Przyjechał na testy-Guliwer w krainie liliputów-czyli Sharp 90LE757.Proszę o pytania?

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Brodacz nie ma takich cudow zeby u wszystkich dany model wyszedl rozowo wiec pewnie i tym razem tak nie bedzie ale to nie o to chodzi bo jesli komus sie spodoba to nawet jak wyjdzie u kogos na tescie srednio to on i tak kupi... a drugi nawet jak wyjdzie rozowo, a jemu sie nie spodoba cos to i tak nie kupi... bo to czlowiek kupuje a nie jakis testujacy w danej gazecie, ktory wiadomo ze w zaleznosci od pewnych "rzeczy" odpowiednio zrobi test... Ale tak czy siak na pewno jak ktos kupi ten tv to mysle ze bedzie mial sporo uciechy...
 

robertuss

Active member
Bez reklam
Brodacz nie ma takich cudow zeby u wszystkich dany model wyszedl rozowo wiec pewnie i tym razem tak nie bedzie ale to nie o to chodzi bo jesli komus sie spodoba to nawet jak wyjdzie u kogos na tescie srednio to on i tak kupi... a drugi nawet jak wyjdzie rozowo, a jemu sie nie spodoba cos to i tak nie kupi... bo to czlowiek kupuje a nie jakis testujacy w danej gazecie, ktory wiadomo ze w zaleznosci od pewnych "rzeczy" odpowiednio zrobi test... Ale tak czy siak na pewno jak ktos kupi ten tv to mysle ze bedzie mial sporo uciechy...

Mieć pieniądze to nie wszystko , do tego potrzebna jest pasja sprzętu TV.Znam ludzi co zarabiają 20-30 tysięcy i nie mają takiego tv , ale mają 2 samochody sportowe;) Myślę że jednak parę sztuk tego fantastycznego tv sprzeda się w Polsce.Ciekawe jaki kolejny rekord wielkości padnie ? i czy to będzie ponownie sharp??Zobaczymy
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
To jest forum HDTV pasjonatow sprzetu audio/video, a jak czytam niektore wypowiedzi to mam wrazenie
ze jestesmy na forum "gospodyn wiejskich".
Pisanie o ludziach ktorzy maja marzenie taki tv postawic w salonie, ze nic innego w zyciu nie widzieli, jest nieporozumieniem i nie na miejscu.
Kupujemy kable po 2k, playery CD po 5k, amplitunery po 7-10k i mase innych sprzetow ktore dla przecietnego "Kowalskiego" beda zawsze abstrakcja, bo dla niego to i tak bez "roznicy", a jak dobrze wiemy to jest tylko wierzcholek gory lodowej w temacie audio.
Za to tv ktory zaraz po wyjeciu z pudla, juz na dzien dobry budzi podziw, gdzie nawet male dziecko bedzie zachwycone swoimi bajkami w takiej przekatnej (dziecko nie potrzebuje "pasji do tego), to co slyszymy?
Ze projektor lepszy (nie, nie jest lepszy, jest zwyczajnie inny), ze pradu duzo ciagnie, ze miejsca malo w salonie, naturalnie wywod nt. zarobkow, no i oczywiscie ze nie robi sniadania...
Ja jako pasjonat sprzetu - marzylem cale zycie o tych czasach (bo trudno zebym tu upublicznial swoje marzenia zwiazane z zdrowiem, rodzina i innymi zyciowymi sprawami), jak postawilem pierwszy topowy crt 29" 4:3 w pokoju, to juz z znajomymi (w tamtych odleglych latach) rozprawialismy przy piwku o takich telewizorach.
To byl absolutny Sci-Fi. Wiedzielismy natomiast, ze takie czasy kiedys przyjda. Teraz to sie dzieje, ale zgrzedy jak byly tak dalej sa, czasy sie zmieniaja, oni nigdy.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Jestem spokojny o jego jakość , bo mam obok wszystkie najlepsze modele łącznie z ZT60 !!!


003_P1590600.JPG



006_P1590471.JPG



020_P1590516.JPG
 
Ostatnia edycja:

Alkor

New member
Bez reklam
Poziom czerni (w ciemnym pokoju) ma zbliżony do Panasonica 60ZT60???? Zaryzykuję, że 15 razy gorszy.
I to w teście można sprawdzić.

