Przyzwoity tv do pokoju komputerowego 39-40 cali ze 100Hz matryca

Nazgul09

New member
Poszukuje tv do pokoju komputerowego , chce zeby mial matryce 100Hz, zywe kolory i b dobra czern (ok kilku lat jestem skazony ogladaniem plazm panasonika ). TV bedzie stał na tle okna (od wschodu - w oknie sa zaluzje a tv najczesciej bedzie wykorzystywanuy wieczorami)

1. Odległość od ekranu? - mala, 1-2m
3. Jak duży jest pokój: - 10m^2;
6. Jakie programy najczęściej oglądasz? - nc+ tylko HD, najczęściej sport i filmy
7. Jaki masz obecnie telewizor ? Plazma Pansonic 50ST50
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora ? nc+ HD
11. Preferowana wielkość telewizora? - 37-40
12. Preferowana marka? - Samsung? Panasonic?
13. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? matowa
15. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? czasami, i czasami bedzie pracowal jako monitor do drugiego komputera
16. Siedzicie na wprost telewizora czy również z katów bocznych? - katy boczne rowniez
17. Czy ważne jest WiFi? - tak;
18. Co Cię denerwuje w telewizorach ? słaby nieostry obraz, i przycinki w szybkich scenach
19. Czy chcesz surfować w Internecie z poziomu telewizora? - czasami
20. Czy chcesz korzystać z serwisu Ipla , TvnPlayer? - tak
22. Ma mieć 3D? - całkowicie zbedne - ale chce matryce 100Hz
28. Ma stać czy wisieć? - stać
29. Rozdzielczość: Full HD;
32. Sugerowana cena? - max 2500 zl


Aktualnie zastanawiam sie nad:

Samsung 40H6400
Samsung 40F6500
Toshiba 40L5435
ewentualnie Panasonic AS650 nie wiem tylko kiedy beda i czy bedzie 39-40 cali
 

Karpaj

New member
Bez reklam
AS650 od 42" wzwyż.
L5435 jest całkiem ciekawie wycenionym tv ~1800zł.
42" rozumiem że nie wejdzie?
 

Nazgul09

New member
1) wejdzie tylko czym wiekszy tv tym mniej miejsca pozostanie w tym niewielkim pomieszczeniu:) czyzby matryce 42 byly az tak duzo lepsze od 40 czy 39

2) Jesli juz mysla bym nad 42 cale to wiem ze mam aktualnie Panasa ET40 i nowa Toshibe 7453 chociaz ona znacznie drozsza jest
 

Karpaj

New member
Bez reklam
No Toshiba 42L7453 ponad budżet, ale jako monitor byłby to prawdopodobnie najlepszy sprzęt na rynku, bijąc nawet wiele profesjonalnych monitorów.
Z 40" można poszukać jeszcze Philipsa 40PFK6609 (choć tu matryca do weryfikacji, bo moja tabelka pokazuje 50hz, a to 3d aktywne przecież)
17083476750027179104.jpg
.
Reszta 40" to albo ponad budżet (Samsung 40F7000, Philips 40PFL8008), albo brak matrycy 100hz.
42" jest odrobinę więcej jakby do wyboru - et60 Panasia w budżecie choćby.
 

tdx

New member
Bez reklam
Ja korzystam z 46F6500 jako monitora z bardzo bliska i jest ok...
Wprawdzie nie osiąga kontrastów rzędu 20000:1 ale czerń jest dobra :D
 

Nazgul09

New member
Poogladalem pomierzyłem i decyzja ostateczna podjęta co do wielkości 39 lub 40 cali. No to teraz co :) 1) 100hz, 2) Conajmniej przyzwoita czern. 3)Ogólnie jak najlepszy obraz. Najbliżej mi aktualnie do samsunga wiec jeszcze małe rozważanie który:

1) 40F6500 - sprawdzony przyzwoity tv
2) 40F6770 - czy opłaca sie dopłacic do F6770
3) 40H6500 - a moze H6500 daje bardziej rownomierne podświetlenie
4) 40H6770 - a moze jednak H6770

Ewentualnie jakis Sony ale koniecznie na 100hz matrycy i 40 cali a tu sie robi problem na tym poziomie cenowym.
 

