Przycinanie obrazu podczas odtwarzania

rentgen

New member
Cześć

Ostatnio zauważyłem że podczas oglądania filmów na projektorze obraz chwilami przycina. Co kilkanaście sekund robi się jakby odtwarzanie poklatkowe ale w miarę płynne i za chwilę film wraca już do normalności. Bardzo dobrze to widać przy scenach gdy kamera leci nad jakimś krajobrazem, a w scenach w miarę statycznych problem nie występuje. Powiedzcie mi co jest tego powodem ??
Ostatnio wymieniłem projektor na nowy (epson tw 9100) i kupiłem też do niego nowy kabel hdmi (10m). Czy to może być wina kabla lub projektora ??

Filmy od zawsze oglądam z laptopa i do tej pory było dobrze. Z tym że laptop ma już ze dwa lata bez preinstalki windy - może system jest już tak zawalony że brakuje mu zasobów przy odtwarzaniu ?

Co myślicie ??
 

damis1989

New member
Raczej to będzie wina programu do odtwarzania filmów lub kodeków w laptopie. Kabel 10m to już sporo dobrze jest mieć jakiś lepszy kabelek. Niedawno testowałem kabel kolegi, niestety nie dało się oglądać (obraz skakał i przycinał) nie pamiętam nazwy, ja od początku używam takiego kabelka i jestem zadowolony Wire World - Chroma 7 HDMI 9m.
 

rentgen

New member
Połaczenie projektor - laptop kabel 2 m chodzi płynnie. Myślałem tez ze może to wina amplitunera który nie radzi sobie z obróbka obrazu , wątpliwości rozwijało połączenie kablem 10m bezpośrednio do laptopa pomijając amplituner. Winny jest rzeczywiście kabel 10 m. Jakie macie kable u siebie w instalacjach chodzi mi dokładnie o producenta i długość. Myśle ze może 8 m może mi stykanie bez zapasu jeżeli długość ma tak duże znaczenie.
 

dea2k

New member
Ja mam budżetowy kabel HDMI (jakiś no name) 7m (podpięty pod laptopa) i nie zauważyłem żadnych przycinek

Wysłane z S4
 
Do góry