PS 3 a TV Plazma Panasonic Viera TH-42PY80

drosophilia

Active member
Bez reklam
Witam serdecznie.
Od ponad 1,5 roku jestem uzytkownikiem LCD JVC 32X70BU. Zrodlem obrazu jest przede wszystkim Sony PS 3 oraz tv kablowa Vectra. Od dawna bylem zdecydowany na zakup Plazmy Panasonica do odbioru tychze mediow. W zwiazku z tym mam pytanie do posiadaczy plazmy Panasonica TH-42PY80, gdyz konkretnie ten model mnie interesuje, uzytkujacych ten model glownie z PS 3, a takze z kablowka o ich opinie na temat jakosci obrazu. O efekcie wypalania i sposobie radzenia z nim mam juz jakas wiedze, ale wszelkie rady beda wskazane. Chodzi mi o ostrosc, wyrazistosc, czytelnosc, kolorystyke obrazu oraz poziom czerni. Czy nie wystepuje tzw. green ghosting podczas grania? Moze ktos z szanownych forumowiczow posiada PS 3 i wczesniej uzytkowal ją z jakims telewizotem LCD (jakim?), a nastepnie przesiadl sie na plazme i chce podzielic sie swoimi spostrzezeniami? Nadmienie tylko, że podczas gry na PS 3 na LCD JVC denerwuje mnie slaby poziom czerni oraz taka "plastikowosc" kolorow (jak w grach na PC). Jak to wyglada podczas grania na telewizorze plazmowym? TV bedzie usytuowany jakies 3,5 m. ode mnie w prostej lini w zaciemnionym pomieszczeniu. Pozdrawiam
 

Ogr

New member
Bez reklam
Nie wiem jak to wyglada z Plazmami z wysokiej pułki ale wszystkie które widziałem do 5tys wygladały fatalnie w porównaniu do lcd :( Ostrosc obrazu ,koszmarnie!!! Kolega kupił Samsunga plazme dał jakies 4 tys załamke złapał jak porównał z LCD:D Pewnie filmy wygladaja ok ale gry fatality!!!!
 

jacek_placek

New member
Pozwolę spobie nie zgodzić się z ogrem. Ja mam Panasonica HD Ready 42'' i podpięte PS3, jak dla mnie jakość jest świetna. Nie mam nic do zarzucenia temu telewizorowi. Oczywiście nie oznacza to, że LCDki nie mogą wyświetlić obrazu równie dobrze. Ja jestem zadowolony z tej plazmy. Obraz jest bardzo ostry.
 

Ogr

New member
Bez reklam
Mozliwe ,widziałem w sumie 4 ,mam okazje widziec to czesto :) Ostrosc ,wyrazistosc roswalaja w lcd !!! Pisze to co widziałem dowiem sie, napisze jakie modele Plazmy takie kiepskie wrazenie wywarły;)
 

gregowal

Member
Witam!
Mam PV80 i PS3. Gry wyglądają bardzo dobrze (gra mój syn). Film Ja Robot na blue-ray został odkryty na nowo. Dwa razy obejrzany pod rząd.
Najbardziej urzeka w mojej plaźmie głębia. Niewielkim problemem jest przesuwanie się obrazu - odnoszę wrażenie, że jakby poklatkowe. Występuje to w niektórych scenach (ale nie w grach). Nie jest to smużenie. Jak oglądałem LG model chyba 51 to tam widziałem tego zdecydowanie więcej. Ale jak zauważyłem to jest indywidualna cecha człowieka bo niektórzy tego wogóle nie widzą. I nie mylić ze smużeniem.
Telewizor ma jedną ale poważną wadę - jest mały! Ciekawe czy 50" by mnie satysfakcjonowało. Oglądam z 2,5 m.

Pozdrawiam,

PS Panasonic rewelacyjnie rozpoznał sygnał z PS3 i sam się dostosował (złącze HDMI). Mam jeszcze plazmę 32" Daewoo i tam też fajnie wyglądają gry. Jednak lepiej na Panasonicu.
 

LukeSky

Member
Bez reklam
Ja dla przykładu mam model PV8P 37" i także mogę napisać że jakość jest powalająca. Piękne i czyste kolory bez plastiku i szarego zamiast czarnego.

Gry ciemne prezentują się wręcz oszałamiająco. Oczywiście jeśli ktoś ogląda taki obraz z odległości poniżej 1m to może się czepiać bo różnice są w wyświetlaniu co wynika z technologii.
 

Ogr

New member
Bez reklam
No i własnie takie gry jak COD 4 online, zmuszaja do zblizernia sie do tv i to sporo nie mówie o 1 metrze;) ale róznice w jakosci z takiej odległosci sa ogromne czy nie ?
 

pejotpe

New member
Bez reklam
Co do porównania LCD z plazmami. Gram okazjonalnie (żona plus Miniaturka nie dają za dużo czasu wolnego), częściej oglądam filmy. Jeśli chodzi o oglądanie obrazu z bliska (tak do 2 metrów - PS50A451, hd ready 50"), to nie jest najlepiej - plazma nieco inaczej wyświetla obraz niż LCD i z tym się należy liczyć, natomiast z dalszej odległości plazma bije na łeb (kolory, brak rozmazywania) każdego LCD (no może tymi najnowszymi powyżej 10kPLN) - nawet w grach. Co do super ostrości - w tej odległości nie ma to znaczenia, a sztuczne podbijanie ostrości przez filtrowanie krawędzi daje bardzo, ale to bardzo nienaturalny efekt (coś a'la argentyńska telenowela) - w każdym razie na 37" full hd LCD szwagra (Samsung LE37A656) trzeba było wyłączyć polepszacze, by dało się oglądać filmy, ale wtedy obraz nie różnił się zasadniczo (jeśli chodzi o ostrość) od mojej plazmy - może tylko kolorki miał bardziej żarówiasto podbite kontrastem...
No, ale LCD nie ma efektu powidoku...
 