Nazgul09

New member
Ja kupiłem panasonic 40AS640E matryca VA i 1200 hz za 2640zł, ale po 8 dniach testowania właśnie dzisiaj odesłałem go do sklepu. Kolory i czerń (bez żadnej kalibracji) miał super i tu samsungi nawet sie nie zbliżą do niego, skalowanie również ostrośc obrazu jak na tą klase bajka. Nie podobało mi sie wyświetlanie dynamicznych scen. W momencie gdy zmienia sie perspektywa czesto nastepowały jakby lekkie przycinki czy rwanie obrazu a potem zazwyczaj juz obraz płynie ok. Albo jak masz wyostrzenie obrazu na biegnącym zawodniku to tło jakby mocniej skakało niż w samsungach. Od tego bolą mnie oczy. Tak naprawde to mam wrażenie że to są przypadłości dotyczące wiekszości duzych rozmiarów lcd-ków, tylko że niektóre traktują moje oczy łagodniej a niektóre nie:) i niestety ten panas obrabiał te skoki dość ostro i dość szybkimi ruchami co mi akurat bardzo przeszkadza.
Niestety dla mnie (problemy z unerwieniem oddziałującym na wzrok - powoduje że moje oczy są bardzo wrażliwe na szybkie i dynamiczne zmiany obrazu ) to ma bardzo duże znaczenie dlatego pomimo świetnego statycznego obrazu tego panasonica postanowiłem chyba dać szanse samsungowi. Co do tego którego samsunga wybrać to celował bym w H6700 lub H6440 jeśli ma wisiec bo nóżki ma tragiczne, ale obecne ceny jakby nie uzasadniaja przepłacania w stosunku do H6400.
Cena H6400 ciągle spada juz widze w kilku sklepach po około 2160 , a cena H6700 nawet raz nie drgnęłą.
Czyli w sumie do H6700 czyli do 200CMR więcej + microdimmingu trzeba dopłacić ponad 600 zł. Może w marketach obraz nie oddaje rzeczywistości ale ja nie widze żadnej nawet najmniejszej różnicy pomiędzy obrazem z H6400 a H6640 więc jeśli zdecyduje sie na samsunga a cena H6700/H6640 bedzie bez zmian to wezme H6400. Narazie czekam na info ze sklepu czy nie beda mieli objekcji co do zwrotu i zwrot kasy. Potem sie będe znowu zastanowiał.
 

ncplus

Member
Ja kupiłem panasonic 40AS640E matryca VA i 1200 hz za 2640zł, ale po 8 dniach testowania właśnie dzisiaj odesłałem go do sklepu. Kolory i czerń (bez żadnej kalibracji) miał super i tu samsungi nawet sie nie zbliżą do niego, skalowanie również ostrośc obrazu jak na tą klase bajka. Nie podobało mi sie wyświetlanie dynamicznych scen. W momencie gdy zmienia sie perspektywa czesto nastepowały jakby lekkie przycinki czy rwanie obrazu a potem zazwyczaj juz obraz płynie ok. Albo jak masz wyostrzenie obrazu na biegnącym zawodniku to tło jakby mocniej skakało niż w samsungach. Od tego bolą mnie oczy. Tak naprawde to mam wrażenie że to są przypadłości dotyczące wiekszości duzych rozmiarów lcd-ków, tylko że niektóre traktują moje oczy łagodniej a niektóre nie:) i niestety ten panas obrabiał te skoki dość ostro i dość szybkimi ruchami co mi akurat bardzo przeszkadza.
Niestety dla mnie (problemy z unerwieniem oddziałującym na wzrok - powoduje że moje oczy są bardzo wrażliwe na szybkie i dynamiczne zmiany obrazu ) to ma bardzo duże znaczenie dlatego pomimo świetnego statycznego obrazu tego panasonica postanowiłem chyba dać szanse samsungowi. Co do tego którego samsunga wybrać to celował bym w H6700 lub H6440 jeśli ma wisiec bo nóżki ma tragiczne, ale obecne ceny jakby nie uzasadniaja przepłacania w stosunku do H6400.
Cena H6400 ciągle spada juz widze w kilku sklepach po około 2160 , a cena H6700 nawet raz nie drgnęłą.
Czyli w sumie do H6700 czyli do 200CMR więcej + microdimmingu trzeba dopłacić ponad 600 zł. Może w marketach obraz nie oddaje rzeczywistości ale ja nie widze żadnej nawet najmniejszej różnicy pomiędzy obrazem z H6400 a H6640 więc jeśli zdecyduje sie na samsunga a cena H6700/H6640 bedzie bez zmian to wezme H6400. Narazie czekam na info ze sklepu czy nie beda mieli objekcji co do zwrotu i zwrot kasy. Potem sie będe znowu zastanowiał.

to już jakaś zmora w Panasonicach, to nie pierwsza taka opinia. Sam to zauważyłem na sprzęcie w firmie, dziś jeszcze raz go oglądałem, jakaś duża przekątna z serii AS800. Statyczne obrazy OK, puszczaliśmy sobie zdjęcia z pendrive'a, ale przy przełączeniach scen owa 'przycinka' zdyskwalifikowałą go w moich oczach.

