Przyzwoite fronty do muzyki do 2 000 zł?

Status
Zamknięty.

tomud

New member
@accu

kurde chyba to mialo byc nie w tym temacie :) bo o takich cenach nie dyskutujemy tutaj. Sonus Faber a i owszem fajne kolumny, choc bardziej cenowo odstaja niz jakosciowo od innych firm oferujacych glosniki na podobnym poziomie :) Ale za to sa ladne :)
 

don111

Banned
Może Ty napiszesz coś więcej. Bo czytając moje i Twoje wypowiedzi zdaje mi się, że ja je bardziej rozwinąłem. Chyba najbardziej ze wszystkich tu napisanych. I chyba mało uważnie czytasz. Jasno napisałem, że porównuję do serii BX. Mam podać jakie to kolumny? Za dużo ich tam nie ma. BX5, BX6. W brzmienu chyba nie widzisz różnicy. Chyba, że Ty porównujesz podstawkowe lub centralne. A pisząc, że słabą stroną Tonsila jest wysokotonowiec należy od razu szybko dodać, że MA ma też przejaskrawiną górę. I daję sobie ręce obciąć, że don111 nie porównywał na odsłuchu obydwu kolumn jeśli twierdzi, że Tonsil basem nie imponuje. A jeśli słuchałeś to pewnie będziesz potrafił doradzić dobór suba do Tonsila. Bardzo prosiłbm o taką radę. Jaki sub do Tonsil Maestro II 180? Sprzetu odsłuchowego nie ma co wymieniać. Nie słuchałem tego na jednym sprzęcie. Odnosimy się tutaj do niskiej półki bo takowej tyczy większość postów na tym forum. I z takową porównujmy. I pozwolę sobie tutaj wtrącić słowa tomuda: Tonsil nie gra źle a biorąc pod uwagę jego cenę nie warto przepłacać. Powiem więcej i dosadnie. Biorąc pod uwagę stosunek cena/jakość Tonsil znokautował MA BX5(to dla don11) w jednej najmanosekundzie.

Do don111 - czekam na radę odnośnie suba do Tonsil Maestro II 180.
a ja powiem odwrotnie, Maestro nie słuchałem ale to musi być mega okazja skoro w jednej sekundzie znokautowały MA BX5, a Ty musisz mieć słuch doskonały aby to stwierdzić tak szybko
jeśli słuchałeś na jakimś lichym wzmacniaczu albo o zgrozo jakimś amplitunerze do kina domowego to cóż, takie wnioski możesz wyciągać tylko będą one mocno odbiegające od stanu faktycznego

MA ma przejaskrawioną górę ? chyba jednak wielu kolumn nie przesłuchałeś, bo byś wiedział co to jest naprawdę przejaskrawiona góra... pomijając balans tonalny, który może i trochę przesunięty jest w kierunku średnicy-góry, to jaka jest jej jakość w MA - ja tak dobrej góry nie słyszałem w żadnych kolumnach w podobnej cenie a często nawet niektórych droższych (do 6 tys), o tańszych nie wspominam... mało które kolumny mają tak kulturalną, detaliczną i przyjemną jednocześnie górę pasma, jestem na to uczulony i to m.in. powód dla których je kupiłem
bas - czy jest lepszy w Tonsilach tego nie wiem, pewnie jest obszerniejszy i mocniejszy, bo to są sporo większe kolumny od BX5... cenowo te same ale wymiarowo to należałoby je jednak porównać do BX6 a tutaj, pod dobrym wzmacniaczem, bas jest taki (i nie tylko moc), że moi znajomi ostatnio już parę razy skomplementowali mojego suba, który stoi sobie zwykle wyłączony

cena/jakość, być może Tonsil ma mniejszą marżę, ale MA BX jak na zagraniczne kolumny też ma świetny stosunek jakości do ceny, cały zestaw 5.0 z BX6 na frontach za ~4k (oczywiście u Blackninja) to śmiech na sali, z uśmiechem na ustach wymieniłem mój poprzedni, nawet trochę droższy zestaw na takowy

