Przyzwoite fronty do muzyki do 2 000 zł?

Status
Zamknięty.

schwarz

New member
Witam.
Możliwe, że niedługo będę zmuszony zakupić fronty które zagrają przyzwoicie w muzyce. Zależało by mi generalnie na dużej rozdzielczości i szczegółowości. Zróżnicowany, kontrolowany i rozciągnięty bas mile widziany. Preferowane raczej ciepłe brzmienia. Przeznaczenie 70% muzyka, 30% kino. Bas w razie potrzeby musi być w miarę pokaźny ponieważ w przyszłości będzie to rozbudowane do 5.0 i w kinie fronty muszą przejąć rolę suba...Budżet raczej do 2 000 zł. Pokój niecałe 19m2. Akustyka ok, brak KG, jedno okno zasłonięte roletami, grube wyciszone drzwi, sporo mebli, 2 szafy w rogach.
Dobrze by było gdyby fronty nie były 4 Ohmowe bo ampli 5.1 do 2500 zł raczej słabo to zniesie.

Wstępnie wybrałem:
Monitor Audio M6 -ok 2200 zł
Tonsil Maestro S - ok 1500 zł
Tonsil Maestro II 180- ok 1500 zł
Jamo S608 - ok 1500 zł

Jakieś inne typy? Panowie cenne uwagi z odłuchów mile widziane. Może ktoś słuchał wszystkiego. Bardzo prosze o odrobinę kulturki bo znając to forum zaraz będzie jakaś wojna:twisted:
 
Ostatnia edycja:

gooru2

New member
Hmm. Z tego co słyszałem na Twojej przestrzeni dobrze powinny się sprawdzić f1 od klipscha. Ale to neutralny sprzęt. Bas jest dobrze kontrolowany, ale czasem mógłby zejść niżej. Jednak w odsłuchu przyjemne

A może coś od quantuma, albo dali
 

schwarz

New member
F1 słuchałem i mi sie podoba ale ze względów finansowych nie napisałem o nich. Poza tym uważam, że F2 to totalne minimum a najlepiej F3 (również ze względów wizualnych).
 

czarny2807

Active member
Bez reklam
A tak szczerze napiszcie. Tonsil Maestro II 180 zestaw 5.0 można kupić za 2 tysiące. Monitor Audio BX zestaw 5.0 to koszt troszkę więcej niż 4 tysiące. Czy dla zwykłego użytkownika nie będącego audiofilem ma sens wydatek ponad dwukrotnie wyższy? Czy różnica w dźwięku jest warta tych 2 tysięcy? To już spora kwota i można np. w cenie MA 5.0 mieć Tonsila 5.1. Proszę o szczere odpowiedzi bo o ile MA mają świetne opinie to z Tonsilem jest różnie. Choć zauważyłem, że pozytywne opinie na temat Tonsila są rozwinięte a negatywne zamykają się z reguły w jednym słowie - słabe. Bez uzasadnienia.
 

schwarz

New member
Z tym Tonsilem to jest tak, że ciężko ich posłuchać, prawie nikt tym nie handluje. A mi właśnie zależy na opiniach osób które słuchały, miały a nie czytały itd. A jak ma się porównanie Maestro II 180 do Maestro S?? Bardzo ważne...
 

VAT

Banned
Super odpowiedź. Takie powinny być odpowiedzi. Uzasadnione i wyczerpujące. A co do gwarancji to można sobie w Tosnsilu wydłużyć. Nawet do 5 lat za 129zł.
 

schwarz

New member
Czym zatem różnią się Maestro II 180 od Maestro S? Bo powiem szczerze, że wizualnie S jakoś mi się podobają a II 180 nie bardzo.
 

czarny2807

Active member
Bez reklam
Bo powiem szczerze, że wizualnie S jakoś mi się podobają a II 180 nie bardzo.

A możesz jeszcze raz spojrzeć na obie kolumny? Poza białą membraną i innym rozmieszczeniem głośników niczym się nie różnią. Powiedziałbym, że II 180 lepiej wyglądają z przykryciem bo w S prześwituje biel. Ta sama obudowa. Te same parametry.
 

schwarz

New member
Ja nigdy nie używam maskownic. Lubie widzieć głośniki a te białe membrany z dodatkiem włókna szklanego wyglądają ładnie. Parametry niby takie same ale w rzeczywistości może być różnie dlatego moje pytanie czy ktoś odsłuchiwał jednych i drugich i może powiedzieć jakie są różnice?
 

