Ps 50A656

gofer

New member
seba_822 napisał:
Witam,

Dzisiaj odbieram Samsung PS-50A656. Jak tylko podłączę i ustawię go podzielę się wrażeniami z odbioru :)

seba napisz o swoich wrażeniach, chyba że nie możesz wyjść z szoku:D:D:D od trzech dni
pozdrawiam
 

pkonrad

Klub HDTV.com.pl
VIP
Kolega z pracy zamówił sobie PS50A656. Ma mieć ją pod koniec tego tygodnia. Będę mogł na spokojnie porównać jakość obrazu z moją 551.
 

enter

New member
Ps50a656

Nabiliście koledzy 19 stron , konkrety zmieściłyby się maksimum na dwie strony.Ktoś aby poznać opinie musi przewertować te prawie 20 stron.Administrator mógłby powyrzucać wszystkie jałowe wątki/mój też/.
Gdzie ten kolega zamówił ten PS50A656,chyba za granicą.
Ja zamówiłem w poniedziałek 14-07-2008, a we wtorek 15-07 już był w Szczecinie na stoliku w pokoju.Pozdrawiam enter.:hmm:
 

pkonrad

Klub HDTV.com.pl
VIP
RTVMedia.pl - nie maja go na stanie a planowana dostawa środa lub czwartek.
enter - nie wszyscy mają tyle szczęścia co Ty :D
 

gsh

New member
Ja na 551 czekałem dokładnie 22h :)

Podczas urlopu natomiast czekałem 2 tygodnie aż wrócę do domu i przed nim zasiąde. 2 tygodnie z 14`` TV mnie wykończyło - chociaż włączałem go sporadycznie sprawdzić wiadomości wieczorne.
 

[Tigro]

Member
Ja już 3 godziny jestem szczęśliwym posiadaczem owej plazmy :) O obrazie nie ma póki co sensu rozprawiać, bo po pierwsze wciąż szukam dobrych ustawień, a po drugie korzystam ze zwykłej kablówki UPC, więc niektóre programy są dobre, inne przeciętne - ale tu nie ma zaskoczenia, bo już przed kupnem zdawałem sobie sprawę z tego, że programy po analogu mogą tak wyglądać (doświadczenia po LCD Samsunga - tam jednak po niedługim czasie użytkowania szumy "w cudowny sposób" zniknęły :)). Sam telewizor jednak - bajka. Pięękny wygląd, genialna maszyna ;) W najbliższym czasie będę jeszcze próbował obraz Full HD po HDMI - wtedy zacznie się dziać :)

Co do kupowania - jego dostępność wcale nie jest tak bajkowa jak mogłaby się wydawać ("Nie pierwsza lepsza Manta za 1000zł z Auchan, żeby jej brakło" - podstawowy błąd w myśleniu) - sam spędziłem ok. 2 tygodni na szukaniu tego telewizora. Najpierw wszystkie sklepy internetowe informowały mnie o jego braku w magazynach - następnie człowiek, który powiedział, że mi go sprowadzi powiedział, że jednak nie da rady, bo w hurtowni, z której sprowadza, po prostu go nie ma. Dopiero sklep notebooki.pl dał radę (ale i tak nie od razu - mieli w czwartek dwie sztuki i OBIE poszły z rana!) i zamówiony w piątek telewizor dziś był już do odbioru :)

Enter - o ile dobrze pamiętam, korzystasz z UPC na swoim PS50, prawda? Mógłbyś podzielić się ustawieniami? Bo wiem, że mogą zdziałać cuda, a sam nie mam pomysłu na nie, by polepszyć mój kablówkowy obraz :)
 

gsh

New member
Swojego 551 miałem okazję sprawdzić na UPC, C+ oraz POLSACIE. Pisałem w innym temacie że obraz najgorzej prezentował się na UPC, natomiast nie chodzi mi o porównanie jakości źródeł bo to nie ma sensu. Mogę jedynie stwierdzić że mając UPC ( zrezygnowałem i od sierpnia mnie odłączyli ) miałem jednocześnie przez parę tygodni POLSAT i C+. Przełączając programy np. TVP z satelity i za moment TVP z UPC zauważyłem że obraz z UPC był praktycznie na wszystkich programach mydlany i mało ostry. Pomagała poprawa ostrości i kontrastu oraz zjechanie z jasnością w dół, aby obraz trochę przyciemnić. Natomiast na powyższych ustawieniach dla UPC w momencie przełączenia na C+ obraz był za ciemny.

To tyle na temat UPC.

ps. Ok. 3-4 tygodnie temu dotarli do mojego budynku z cyfrową UPC jednak nie miałem możliwości sprawdzenia tego w działaniu.
 

