Przetwarzanie obrazu Samsung

Bart900

New member
Witam

Mam pytanie czy ktoś z obecnych forumowiczów posiadał bądź posiada telewizor Samsung S95b (lub S95C choć wiem że premiera była niedawno) oraz jakiś nowszy Oled od Sony i mógłby napisać kilka słów jak wypada przetwarzanie/skalowanie obrazu niższej treści względem przetwarzania w Sony? Pytam bo jakoś czas temu sprzedałem Sony A95k, z A95k byłem bardzo zadowolony jednak chce przesiąść się na 77 cali i pod uwagę brałem LG G3, Samsung S95C lub czekanie na nowy Sony A95L który ma mieć premiere w wrześniu. LG póki co odpada poprzez problem z trybem color Boosting w trybie gry a telewizora będę używać w 50% procentach do gier a w 50% do filmów. Oglądając recenzje często mówi się że Sony ma zdecydowanie lepsze przetwarzanie obrazu od Samsunga pytanie tylko jak mocno lepsze? Po prostu S95C mogę kupić o około połowę taniej niż będzie kosztować Sony A95L w UK (mieszkam w UK) , z jednej strony jest to duża różnica w cenie z drugiej strony planuje zakup telewizora na co najmniej 3 lata także mogę dopłacić różnice do A95L jeżeli byłoby warto. Pomijam takich rzeczy jak nie podpinanie Samsunga do internetu bo czytałem że w S95B niezle kwiatki były z aktualizacjami ale jestem w stanie przymknąć na to oko. Ewentualnie wie ktoś może jak zapatruje się Samsung w kwesti ewentualnego wypalenia ekranu a gwarancja? Czy obejmuje to? Pisałem do działu obsługi klienta ale raz otrzymalem odpowiedź że gwarancja obejmuje wypalenia a drugi raz otrzymałem odpowiedź że nie obejmuje
 

Bart900

New member
5100£ i 200£ zwrotu gotówki choć ostatnio z kodem było (możliwe że dalej można) kosztował 4375"£ plus 200£ zwrot gotówki. Choć ja mam możliwość kupić S95C za trochę ponad 3000£ tylko nie wiem czy nie zaczekać na A95L (wiem że nie koniecznie A95L będzie wart takiej dopłaty patrząc że wyciekla cena 6000£) plus nie wiem jak Samsung podchodzi do ewentualnego wypalenia ekranu pytałem się ich pracowników i uzyskałem 2 różne odpowiedzi, wiem że wypalenie to rzadkość ale wolałbym nie ryzykować
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Przy dużej ilości grania którą deklarujesz , mogą powstać powidoki.
Interpretacja oceny wczytania się w instrukcję i informacja o szczątkowych obrazach i ich przekraczaniu należy do oceny serwisu. Stąd otrzymałeś różne odpowiedzi o ich interpretacji.
I wszystkie firmy deklarują, że do każdego przypadku podchodzą indywidualnie.
Jeśli chcesz uniknąć powidoków na 100% sprawdź najwyższe modele mini led.
 

Bart900

New member
Rozumiem, o ile nic nie pomyliłem to LG w seri G przynajmniej w UK wymienia bodaj na gwatancji matrycę ale LG niw biorę póki co pod uwagę, możliwe że zaczekam na A95L bo w sklepie w którym planuje go kupić można wykupić dodatkowa gwarancję która obejmuje wypalenie itp a jak wygląda sprawa przetwarzania w Samsungu względem Sony? Dzieki za odpowiedź

Co do Miniled raczej odpada po posiadaniu ostatnio A95K a wcześniej G1 raczej wolałbym zostać przy oledzie a najlepiej qd oledzie :)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Tu masz zdecydowanie rację.
Oled jest Oled. Ale jeśli kto deklaruje ogromne ilości grania godzin dziennie, to jest t "jakaś " alternatywa.
Wczytaj się jedna dobrze w te dodatkowe gwarancje bo tam jest małym drukiem napisane , że wymiana takiej matrycy nie będzie kilkukrotna.
Do tej pory było tylko raz.
 

