Przesył sygnału audio bez przewodów

gecco

New member
Witam,

Potrzebuje przeslac sygnal 1 glosnika surround bez przewodow. Niestety rozklad mojego "salonu" nie pozwala na latwe przeprowadzenie kabla(kucie scian odpada, do listw maskujacych mam awersje).

Czy istnieje jakies urzadzenie ktore mi na to pozwoli? Czego szukac?
 

pejotpe

New member
Bez reklam
Istnieje, chociaż osobiście bym nie polecał. W cenie przeciętnego przewodu, jaki jest potrzebny do podłączenia kolumn satelitarnych można kupić coś takiego: http://www.dekoderki.pl/Bezprzewodowy_Transmiter_Audio_Video_MAXIMUM-13.html

Nie jest to pewnie najtańsza opcja (widziałem tańsze) - szukaj jak w tytule: "bezprzewodowy transmiter av" (Philips lub Vivanco). Pracują na 2,4Gh (i w okolicach) także trzeba dobrze dobrać kanały, by nie gryzło się z WiFi.
 

gecco

New member
hmm nie jest to do konca to co potrzebuje. pozwolilem sobie przygotowac maly schemat salonu, co prawda nie jest dokladny w 100% ale mysle ze oddaje sedno sprawy

gecco. fc. pl/schemat.png
(prosze usunac spacje - niestety dopoki nie napisze 5 postow nie moge dac normalnego linka, glupie ograniczenie)

jak widac nie ma problemu z podlaczeniem kablami glosnikow 1,2,3 ale dostep do glosnika 4 jest ograniczony(z jednej strony para dzwi, z drugiej kuchnia).

dlatego szukam czegos co mi przesle audio do jednego glosnika. nie potrzebuje przesylu audio/video, obslugi pilota itd

dodam ze kable glosnikow sa na "zaciski", a transmitery ktore znalazlem na chincze

posiadam zestaw panasonica sc-pt850.
 

pejotpe

New member
Bez reklam
Ile jesteś w stanie wydać?
To czego potrzebujesz to aktywny głośnik, czyli wzmacniacz + głośniczek z KD. O ile mi wiadomo, to wszystkie głośniki w tym Panasoniku są pasywne, co mocno komplikuje sprawę.
Poza tym, jak chcesz zasilić pozostałą kolumnę (musi być aktywna: wzmacniacz z zasilaczem powinny być podłączone do prądu, ew. pozostają niewygodne baterie). Oczywiście odbiornik również skądś musi czerpać energię.

Najlepszym rozwiązaniem i tak zostaje ukrycie przewodu w korytku
 

gecco

New member
szczerze, to im mniej tym lepiej ale bez przesady, nie kosztem znacznej utraty jakosci.

jezeli chodzi o zasilanie to o tyle nie ma problemu, ze w poblizu planowanego glosnika jest gniazdko.

ps. zaczynam sie zastanawiac czy nie poprowadzic kabla za szafkami w kuchni (+10/15m kabla ekstra)...

nad rowkiem do kabla pomysle ale jak bede robic remont. niestety jak wykanczalem mieszkanie to o kinie domowym nie myslalem ;)
 
Do góry