Ps-50a451 100hz czy Ps-50a551 bez 100hz

szajbus

New member
poradźcie czy 100hz ma jakis wpływ na plazme?
obecnie ceny a451 i a 551 sa identyczne z tym ze 551 jest fullhd a 451 hdready ale 100hz. co jest wazniejsze dla plazmy?

wyszedl jeszcze nowy model ps-50a470 parametry identyczne jak 451 i nie wiadomo czym sie to rozni spotkał sie z tym ktoś?

prosze o podpowiedzi co wybrać
dzieki
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=27552 - czytaj test .
Ja bym wybrał 50 A 551, bo licząc cenę do jakości jest poprostu bajka.


Ilość szczegółów imponujaca. Do tej pory nie zauważyłem wcześniej ile pieprzyków ma prezenterka.
026_P1010198.JPG



Co tu dużo gadać , czystość i przejścia tonalne - rewelacja.
032_P1010205.JPG
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Kiki, nie widziałeś w akcji A451, więc nie powinieneś wyciągać pochopnych wniosków. Sam jestem ciekaw, czy A551 jest lepszy. Podejrzewam, że A451 i A551 różnią się przede wszystkim rozdzielczością. Wnioski z Twojego testu generalnie są zgodne z moimi spostrzeżeniami na temat A451.

ArtS :)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
nigdzie nie napisałem że widziałem, nigdzie nie napisałem że gra lepiej czy gorzej. Ale widziałem setki innych modeli w swoim życiu. I konkluzja że jest extra cena do jakości bierze się z doświadczenia zawodowego.
I jeszcze raz podkreślę - jest extra.
 

pkonrad

Klub HDTV.com.pl
VIP
No to czekamy z niecierpliwością na pierwsze oceny :cool:

PS. Kiki, czy ty wogóle sypiasz :confused:
 
Ostatnia edycja:

darwulkiew

New member
Ciekawy temat poruszyliście, też się nad tym zastanawiam. Niby wszystkie znaki na niebie wskazują żeby brać 50A551, bo Full HD bo seria 5 a nie 4 czyli prawdopodobnie panel nowszej generacji ... ale z drugiej strony brak 100Hz mnie zdruzgotał, zupełnie nie rozumiem polityki Samsunga, jak w dzisiejszych czasach można sprzedawać plazmę 50" z 50Hz ? (a przy okazji na stronie uk Samsunga jest model PS50A558 z opisem 100Hz :confused:).
Najbardziej z powodu braku 100Hz obawiam się migotania jasnych obrazów co jest dość dokuczliwe dla wzroku, płynność ruchu swoją drogą, apropos czy ktoś zauważył brak płynności ruchu w kinie na ogromnym ekranie gdzie jest 24Hz?
Może z odległości > 3m i tak nie widać różnicy w rozdzielczościach i lepiej brać 451?
Podsumowując moim zdaniem na tak: 451 - 100Hz, 551 - FHD, być może jeszcze coś ale tego nie wiem.
I co ważniejsze?
 
Ostatnia edycja:

bogdan_kr

Member
Bez reklam
darwulkiew napisał:
apropos czy ktoś zauważył brak płynności ruchu w kinie na ogromnym ekranie gdzie jest 24Hz?
Ja zauważyłem. Tylko co z tego?
Jako widz mam dwie opcje, albo zająć się oglądaniem filmu i zwracaniem uwagi na ciekawą czasem fabułę albo rozpamiętywaniem technicznej strony wyświetlania obrazu i mankamentów, które można zauważyć - a to że skacze, a to, że nieostry albo jeszcze brak płynności. Zgadnij którą opcję wybieram? ;)

Wg mnie przy takim sygnale jaki podawany jest w kinie lub w tv (PAL) obraz, gdy zaczniesz się w niego wpatrywać, nie będzie płynny. Bez względu na to czy oglądany będzie ekran kinowy, ekran plazmy 50" czy też ekran CRT 14", zapewniam, że i na takim można dopatrzeć się braku płynności i to bez większych problemów.

Pozdrowienia!
 

marekmiszczak

New member
Czy 656 będzie miał 100 H bo to jednak chyba ważne.
Czy różni się tylko obudową bo na zdjęciach czerń wydaje się lepsza.
Czy warto dopłacić bo przecież już jest w sklepach internetowych.
Czyli różnice a551 v. a656
 
Ostatnia edycja:

ArtS007

New member
Bez reklam
darwulkiew napisał:
Niby wszystkie znaki na niebie wskazują żeby brać 50A551, bo Full HD bo seria 5 a nie 4 czyli prawdopodobnie panel nowszej generacji ...
Niestety wpadasz w częstą pułapkę. Telewizory z serii 4, 5 i 6 są generacyjnie takie same. To po prostu oznaczenie linii produktów. Panele są tej samej generacji, modele są tegoroczne.