ostatnia sprawa - MA to nie są zbyt efektownie grające kolumny i wielu je skreśla na starcie bo nie robią takiego wrażenia na początku jak np Klipsch, Paradigm, B&W czy nawet JBL, ale jakość i jednocześnie kulturę brzmienia docenia się z czasem

czekam na radę odnośnie suba do Tonsil Maestro II 180.
do muzyki i kina zobacz sobie mojego XXLS400, kosztuje ~2 tys, chyba że tylko do kina to lepiej jakiegoś tańszego z bas refleksem za połowę tej kwoty...
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Maestro S - membrana z włókna szklanego;
Maestro II 180 - membrana polipropylenowa;


Maestro S:
- kolumna podłogowa Tonsil Maestro S
- moc minimalna: 100 W
- moc maksymalna: 180 W
- impedancja: 8 Ω
- pasmo przenoszenia: 30 - 20 000 Hz
- efektywność: 90dB
- zalecana moc wzmacniacza: 25 - 180 W
- konstrukcja: 3-drożna, Bass-reflex
- głośnik niskotonowy: 2 x GDN 17/40 4 Ω
- głośnik średniotonowy: GDN 11/30 8 Ω
- głośnik wysokotonowy: GDWK 10/80/19 8 Ω


Maestro II 180
- kolumna podłogowa Tonsil Maestro II 180
- moc minimalna: 100 W
- moc maksymalna: 180 W
- impedancja: 8 Ω
- pasmo przenoszenia: 30 - 20 000 Hz
- efektywność: 90dB
- zalecana moc wzmacniacza: 25 - 180 W
- konstrukcja: 3-drożna, Bass-reflex
- głośnik niskotonowy: 2 x GDN 17/50/2 4 Ω
- głośnik średniotonowy: GDN 15/40/4 8 Ω
- głośnik wysokotonowy: GDWK 10/80/19/2 8 Ω

To pewnie jakaś pomyłka.
 

don111

Banned
Nie mam testów BX są za to testy RX i to 8 zdaje się dużo mocniejszych.
nie mam testów BX ani RX, mam za to w domu kolumny MA BX6, miałem tak samo BR6 (prawie to samo tylko inna kopułka), oraz mam porównanie do mniej więcej 20 innych modeli kolumn w mniej więcej podobnej lub wyższej cenie

różnica między nami jest taka że ja słucham i wiem, a nie czytam i analizuję wykresy
tym wykresem z Tonsila, przedstawiającym charakterystykę częstotliwości ich kolumn i przetworników, możesz się podetrzeć

Jeśli uważasz że BX 6 są leprze w basie od RX 8 to pewno się całkiem nie dogadamy.
leprze, przepraszam - lepsze to za duże słowo, pewnie są mniej więcej porównywalne, ale gorsze nie będą... zresztą dlaczego miałyby mieć gorszy bas skoro mają podobnej wielkości przetworniki (choć w danych jest 150mm dla RX8 i 165mm dla BX :grin:) i konstrukcja niemal ta sama ?
jedno jest pewne, BX6 vx RX6 - to duży plus dla tych pierwszych, wiem bo słuchałem


Zresztą w jakim basie
Miłej lektury.
Tu masz testy.
dzięki, nie skorzystam, nie muszę czytać bo słucham ich z przyjemnością w domu i wiem co sobą reprezentują
tak się składa, że kupiłem je także z uwagi na świetnej jakości, mocny basik, który w porównaniu z konkurencją jest zdecydowanie w czołówce

