PS 3 nie widzi i nie czyta plyt DVD i BD

dawi1973

New member
witam

czy ktos z Was spotkal sie z takim przypadkiem ze PS3 nagle przestalo widziec i odtwarzac plyty DVD i BD natomiast wszystkie inne funkcje np. gry z twardego dysku dzialaja bez zarzutu. Wszystkie aktualizacje robione na czas.

prosze o info co to moze byc, czy laser sie zabrudzil czy moze szlag trafil caly sprzet

PS3 z 2008 r 80GB
dzieki z gory za pomoc
dawi1973
 

Kapral_Hicks

Klub HDTV.com.pl
vip
Sam miałem to samo, wersja fat60GB. Laser do wymiany a może przeszedłem jedynie z 5 gierek, pech chciał ze było miesiąc po okresie jednego roku to też gwarancja była skończona. Ja naprawiłem swoją w stersystems przez wysyłkę i od tego okresu przez tyle lat nic się złego nie dzieje.
 
Ostatnia edycja:

premek111

Active member
Bez reklam
Koledzy niestety pisza bolesna prawdę , tez przez to przechodziłem :-(
Zrób sobie kopie zapasowa danych i wyślij do wymiany napędu.
 
Ostatnia edycja:

premek111

Active member
Bez reklam
Takie sa ceny w jednym z serwisów , podaje przykładowo.
PS3: Wymiana sterownika napędu od 180 zł

PS3: Wymiana lasera (wliczone ustawienie i czyszczenie mechaniki) 50 zł

PS3: Laser zamiennik/oryginał 220/310 zł

PSP: Napęd nie czyta - konieczna diagnostyka przed naprawą! 30-160 zł
 

dawi1973

New member
witam
dalem 300zl za naprawe, wymiana lasera z 6 mies gwarancji i system pokazuje taki komunikat "system plikow w pamieci masowej systemu jest uszkodzony i zostanie przywrocony" i OK jako cos co trzeba wybrac i wybralem z 5 razy idzie do 100% i obraz robi sie ciemny i sie nie restartuje, trzeba go wylaczyc i to tez nie wylacza sie od razu tylko z 10 sek trzymam sensor do wylaczenia i znowu ten sam komunikat..co sie stalo?

dawi1973
 

dawi1973

New member
po wypelnieniu 100% obraz jest czarny i konsola dalej chodzi, wiatraka raczej nie slysze ale chyba on i tak sie od razu nie zalacza, czy poczekac z godzine?dziwne jest to ze przy pierwszym uruchomieniu po naprawie bylo wszystko widoczne plus oczywiscie ikona plyty BD i dzis chcialem zagrac a tu taki zonk. Czy oddac konsole na poprawke? Naprawde moglo cos wypasc? zlaczka brzmi jak mechaniczna czesc...

dawi1973
 

dawi1973

New member
witam

niestety konsola nawet uruchomiona w trybie awaryjnym nie pozwala na naprawe uszkodzonych plikow, wlaczona pozostaje na 12 godzin i nic sie nie dzieje, co robic?
dawi1973
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
U mnie wiatrak zalacza sie od razu kontrolnie za raz po załaczeniu konsoli na 2 sekundy. Musi. Jesli nie to obstawiam jak wyzej. Z reszta kiedys mialem te same objawy. Po podlaczeniu wiatraka wszystko OK.
 
Do góry