Ponadto: kontrast on/off, kontrast ANSI, przebieg krzywej gamma, przebieg skali szarości/poziom składowych RGB, zgodność przestrzeni barw ze standardem Rec.709, ostrość obrazu w ruchu, jakość usuwania przeplotu i skalowania odpowiednio dla fabrycznego trybu "Kino" i po dokładnej kalibracji do standardu D65/Rec.709.
Dodatkowo ciekawy byłby pomiar kontrastu pod kątem 45 stopni - szczególnie przy tak ogromnej matrycy.
 

robertuss

Active member
Bez reklam
To jest forum HDTV pasjonatow sprzetu audio/video, a jak czytam niektore wypowiedzi to mam wrazenie
ze jestesmy na forum "gospodyn wiejskich".
Pisanie o ludziach ktorzy maja marzenie taki tv postawic w salonie, ze nic innego w zyciu nie widzieli, jest nieporozumieniem i nie na miejscu.
Kupujemy kable po 2k, playery CD po 5k, amplitunery po 7-10k i mase innych sprzetow ktore dla przecietnego "Kowalskiego" beda zawsze abstrakcja, bo dla niego to i tak bez "roznicy", a jak dobrze wiemy to jest tylko wierzcholek gory lodowej w temacie audio.
Za to tv ktory zaraz po wyjeciu z pudla, juz na dzien dobry budzi podziw, gdzie nawet male dziecko bedzie zachwycone swoimi bajkami w takiej przekatnej (dziecko nie potrzebuje "pasji do tego), to co slyszymy?
Ze projektor lepszy (nie, nie jest lepszy, jest zwyczajnie inny), ze pradu duzo ciagnie, ze miejsca malo w salonie, naturalnie wywod nt. zarobkow, no i oczywiscie ze nie robi sniadania...
Ja jako pasjonat sprzetu - marzylem cale zycie o tych czasach (bo trudno zebym tu upublicznial swoje marzenia zwiazane z zdrowiem, rodzina i innymi zyciowymi sprawami), jak postawilem pierwszy topowy crt 29" 4:3 w pokoju, to juz z znajomymi (w tamtych odleglych latach) rozprawialismy przy piwku o takich telewizorach.
To byl absolutny Sci-Fi. Wiedzielismy natomiast, ze takie czasy kiedys przyjda. Teraz to sie dzieje, ale zgrzedy jak byly tak dalej sa, czasy sie zmieniaja, oni nigdy.

Dziecko to niech myśli o nauce aby w przyszłości kupić 200 cali Obraz.On nie ma pasji pasję musi mieć Rodzic aby zakupić TV.Jak powiedziałem kasa to nie wszytko.Ty kupiłeś 80cali bo kochasz to.Ktoś mając kasę jak powiedziałem nie koniecznie kupi go bo woli zainwestować np.w papiery wartościowe.To samo tyczy się przykładowo subwoofera JL AUDIO GOTHAM który także kosztuje blisko 40 tys zł do tego także potrzebna jest pasja i zamiłowanie aby zakupić i to dwie sztuki:)
 

ROMAN38

New member
Bez reklam
Poziom czerni (w ciemnym pokoju) ma zbliżony do Panasonica 60ZT60???? Zaryzykuję, że 15 razy gorszy.
I to w teście można sprawdzić.

