przyspieszone filmy po hdmi

gringoo_zg

New member
Witam,
Mam problem. Po podłączeniu laptopa MSI EX625X do amplitunera Onkyo TX-SR507 i puszczeniu filmu dalej na TV obraz klatkuje. Niby idzie "czasowo" tak samo jak na ekranie laptopa ale jakby brakowało mu klatek. Nie wiem jak to dokładnie opisać. Gdy podłącze laptopa bezpośrednio pod TV to jest ok. Czy ktoś wie co może byc powodem. Dodam jeszcze, że gdy przełączę się na format obrazu GRA w TV to wydaje mi się, że jest lepiej.
 
Ostatnia edycja:

dragon_2009

New member
a po co podłączasz laptopa do amplitunera? nie możesz bezpośrednio do TV?

podejrzewam że karcie graficznej brakuje wydajności by jednocześnie spełniała wymagania ampli i TV.
 

gringoo_zg

New member
Laptop jest podłączony do ampli, żeby był dobry dźwięk. Zauważyłem, że gdy ustawię rozdzielczość na ekranie 2 (czyli TV) niższą niż 1920 x 1080 (fullhd) to obraz jest płynny. Ale przecież nie o to chodzi. Nie po to kupiłem TV Fullhd, żeby z tego nie korzystać :) Dziwi mnie to, że gdy podłączam się bezpośrednio pod TV to jest ok, więc to chyba nie wina karty graficznej. Czy może być coś nie tak z amplitunerem? Może nie daje rady przesyłać takiego sygnału? Co o tym myślicie?
 

dragon_2009

New member
i tak jak podłączysz pod ampli laptopa to dźwięku nie będziedsz miał lepszego niż byś podłączył laptopa do TV i z niego wprowadził dźwięk do ampli. sprawdź sobie. a przy powyższym podłączeniu będziesz miał pełen zakres rozdzielczosci karty graficznej.
 

gringoo_zg

New member
Zakres na karcie graficznej dla TV mam i tak pełny. Nie chce łączyć w sposób zaproponowany przez ciebie, bo to wymagałoby przełączania wejscia w TV i dodatkowo w ampli, a to dla pozostałych domowników może być za trudne ;) Chodzi o to, że np. przy ustawieniu na karcie 720p jest ok. Problem jest tylko przt 1080p. Amplituner bez problemu radzi sobie z przesyłaniem takiej rozdziałki gdy np korzystam z PS3, które też wej wpięte do amplitunera i z niego idzie dopiero na TV. Dlaczego przy PC jest problem?
 

dragon_2009

New member
odpowiedzi są dwie:

albo jednocześnie masz włączony obraz na laptopie i TV,
albo komp myśli że ma doczynienia z dwoma ekranami (ampli i tv)

i masz za słabą kartę....
 

gringoo_zg

New member
albo jednocześnie masz włączony obraz na laptopie i TV,
mam włączony tylko na jednym ekranie

albo komp myśli że ma doczynienia z dwoma ekranami (ampli i tv)
W ustawieniach karty widzę tylko jeden ekran. W zależności od podłączenie TV lub amplituner

i masz za słabą kartę....
W tym laptopie jest radeon 4670 wiec myślę, że do filmów w full hd wystarczy. Jeżeli się mylę to proszę o informację.

Nie wiem już sam co może być problemem:
-ten sam efekt (fatalny) jest po podłączeniu bezpośredniio do TV (pomijając amplituner)
-kable zmieniałem- bez skutku
-włączenie/wyłączenie opcji w TV - IFC nic nie wnosi
-przy podłączeniu dekodera N na niektórych kanałach HD podczas oglądania niektórych filmów jest ten sam efekt przykłądem może być "Zaklinacz dusz" na FOX LIFE HD w N TV
 
Ostatnia edycja:

pkomp

New member
dragon juz nic nie pisz bo piszesz same bzdury

z tej karty mozna uzyskać LPCM 8 kanałowy po hdmi(na spdif nie ma szans a z tv tylko DD - praktycznie niewiele modeli puści DTS)
i podłącz wszystko po hdmi do ampli
KODEKI z obsługa DXVA
 

dragon_2009

New member
dragon juz nic nie pisz bo piszesz same bzdury

z tej karty mozna uzyskać LPCM 8 kanałowy po hdmi(na spdif nie ma szans a z tv tylko DD - praktycznie niewiele modeli puści DTS)
i podłącz wszystko po hdmi do ampli
KODEKI z obsługa DXVA

ty chyba jaki nierozgarnięty jesteś bo jeżeli koleżka pisze że cyt. "Nie wiem już sam co może być problemem:
-ten sam efekt (fatalny) jest po podłączeniu bezpośredniio do TV (pomijając amplituner),

to po co ma podłączać to przez ampli???? poprawi mu się???

i kto pisze bzdury????
 

gringoo_zg

New member
Witam.
Problem rozwiązany. Okazalo się, źe w TV miałem włączoną opcję IFC (Intelligent Frame Control), która teretycznie powinna sprawiać, że obraz będzie płynniejszy ale to w teori. W każdym razie po wyłączeniu obraz jak ta lala :)
PS. teraz muszę tylko znaleźć winnego kto mi to włączył :)
 
Do góry