Przewody (zestaw S606 + rx-v467)

kwasior21

New member
Witam serdecznie. Od 2ch tgyodni posiadam ampli Yamaha Rx-v467 + Jamo S606 5.0.
Gratis do zestawu dostalem najprostsze kable glosnikowe jakie tylko sa (najtansze).
Moje pytanie jest nastepujace, w jakie kable powinienem zainwestowac, aby uslyszec roznice w dzwieku, glownie chodzi mi o tyly, podczas ogladania filmow wydaje mi sie , ze dzwiek czasem sie zlewa.
Na przody chcialem przeznaczyc max 120 zl wraz z wtykami bananowymi, to przykrecanie kabelkow zaczyna mnie dnerwowac powoli, natomiast na tyly jestem w stanie wylozyc 15 zl za metr.Oplaca sie zmieniac okablowanie? Czy roznica w dzwieku jest na prawde slyszalna?
Prosilbym o konkretne opinie i typy, najlepiej aby mozna bylo je kupic na allegro.

Pozdro.
 
D

Deleted member 141725

Guest
Generalnie na tyły z miedzi beztlenowej przynajmniej 2x1.5mm. Nie ma sensu droższych - przy kolumnach surround różnicy nie usłyszysz. Fronty plus centralny przynajmniej 2x2.5mm lub 2x4mm.
do 15-20zł za mb dużo dostaniesz np. Profigold, Klotz, Monster. Droższych nie ma sensu bo i tak nie odczujesz różnicy. Jeżeli już takie masz z miedzi beztlenowej to nie ma co zmieniać. Miałem wcześniej RX-V459 i eksperymentowanie z kablami nic nie dało. Teraz mam stereo CA i różnica jest, ale największa przy interkonekcie. Co do wtyków bananowych to nie kupuj tanich bo tylko pogorszysz sprawę. Jak już to np Neutrik. Ale licz się z kosztem przynajmniej 80-100zł za 4 wtyki. Potrzebny Ci też będzie Topnik WBT ze srebrem.
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
mysle ,ze przy tym zestawie byloby najlepiej gdybys kupil (jesli beda widoczne) kable najladniej i najbardziej "profesjonalnie" wygladajace....
bez urazy- poprostu nie daj sie zwariowac...
 

kwasior21

New member
mysle ,ze przy tym zestawie byloby najlepiej gdybys kupil (jesli beda widoczne) kable najladniej i najbardziej "profesjonalnie" wygladajace....
bez urazy- poprostu nie daj sie zwariowac...

Loosno, wiem ze moj zestaw to nic z w porownaniu z "Waszymi" (joke)
Zaden pro ani nawet kolo niego nie stal, ale mnostwo osob zmienia okablowanie,
"ponoc" jest roznica w dzwieku, tony sa bardziej wyraziste i lepiej brzmia.
Niestety jeszcze sie o tym nie przekonalem, nie chce wydawac mnostwo pieniedzy
na kable, nie jestem maniakiem.DLatego pytam fachowcow czy warto.
Bananki to przeede wszystkim wygoda a sam przewod, hmmmm ....
Jak kupowalem sprzet to sprzedawca wyraznie polecal zmiane kabli ale chcial 90 zl za mb
wiec chyba troche za duzo jak dla amatora dobrego filmu oraz okazjonalnego sluchacza muzyki.
Czekam na dalsze propozycje ... najlepiej kabelkow wraz z koncowkami ..

Pozdro.
 

redlum

New member
Bez reklam
90zł za mb??? Czyli 20m kabla to wartość twojego zestawu 5.0?
Dużo ludzi przyjmuje że na okablowanie wydaje 10% wartości zakupionego sprzętu.
 

kwasior21

New member
Posiada moze ktos wtyki bananowe Profigold prod700?
Jesli tak to prosze o mala recenzje czy sa cos warte, nie sa zbyt drogie, mozna by bylo sie na nie skusic.

Pozdro.
 

kwasior21

New member
Ze sie tak zapytam. Czy Yamaha 467 ma mozliwosc biampingu? Nie wiem czy dobrze rozumiem to pojecie.Jamo S606 to rozumiem ale czy ampli to obsluzy?

Pozdro.
 

Xisiek

New member
Moje pytanie jest nastepujace, w jakie kable powinienem zainwestowac, aby uslyszec roznice w dzwieku, glownie chodzi mi o tyly, podczas ogladania filmow wydaje mi sie , ze dzwiek czasem sie zlewa.
Na przody chcialem przeznaczyc max 120 zl wraz z wtykami bananowymi, to przykrecanie kabelkow zaczyna mnie dnerwowac powoli, natomiast na tyly jestem w stanie wylozyc 15 zl za metr.Oplaca sie zmieniac okablowanie? Czy roznica w dzwieku jest na prawde slyszalna?
Pozdro.

Istnieje duze prawdopodobienstwo, ze w wypadku kabla za ok 15-20 pln za metr nie uslyszysz wiekszej roznicy wzgledem tego co slyszysz obecnie. Z kabli bardziej rozdzielczych a godnych uwagi na przod - bo tutaj pewnie wystarczy 2x2m warto sprawdzic IMHO Audionove Moonwalk oraz Real Cable BM 250 (oba ok 30-35pln/m).

Co do zlewania sie dzwieku - nie wiadomo na ile masz wyrobiony sluch i jakie oczekiwania wobec dzwieku, pamietaj jednak ze ten zestaw choc wcale nie tani - to jednak entry level a i przy okazji nie mozesz oczekiwac, ze surroundy dadza Ci tyle dzwieku (tak pelnego/detalicznego) jak kolumny frontowe.
 

marecki6

New member
Bez reklam
Ze sie tak zapytam. Czy Yamaha 467 ma mozliwosc biampingu? Nie wiem czy dobrze rozumiem to pojecie.Jamo S606 to rozumiem ale czy ampli to obsluzy?

Pozdro.



niestety nie posiada takiej opcji bo jest to ampli 5.1 a zeby taka opcja byla ampliprzede wszystkim musi obslugiwac system 7.1 aby wolne koncowki mocy mozna bylo wykorzystac do biampingu
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
popieram wybór Attenzio .Kable mają dla tego zestawu duże znaczenie. W tym zestawie prz MA BR 6 to już będzie słychać.
 
Do góry