przyzwoity jakościowo kabel HDMI

apa-sf

New member
Chcę w końcu przerzucić się z połączenia vga na hdmi pomiędzy laptopem a ekranem (samsung ps50b850). Potrzebuję kabla hdmi o długości 7m i pojawia się pytanie o dobrą jakościowo markę, tak aby z jednej strony nie wydać 500pln na kabel a z drugiej nie zakupić tzw. szmelcu.

Jakie kabelki polecacie? Do dostania już hdmi 1.4 czy też lepiej szukać ostatniej rewizji hdmi 1.3c?
 

Rafff

New member
Potrzebowałem kabla 10 metrów - poszedłem do kilku sklepów i kupiłem najtańszy, jaki znalazłem. Za 10m kabla HDMI zapłaciłem 80zł. Zanim kupiłem, upewniłem się, czy kabel prześle sygnał 1080p i że będę mógł w razie problemów kabel zwrócić.

W domu się okazało, że kabel działa bez zarzutu i obsługuje 1080p w 60Hz i pełnym RGB :smile:

Po co wydawać kasę na lepsze kable??
 

Max78

New member
Ano dlatego, że przy dłuższych długościach możesz mieć już straty sygnału na tyle duże, że będzie widać to na obrazie/dźwięku.
Także dlatego, że wyższej czystości miedź wprowadza mniej zakłóceń.
Poza tym - dobrej jakości i dobrze zaizolowany przewód (kabel, to to coś, co się zakopuje w ziemii...) będzie Tobie służył przez dłuższy okres czasu niż najtańsze przewody.
Sprawdzone m.in. osobiście :)
 

apa-sf

New member
dzięki za posty. Szkoda, że prolink nie ma długości 7m, 10m to już zbędne 3m więcej, prawie +50%...
 

Max78

New member
Są i inni producenci :) Nierzadko jest tak, że masz ten sam przewód, ale inne końcówki i logo na nich :D
 

stach334

New member
sprawdź Lindy 41145, kolega kupił za 190zł 7.5 metra solidnego kabla. z tym, że jest to hdmi 1.2. widziałem ostatnio, że promują ostro hdmi 1.4a z obsługą 3d i wszystkich cudów, ale kable kosztuje 369zł. jak na 1.4 to i tak dobra cena.
 

pkomp

New member
dobra?a niby czym się ten kabel różni od 1.3?podejrzewam że kompletnie niczym ale to musiałby ktoś psrawdzić mający 1.4 i w ampli i w tv....
 

stach334

New member
dobra?a niby czym się ten kabel różni od 1.3?podejrzewam że kompletnie niczym ale to musiałby ktoś psrawdzić mający 1.4 i w ampli i w tv....

1. cena kabla hdmi lindy 1.4a jest dobra jak na kabel obsługujący hdmi 1.4a
2. cieżko dyskutować z kimś, kto nie zapoznał się z informacjami o różnicach w standardach 1.3 i 1.4 i nie myśli w perspektywie dalszej niż przyszły tydzień.
3. rzecz oczywista, że nic Ci nie da podpięcie kabla hdmi 1.4 pod sprzęt pracujący w standardzie hdmi 1.2.

jeszcze jakieś oczywiste pytania/ uwagi?
 

wojtekss1

New member
hdmi

Witam!
Mam pytanko. Co zrobić abym mógł korzystać jednocześnie z podłączenia 4 odbiorników
przez HDMI do telewizora (2tunery, playstation, kino domowe) w sytuacji kiedy mam tylko
3 wejścia w telewizorze?
Czy zna ktoś jakiś sposób na rozwiązanie takiego problemu?
 

pkomp

New member
stach - znam specyfikacje i przepustowości sa takie same - ale nie chodzi mi o różnice w złączach TYLKO KABLU - kumasz? czy jeszcze jasniej napisać?
 

