PS-42D51S czy 42PX3RV czy TH-42PA50E

eipex

New member
witam,
przeczytalem kilka wypowiedzi na temat ww modeli ale nie mowiac szczerze nie rozjasnilo mi to umyslu.

jesli ktos bedzie mial sile i ochote wypowiedziec sie (pewnie juz po raz kolejny) i pomoc w wyborze. bede wdzieczny.

jestem otwarty na inne propozycje jesli chodzi o te klase telewizorow.
 

jotem

New member
A co mogą ludzie odpowiedzieć? Zależy co kto lubi. Każda plazma ma wady, ale różne, jedna kiepskie szrosci, inna nędzny czarny, inne cenę ;-)
Musisz obejrzeć samemu, w warunkach zbliżonych do tych w domu. Zwłaszcza uwagę zwróć na jasność oswietlenia zewnętrznego (ja np preferuję kino - wszystkie światła zgaszone), żródło sygnału, tytuł filmu - proponuję wojny gwiezdne - cz. 4/5 (gorsza jakość obrazu - łatwiej wychodzą problemy z ciemnymi barwami) i cz. 3 - tu ocenić można w jasnych scenach ostrość i detale. Koniecznie wszystkie sprawdzane TV trzeba podobnie WŁASNORĘCZNIE skalibrować - dla mnie wystarcza test THX z dowolnej płytki wojen gwiezdnych. Jeśli sprawdzasz Samsuga, to koniecznie świeży model - nie ten z wystawy - musi być prawie "zimny" i tu sugeruję do testów twarze w "Ziemiomorzu" - możesz się zszokować (zwłaszcza, jak podniesiesz jasność i spróbujesz podłaczenia przez PC_RGB/Component).
Podejdź blisko do każdego telewizora, obejżyj ciemne barwy, potem odsuń się na odległość "domową". Po prostu popatrz i się zastanów. SAM!!!zignoruj sprzedawcę nie słuchaj go praktycznie w niczym. Jak pozwolą Ci się tak pobawić w sklepie, to to wystarczy, jak nie - to pokaz w domu to moim zdaniem wtedy konieczność. A do domu weź ten konkretny testowany egzemplarz. Ja mam 3RVA tylko do DVD podłaczony przez PC_RGB i optymalnie dopasowany do PCta. Sprawdzałem wszystkie wspominane przez Ciebie (miałem w domu, tak jak s5s i V6s Samsunga).
PA50 miał dobry obraz (może minimalnie, ale naprawdę minimalnie najlepszy ze zwykłej anteny, componentu i s-video), ale z PCta najlepszy obraz uzyskalem przez D-SUB RGB na 3RVA (nie było go łatwo dobrze podpiąć - Samsungi dopasowywały się do komputera dużo łatwiej, ale po dwóch dniach walki wreszcie i RVA poczuł, że źródłem jest PC i obraz nabrał dobrych barw i ostrości). Wybrałem go. Mam już miesiąc i nie żałuję.
Decyzja MUSI być jednak Twoja i tylko Twoja.
 

deoc

New member
Widzisz ja dzis ogladalem 2 plazmy ( http://hdtv.com.pl/forum/showthread.php?goto=newpost&t=5514 ) i dla mnie o niebo lepiej gral Panasonic - co prawda w jednym sklepie (e-shop.pl w Cz-wie - czyt. Panasonic) obraz na tej plazmie byl w HD i naprawde super jakosc, ale ja wzialem sobie swoja plytke DVD i wlaczylem Gladiatora [w ogole to uwazam ze do JAKIEGOKOLWIEK testu kina domowego nalezy ten film MIEC !! - DTS (jeden z lepszych - jeszcze Szeregowiec Ryan :D)+ roznego rodzaju obrazy - od ciemnych i szybkich po "kolorowe" i wolne] obraz po lekkiej korekcji z ok 50% nasycenia na 65% byl naprawde super... i wcale daleko nie stalem a w sklepie bylo jasniej niz na dworze... z Samsungiem mi sie to nie udalo (osiagnac ta jakosc obrazu) jeszcze czekam na opinie w kilku kwestiach z powyzszego linka i chyba pedze do sklepu po Panasonica (wisi od 24marca (otwarcie nowego punktu)wiec swiezy jeszcze)
P.S. Da sie jakos sprawdzic ile juz gra? Np. po dacie produkcji na nalepce czy jakims "kodem"??
 
Do góry