Przesył sygnału na stand-by

evenement44

New member
A więc ONKYO 607 i wyżej a 507? A co z Denonami oraz Yamahą i Harman`ami proszę o opinie użytkowników
Chodzi mi o takie połączenie:
DVD (Blu-ray, Tuner HD)-->HDMI-->AMPLITUNER-->HDMI-->TV
wyłączamy Amplituner pozostawiamy na stand-by i pytanie czy amplituner w stand-by przepuści sygnał z DVD lub innych urządzeń do TV?
 

bankrootghost

New member
w Onkyo 507 nie działa przy stand-by. Ampli musi być włączony.
Mam spore wątpliwości do opinii któregoś z kolegów, że 607 to potrafi.
Biorąc pod uwagę, że ten ampli ma skaler, jakim cudem skaluje przy stand-by ????
 

gatar

Active member
Bez reklam
Witam.
607 testowałem przez kilka godzin (mam HK255) i działało.
Skalowanie ... nie wiem. Sądzę, że nie skaluje w stand-by.
Pozwolę sobie zacytować co mi napisał Blackninja:
"Chodzi Ci pewnie o tryb przepuszczania obrazu po hdmi do tv w trybie standby.
AVR255 brak takiego trybu
TX-SR607 pewnie wciąga waty ale organoleptycznie sprawdzałem TX-SR506 i TX-SR507 wciągały po 71watt tyle pokazywał miernik ale do tego dochodzi przesunięcie fazowe więc pewnie trochę mniej.
AVR1910 ma taki tryb ale nie sprawdzałęm poboru.
RXV765 ma taki tryb i pobiera najmniej ze wszystkich 0,71watt, producent podaje 1-3watty."
 

bankrootghost

New member
Jak to testowałeś ?

Przecież to jest fizycznie niemożliwe.
Jaki sygnał przełącza wejścia?
Skąd zasilanie do przełączania ?
Jaki wreszcie jest sens takiego działania amplitunera ????

Osobiście uważam, że AV ZAWSZE musi być włączony, w trybie "nie pozostawiania sygnału audio na AV nie pracują końcówki, zatem pobór prądu powinien być zasadniczo mniejszy ni z w czasie normalnej pracy.
Oczywiście mogę sięmylić, nie jestem ekspertem od AV.
 

msstefan

New member
607 przekazuje na 100%.
Tylko trzeba zostawić ja na ustawioną np. na HDMI1 i potem wyłaczyć.
Poboru nie sprawdzałem. Zmiana wyjścia wymaga włączenia ampi, wyboru HDMI i ponownego wyłączenia.
 

msstefan

New member
Świeci się czerwony LED.
Żadnych ustawień to nie wymagało.

Opiszę jak to wygladą - ogladam N'ke (HDMI1), amplituner włączony, kino gra, dzwięk z TV wyciszony (p50s10e). Wyłączam ampli 607 pilotem. Przechodzi on w stanby, dzwięk przełacza się na TV, obraz po 2-3 sek. wskakuje. W tym momencie nie ma opcji zmiany zródła (na szytwno jest HDMI1, zmiana wymaga włączenia ampli).
 

BruenorBH

Member
u mnie nie działa. Czy poza tym ustawia się coś w parametrach ampa ?

Onkyo 507 działa identycznie. Przekazuje (A+V) po ostatnio używanym porcie. Mam, używam, działa - sam się zdziwiłem bo w instrukcji nic o tym nie ma. Przy jakimś ustawieniu - już nie pamiętam którym - ampli sam się wzbudza po włączeniu źródła.

Prosty test. Włącz źródło normalnie przez ampli a następnie wyłącz ampli. A V z tv zniknie na kilka sek. i pojawi się ponownie.
 

bankrootghost

New member
Onkyo 507 działa identycznie. Przekazuje (A+V) po ostatnio używanym porcie. Mam, używam, działa - sam się zdziwiłem bo w instrukcji nic o tym nie ma. Przy jakimś ustawieniu - już nie pamiętam którym - ampli sam się wzbudza po włączeniu źródła.

Prosty test. Włącz źródło normalnie przez ampli a następnie wyłącz ampli. A V z tv zniknie na kilka sek. i pojawi się ponownie.

robię tak jak opisałeś i nie działa ....
Top bardzo ciekawe.
Może jednak podpowiesz to "przy jakimś ustawieniu" ?
 

adamlee

New member
Świeci się czerwony LED.
Żadnych ustawień to nie wymagało.

Opiszę jak to wygladą - ogladam N'ke (HDMI1), amplituner włączony, kino gra, dzwięk z TV wyciszony (p50s10e). Wyłączam ampli 607 pilotem. Przechodzi on w stanby, dzwięk przełacza się na TV, obraz po 2-3 sek. wskakuje. W tym momencie nie ma opcji zmiany zródła (na szytwno jest HDMI1, zmiana wymaga włączenia ampli).
mam dokładnie tak samo
 
Do góry