przymiarka do zestawu kina domowego

RuFiK

New member
Witam ponownie.

W najbliższym czasie przymierzam się do zakupu zestawu kina domowego do telewizora który został zakupiony kilka miesięcy temu. Mianowicie LG LE 8500 42".

Zależy mi bardzo na tym aby była możliwość odtwarzania przede wszystkim filmów Full HD.
Budżet, nie chce pisać. Urządzenie chce zakupić na dłuższy okres czasu, zatem może być to nawet kwota rzędu do 4.000 zł.

Kolejna sprawa nie wiem co jest bardziej opłacalniejsze 5 głośników i subufer, czy może 7 + 1 ?

Zatem bardzo proszę o poradę.
ps.
Mam jeszcze pytanie, widziałem np w MM z portami Ethernet. Co to daje ? streaming po sieci LAN ?czy co ?

Pozdrawiam oraz czekam na podpowiedzi.
 

ThePepe

New member
Bez reklam
Kolejna sprawa nie wiem co jest bardziej opłacalniejsze 5 głośników i subufer, czy może 7 + 1 ?

To zależy jakie pomieszczenie posiadasz. Jeśli odpowiednio duże to zawsze warto, mimo że uważam iż 5.1 jest wystarczające. Możesz kupić ampli obsługujące 7.1 (np. HK Avr 255) a zestaw kolumn 5.1 i ewentualnie w przyszłości dokupić brakujące kolumny.

Pozdrawiam
 

RuFiK

New member
Jak duże pomieszczenie?

Wystarczająco duze aby taki zestaw zamomtowac i ladnie rozmiescic glosniki.

To zależy jakie pomieszczenie posiadasz. Jeśli odpowiednio duże to zawsze warto, mimo że uważam iż 5.1 jest wystarczające. Możesz kupić ampli obsługujące 7.1 (np. HK Avr 255) a zestaw kolumn 5.1 i ewentualnie w przyszłości dokupić brakujące kolumny.

Pozdrawiam

Dobra sugestia.
 

ThePepe

New member
Bez reklam
RuFiK napisał:
Wystarczająco duze aby taki zestaw zamomtowac i ladnie rozmiescic glosniki.

Blackninja pytał o rozmiar pomieszczenia w m2 by łatwiej byłoby Ci doradzić jakie kolumny wybrać. Czy odpowiednio duże czy może wystarczą mniejsze do tego pokoju... to jest dość ważny parametr.

Pozdrawiam
 

RuFiK

New member
RuFiK napisał:
Wystarczająco duze aby taki zestaw zamomtowac i ladnie rozmiescic glosniki.

Blackninja pytał o rozmiar pomieszczenia w m2 by łatwiej byłoby Ci doradzić jakie kolumny wybrać. Czy odpowiednio duże czy może wystarczą mniejsze do tego pokoju... to jest dość ważny parametr.

Pozdrawiam

około 12 mkw.
Ale w bliższej perspektywie czasu to sie zmieni do ok 24 mkw.
Zatem coś uniwersalnego. Wiadomo ze na "fulla" oglądać filmów nie będę.

Przy okazji, zapomniałem dopisać. Czasami jakąś muzyka wskoczy do odtwarzacza. Mieszane style (klasyka, techno, hip hop, pop, rock, jazz)

Pzdr.
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
AVR255 + JBl Cinema 500 już będzie fajne 5.1 jak przeprowadzisz się do większego dokupisz na fronty Studio 190 i będziesz miał pełne 7.1.
 

RuFiK

New member
A coś na temat odtwarzacza DVD. B-Ray, tak abym mógł pelne filmy hd ogladac ?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Do góry