Przycięcie filmu mkv 2.40:1 na 16:9

bazyl12

New member
Jak przyciąć film *.mkv w rozdzielczości np: 1920x800 czyli 2.40:1 by był wyświetlany na pełnym ekranie w TV 16:9 (odtwarzam z TV LCD i niema możliwości rozciągania, powiększania obrazu). Chodzi mi o odcięcie obrazu z lewej i prawej strony do 1422x800 by film był bez pasów.
 
Ostatnia edycja:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
W TV nie masz trybu ktory Ci powiekszy obraz?
Generalnie po co obcinac film, to jest kastrowanie.
Obetniesz to co wymyslil rezyser, dla mnie to profanacja filmu, podobnie jak dubbing (chyba ze to animacja - typu Shrek itp.) U Niemcow maja chory zwyczaj dubbingowac wszystko.
Wyznaje zasade ze film ma byc zawsze taki jakim stworzyl go artysta. Nic wiecej, nic mniej.

Tu jest akurat do 4:3, ale warto posluchac co ma do powiedzenia autorytet - Sydney Pollack:
Widescreen vs. Pan & Scan - YouTube
 
Ostatnia edycja:

zwierzak11

New member
jak nie masz w TV powiększania to zakup sobie jakiś hd player i będziesz mógł obraz zmieniać do woli a i player odtworzy wiecej niż TV
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Bazyl12 - pomysl o tym co napisalem, wiem ze nie takiej odpowiedzi oczekujesz, ale moze sie przekonaj do takiego ogladania. Kazdy z nas tak oglada, filmy na rynku mamy w roznych aspektach - jedne masz na pelnym ekranie, drugie z pasami itp.
Tu na forum masz nawet taka liste filmow.
Mimo to jak nikt nie pomoze, to gdzies widzialem taki program, jak znajde to Ci dam nazwe i sobie przez niego "przepuscisz".
 
Do góry