przyzwoity zestaw do muzyki za 3000pln?

sebar25

New member
Witam. Znajomy poprosił mnie o rozeznanie. czy w tym przedziale cenowym (3000-3500) można złożyć jakiś przyzwoity zestaw do muzyki? Będzie to również spięte z telewizornią, jednak KD to sprawa marginalna. Priorytet, to dobre granie w stereo. Aha, na 5.1 nie bardzo ma miejsce więc tylko amplituner i 2.0... a może 2.1? Pokoik 9x4,5m (kolumny rozstawione na tych 9m). Pozdrawiam. Sebastian Rolek
 
Ostatnia edycja:
oczywiście, że można, jak najbardziej ;)

pokoik spory, więc raczej podłogówki -> te zbierają bardzo dobre opinie

do tego wzmak, z nowych Xindak, Cambridge Audio tylko może nic nie zostać na źródło, ale jak jest dobre DVD to można sobie darować kupowanie kompaktu, przynajmniej w tym przedziale cenowym nie powinno być różnic
 

sebar25

New member
Sporo klasyki i jazzu. Oczywiście coś innego też
można znaleźć w jego płytotece.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

tenpan

New member
W tym przedziale cenowym j/w ciężko będzie.Moja rada kupić markowe i sprawdzone ale używane ,będzie sporo taniej-sporo osób wymienia sprzęt i można kupić w idealnym stanie i nienaprawiany.Cambridge audio ładnie chodzi chociaż mnie bardziej creek odpowiada.Po za tym zamiast podłogówek można wziąć monitory podstawkowe np.B&W 602 S3 i w tym pokoju dadzą radę(zresztą chyba nie rozstawia się szerzej niż 3-4 m).To są sprawy tak indywidualne i decydują naprawdę jakieś drobne odczucia i szczegóły,tak na marginesie słucham podobnej muzy.Do klasyki sprzętu trzeba super dobrego bo jest najbardziej wymagająca.
 

timbot

New member
Bez reklam
miewam gościnnie olbrzymią przyjemność słuchania klasyki na xindaku (xa-6950) i głośnikach podstawkowych dynaudio, co prawda w pomieszczeniu 1/3 tej powierzchni, ale zapas spokojnie jest jeszcze duży (choć nie wiem, czy aż tak duży)
kolega kupił głośniki używki, niestety xindaków używanych chyba nie znajdziesz, ale faktem jest, że warto rozważyć używki z pewnego źródła, tylko że to wymaga czasu i "polowania".... dawno temu na forum w giełdzie była dobra okazja na głośniki dynaudio z zmienionymi zwrotnicami
 
Ostatnia edycja:

KotD

New member
Witam,
Chciałbym odświerzyć ten wątek i poprosć o pomoc. Interesuje mnie stereo w podobnym przedziale cenowym jak w temacie.
Jakis czas temu uległem pośpiechowi i zakupiłem "plastikowy" zestaw kina domowego, który używam, a raczej nie używam do PS3 i kina domowego (1 film na 3 miesiace). To był wielki błąd to coś w ogóle nie gra w stereo!
Ostatnio wróciłem do słuchania muzyki, której słuchałem kilka/kilkanaście lat temu (metal - Meatlica, Slayer itp. oraz POP z lat 80 i 90), odkurzyłem poczciwy gramofon Unitra Bernard i stare winyle oraz sporo CD z wyżej wymieniona muzyką (ostatnio w MM widziałem winyl z Metalica -Muster of Puppets, chcę to mieć:) ).
Chciałbym sam posłuchać jakiegos dobrego zestawu stereo, ale nie wiem od czego zacząć. Co polecacie.
Nie zalezy mi na KD, bo prawdopodobnie zostawię ten "plastik", zeby wydawał jakies tam dzwieki przy grze na PS3 oraz przy sporadycznym oglądaniu filmów.
I jeszcze jedno. Jak zrobić, żeby pogodzic te dwa zestawy razem? Mam kilka pomiesczeń w domu, ale tylko jedno przeznaczone na audio/video. Pokój 5,5/4,5 m.

Pozdrawiam
 

sebjag

Klub HDTV.com.pl
vip
sebar25 napisał:
Sporo klasyki i jazzu. Oczywiście coś innego też
można znaleźć w jego płytotece.

A może zestaw Pioneera A6 PD 6 oraz głośniki KEFa (iq70).
Bez głośników cena zestawu będzie poniżej 3 kzł.
Sam mam ten zestaw ( z tym że KEFy iq 50 , ale mam mniejszy pokój) - i jeśli chodzi o zwłaszcza jazz (klasyki malo słucham) - to jak na tę cenę jest rewelacyjne.

Tak przy okazji witam wszystkich jako nowy uczestnik forum :) i wszystkim życzę
Wesołych Świąt !!!!!!!
 

tenpan

New member
KotD napisał:
. Jak zrobić, żeby pogodzic te dwa zestawy razem? .
Raczej się nie da,przerabiałem ten temat kilka lat temu,skończyło się na całkowitej wymianie sprzętu stereo.Wzmacniacze czy amplitunery kina domowego są zrobione do zupełnie innego brzmienia,inna obróbka sygnału itd.do stereo się nie nadają(moje prywatne zdanie!),słuchałem porządnego amplitunera Yamahy jako wzmaka stereo na super głośnikach-jednym słowem porażka.Kino niech sobie żyje własnym życiem,a stereo własnym.Mimo,że grzecznie mogą sobie stać w jednym pokoju.
 

KotD

New member
Dzięki za opowiedź. Jestem na etapie wyboru sprzętu i jestem coraz "głupszy". Zdecydowałem sie na odsłuch, ponieważ czytając fora na pewno na nic się nie zdecyduję. Jedyny plus z czytania informacji o sprzęcie stereo i nie tylko to taki, że wie się o co chodzi i poznaje się nazwy i parametry urządzeń.
Pozdrawiam
 
Do góry