Przesyłanie obrazu dvi >>hdmi 1080p wraz z dzwiękiem do TV

Hoody1333

New member
Witam

Mam pytanie czy jest jakaś opcja aby przesłać z komputera obraz oraz dzwięk? stosując jeden kabel

Mianowicie z komputera obraz wypuszczam dvi a dzwięk albo jack, albo coaxial, (albo optyk- ale tego nie wbiję nigdzie poza amplitunerem więc odpada) chcialbym wbić oba de sygnały do jednego kabla tak aby do telewizora podłaczyć tylko hdmi

Czy jest coś takiego tzn złączka z jednej strony in :dvi oraz (jack lub coaxial) a z drugiej hdmi ?

Nie chcę puszczać osobno ale jak bede musiał to tak zrobię - szukałem na allegro i nic takiego nie widzę....
jak ktoś wie czy coś takiego istnieje to super , lutować nie chcę gniazd ale to pewnie by było możliwe.


Pozdrawiam
 

timbot

New member
Bez reklam
widziałem coś takiego na zagranicznych stronach, kosztowało chyba z 600 funtów, poszukaj w moich postach, bo chyba coś pisałem (przepraszam za wiele chyba, jak coś znajdę to sprecyzuję)

dodano: sam nie mogę w moich postach znaleźć, może ktoś inny to pisał a ja się za wcześnie pochwaliłem :)
w każdym razie:
potaniało, ale to z australi przykład :)
http://cgi.ebay.com.au/ATLONA-DVI-D...VQQcmdZViewItemQQ_trksidZp1638Q2em118Q2el1247

dodano dodano:
znalazlem, 300 dolków :(
http://www.gefen.com/kvm/product.jsp?prod_id=3570
 
Ostatnia edycja:

timbot

New member
Bez reklam
Hoody1333 napisał:
Witam
....
Nie chcę puszczać osobno ale jak bede musiał to tak zrobię - szukałem na allegro i nic takiego nie widzę....
jak ktoś wie czy coś takiego istnieje to super , lutować nie chcę gniazd ale to pewnie by było możliwe.
....

lutowanie gniaz nie pomoże, to musi być aktywny mixer, pasywnie można jedynie dvi<->hdmi obraz, niestety z dzwiekiem tak sie nie da
 

koven

New member
To już chyba taniej wyjdzie wymiana karty graficznej. Coś na nowych układach od AMD ATI, gdzie dźwięk masz na karcie zintegrowany, albo jakiś Geforce - z tego co pamiętam to spora ilość produktów Gainwarda posiada możliwoś podpięcia karty dźwiękowej po spdif do karty graficznej i puszczenia sygnału po HDMI (np. moja 8800GT GS ma taki bajer i z niego korzystam)
 

Hoody1333

New member
koven napisał:
To już chyba taniej wyjdzie wymiana karty graficznej. Coś na nowych układach od AMD ATI, gdzie dźwięk masz na karcie zintegrowany, albo jakiś Geforce - z tego co pamiętam to spora ilość produktów Gainwarda posiada możliwoś podpięcia karty dźwiękowej po spdif do karty graficznej i puszczenia sygnału po HDMI (np. moja 8800GT GS ma taki bajer i z niego korzystam)

Kupiłem hdmi >> dvi 10m jakiś ekranowany z filtrami(150zetawiecej nie ma sensu ) do tego 10m coaxiala i pusciłem osobno - hdmi wbiłem do kuro a coaxiala do ampitunera zeby wrazie potrzeby dekodował dolby digitala i inne, w moim 8800gtx sprzed 2 lat mam 2 dvi zrobiłem clona obrazów tyle ze obcina( kawałek góry i dołu ale i tak filmy mieszczą sie całe) , bo na monitorze mam 1920x1200 a tv 1920x1080 ale chodzi fajnie obraz jest super nie widzę różnic pomiędzy blu a z kompa oczywiscie filmy w .ts .mks czy avi 1080p.


Dzięki za pomoc
 
Do góry