadzie wyłącznie w zupełnie zaciemnionym pomieszczeniu przy ciemnych scenach...
2. Oba telewizory mają ten sam wkurzający system przełączania źródeł sygnału - jeden przycisk i przewijanie "w kółko" - tak jakby nie można było zastosować rozwiązania, które pamiętam jeszcze ze starego CRT Sony '32 - do przycisków numerycznych można było przyporządkowywać dowolne źródła... jakże prościej byłoby mieć np pod "1" HDMI1, pod "2" HDMI2 itd...
3. 50 cali i pełna rozdzielczość HD robi różnicę! Jak się okazuje to zupełnie inne oglądanie - teraz np leci US Open na Eurosporcie HD i obraz kicks ass!
4. Przy 50 calach chyba już czas pożegnać się z formatem DVD - tak duży ekran obnaża bezlitośnie nędzne 576 linii. Na 42 calach nie jest jeszcze tak dramatycznie...
5. Design - miód! ...ale to tylko moje zdanie. ...de gustibus non disputantum est.
Podsumowując:
Polecam wszystkim 50A656 tak samo jak wcześniej polecałem 42Q96H. Znakomite parametry za bardzo rozsądną cenę. Brawo Samsung!
PS. Jakby ktoś miał konkretne pytania chętnie podzielę się swoimi wrażeniami
 
Ostatnia edycja:

ArtS007

New member
Bez reklam
Tak z ciekawości, z jakiej odległości oglądasz?

Mam Sama A451. Na pilocie mam dodatkowy przycisk HDMI. Mogę więc bez problemu przeskoczyć od razu do odtwarzacza DVD. :)

ArtS :)
 

Mesiash

New member
Dziwne jest to, że w moim PS50C91H też jest na pilocie przycisk HDMI a w "bogatszej" serii Q już go nie było. Okazuje się, że to samo jest w najnowszej generacji seria 4xx ma HDMI na pilocie a seria 6xx już go nie ma! (Nie wiem jak w serii 5xx) A przecież to jeden z najważniejszych przycisków na pilocie! Nie wiem o co chodzi projektantom Samsunga...
 

enter

New member
pilot

Jednym z plusów pilota do PS50A656 jest podświetlenie pilota ,chociaż jak się go nauczy na pamięc to już nie jest takie ważne.Przypominam użytkownikom PS50A656 i rodziny 5,6 ,że ukazało się nowe firmware 1015.0 , na stronie Samsunga między innymi przywraca polskie litery w telegazecie.Niestety poznikały poprzednie ustawienia i trzeba się było bawić od początku.Pozdrawiam enter.

http://www.samsung.com/pl/support/d...0A656T1F&mType=FM&vType=L&disp_nm=PS50A656T1F
 
Ostatnia edycja:

pkonrad

Klub HDTV.com.pl
VIP
Czy ten firmware wnosi jeszcze jakies zmiany poza poprawą tych liter?
Może ma ktoś jakiś "changelog" - ale słowa użyłem :cool:
 

blopaa

New member
A czy mógłbyś być tak uprzejmy i podać linka do tej strony gdzie znajduje się filmware? I jeszcze jedno pytanie - jak go zapodać do tv? Jak to się robi (nigdy wcześniej nie miałem z tym do czynienia)? Czy wgranie filmware nie powoduje utraty gwarancji?
dzieki
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

pkonrad

Klub HDTV.com.pl
VIP
Linki do firmware i instr. aktualizacji

@blopaa - aktualizacja firmware nie powoduje utraty gwarancji. Jednak jeżeli coś pójdzie nie tak i TV przestanie działać jedynym ratunkiem może okazać się wizyta w autoryzowanym serwisie. Jeżeli sprzęt jest na gwarancji oczywiście naprawa powinna być bezpłatna :)

Tutaj masz polską instrukcję aktualizacji:
http://downloadcenter.samsung.com/content/FM/200808/20080807133143390_swupgrade-Euro-Pol.pdf

Oprogramowanie obsługuje wszystkie TV LCD i Plazma z seri A5xx i A6xx:
http://org.downloadcenter.samsung.c...th=FM/200808/20080825180828312_T-PRLPEUMD.exe


ArtS007 napisał:
Przede wszystkim, czy da się dokonać aktualizacji w modelach z serii 4?

Nie ponieważ z tego co wiem to te modele nie posiadają USB. Poza tym ten firmware jest do LCD i PLAZMA z serii A5xx i A6xx. Pozdr.
 
Ostatnia edycja:

jacky-x

New member
pkonrad napisał:
Czy ten firmware wnosi jeszcze jakies zmiany poza poprawą tych liter?
Może ma ktoś jakiś "changelog" - ale słowa użyłem :cool:

Jak już napisałem w innym poscie w modelu 6xx doszło jeszcze trzymanie ustawień po odcięciu z prądu w poprzednim 1011.2 był powrót do ustawień fabrycznych (w 5xx ustawienia były zapamiętywane juz w wersji 1011.2). Pozdr
 

kori23

New member
Warszawa?

Czy ktos wie gdzie w Warszawie mozna zobaczyc/kupic ta plazme. Dzwonilem do paru 'pewnych' sklepow i w zadnym nie bylo. Mam pecha czy faktycznie susza i trzeba zamawiac?
 

barneius

New member
jeszce parę słów

Dodam jeszcze co mnie przekonuje do PDP Samsunga...
Otóż jest to czarna powłoka panelu (tak jak w LCD). Nie pamiętam już jak ta technologia jest przez Sama nazwana ale to nieistotne. Ważniejsze dlaczego jest to w mojej ocenie tak istotne. A zatem po kolei:

W jasnym pomieszczeniu patrząc na wyłączoną plazmę Samsunga widzimy czerń (prawie) idealną. Patrząc w tych samych warunkach na wyłączonego Panasa widzimy kolor szary.