Ponadto: kontrast on/off, kontrast ANSI, przebieg krzywej gamma, przebieg skali szarości/poziom składowych RGB, zgodność przestrzeni barw ze standardem Rec.709, ostrość obrazu w ruchu, jakość usuwania przeplotu i skalowania odpowiednio dla fabrycznego trybu "Kino" i po dokładnej kalibracji do standardu D65/Rec.709.
Dodatkowo ciekawy byłby pomiar kontrastu pod kątem 45 stopni - szczególnie przy tak ogromnej matrycy.
Najpierw to trzeba by było go profesjonalnie skalibrować calmanem 5 i kolorymetrem, ale mnie wystarczy to że jego kontrast na szachownicy ANSI nigdy nie przekroczy 2000:1 :mrgreen: a ZT60 ma w tym przypadku 20000:1 :krol: no i pod kątem jest taki sam.Kto jest wideofilem nigdy tego nie kupi !!! Zresztą już na tych fotkach widać że ogólna dynamika obrazu nie różni się od tanich led-ów !Jeszcze robi zdjęcia tych dziadowskich programów zamiast np Avatar-a z Blu-raya lub innych prawdziwych full hd a dla przykładu wrzucę co potrafi ZT60 albo KURO. Szkoda że go nikt nie wystawia w Warszawie to bym go lepiej sprawdził a zasuwać do Olsztyna nie mam zamiaru.Pierwsza fotka z Harego Potera mówi za siebie.Niestety rozmiar to nie wszystko.Taki obraz z tego Sharpa znudził by mnie już po 15 minutach męczenia oczu.Obraz z KURO/ZT60 moge oglądać cały dzień i go podziwiać jednocześnie.
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Kazdy tutaj piszacy po trochu ma racje , bo niewatpliwie potrzebna jest pasja by kupic cos drogiego a nie jest to jak ja to mowie czyms bez czego nie da sie zyc... tylko tez jest kwestia wyboru i spojrzenia na dany produkt czy to cos bez wzgledu co by sie chcialo kupic jest tyle warte i przyniesie tyle korzysci i czy np nie lepiej kupic cos tanszego a te pieniadze przeznaczyc na cos innego... i jesli tacy ludzie tez sa a sa... :) to nie mozna go ganiac za to ze tak akurat mysli i ze swoje mysli tutaj przelewa...jestemy koledzy rozni i roznie patrzymy na swiat i dlatego sa spory i inne sprawy ktore dla jednego jest czyms normalnym a dla drugiego nie... przyklad pierwszy z brzegu ja nigdy bym nie kupil powiedzmy 80 czy 90 cali do pokoju 20 m a kolega sympatyczny Armanig jak sie nie myle w takim pokoju ma wlasnie swoj tv 80 calowy ( chyba ze cos mi sie pokrecilo ) ale to nie oznacza ze on ma cos z glowa nie tak czy ja mam cos z glowa nie tak bo dla niego to normalne a dla mnie nie do konca ... wazne jest to ze jemu to odpowiada cieszy sie z tego i jest git, a innej osobie nie musi - tak samo jak inna osoba by nie kupila jego tv bo np za duzo pradu taki tv je .... a Armanig nie patrzy na to i cieszy sie wielkoscia obrazu jaki ma... swiat jest tak skonstruowany jak jest i nie zmienimy go najgorsze jest to w Polakach ze jesli nie stac go to od razu bedzie pisal ze to jest zle niedobre i po co komu taki tv... ja rowniez mam zdanie ze nie kupilbym tego tv ale uwazam ze jak ktos kupi to zabawy na pewno bedzie mial i pociechy ogladajac taki wlasnie tv... w takiej wielkosci, bo dla mnie lepszym rozwiazaniem byloby kupienie odpowiedniego tv i projektora.... ale nikt nie zabroni mi mowienia o tym ze mam wlasnie takie a nie inne zdanie.. i uwazam ze mozna byc pasjonata ale tez mozna inaczej patrzec na dana rzecz czy ona jest warta czy nie warta wydanych pieniedzy. I tak jak Kiki pisal wiele rzeczy jest nie wartych tyle ile kosztuja ale kosztuja i albo stac kogos na to lub nie .... ewentualnie jest pasjonata dosyc niezle zarabiajacym i jest w stanie poswiecic cos ze swojego zycia na kupno np takiego tv... bo wydawac duze pieniadze na cos na co nie do konca czlowieka stac to juz nie jest ten ktos pasjonatem tylko .... zreszta nie wazne, bo wiele osob mysle nie potrafiloby wydac powiedzmy 100 tys na sprzet audio video a mieszkac w czterech scianach ( majac rodzine ) w bloku i wykorzystywac taki sprzet na 50% bo sasiedzi zaraz by dali znac takiemu pasjonacie :) ..... ale reasumujac nie mozna powiedziec ze kupujac taki tv to nie bedzie z tego pociechy, bo bedzie i to duza... majac do tego oczywiscie jeszcze odpowiedni osprzet czyli mam na mysli kino domowe :)
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Wg mnie każdy będzie miał trudną ocenę.
I to do czasu jak nie stanie przed takim telewizorem.
To jest jakby małe okienko w domu i ściana ze szkła , a za oknami bajeczny widok( extra programy)....
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Panowie dajta spokoj :)
Mnie ta 80" netto (faktura) wyszla mniej niz kosztuje obecnie topowy Panasonic ZT - ktory jest w innym dziale omawiany, a sporo osob jak widac jest zainteresowanych kupnem, a "troche" wiecej jak kolegi Lolka nowy nabytek TV Sony.
Ja nie kupilbym drogiego suba, nie za 15k, mam za 2k i to mi w zupelnosci wystarcza do moich warunkow, lepszy/drozszy nic specjalnego w tych warunkach nie wniesie, natomiast tv - TAK! Sprawdza sie idealnie w warunkach jakie posiadam, czyli typowe jak wielu z nas.
Wierzcie albo nie, ale 80" nie jest taka "ogrooomna" jak sie ja opisuje, wiem jak to brzmi - dla kogos kto ma 50" i przesiadal sie z 42", a ja tez te wszystkie rozmiary przechodzilem przez lata, ale pamietajmy - to nie jest 120". Takie 80" (czy 70") zajmuje owszem troche sciany, ale bez przesady, na zdjeciach reklamowych wyglada to nieco inaczej. Na zywo, uwazam ze jest to typowo adekwatny rozmiar do komfortowego ogladania, nie jest absolutnie za duzy, nie jest za maly, zadna ciotka/wujek/kolezanka czy ktokolwiek kto nie ma pojecia o sprzecie jeszcze nie powiedzial ze jest za duzy, kazdy zgodnie - idealny do codziennego ogladania... i ja to obietywnie potwierdzam.
Problem polega na tym, ze jestemy przyzwyczajeni do maly rozmiarow, ale po tygodniu uzytkowania KAZDY zgodnie stwierdzil, ze takie przekatne powinny byc standartem.
Dodam tylko, ze dla mnie sam tv czy sprzet nie jest sam w sobie celem. To jest "narzedzie" ktore uprzyjmniac ma mi wolne chwile ktore chce przeznaczyc na rozrywke, (nie sama praca czlowiek zyje) a pasja sa FILMY/GRY/przyroda, jednym slowem szeroko pojeta rozrywka, to jest dla mnie podstawa i cel (w kategoriach audio/video). Jak przychodza znajomi o 14.00, to nie musimy siedziec po ciemku aby ogladnac mecz, zagrac czy ogladnac koncert. Projektor to inna bajka, kiedys do niego wroce, ale porownywanie nie ma sensu.
Jak ktos niewierzy, to zapraszam do mnie, zobacze tylko przez wizjer czy w rece jest skrzynka piwa, inaczej nie wpuszczam :D
 