Co do H6700, oprócz CMR + MD masz podwójny tuner satelitarny i dvbt, ja akurat to wykorzystuję. Poza tym kwestia stopki. TV ma wprawdzie wisieć, ale do modelu h6700 szybciej coś dokręcę, np. półkę pod konsolę, DVD, czy choćby dodatkowe głośniczki. Przy h6640 już mogłoby to nie być takie proste.
 

Nazgul09

New member
Panasonic 40AS640 v Samsung 40H6400:

Po 9 dniach testowania w domu tv Panasonic AS640 wczoraj kupiłem Samsunga 40H6400. Kilka spostrzeżeń z porównania tych tv:

1) Panasonica oddałem ze wzgledu na drgania i micro przycinki obrazu w dynamicznych scenach i tu rzeczywiście Samsung lepiej działa na moje oczy - Samsung robi to poprostu płynnie a nie tak jak panasonic - jak dla mnie to jest modelowa płynność obrazu pomimo że okupiona lekko wieksza ilościa artefaktów (bardzo duży Plus dla Samsunga).

2) Kolory nic nie kalibrowłem ani w jednym ani w drugim tv ustawiam tylko obraz pod siebie korzystając z podstawowych opcji obrazu w menu: Kolory w Samsungu wogóle mi nie odpowiadaja sa jakies jasne wyblakłe jak bardziej je nasycam to w niektórych scenach nadal wyblakłe za to w innych ciemna z kiepska barwa nie da sie oglądać - ochyda w Panasonicu super żywe i nasycone (bardzo duży Plus dla Panasonica).

3) Czerń na pustm ekranie w obydwu super aż się wylewa z ekranu, ale jak sie popatrzy na normaly obraz w trakcie filmu czy maczu to na dalszych scenach w Samsungu wygląda to katastrofalnie - jak dla mnie o klase lepiej radzi sobie Panasonic (duży Plus dla Panasonica).

4) Skalowanie i ostrość tu nawet nie ma czegpo porównywać Samsung w trakcie meczu piłki nożnej czy dynamicznych scenach wogóle sobie nie radzi - zamiast ostrzyć obraz wyswietla mydło jak dla mnie to dyskwalifikuje ten tv (potęzny plus a raczej 2 plusy dla Panasonica).

5) Płynność działania menu bardziej odpowiada mi w samsungu - Panas drga i lekko przycina - ale to mała w sumie wada bo jak już sie obraz poustawia to nie tak czesto trzeba korzystać z menu (leciutki plus dla Samsunga)

6) Dzwięk - pomimo przekonania wyniesionego z czytania uwag na forum jak dla mnie Samsung ma lepszy dżwięk niż Panasonic - różnice nie sa duże ale jednak (leciutki plus dla Samsunga)


Podsumowanie:
Dynamiczny obraz wyświetlany na dużych ekranach musi zostać nie tylko dobrze obrobiony ale również dobrze upłynniony bo w przeciwnym wypadku mamy skoki rwania obrazu i ból oczu - i tu Samsung jak dla mnie jest mistrzem a Panasonic przez takie micro przycinki radzi sobie conajmniej słabo. Ale jeżeli chodzi o jakość wyświetlanego obrazu (skalowanie, wyostrzenie, kolory) to Samsung jak dla mnie to dno (nadaje sie do oglądania reklam , kreskówek , i zwykłych filmów bez dynamicznych scen - i do każdego z nich trzeba ustawiać parametry obrazu), na oglądanie na nim filmów akcji czy sportu typu mecz piłki nożnej na Samie szkoda było by mi czasu, a Panasonic w tej dziedzinie bije go nie o jedną klase a o kilka - żywy ostry obraz z czernia widoczną nie tylko na jednolitym tle, ach gdyby nie te przycinki obrazu to był by mistrz nad mistrzami :) . Problem polga na tym że testuje już drugi tv i nadal nie wiem co mam kupić - wiem jedynie ze szanse pozostawienia samsunga 40H6400 oceniam po jednym dniu użytkowania na mniej niż 1%.
 

