Przesył fullHD .mkv po wifi

Lwiecz01

New member
Panowie,

czy przy przesyłaniu takich plików z dysku HDD do Plazmy po interfejsie WiFi mzna liczyć zawsze na płynny obraz, czy się tnie ?
Pytam, bo idealnym rozwiązaniem byłoby dla mnie mieć dysk z filmami podłączony bezpośrednio do komputera, a nie do telewizora...
 

cactusek

New member
Bez reklam
Zawsze lepiej użyć kabla, nie masz możliwości pociągniecia go w listwach podłogowych czy tam za meblami ? Xtreamer zwykle nie tnie po wifi ale przy materiale 1080p pewnie zdarzają sie pojedyncze zwisy obrazu lub dzwieku. Nie napisałes jaki masz sprzęt. Wiekszośc plazm tnie nawet bezposrednio z USB przy odczycie mkv.
 

gringoo_zg

New member
a czy materiał bluray jako obraz .iso na dysku sieciowym będzie się ciął gdy odtwarzacz sieciowy będzie z niego korzystał przez fast ethernet (100Mb/s) ?
 

pejotpe

New member
Bez reklam
Jeśli wifi to wersja n, to powinno wystarczyć. Sam dźwięk DTS HD MA ma górne ograniczenie na poziomie 24-26Mbps, do tego oczywiście należy doliczyć obraz i wifi g ma dużą szansę na przycięcia przy dobrych wersjach BD (teoretycznie 54Mbps, praktycznie coś koło 27Mbps).
 

gringoo_zg

New member
Jeśli wifi to wersja n, to powinno wystarczyć. Sam dźwięk DTS HD MA ma górne ograniczenie na poziomie 24-26Mbps, do tego oczywiście należy doliczyć obraz i wifi g ma dużą szansę na przycięcia przy dobrych wersjach BD (teoretycznie 54Mbps, praktycznie coś koło 27Mbps).

A obraz w hd ile potrzebuje?
 

piotrflo

New member
Ja probowalem po WiFi i czesc sie ciela czesc nie. Walczylem z tym ile moglem bo sadzilem, ze te przyciecia i opoznienia to wina softu. W koncu podlaczylem bezposrednio dysk do lapka po USB, a ten po HDMI do TV i teraz idzie wszystko plynnie. Zero problemow. Osobiscie takiej opcji tzn WiFi nie polecam. Jednak bezposrednie polaczenie bedzie zdecydowanie najlepsze.
 

gringoo_zg

New member
Jednak bezposrednie polaczenie bedzie zdecydowanie najlepsze.

Czyli obraz + dźwięk wymaga ok 60Mbps. Fastethernet to 100Mbps a wifi n to tak różnie :). Chcę zakupić odtwarzacz sieciowy ale większość ma włąśnie katrę 100Mbps i tak myślę czy to spokojnie starczy. Są też odtwarzacze z gigalanem ale jest ich mniej i są drorzsze. Jak uważacie czy odtwarzacz sieciowy i fastethernet starczy do płynnego oglądania w hd?
 

MMrozo

New member
Tak faktycznie to maksymalnie 54Mb/s więc tyle co teoretycznie wifi g a wiadomo, że maksymalnych parametrów nie osiągnie. Jeśli chodzi o wifi n to teoretycznie 100Mb/s (podają tez 600Mb/s) więc tyle co kabelek. Mam podłączone ps3 po kablu i 1080p czasami potrafi się przyciąć w przypadku wielu ruchomych elementów, a na netbook'u Eee'PC Asusa śmiga bez problemu na wifi n.
 
Do góry