Ostatnia edycja:

gerus6

Active member
Bez reklam
Nie ma za dużych telewizorów, im większy tym lepszy, szczególnie oglądając w wysokiej rozdzielczości.
 

pantomima

Banned
Lolek - nie koniecznie jest to pasja ! W wielu przypadkach jest to kwestia zwyklej checi posiadania czegos markowego - na konkretnym poziomie ! -wplywa na to kwestia naszego indiwidualnego stylu bycia,zycia co w jego dalszym nastepstwie przeklada sie na szereg posiadania przez nas niezliczonych mniej/bardziej exkluzywnych przedmiotow powszechnie ulatwiajacych,polepszajacych nam zycie.

Nie musze byc pasjonatem , audiofilem zeby posiadac konkretny markowy sprzet . Moge spedzac w domu 1/3 doby z czego 2/3 h przed tv i to moze 3,4 x w tygodniu tylko a posiadac moge sprzecik do tego za 60/ 70 tys. bo lubie poprostu miec cos na poziomie w kazdej plaszcyznie zycia - jedni jak ktos to ujal zainwestuja ta kase , inni wydadza na cos co wcale nie jest im niezbedne -czesto jest to zwyczajnie kwestia mozliwosci finansowych do jakosci !
Moj sasiad ma pralke Bosha za 12 tys , ja piore wszystko w takiej Elektroluxa za 2 tys - myslisz ze moj kolega Bosh jest milosnikiem Agd ?
NIE ! - poprostu jego zona miala kaprys i odpowiednia ilosc srodkow na koncie - nie jest fanka prania , domowych porzadkow - stac ja na to poprostu .
 
Ostatnia edycja:

ROMAN38

New member
Bez reklam
Ten wątek przeobraża się w kącik poetycki a to tylko duży telewizor z wadami i zaletami jak wszystkie obecnie niedopracowane ekrany.
 

