Przewóz telewizora plazmowego......

Timeslave

New member
Witam.

Jutro prawdopodobnie planuje zakupić TV Samsung PS42A451. Słyszałem że nie wolno plazmy przewodzić w pozycji leżącej.

Do samochodu jedyną alternatywa to przewóz w pozycji ukośnej.
Czy dozwolony jest taki przewóz, czy wzbroniony, powinien odbywać się jedynie w pozycji stojącej.....

Proszę o odpowiedź.
 

jiro

New member
Witam.
Podlaczam sie pod ten watek. Dodatkowo mam pytanie co, jak i gdzie sprawdzic odbierajac sprzet ze sklepu np. Padle, z adhd;) piksele. Moze cos jeszcze? Jakos nie mam zaufania do firm kurierskich wozacych sprzet za taka ilosc $$.

Zdroofki 4 All
 

bor@s

New member
jiro

nagraj zrzuty ekranu programu Nokia Monitor Test (np. dla rozdzielczości pulpitu 800x600) na aparat fotograficzny, jeśli taki masz, no i oczywiście z jeśli ma kabel video. Możesz też nagrać jpg na płytę DVD i modlić się, żeby sprzedawca jakieś DVD podłączył pod ten złom. Z aparatem wygodniej.
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Im bardziej pozioma pozycja, tym narażenie na uszkodzenie przy wybojach na drodze większe. Jednak przy ostrożnej jeździe nie powinno być problemu.

ArtS :)
 

jacekkoz

New member
ja mam ten sam problem. Jutro jadę odebrać zapewne moją 50tkę i trochę się zdziwiłem jak dowiedziałem się jakie są wymiary opakowania. 91 wysokości - ni cholerę to nie wejdzie nawet do mojego kombi. Będzie musiało być lekko na ukos. Serio serio nic się nie stanie?

Oczywiście będę jechał jak z jajeczkiem.
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Jeśli będziesz jechał w miarę ostrożnie, nic się nie stanie. Oczywiście na 100% nie mogę tego zagwarantować, ale plazma, to nie kryształ. Ma jakąś tam wytrzymałość. Inaczej spora część transportu nie docierałaby do celu.

ArtS :)
 

jacekkoz

New member
czy w tym przewożeniu chodzi o to tylko, że TV może się złamać jak będzie jechał poziomo czy chodzi o to że plazma jako plazma nie może leżeć poziomo.

Czy plazma w ogóle nie może leżeć poziomo. Czy plazma popsuje się jak ją położę w domu poziomo.

Wiem że to durne pytania ale wolę się upewnić jakie są przeciwwskazania do wożenia plazmy poziomo.
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Masz rację. Wybacz, to rzeczywiście "durne" pytania. Chodzi oczywiście o większe naprężenia sił pionowych na powierzchnię płaską leżącą w poziomie.

ArtS :)
 

supczinskib

New member
Swoja piecdziesiatke kupilem w Warszawie, stamtad w pozycji poziomej pojechala w Bieszczady na kilka dni i z powrotem do Grudziadza, wiec przejechala "kilka" kilometrow i przezyla. Moze troche przyczynilo sie do tego hydropneumatyczne zawieszenie samochodu, niemniej w Bieszczadach drogi sa fatalne.
 

rafkam

New member
Bez obwa

2 tygodnie temu zakupilem 50 656 samsunga. Dostawa miała nastąpić w poniedzialek a byl piątek "łikentu" początek. Na szczescie firma kurierska ma siedzibe blsiko mojej drogi powrotnej z pracy, toteż pojechałem. NIestety cholernik nie chciał się zmieścić w pudełku a w dodatku mial juz przykrecona noge. Panowie kurierzy pomogli i wsadzili tv do auta do góry - nogami na tylne siedzenie mówiąc żę się nic nie stanie. Z tv przejechalem z 25 km po roznych wybojach ale w miare powoli (max 90 na touńskiej - wawa).
Tv dziala w jak najlepszym porządku chociaż też miałem obawy co do tej formy przewozu.
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Wiozłem swój w podobny sposób, ale nie do góry nogami. W takim układzie dziury w drodze mu nie takie sprawszne. Martwiłem się tylko o ewentualne ostre hamowanie. Dlatego każdy ślepy zakręt brałem spokojnie, jak... :rolleyes:

ArtS :)
 

ernestpierwszy

New member
Ja myślałem, że pudło (LG42") zmieści się na tylną kanapę (opel astra II -5d), niestety nie zmieściło się - nie mogłem zamknąć drzwi:(

No i plazma pojechała na leżąco (złożyłem tylną kanapę) do tego podłoga w aucie niepłaska. Podłożyłem kurtki i koc w wolną przestrzeń i wolno, ale normalnie pojechałem do domu przez miasto. 12 km przez wertepy Warszawy.

TV zniósł to dziarsko i działa OK:)
Trzeba uważać, przez tory i koleiny przejażdżać wolniutko - niech sobie trąbią:)
 

Jaronimo

New member
:)

Wydaje mi się, że gdyby wypowiedział się tutaj pracownik jakiejś firmy kurierskiej to by nas uspokoił i przeraził zarazem :)
Myślę, że gdy "nikt nie widzi" ze sprzętem dzieją się "cuda", a jednak gra;-)
 
Do góry