Przypadłość z niektórymi trybami dźwięku

Pigway

New member
Witam,

W swoim LA740S zauważyłem dziwną przypadłość, otóż na ustawieniach dźwięku "Kino", "Gra" lub po wyborze "Trybu Stojącego" lub "Ściennego", słyszę szum z głośników, szczególnie gdy po wyborze wejścia jest widoczny brak sygnału (na planszy z sześcianem LG, gdy nic nie jest podłączone) lub w cichych momentach filmu. W trybie "Standardowym", "Muzyki" oraz trybie "Normalnym" (ten obok stojącego lub ściennego) żadnego szumu nie ma.

Miałbym prośbę do posiadaczy chyba ogólnie serii LA z wbudowanym Subwooferem (od LA660 wzwyż). Mógłby ktoś wybrać jakiekolwiek wejście z listy (HDMI, AV, Component), następnie wejść w ustawienia --> dźwięk i wybrać tryb kina, później na samym dole ustawienia dźwięku i wybrać typ stojący lub ścienny (domyślnie jest na normalnym), po czym pogłośnić powyżej 30-40, aby lepiej było słychać szum. To wszystko na tej planszy gdzie jest sześcian z napisem LG, bo gdy włączy się jakiś sygnał, to szum ustaje. Skoro zjawisko występuje nie na wszystkich ustawieniach, to chyba nie może być mowy o awarii głośników, jednak wolałbym się upewnić.

Pozdrawiam.
 

Pigway

New member
Dzięki wielkie, to dopiero ulga :)

"Wieje" tylko w tych trybach co u mnie, prawda? Na przykładowo standardowym lub domyślnych ustawieniach dźwięku jest cisza? Jeśli tak, to zastanawiam się po są są te tryby - kina lub gry, skoro szum jest już słyszalny od głośności powyżej 15.

Chyba bez kina domowego ani rusz w tych czasach.
 

rodzyneck

New member
Zgadza się, na Kino, Sport i Gra jest szum, na standardowych "ustawieniach użytkownika" nieco cichszy, na Muzyce i Standardowym cisza.
 

Pigway

New member
Zauważyłem, że na "Muzyce" szum pojawia się wówczas, gdy wybiorę tryb stojący lub ścienny w dalszych ustawieniach dźwięku. Dopiero "Muzyka" i tryb "Normalny" dają ciszę. Jako że powyżej "30" w stopniu głośności szum jest już uciążliwy, to chyba trzeba będzie pozostać przy standardowych ustawieniach, zanim zdecyduję się na sprzęt audio.

No nic, ponownie bardzo dziękuję za pomoc :)

Pozdrawiam.
 
Do góry