Rafff

New member
Nie ma to jak konstruktywna dyskusja :roll:. Słownik (tu i tu) niewiele pomaga :p. O ile dobrze rozumiem, pytanie jest o kabel znajdujący się pomiędzy wtyczkami.

Specyfikacja wtyku HDMI jasno wskazuje, że tylko do HEC potrzebne są specjalne druty w przewodzie/kablu więc do przesłania danych potrzebujemy (prawdopodobnie!!) nowego kabla - piny 14,17 i 19 muszą być połączone (może ktoś sprawdzi w starszym kablu HDMI, czy jest pomiędzy tymi pinami połączenie?). Reszta nowinek powinna działać też na starszych kablach.

Reszta różnic już ustaliliście :)

Czy zna ktoś jakiś sposób na rozwiązanie takiego problemu?
Potrzebujesz switch'a HDMI - wyguglaj sobie, jest dużo dostępnych.
 
Ostatnia edycja:

stach334

New member
Nie ma to jak konstruktywna dyskusja :roll:. Słownik (tu i tu) niewiele pomaga :p. O ile dobrze rozumiem, pytanie jest o kabel znajdujący się pomiędzy wtyczkami.

Specyfikacja wtyku HDMI jasno wskazuje, że tylko do HEC potrzebne są specjalne druty w przewodzie/kablu więc do przesłania danych potrzebujemy (prawdopodobnie!!) nowego kabla - piny 14,17 i 19 muszą być połączone (może ktoś sprawdzi w starszym kablu HDMI, czy jest pomiędzy tymi pinami połączenie?). Reszta nowinek powinna działać też na starszych kablach.

Reszta różnic już ustaliliście :)


Potrzebujesz switch'a HDMI - wyguglaj sobie, jest dużo dostępnych.


bardzo słusznie - w przeciwieństwie do innego kolegi, który leni się pouczyć. Tutaj potwierdzenie tego co piszesz.
http://www.scullcommunications.com/pressresources/xlo/ulink_hdmi_rel.pdf
 

pkomp

New member
kolego stach - poprzednik pieknie wyjaśnił gdzie może leżeć różnica...ty wkleiłes nic nei znaczący pdf gdzie jest tylko jakas mikro wzmianka o niczym...parametry to ja mam na wiki wyszczególnione

śmieszne jest że zamiast zrobic jeden pełny kabel to teraz mieszaja połączeniami żeby wydębic od ludzi pieniądze za nowa wersje
 

stach334

New member
kolego stach - poprzednik pieknie wyjaśnił gdzie może leżeć różnica...ty wkleiłes nic nei znaczący pdf gdzie jest tylko jakas mikro wzmianka o niczym...parametry to ja mam na wiki wyszczególnione

śmieszne jest że zamiast zrobic jeden pełny kabel to teraz mieszaja połączeniami żeby wydębic od ludzi pieniądze za nowa wersje


uczmy się angielskiego. jest tam jak wół napisane co jest ze specyfikacji hdmi 1.4 obsługiwane w kablach ultralink, a co nie.


swoją drogą Kolego - 406 postów to strasznie dużo - wychodzimy czasami z domu przewietrzyć głowę? ;)
 

pkomp

New member
tak owszem...ale może jestem głupi z angielskiego i jakoś nie widze NIC o różnicy w kablach...mozę przytoczysz fragment?
bo to co poprzednik napisał jest bardzo jasne za to ty nie wyjaśniłes nic na ten temat
o moja głowe się nie martw tylko o swoja lepiej
 

stach334

New member
ależ to proste. Ultralinki 1.3 sprzed roku spełniały wszystkie normy HDMI 1.4 poza jedną - HEC, co potwierdza teorię kolegi Raff.

o już 419!
 

pkomp

New member
śmierdzi reklama i debilnym liczeniem postów...możesz pokazac to o co ciebie prosiłem czy dalej bedziesz pisał bzdury?
jesli chodzi tylko o HEC to w takim razie każdy kabel hdmi 1.3 spełnia to samo co ten zachwalany przez ciebie ultralink
 
Do góry