Bart900

New member
Dzięki na pewno przed wykupieniem przeczytam dokładnie ale to dopiero zapewne przy premierze A95L. Co do grania to gram tylko w weekend heh i to też nie jakoś dużo bo czasu tyle nie ma :) bardziej chodziło że telewizora będę używał w połowie do filmów a w połowie do grania bo pewnie gdybym używał tylko do grania to od razu brałbym s95c jednak w Sony podoba mi się przetwarzanie obrazu (choć Samsunga nie miałem żadnego poza q9fn kilka lat temu)
 

Waldorff

Member
Sony nie posiadam, ale mam S95B. Ogólnie jeśli chodzi o skalowanie i obróbkę sygnału to cały czas utrzymuje się mniej więcej taka kolejność jeśli chodzi o to jak radzą sobie z tym różne firmy: Sony, Samsung, LG i reszta. Sony wydaje się robić najlepszą robotę, ale zaraz za nim pojawia się Samsung, który w niektórych testach stawiany jest na równi z Sony. Druga sprawa to taka, że z kiepskiej jakości źródła ciężko będzie zrobić coś nadzwyczajnego. Na S95B słabe SD jest faktycznie słabe i efekt pogarsza się wraz z przekątną. Z drugiej strony zdarzają się takie sytuacje, że czasem jestem zdziwiony szczegółowością zwykłych kanałów HD. Tylko, że samo logo HD też nic nie znaczy, bo różne stacje mogą interpolować materiały słabej jakości do HD i też to od razu widać. Jeśli ktoś ogląda dużo w FHD to nic nie sprawdzi się tak dobrze jak stare dobre modele tv z matrycą FHD gdzie sygnał wyświetlany był 1:1 bez żadnej interpolacji, ale tak jak pisałem wcześniej nawet takie materiały w dobrej jakości oglądane na S95B pomimo sporego przeskalowanie potrafią zrobić wrażenie. Ja i tak przeważnie trochę podkręcam ostrość i włączam Contrast Enhancer, czym pewnie doprowadziłbym do zawału telewizyjnych purystów. Wolę oglądać żywe kolory, ale nie wylewające się z ekranu, niż katować się żółtym trybem filmowym czy innym trybem filmmaker mode, bo takie było zamierzenie reżysera. Świetnie, że reżyser tak chciał, ale Ja już może mniej. Chociaż ostatnio z ciekawości oglądam na trybie Film, tyle, że z podbitymi kolorami i jeszcze dosypanym Contrast Enhancerem :p , ale ustawionym tak, aby nie powodował "przepaleń" i muszę stwierdzić, że po drobnej korekcie balansu bieli jest całkiem spoko.
 

