Przystawka Smart TV do 500zł

murzyn997

New member
Witam,ktoś może polecić do 500zł przystawkę?Zależy mi na dobrze działających aplikacjach typu player,ipla itp.Żeby to chodziło ładnie bez zacięć i w jak najlepszej rozdzielczosci.No i wiadomo żeby z gwarancją nie było problemów:)
Zastanawiam się nad:
ferguson FBOX 3
Smart Media Box TVi8
MiniX NEO X7mini
himedia Android TV Box Q8

Ktoś się w tym orientuje i może doradzić?Bo Zauważyłem że im wiecej szukam i czytam to tym mniej wiem:)
 

murzyn997

New member
Fajna zabawka nawet,ale nie dla mnie,chociażby dlatego że bym musiał mieć gniazdo RJ45,bo z tym wifi to różnie bywa.To raczej taki turystyczny sprzecik hehe
 

murzyn997

New member
Po Mojej głębszej analizie wybór padnie na coś z Minixa,chyba najlepsze wsparcie.Tylko teraz jeszcze który,trochę tego tam jest.Coś pewnie z tych:
MINIX X8-H PLUS
MINIX NEO X7
MINIX Neo U1
a może MINIX Z64A Android na który można też wgrać windowsa.Ale czy jest sens akurat ten model wybierac w porównaniu do tych wyżej to nie wiem. Intel Z3735F 64-BIT + Intel HD Graphics,chyba jak by miał siedzieć sam android to mam wrażenie że opcje wyżej wymienione są bardziej wydajne,a znowu żeby windowsa w to pakować to wydajnościowo nie bedzie zachwytu.
Dla takich serwisow jak ipla,youtube,player lub VOD to lepszym rozwiązaniem skrzynka na androidzie czy windowsie?
 

collider

New member
Bez reklam
Drugi dzien bawie sie przystawka M8S+. Sterowanie pilotem porazka. Konieczne kupno jakiejs klawiatury lub przynajmniej myszki (uzywam myszki tymczasowo). Samo urzadzenie to kawalek plastikowego pudelka, ale wygladajacego naprawde dobrze. Maly rozmiar powoduje, ze mozna je postawic praktycznie wszedzie. W komplecie dostaje sie pilot z bateriami, kabel HDMI (z wygladu slabej jakosci) i instrukcje obslugi. Wersja ktora uzytkuje nie jest w pelni zaladowana. Ma tylko podstawowe aikacje i Kodi na pokladzie. Jednak instalacja potrzebnych rzeczy jest prosta a np. na youtube jest pelno filmikow co i jak dodac, zainstalowac i skonfikurowac (mowa o Kodi) bo android jak android dziala podobnie jak w telefonie. Pudeleczko dziala na wifi. Probowalem na kabelku, ale cos nie chcialo laczyc. Moze jak bede mial czas podejde do tego tematu ponownie. Na wifi dziala dosc dobrze, ale ma wyraznie nizszy wynik speed testu od pozostalych urzadzen. Byc moze to wina umiejscowienia bo jak delikatnie przestawilem to predkosc lekko wzrosla. Kodi chodzi dosc sprawnie. Wlaczylem pare programow czy filmow to bylo plynnie. Jedynie nowe Minionki w wersji HD lekko ciely, ale to testowalem przed przestawieniem pudelka i moze to byla wina predkosci netu. Sprawdzalem dwie gry to tez chodza. Oczywiscie grafika nie powala a i sterowanie to koszmar wiec przydalaby sie klawa lub jakis dedykowany gamepad. Tu obylo sie bez zaciec. Zawiodlem sie natomiast strasznie na tym, ze sciagnelem dwa dema mkv i z karty SD ich nie udalo sie odtworzyc. Tu bede musial jeszcze potestowac a i podpiac tez dysk pod usb. Zobacze w czym problem. Ogolnie poza sterowanie wszystko smiga w miare poprawnie. Za krotko jednak testuje to urzadzonko by wydac werdykt czy warto.
 
Ostatnia edycja:

murzyn997

New member
Ja sie raczej zdecyduje na minix neo u1.A ipla,vod albo TVNplayer dobrze smigają?Dobrym rozwiązaniem moze byc klawiatura logitech K400 albo tez zobacz A2 air mouse.Ja mam logitecha k400 wiec pewnie przy tym zostane jak kupie tv box
 

collider

New member
Bez reklam
Polskie kanaly chodza bez problemu. Ogolnie zabawka nawet fajna, ale koniecznie klawa lub mycha no i dobry internet. I jeszcze jedno, podmienilem kabel HDMI na lepszej jakosci bo ten dolaczony cos krzaczyl, ale co tu sie dziwic jak on juz na oko wygladal bardzo, bardzo biednie.
 

LEVISS

Member
witaj murzyn997 powiedz jak sprawuje sie ten twoj minix neo u1/do mnie on przybedzie 9 marca i chcialbym posluchac twojej opini i troche porad/czy instalowales jakies wtyczki na karte czy sa problemy i tak ogolnie .napisz pare slow/
 
Do góry