VAT

Banned
Maestro S - membrana z włókna szklanego;
Maestro II 180 - membrana polipropylenowa;


Maestro S:
- kolumna podłogowa Tonsil Maestro S
- moc minimalna: 100 W
- moc maksymalna: 180 W
- impedancja: 8 Ω
- pasmo przenoszenia: 30 - 20 000 Hz
- efektywność: 90dB
- zalecana moc wzmacniacza: 25 - 180 W
- konstrukcja: 3-drożna, Bass-reflex
- głośnik niskotonowy: 2 x GDN 17/40 4 Ω
- głośnik średniotonowy: GDN 11/30 8 Ω
- głośnik wysokotonowy: GDWK 10/80/19 8 Ω



Maestro II 180
- kolumna podłogowa Tonsil Maestro II 180
- moc minimalna: 100 W
- moc maksymalna: 180 W
- impedancja: 8 Ω
- pasmo przenoszenia: 30 - 20 000 Hz
- efektywność: 90dB
- zalecana moc wzmacniacza: 25 - 180 W
- konstrukcja: 3-drożna, Bass-reflex
- głośnik niskotonowy: 2 x GDN 17/50/2 4 Ω
- głośnik średniotonowy: GDN 15/40/4 8 Ω
- głośnik wysokotonowy: GDWK 10/80/19/2 8 Ω


Różnice zaznaczyłem na niebiesko. Inne jest też rozmieszczenie głośników co też być może wpływa na dźwięk. Teraz niech na podstawie tych danych wypowie się ktoś obeznany z tematem.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
opowieści o marżach , zyskach i zarobkach bierzecie chyba z autopsji. Najpierw to trzeba znać historię firmy.
Tonsil Acoustic Company S.A
Firma zmieniając profile i charakter produkcji sama pogubiła sklepy.
Klienci nie wiedzieli co mogą kupić i gdzie.
Serwis zmieniał się podobnie jak firma co jakiś czas ktoś przestał naprawiać oddany sprzęt a kto inny zaczynał.
Tonsil Acoustic Company S.A
Mamy jeszcze różne kolumny Tonsila więc znamy ich jakość i standing na rynku.
Opowiadanie historyjek dla dzieci że dobry jest Tonsil bo tani a każdy inny światowej renomy sprzęt to brzęczyki
przerabialiśmy w socjaliźmie i niech tak pozostanie.
Dziś obserwując rozwój myśli konstrukcyjnej i zaplecza technologicznego nie trudno dostrzec ogromną różnicę między wymienianymi markami w wątku.
Każdy niech wybiera wg własnej oceny słuchu bo wybiera dla siebie.
Ale opowiadanie bzdur że MA to brzęczyki , to zwykła indolencja i brak znajomości marki.
Wystarczy w google wpisać MA i odczytać opinie użytkowników aby zauważyć że użytkownicy na całym świecie są zadowoleni z wyboru. A ktoś komu słoń nadepnął na ucha będzie miał zawsze pierwszy stopień słuchu muzycznego - tzn. słyszy że coś gra.
 

hdtsl

Member
Naprawdę nie wiem czy ktokolwiek wypowiadający się w temacie po prostu słyszał Tonsila.
Monitor Audio BX5 przy Tonsil Maestro 2 180 to brzęczyki.
I bardzo łatwo to sprawdzić.
Pozdrawiam
PS
Nie ma uzasadnień bo marny byłby ich sens.

panu juz podziekujemy
idz na odsluch, potem porownaj opinie i wtedy sie wypowiadaj
 

tomud

New member
No bo Tonsil to taki badziew z PL ;) Tutaj Tonslil strzelil sobie troche w kolano swojego czasu bo jego produkty pod innymi znanymi markami swiatowymi graly "duzo lepiej". Mogli promowac swoje konstrukcje pod swoim szyldem, zapewne firma miala by obecnie lepszy zbyt jak i poszanowanie :)

W Tonsilach mozna sie przyczepiac do kiepskich wysokotonowcow, ale w tej cenie to nie wiem czy nawet wypada :)
 