Bart900

New member
Sony nie posiadam, ale mam S95B. Ogólnie jeśli chodzi o skalowanie i obróbkę sygnału to cały czas utrzymuje się mniej więcej taka kolejność jeśli chodzi o to jak radzą sobie z tym różne firmy: Sony, Samsung, LG i reszta. Sony wydaje się robić najlepszą robotę, ale zaraz za nim pojawia się Samsung, który w niektórych testach stawiany jest na równi z Sony. Druga sprawa to taka, że z kiepskiej jakości źródła ciężko będzie zrobić coś nadzwyczajnego. Na S95B słabe SD jest faktycznie słabe i efekt pogarsza się wraz z przekątną. Z drugiej strony zdarzają się takie sytuacje, że czasem jestem zdziwiony szczegółowością zwykłych kanałów HD. Tylko, że samo logo HD też nic nie znaczy, bo różne stacje mogą interpolować materiały słabej jakości do HD i też to od razu widać. Jeśli ktoś ogląda dużo w FHD to nic nie sprawdzi się tak dobrze jak stare dobre modele tv z matrycą FHD gdzie sygnał wyświetlany był 1:1 bez żadnej interpolacji, ale tak jak pisałem wcześniej nawet takie materiały w dobrej jakości oglądane na S95B pomimo sporego przeskalowanie potrafią zrobić wrażenie. Ja i tak przeważnie trochę podkręcam ostrość i włączam Contrast Enhancer, czym pewnie doprowadziłbym do zawału telewizyjnych purystów. Wolę oglądać żywe kolory, ale nie wylewające się z ekranu, niż katować się żółtym trybem filmowym czy innym trybem filmmaker mode, bo takie było zamierzenie reżysera. Świetnie, że reżyser tak chciał, ale Ja już może mniej. Chociaż ostatnio z ciekawości oglądam na trybie Film, tyle, że z podbitymi kolorami i jeszcze dosypanym Contrast Enhancerem :p , ale ustawionym tak, aby nie powodował "przepaleń" i muszę stwierdzić, że po drobnej korekcie balansu bieli jest całkiem spoko.
Dzięki za info :D wiadomo masz rację z niskiej jakości materiału ciężko coś zrobić choć w sumie ten telewizor będzie tak jak wczensiej A95K czyli strikte granie oraz oglądanie filmów zarówno z streamingu jak netflix itp jak i puszczony film z pen drive i tu właśnie byłem ciekaw jak wypada Samsung przy treści o nizeszj jakości :D bo telewizję cyfrowa mam tylko w salonie a tam wisi stary q9fn a w sypialni nie mam telewizji cyfrowej co będzie tv
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Kwestia kasy,jeśli zakup za miesiąc to świetnie zapowiadają się Oledy G33 .
 

Bart900

New member
Kwestia kasy,jeśli zakup za miesiąc to świetnie zapowiadają się Oledy G33 .
W UK G3 już są jednak o ile na początku brałem je pod uwagę tak obecnie póki co nie, mają problem w trybie gier z nową opcja color Boosting, można to obejść za pomocą przełączenia trybu na inny jednak te i inne mniejsze problemy mnie odsunęły od G3 choć to jest główny powód bo mając A95K przez wyczaiłem się do bardziej nasyconego koloru, choć nie wykluczam że jeżeli też nie kupię S95C to za jaki w czas może kupię G3
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Nasycenie możesz dowolnie sterować kolorami.
G3 w tej nowej promocji zapowiada się jako mocny punkt.
 

Bart900

New member
Ale kolory nie będą takie same jak na qd oled, wiadomo ktoś może powiedzieć że te zaś na qd oled są bardziej "cukierkowe" jednak wolę je, więc może źle to nazwałem jeżeli tak sorki mój błąd :) oglądalem porównanie na YT i nie trafia do mnie G3 szczególnie że ten tryb gry wygląda tak sobie plus kwestie jednolitości panelu ale barsziej to pierwsze.
 

magiks33

Member
i weź pod uwagę że s95b i prawdopodobnie c nie czyta xvid/divix/avi zdarzało się że że mkvtool szedł w ruch :) użytkuję go od 15.02.23 i do dziś stukło mu 1307 godzin :) raz dziad po odświeżaniu pikseli nie chciał dać obrazu wyciągnięcie wtyczki pomogło :(
 

Waldorff

Member
i weź pod uwagę że s95b i prawdopodobnie c nie czyta xvid/divix/avi zdarzało się że że mkvtool szedł w ruch :) użytkuję go od 15.02.23 i do dziś stukło mu 1307 godzin :) raz dziad po odświeżaniu pikseli nie chciał dać obrazu wyciągnięcie wtyczki pomogło :(
Nie trzeba wyciągać wtyczki z kontaktu. Następnym razem spróbuj najpierw kilka razy nacisnąć power na pilocie, albo przytrzymaj ten power kilka sekund i powinno ruszyć. Miałem tak chyba ze 2 razy i obyło się bez wyciągania wtyczki z kontaktu.
 
Do góry