Kiki, ja wiem, że nie widziałaś jeszcze 451, ale ponieważ jednoznacznie opowiadasz się za 551, można to odczytać jako argument za tym, że jest to telewizor lepszy. Mam nadzieję, że będziesz mógł u siebie ocenić Samsunga 451. Sam dobrze wiesz, że nie każdy chce się pchać w Full HD. Cena 551, porównywalna do 451, daje mocne podstawy aby sądzić, że jakościowo są podobne, tyle że 451 jest lepiej wyposażony (100 Hz, 24p).

ArtS :)
 

pkonrad

Klub HDTV.com.pl
VIP
W tym egzemplarzu co testował Kiki faktycznie na nalepce było napisane 100Hz, ale to chyba jakiś błąd ze strony samsunga. W moim 551 nie było 100Hz na nalepce.
 
Ostatnia edycja:

pkonrad

Klub HDTV.com.pl
VIP
Na nalepce jest ale ten model nie obsługuje 100Hz. Swoją drogą ciekawe dlaczego nie ma jeszcze o nowych modelach ani słowa na polskiej stronie Samsunga :roll: Może z tymi TV jest podbnie jak np. z niektórymi płytami głównymi do komputerów które w specyfikacji producena nie wspieraja np. Dual DDR, a tak naprawde pamięci chodzą tam w trybie Dual (Gigabyte 7NF-RZ) ;)
 

darwulkiew

New member
Moje pytanie na temat płynności ruchu w kinie było czysto retoryczne i miało zmusić do refleksji, skoro w kinie (notabene również na Blue Ray) jest 24p i ogromny ekran i dla widza zainteresowanego akcją nie ma problemu tzn. nic nie przeszkadza to po co przepłacać ;).
Dla mnie akurat z tym nie ma problemu.
Z tymi 100Hz chodzi o coś innego, trzeba wiedzieć po co w ogóle ktoś wymyślił te 100Hz, otóż z tego samego powodu co w monitorach komputerowych, żeby obraz nie migotał po oczach i ich nie męczył, bo niby jaka płynności ruchu na 15" ? Dlatego częstotliwość odświeżania >= 85Hz zapewnia komfort dla oczu a nie 50Hz.
No cóż, to taka przypadłość luminoforu, zupełnie inna do przypadłości ciekłych kryształów :), albo miganie albo smużenie.
Niestety plazmy działają na podobnej zasadzie co kineskopy, i choć sposób pobudzania pikseli do świecenia jest inny, to problem związany z migotaniem jasnych obrazów, choć dużo mniejszy, pozostaje. Stąd większość plazm i dobrych TV ma 100Hz a większość LCD nie.
Moja jedyna obawa o brak 100Hz w 50A551 związana jest z tym zagadnieniem.
Być może Samsung zastosował jakieś zwykłe powielanie ramek, a może nie ...
Najlepiej kupić 656 i problem z głowy.
 
Ostatnia edycja:

pkonrad

Klub HDTV.com.pl
VIP
Takie rozwiązanie by było najlepsze, ale zważ na to że 656 jest droższy od 551 o ok. 1300zł. Jeżeli okazało by się, że różnicy w obrazie, migotaniu, płynności, itd... itp... praktycznie nie ma to po co przepłacać :rolleyes:
Myślę, że Kiki niebawem rozwieje wszystkie nasze wątpliwości :)
 
Ostatnia edycja:

darwulkiew

New member
Otóż to szkoda 1300PLN. Nie popadłem jeszcze w paranoję i uważam, że 4000PLN i tak dużo za telewizor a co dopiero 5000PLN, przecież to tylko telewizor, za taką kasę można już samochód kupić :).
Ale wracając do tych 100Hz, marketingowcy z Samsunga opisują to tak, cytuję:

real 100 Hz
Standardowe telewizory wyświetlają obrazy z częstotliwością 50 Hz, co oznacza, że wyświetlane jest 50 obrazów na minutę (ps. oczywiście na sekundę :D). Jednak w przypadku szybko zmieniających się scen, może wystąpić rozmycie obrazu.
Technologia Real 100 Hz firmy SAMSUNG umożliwia odwzorowanie ruchu w bardziej płynny sposób, bez rozmycia, dzięki:
• Podwojeniu liczby klatek na sekundę, z 50 do 100 (panel LCD o częstotliwości odświeżania 100 Hz)
• Niewyświetlaniu tego samego obrazu, w celu zwiększenia ilości klatek. Zamiast tego obliczany jest obraz pośredni pomiędzy klatką A i B (A+) a następnie umieszczany pomiędzy tymi dwiema klatkami.

Chodzi głównie o drugi punkt, Real 100Hz to wyliczanie pośredniej klatki w celu poprawienie płynności a nie wyeliminowaniu migotania.
Być może 551 ma jakieś zwykłe powielanie klatek, to może sugerować napis "dual scan" z tabliczki znamionowej (a właściwie naklejki reklamowej z przodu) 551, zmniejszające jedynie efekt migotania a nie zwiększające "płynności".
Znając wybiegi marketingowców wcale bym się nie zdziwił, zwykłe 100Hz i lepsze/prawdziwe 100Hz to może być te stopniowanie pomiędzy serią 5 a 6.
I to by mnie ostatecznie przekonało do 551 ale tego nie wiem ...
 
Ostatnia edycja:
Do góry