cygan

Member
Nikt nie zauważył, ale duże ekrany to PRAKTYKA. 2lata temu byłem w mieszkaniu, gdzie jest plazma 102" Panasonica, na dodatek sporo już tam była.
Do dzisiaj jestem pod wrażeniem... Salon duży, więc oglądałem sobie z ok.5metrów i uwierzcie mi, wsadźcie sobie w buty z tej odległości 65-80" telewizorki... Zachwycał nawet po sygnale SD. Ciężko było mi się skupić na pracy, jako pasjonat technik highendowych. Od jednego z domowników dowiedziałem się, że kosztował swego czasu ok.100.000€... Jak ktoś ma miliony rocznie, to kupuje taki, bo PRAKTYCZNY z tej odległości a nie bawi się w namiastkę obrazu z projektora i zaciemnia mieszkanie, nawet dla teleexpresu... Mam fote przy nim, bo już pewnie nigdy nie będę miał okazji(poza targami, itp.pokazy w salonach). Może nie nigdy, bo za ok.20 lat będą chyba już powszechne OLEDY ponad 100" w większych salonach.
Dochodzi jeszcze efekt zmęczenia oka, z 5metrów i lepiej nie napinają się mięśnie oka. Można do tv bliżej i mniejszy? Bzdura. Kto nie widział na żywo tv w miejscu docelowego( bądź zbliżonym) o rozmiarach 80" i większych, to sobie tego nie wyobrazi. Czasem pójdę do kina dla efektu, siadam 7-8 rząd, w swoim mieszkaniu podobny efekt miałbym z tv ponad 80"... Niestety, nie mam kasy na PRAKTYKĘ w domu :)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Na świecie duże ekrany to norma, ale u nas myślenie jeszcze na innym poziomie. Jakieś trzy przekątne, ble ble ble - jakby nie zauważono że czasy idą a raczej biegną do przodu.
Duże ekrany to po prostu przy dobrym bitrate to ... mega przyjemność.
Masz dużo racji w swojej wypowiedzi.
 

ROMAN38

New member
Bez reklam
Nikt nie zauważył, ale duże ekrany to PRAKTYKA. 2lata temu byłem w mieszkaniu, gdzie jest plazma 102" Panasonica, na dodatek sporo już tam była. Do dzisiaj jestem pod wrażeniem... Salon duży, więc oglądałem sobie z ok.5metrów i uwierzcie mi, wsadźcie sobie w buty z tej odległości 65-80" telewizorki... Zachwycał nawet po sygnale SD. Ciężko było mi się skupić na pracy, jako pasjonat technik highendowych. Od jednego z domowników dowiedziałem się, że kosztował swego czasu ok.100.000€... Jak ktoś ma miliony rocznie, to kupuje taki, bo PRAKTYCZNY z tej odległości a nie bawi się w namiastkę obrazu z projektora i zaciemnia mieszkanie, nawet dla teleexpresu... Mam fote przy nim, bo już pewnie nigdy nie będę miał okazji(poza targami, itp.pokazy w salonach). Może nie nigdy, bo za ok.20 lat będą chyba już powszechne OLEDY ponad 100" w większych salonach. Dochodzi jeszcze efekt zmęczenia oka, z 5metrów i lepiej nie napinają się mięśnie oka. Można do tv bliżej i mniejszy? Bzdura. Kto nie widział na żywo tv w miejscu docelowego( bądź zbliżonym) o rozmiarach 80" i większych, to sobie tego nie wyobrazi. Czasem pójdę do kina dla efektu, siadam 7-8 rząd, w swoim mieszkaniu podobny efekt miałbym z tv ponad 80"... Niestety, nie mam kasy na PRAKTYKĘ w domu
Dlatego siada się od ekranu w zalecanych odległościach np.65 cali max 2.7 m a nie 4m.Efekt jest podobny do 80cali.Druga rzecz to to że na takie ekrany musi być czysty sygnał bez artefaktów z kompresji, strach pomyśleć jak wygląda na 90 calach taki shit jak HBO HD, AXN SD, wersja HD też nie wiele lepsza.Żeby te ekrany miały chociaż kontrast na poziomie 8000:1 to było by to naprawdę coś rewelacyjnego a tak to zwykły led 2 razy większy.
 
Ostatnia edycja:

Karpaj

New member
Bez reklam
Odniosę się tylko do pewnej osoby która pisała o tym modelu na ceneo
Żaden sklep internetowy nigdy nie zaryzykuje sprzedaży sprzętu o takiej wartości przez internet - gdyż wszystkie transakcje internetowe mogą być "anulowane" w ciągu 14dni od zakupu bez podania powodu - a sprzedajacy musi przyjąć sprzęt spowrotem. Stąd sklepy internetowe, które sprzedają "po najlepszych cenach" nigdy tego sprzętu nie widziały, a w razie zainteresowania kupnem (choć tak szczerze, czy ktoś z Was kupił by coś za 50tyś zł kliknięciem w internecie?), pewnie skontaktowali by się z firmą i transakcja i tak została by przeniesiona do rzeczywistości, choć nawet z prezentacją i wniesieniem do domu.
 

Pips

New member
Przy okazji pytanie, w kinach ilu calowe są ekrany?

90" to bajka ale nie dziś, nie za taką cenę. Obecnie mam 60"840 model i wymienię go dopiero za kilka lat bo już teraz wiem że 60" nigdy więcej nie kupię, człowiek szybko do takiej wielkości przywykł i za parę lat widzę u siebie minimum 90+.
 
Do góry