[Tigro]

Member
A mógłby ktoś powiedzieć, czy wygląd telewizji cyfrowej (na przykład Cyfry) na plaźmie będzie tak samo dobry i ostry jak zwykły sygnał analogowy na telewizorach kineskopowych?
 

blopaa

New member
Witajcie!
Wlasnie przed chwila zamowilem Samung PS50A656 w sklepie internetowym z Piaseczna i dzis po 18 telewizor ma byc u mnie w domu (mieszkam niedaleko Warszawy)! Mam nadzieje ze dojedzie:) Na wybor tv poswiecilem okolo dwoch miesiecy ale ostatnie dwa dni to zmasowany atak na forum i w koncu po wielu przeczytancyh postach zdecydowalem sie na ten wlasnie model (sporo wspieralem sie tez strona vinvetna). Pod uwage bralem jeszcze Panasonic TH46PZ85 ale ostatecznie wybor padl na Samsunga. Jak tylko go podlacze dam znac o moich wraznieach (+postaram sie dodac jakies foty). Pozdrawiam

aaa a mozecie mi doradzic do tego tv jakis porzadny uchwyt na sciane?
z gory dziekuje
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

ArtS007

New member
Bez reklam
To był rzeczywiście zmasowany atak. Ale daliśmy radę. :)

Pamiętaj, jak chcesz coś dopisać, skorzystaj z przycisku Edycja. :)

Tigro napisał:
A mógłby ktoś powiedzieć, czy wygląd telewizji cyfrowej (na przykład Cyfry) na plaźmie będzie tak samo dobry i ostry jak zwykły sygnał analogowy na telewizorach kineskopowych?
Niestety, konieczność skalowania powoduje że np. napisy nie są już tak wyraźne. Ale różnica nie jest duża.

ArtS :)
 

[Tigro]

Member
Proszę nie cytować ostatniej wypowiedzi w wątku. ArtS :)

Erm.. To telewizje cyfrowe nie są nadawane w 16:9? No bo jeśli nie, to chyba wykładanie dwukrotnie większych pieniędzy na telewizję cyfrową mija się z celem, skoro obraz i tak nie jest wzorowy.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

ArtS007

New member
Bez reklam
Zależy z jakim sygnałem masz do czynienia. Jeśli z SD, to skalowanie zawsze będzie, gdyż rozmiar to 720 x 576 pikseli. W przypadku Full HD może się obyć bez skalowania, ale wyłącznie w trybie bez overskanu.

Telewizję cyfrową wybiera się przede wszystkim ze względu na brak szumów analogowych.

ArtS :)
 

Prezes133

New member
blopaa napisał:
Witajcie!
Wlasnie przed chwila zamowilem Samung PS50A656 w sklepie internetowym z Piaseczna i dzis po 18 telewizor ma byc u mnie w domu (mieszkam niedaleko Warszawy)! Mam nadzieje ze dojedzie:) Na wybor tv poswiecilem okolo dwoch miesiecy ale ostatnie dwa dni to zmasowany atak na forum i w koncu po wielu przeczytancyh postach zdecydowalem sie na ten wlasnie model (sporo wspieralem sie tez strona vinvetna). Pod uwage bralem jeszcze Panasonic TH46PZ85 ale ostatecznie wybor padl na Samsunga. Jak tylko go podlacze dam znac o moich wraznieach (+postaram sie dodac jakies foty). Pozdrawiam

aaa a mozecie mi doradzic do tego tv jakis porzadny uchwyt na sciane?
z gory dziekuje

Dotarł ten sprzęt, bo też próbuje kupić juz jakis czas. Jeżeli można wiedzieć to ile kosztował. Może też u nich zamówię.
Jeszcze pytanie do wszystkich: Czy bezpiecznie jest zamawiać taka plazmę kurierem, bo podobno je trzeba wozić w pionie, a kto to wie jak to wożą.
 

[Tigro]

Member
Prezes133 napisał:
Czy bezpiecznie jest zamawiać taka plazmę kurierem, bo podobno je trzeba wozić w pionie, a kto to wie jak to wożą.
Gdyby trzeba je było naprawdę wozić w pionie, to na obudowie byłyby dziesiątki wielkich, czerwonych napisów nakazujących przewożenie tylko i wyłącznie w ten sposób. Ich brak pokazuje tylko, że ten mit o psuciu się plazm wiezionych na płasko to bujda na resorach. Ja swój telewizor wiozłem na płasko i wszystko działa jak należy - jak coś ma się zepsuć, to niech się psuje póki jest gwarancja, pamiętajcie o tym :p
 
Do góry