Ostatnia edycja:

don111

Banned
I Tonsil z dużo niższej półki cenowej jakościowo jest już na tym samym poziomie co MA. I dlatego nie warto, podkreślę drugi raz, nie warto zwykłemu słuchaczowi wydawać sumy dwukrotnie wyższej. A zwykły słuchacz to pewnie gdzieś 80% kupujących. Za 4 tysiące z małym hakiem, czyli koszt MA możemy mieć albo kolumny MA albo kolumny Tonsil i amplituner lub bardzo dobry odtwarzacz Blue-Ray jeśli amplituner kupujemy z innej puli pieniędzy. Albo też porządnego suba. Powtórzę porządnego bo i bez niego Tonsil potrafi basem zachwycić. A chyba nie zaprzeczy nikt temu, że do MA sub to konieczność. Wnioski pozostawmy do wyciągnięcia zainteresowanym. A najlepiej wyciągać je po odsłuchu.
dokładnie - wnioski wyciągaj po odsłuchu, piszesz ogólnie o "jakichś" MA
ja jestem pewny, że nawet nie słyszałeś serii BX i tylko siejesz zament na forum takimi bzdurnymi opiniami w stylu "sub do MA to konieczność"
chyba że porównujesz podstawkowe MA do swoich podłogówek

ten wysokotonowiec w Tonsilach zapewne kaleczy brzmienie tak jak i w Siestach, bo do tańszego modelu chyba lepszego głośnika nie włożyli (a podobno Siesty jeszcze "lepiej" brzmią), więc wątpię czy tu jest w ogóle co porównywać i to nie tylko z BX ale i gorszymi seriami... jedyny plus na korzyść Tonsila to zapewne cena za podobne wielkościowo kolumny, nie jakość
 

schwarz

New member
Dziękuję za opinie i uwagi. Przeanalizowałem charakterystyki poszczególnych głośników z Maestro S i Maestro II 180 i na papierze te drugie wypadają lepiej. Góra taka sama ale reszta bardziej liniowa i wyraźnie sprawniejsza niż w S. Dziwi mnie więc, że Tonsil dla obu kolumn podaje tą samą sprawność. Panowie a jak przy tym wszystkim ma się Jamo S608 bo słuchałem tego i podobało mi się miekkie ciepłe brzmienie...
 

tomud

New member
@don111

W sumie Tonsil akurat nie mial i nie ma w swojej ofercie jakiegos zacnego wysokotonowca, co nie znaczy ze to co maja to badziew. Mozna spotkac gorsze za wieksza kase :)

Reasumujac w tej cenie to trudno cos dorwac rownie dobrego, mozna kupic paczki z lepszymi przetwornikami ale pod katem duzych przerobek (paczki kulawo grajace ale majace lepsze przetworniki) - choc pod tym katem to i do Tonsili mozna wpakowac jakas niedroga Vife i bedzie duzo lepiej :)
 

schwarz

New member
No nie koniecznie. Brzęczyki to może każy powiedzieć. Przydałaby się rzeczowa wypowiedź. Co za co przeciw.
 

don111

Banned
Do don111 - czytaj wątek od początku a nie piszesz bzdury na podstawie jednego postu wyrwanego z kontekstu. Jasno napisałem, że porównuję Maestro II 180 z MA seria BX. Zapraszam serdecznie do siebie na odsłuch. Zobaczymy czy wtedy Twe ucho pozna, które w danej chwili grają. Co więcej. zobaczymy czy pozna RX.
czytam właśnie wątek od początku i śmierdzi mi to kryptoreklamą Tonsila, zdawkowe informacje o "porównaniu" z ogólnikowymi wnioskami że Tonsil lepszy, ma lepszy bas zmiatający MA w stereo :fool:
nie wymieniłeś nawet z jaką elektroniką odsłuchiwałeś i przede wszystkim nie wiadomo jakiego modelu kolumn Monitor Audio ma niby dotyczyć ta opinia
podobnie ~binladen, który swoje "porównanie" ograniczył do wiele wyjaśniającego stwierdzenia "lepsze"...

i to wszystko co o tych waszych "porównaniach" wiemy :niewiem:
 

tomud

New member
a ja bym powiedzial ze bardziej kryptoreklama innych firm. Tonsil na prawde zle nie gra i spokojnie moze konkurowac z innymi wyrobami ktore tez nie sa idealne (biorac zwlaszcza pod uwage ile sa drozsze od Tonisla). Ale to trzeba posluchac bo gadac o jakosci i brzmieniu na forum to mozna do usranej smierci...
 
Status
Zamknięty.
Do góry