motobartcompany

New member
Sam zmieniłem "tor" i mam ostatnio same plazmy. W porównaniu do lcd masz zdecydowanie lepszą czerń, a co za tym idzie głębię obrazu i naturalność kolorów. Ostrość to również wielka zaleta plazm. W ruchu praktycznie nic się nie rozmywa. Ten kto pisze o ostrości na LCD ma chyba na myśli nie ruchome obrazy. Gry z zasady są dynamiczne. Tutaj bardzo liczy się czas reakcji. CRT jest wzorem, plazma trochę mu ustępuje, LCD niestety jeszcze bardzo.

Zielone krawędzie są mocno widoczne na panasonicu, na moim 5080xd tego nie widze, na wcześniejszych pv70, pv700, pv80 ten mankament troche przeszkadza,
 

JazzMan

New member
Jestem szczęśliwym posiadaczem telewizora Panasonic TH-42PY80P i PS3 od ok. 4 miesięcy. Obraz jest rewelacyjny zarówno w grach jak i w filmach. Nie ma żadnych zielonych krawędzi, a o poziom czerni i głębia kolorów zostawia daleko w tyle każde LCD. Zaskoczony byłem też obrazem z kablówki. Bałem się że na takim telewizorze obraz o bądź co bądź kiepskiej jakości sygnale będzie tragiczny, a tu miła niespodzianka. Nawet zwykła kablówka może wyglądać dobrze. Oczywiście nie jest to obraz krystalicznie czysty i ostry bo do tego trzeba mieć jakąś platformę cyfrową albo film w HD ale spokojnie można oglądać. Nie ma żadnej pikselozy - co uwidacznia się przy takim sygnale na LCD. Przed kupnem telewizora, zanim jeszcze zacząłem się rozglądać i orientować w temacie zdecydowany byłem na LCD ale po kilku wyprawach do sklepów i sporego przszukiwania netu kupiłem plazmę. I teraz już wiem że to był rewelacyjny wybór :D.
 

elvvis

New member
hej, mam dokładnie tę plazmę i soniacza :D , ta sielanka trwa od jakichś 2 tygodni i jedyne na co narzekam to na to że nie daję mojejmu tv sie odpowiednio dopalić bo nie mogę przestać grać :p . Obraz żyleta !! . Gram obecnie Bad Company i demka Grid , F1 , TimeShift . Niestety GreenGohsting występuje jak na każdej plaźmie , ale zapewniam cię że jak cię gra wciągnie to nie zwrócisz nawet na to uwagi. Ja jestem cholernym estetą i wogóle mnie to nie rusza bo jest to wręcz nie zauważalne. Na prwadę polecam ten telewizorek i jak ktoś mi powie że plazma + PS3 = beeeee to uznam że na oczy nie widział takiego połączenia :fool:. Filmy bluray i dvd bajka , połączenie z komputerem też wyśmienite ( tak obecnie oglądam DiviXy ) , obraz z SD bez porówaninia z LCD .

Na początku zastanawiałem się nad LCD ale jak mi podłączyli w Saturnie soniacza pod tę plazmę , biorać dodatkowo resztę jej atutów , to wybór stał się oczywisty i mam w domu panasonica :eek:
 

motobartcompany

New member
RheeTCT napisał:
Cóż ,niektórzy nie widzą ,bo nie chcą widzieć.
Zdaje się że kolega ma kuro pierwszej generacji. Tam faktycznie grenn ghosting nie występuje. Ja go zauważam ale na poziomie 10 razy mniejszym niż na panasonicach.

Kiedyś sam byłem zaślepiony myśląc że to na każdej plaźmie.
 

LukeSky

Member
Bez reklam
Ogr napisał:
No i własnie takie gry jak COD 4 online, zmuszaja do zblizernia sie do tv i to sporo nie mówie o 1 metrze;) ale róznice w jakosci z takiej odległosci sa ogromne czy nie ?

Nie chodzi tutaj o jakość wprost. Zresztą uwierz mi nawet w COD4 nie będzie siedział przy takim rozmiarze z nosem w Plazmie. Pisząc o bliskiej odległości miałem na myśli że im bliżej ekranu tym więcej widać z tego jak ten TV pracuje, idź do MM i podejdź pod szkło to zobaczysz co mam na myśli.

Dodam że dziś pożyczyłem sobie X360 i odpaliłem MASS EFFECT - do teraz szukam własnej szczęki bo zleciała mi gdzieś pod sofę. Raz że wielkość, a dwa że detale, tekstury po prostu rozwalają serce.

Moim zdaniem PLAZMA daje to czego nie daje konkurencja, naturalność, brak jest surowości, ma się wrażenie prawdziwości a chyba o to chodzi, by gra była jak najbardziej REAL.
 

RheeTCT

New member
Ja co prawda na tym się nie znam,ale zdaje się,że 8 generacja plazm Pioneera jest pierwszą generacją Kuro.Ale to koledzy są expertami,więc być może się mylę.
 
Do góry