Po włączeniu Samsunga w jasnym pomieszczeniu w zasadzie nie sposób dostrzec, że czarne punkty na ekranie w rzeczywistości lekko świecą. A zatem czarne punkty są nadal czarne (bo taki jest kolor samego ekranu w stanie spoczynku).

W Panasie w tych samych warunkach też zasadniczo nie sposób dostrzec, że czarne (teoretycznie) punkty minimalnie świecą. Tyle że te punkty wcale nie są czarne! A to właśnie dlatego, że wyłączona plazma Panasa jest szara. A zatem w jasnym pomieszczeniu najciemniejsze punkty na obrazie nigdy nie będą ciemniejsze niż naturalny kolor panelu w stanie spoczynku (znaczy się kiedy jest wyłączona). Jest tak ponieważ światło padające na plazmę Panasa powoduje, że widzimy jej naturalny szary kolor.

Mam nadzieję że skumacie o co mi chodzi. W gruncie rzeczy sprowadza się to do tego, że skoro plazmy Panasa są szare w stanie spoczynku, to jeśli padają na nie jakiekolwiek promienie światła dziennego czy sztucznego ich czerń nigdy nie będzie "czarniejsza" niż naturalny szary kolor panelu.

Oczywiście im ciemniej w pomieszczeniu tym ma to mniejsze znaczenie aż do momentu kiedy w pomieszczeniu jest zupełnie ciemno - wówczas czarna powłoka plazmy Samsunga przestaje mieć jakiekolwiek znaczenie.

No ale niech każdy odpowie sobie na pytanie jak często ogląda tv w zupełnych ciemnościach... Ja w zasadzie tylko oglądając filmy i to tez nie zawsze bo wzrok szybciej się męczy a i czasami warto wiedzieć gdzie stoi butelka z bąbelkami ; )

Tak więc w mojej ocenie ta czarna powłoka jest w praktyce na maksa istotna!
I jest to jeden z dwóch powodów dla których jak dla mnie Samsung kładzie Panasa na łopatki. Drugi powód to design. Można nie lubić fortepianowego stylu ale to co robi Panasonic to jakieś nieporozumienie. Wzornictwo mają jakby sprzed 5 lat...

I jeszcze jedna rzecz - test porównawczy Sama i Panasa na innym polskim forum HD... Moim zdaniem test jest ściemniony! W szczególności świadczą o tym fotki, które nijak się mają do rzeczywistości. Wygląda to tak jakby na Samsungu wyłączone były wszystkie systemy odpowiadające za poprawę czerni i kontrastu a suwaki jasności i kontrastu pojechane były na maksa. Coś musiało być nie tak z ustawieniami bo nie wierzę żeby testujący z zamysłem chciał pogrążyć Samsunga. Ponadto z pewnością wielu z Was czytało test porównawczy tych paneli na jakiejś anglojezycznej stronie (zdaje sie że link jest gdzieś w tym wątku). Z tego testu jasno wynikało że oba panele mają bardzo zbliżone (naprawdę świetne) parametry z minimalnym wskazaniem na Samsunga. Tymczasem z testu na konkurencyjnym forum wynika ze PDP Samsunga to jakiś kompletny szmelc... Zaprzeczam!

PS. ArtS007 - oglądam z 3 - 3,5 metrów - a zatem teoretycznie (wg. tabelki) nie powinienem widzieć różnicy - a jednak!

Pozdro600
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
wystarczy poczytać i obejrzyć test:
http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=27552

Teraz czas na płeć piękną. I tu docenić można szczegółowość i paletę barw. Daje to nowe możliwości. Wystarczy zrobić klik i nie ruszając się z domu mając przed nosem 50" w pełnej radości oglądać najlepsze pokazy. W USA spadła liczba kibiców na meczach odkąd wprowadzono transmisje w HD . Mając wielki ekran w domu klienci twierdzą że widzą więcej i lepiej nie wychodząc z domu .
016_P1010234.JPG


Od prawej Samsung z lewej Panasonic
p1000760bs7.jpg
 
Ostatnia edycja:

RheeTCT

New member
do barneius

Wydaje mi się,że wyciągasz zbyt daleko idące wnioski z koloru paneli przed ich włączeniem.To chyba nie jest takie proste jak Ci się wydaje.Kiedy panel nie jest włączony odbija tylko światło ,które na niego pada.Być może(to tylko mój domysł),że te panele,które mają dobrą warstwę antyrefleksyjną odbijają czy raczej rozpraszają padające światło inaczej i stąd wrażenie ich szarości.Ale za to zmniejszają refleksy kiedy są włączone,a to oznacza zwiększenie kontrastu obrazu oraz komfortu oglądania.Sądzę więc,że to nie jest "czarna powłoka" ale jej brak.
Co do testu u sąsiadów obarczałbym winą bardziej złe zdjęcia niż regulacje.Zdaje się,że zastosowano zbyt długi czas naświetlania,a aparat ma wyraźną dominantę błękitu.
 

darwulkiew

New member
Pozwolę sobie powtórzyć pytanie: Czy ktoś wie jakie zmiany oprócz już tu opisanych niesie nowy firmware w stosunku do 1011.2 zwłaszcza w 50A551 ?
Czy doszło coś znaczącego co zachęci mnie do kolejnego wyszukiwania i układania programów z kablówki :) ?
Może lepsza czerń :eek:k: ... żartowałem. Wypuszczają nowy firmware a nie napiszą co zmieniają.
Może ktoś posłał maila z takim zapytaniem do Samsunga to niech się podzieli wiedzą ...
 
Ostatnia edycja:
Do góry