Nazgul09

New member
1) bez kalibracji
2) najbardziej mi odpowiada tryb standard poustawiany tak:
podswietlenie 15
kontrast 65
jasnosc 43
ostrosc 75
kolor 65
odcien(z/c) 50/50
tonacja : chłodne
czysty obraz cyfrowy : wysoko
opcje obrazu:
redukcja MPG : wyłączony
poziom czerni : normalny
tryb film : auto2
motion plus: płynny
ustawienia zaawansowane:
kontrast dyn: wysoko
tonacj aczerni : ciemniejsza
odcien skory: +3
tryb RGB : wylaczony
balans bieli: nie dotykałem
gamma : 0
oswietlenie dynamiczne wylaczone
 

tdx

New member
Bez reklam
przy tych ustawieniach Twoja ocena punktu 2/3/4 raczej mija się z celem.
Nie piszę złośliwie bo to Tobie ma się obraz pobadać a mnie mnie, ale przy tych ustawieniach nie ma za bardzo szans zbliżyć się do rec709.
 

bhn92

New member
Bez reklam
taki obraz ustawiony to nie mialby szans mi sie podobac ehh

obnizasz kontrast tatyczny do 65 a kontrast dynamiczny czyli komputerow na wysoki by wszystkie detale jakosci 1080p ginely to samo tonacja czerni na wysoko jak i tonacja kolorow na zimny i dodatkowo wlaczona full redukcja szumow zeby tez usuwala detale ehh ... pasowaloby wkleic jakos te posty do tematu ktory zrobiles w dziale samsunga bo ludzi odstraszysz niepotrzebnie
 

Nazgul09

New member
tdx dlaczego pkt 4 nie mogę ocenić przy takich ustawieniach ? (zresztą testuje od wczoraj przeszedłem przez chyba wszystkie możliwe kombinacje i nie znalazłem, takiej na której było by znacznie lepiej)
wyłączenie redukcji szumów czy zmiejszenie poziomu czerni czy wyłączenie dynamicznego kontrastu nie powoduje poprawy. Na meczu piłki w trakcie długiego podania ruch piłki wygląda tak jakby lecialo ich z 5-6 na raz - totalnie rozmyty i pływający a zbliżenie na zawodnika który biegnie z piłką uwypukla całe mydło i rozmycie tła jak i samego zawodnika i piłki - wtedy nic nie jest ostre.

Na ustawieniach które podałem oglądałem ostatnie 2-3 h a wcześniej przechodziłem przez różne kombinacje parametrów i niestety w kwestii ostrzenia obrazu a w zasadzie momentami jego braku
czy mydelniczce przy zbliżeniach w trakcie meczu niewiele sie zmienialo.

Ok bhn to zobaczmy tak:
Kontrast stat na: 80
Tonacja kolorów: standard lub ciepły1
Czysty obraz cyfrowy: wyłączony
Poziom czerni: niski
Motion plus: płynny
Kontrast dynamiczny : wyłączony
Tonacja czerni: wyłączony
Odcien skóry: +3

Jedyną rzecza której to pomogło, a o której pisąłem jest naturalność i ładniejsze barwy kolorów, no i może troche wieksze odczucie czerni w zbliżeniach , w rzucie na dalekie tło nadal nie jest za dobrze.
Jeśli chodzi o ruch w dynamicznych scenach moim zdaniem nic się nie poprawiło a nawet pogorszyło osobiście wole lekka redukcje szumów włączoną.
W trybie piłki nożnej i trybie naturalnym tez testowałem i w tym o czym pisałem nic się nie zmienia.


Od momentu kiedy pojawiły sie pierwsze płaskie tv i zamówiłem sobie u Kikiego prezentacje 5 tv do domu, do dzisiaj użytkuje już 3 plazme panasonica (zreszta juz przed prezentacją na 95% byłem przekonany że to musi być plazma), dlatego bardzo chętnie kupił bym sobie jako drugi tv w końcu LCD i najchętniej innej firmy niż panasonic. i dlatego nie jestem w żadnym przypadku przeciwnikiem Samsunga. To co pisze to moje odczucia na podstawie tego co widze testujac 2 tv w domu, każdy ma inne preferencje i zwraca uwage na inne rzeczy i każdy sam powinien ocenić sprawdzić co mu się podoba i podjąć decyzje który tv wybrać.
 

bhn92

New member
Bez reklam
To z pilka czy meczami to przez jakosc transmisji ms w brazyli jezli chodzi o normne ogladanie to ustaw kino daj podswietlenie w dzis jesli masz srednio nasloneczniony pokoj max 12 ostrosc 30 , rozmiar fopasowanie do ekranu, tonacje kolorow cieply 1 wylaczone obydwie redukcje szumow i wylacz motion plus a reszta jak oryginalnie jest w trybie kino i najlepiej zapodac z dysku czy pendrive jakis ladny film w 1080p i zmieniaj pomiedzy moimi i twoimi na standardzie ustawieniami
 
Do góry