Co do pięknej góry to z kolei ja się nie wypowiem nie znoszę metalowych kopułek, rozumiem że komuś może to nie przeszkadzać ale mi bardzo.
no tak, w końcu każda metalowa kopułka gra tak samo... litości...
swoją drogą MA posiada jakąś "złoconą" kopułkę, cokolwiek by to oznaczało ale czysty metal to nie jest


na koniec, skoro jesteś takim miłośnikiem testów, to poczytaj sobie o tutaj:
bas w BR6
Monitor Audio - BR6 - Zespoły głośnikowe - Testy sprzętu audio
Mierząc charakterystyki źródeł niskich częstotliwości w polu bliskim, badaliśmy kolumnę w opcji z bas-refleksem otwartym (rys. 5). Układ rezonansowy górnego głośnika - nisko-średniotonowego - dostrojony jest do ok. 38Hz (minimum na charakterystyce głośnika), a większa objętość w której pracują dwa niskotonowe, wraz z tym samym tunelem dostroiła się niżej - do ok. 29Hz.
góra w BX6
High Fidelity
"BX6 proponują dość unikalną, jak za te pieniądze, mieszankę wyrafinowania, braku wyostrzeń, spokoju itp."
....
"W każdym razie, środek jest znakomity. Jest raczej ciepły, a to przez wycofanie góry. Ta jest ciepła, „złota”, gładka. Złocona kopułka Monitora jest bardzo dobra, bo jakość tego, co z niej słychać jest wyjątkowa, przede wszystkim przez brak metaliczności, ale i czyste brzmienie"
 

don111

Banned
po takich "rekomendacjach" to ja się normalnie boję Tonsila, prawdziwa antyreklama
jeden tu twierdzi że ich kolumny są lepsze od innych "no bo są lepsze i już" a drugi twierdzi że są lepsze od czegoś, o brzmieniu czego nie ma pojęcia... parodia
 

tomud

New member
@don111

Nie masz sie co bac Tonsila :) Tonsil gra inaczej niz MA ze wzgledu na inne przetworniki, ale gra poprawnie i nie gorzej niz twoje MA :) Reszta to kwestia gustu... problemem w Tonsilu jest kiepski wysokotonowiec o czym juz wspominalem, ale ten w MA tez nie wszystkim sie moze podobac ze wzgledu ze to aluminiak...
 

tomud

New member
A dlaczego mam klamac o Tonsilu... ta firma miala wiele dobrych jak i slabych konstrukcji. Zreszta to dotyczy tak samo i "renomowanych" firm :) Nie wiem dlaczego taka niechec do tej firmy ;) Moze napis tez gra ;)
 

czarny2807

Active member
Bez reklam
Tamud dziwne rzeczy się tutaj dzieją. Ja dostałem dziś ostrzeżenie za to, że pytałem co się dzieje z pozytywnymi postami na temat Tonsila, że znikają. Jako uzasadnienie napisano mi, że usuwane są wpisy obrażające innych użytkowników i nie dotyczące tematu. Czekam na odpowiedź bo zapytałem gdzie jest jakaś obraźliwość albo brak zgodności z tematem czy też łamanie regulaminu w poniższych słowach, które między innymi zniknęły a zostały po nich cytaty:

"I Tonsil z dużo niższej półki cenowej jakościowo jest już na tym samym poziomie co MA. I dlatego nie warto, podkreślę drugi raz, nie warto zwykłemu słuchaczowi wydawać sumy dwukrotnie wyższej. A zwykły słuchacz to pewnie gdzieś 80% kupujących. Za 4 tysiące z małym hakiem, czyli koszt MA możemy mieć albo kolumny MA albo kolumny Tonsil i amplituner lub bardzo dobry odtwarzacz Blue-Ray jeśli amplituner kupujemy z innej puli pieniędzy. Albo też porządnego suba. Powtórzę porządnego bo i bez niego Tonsil potrafi basem zachwycić. A chyba nie zaprzeczy nikt temu, że do MA sub to konieczność. Wnioski pozostawmy do wyciągnięcia zainteresowanym. A najlepiej wyciągać je po odsłuchu."
 

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad
Odpowiedź jest prosta, posty znikają bo dodawane są przez użytkowników, którzy mają podwójne konta i wypowiadają się w tym temacie pod różnymi nickami kolega cristal i kolega VAT to jedna i ta sama osoba, dzisiaj dodatkowo stworzył nowe konto i dodał wpis w tym temacie jako oburzona osoba, że takie piękne posty znikają. Proszę się opanować. Temat zamykam z powodu śmietnika.
 
Status
Zamknięty.
Do góry