Przestrzegam przed zakupem uchwytu Arkas LPP365T CZ.

F

Froster

Guest
Kupiłem w/w uchwyt z montażem do 65cx3.
Masakra. Nie dość ma spore luzy na mocowaniu (śruba od dołu dokręcona na maxa, a mogę sobie o kilka milimetrów podnosić i opuszczać cały telewizor), to w dodatku cała konstrukcja wygięła się o 1cm pod ciężarem telwizora (waży 24kg).
Nie kupijcie tego złomu.
Zdjęcie poniżej.
GtsAeqE


12ad49245c46.jpg.html

https://naforum.zapodaj.net/12ad49245c46.jpg.html
 
Ostatnia edycja:
F

Froster

Guest
198 zl w MM.

Zastanawiam się czy ekipa z MM nie założyła mi wieszka do góry nogami do ściany, chociaż na tym gó..nie nie ma żadnych strzałek, więc wygląda jakby odgięcie blachy przy śrubach nie było zamysłem konstrukcyjnym, tylko zwykłą fuszerką... ale mogę się mylić... ktoś miał do czynienia z produktami Arkas??
 
F

Froster

Guest
Czy to może być wada konstrukcyjna (blacha się wygięła), czy zamysł projektanta?

https://naforum.zapodaj.net/511f273c759b.jpg.html


To nieco przekrzywia konstrukcję ku dołowi, czy montaż odwrotny do ściany wyginał by oleda w drugą (porządaną) stronę.... tyle że nie wiem, czy taki był zamysł producenta, czy po prostu blacha za słaba i się wygięła?
 
F

Froster

Guest
Zobaczymy. Ekipa montażowa ma być ponownie jeszcze dzisiaj. Instrukcja jest skopana, bo tylko w jednym miejsu jest zdjęcie uchwytu ze strzałką w górę, która wg instrukcji powinna być także na stelażu, ale stelaż nic takiego nie posiada. Co więcej instrukcja i opakowanie pokazuje "prawie" identyczny stelaż, ale w rzeczywistości to co w środku jakościowo odbiega nieco od tego co na opakowaniu. Nie dość, że nie ma wygrawerowanej (lub wyciętej) strzałki na stelażu, pokazującej kierunek montażu do ściany, to nawet śruby mocujące różnią się między tym co na zdjęciu, a co w rzeczywistości ( bardziej ordynarne ;-) ).
Ewidentnie w tej konstrukcji nie jest wszystko jedno jak to się do ściany przymocuje. Nawet w miejscu łączenia z szynami jest niewielkie wygięcie blachy , powodujące zwiększenie nachylenia. Ten stelaż ma regulowany kąt nachylenia, ale w ten sposób, że można mieć albo pochylony w dół (jakby ktoś chciał podwiesić pod sufitem jak w barze), albo prosto. Tak więc jak się źle zamontuje do ściany to nawet w pozycji 0, mamy niezły przechył, ale jak odwrotnie, to można sobie doregulować do pionu.

Czekam na ekipę z MM i dam wam znać.
 
F

Froster

Guest
Przyjechali, odwrócili i tak samo. Wieszak (na papierze do 40kg) wygiął się pod ciężarem oleda 24kg..... tandeta.
Zdjęli, założyli wieszkak hama za 308zł, konstrukcyjnie identyczny z tym badziewiem, powiesili i żadnych problemów.
Tak więc ten złom odwożę do sklepu MM. Nie wiem tylko czy z rękojmi czy po prostu zwrot (brakuje tylko kołków, zostały w ścianie).
 

dmk84

New member
Trafil sie jakis lipny gdzie do stali domieszali chyba plasteliny!
Mam wieszak o podobnej konstrukcji do 65cali i tv wisi stabilnie. Ze zdjecia tego pierwszego widac ze chyba i gorna czesc podstawy od sciany odlazla?! Niby konstrukcja symetryczna i teoretycznie bez roznicy ktora krawedzia do gory ale jest taka chyba niepisana zasada ze sruby powinny byc dawane od gory zeby ewentualnie nie wypadly gdyby doszlo do obluzowania i spadniecia nakretki?!
 
F

Froster

Guest
Montowała ekipa z MM. Od ściany nic nie odstawało. Dopiero po zawieszeniu 65cx3 (24kg) lekko ugięły się ramiona, ale to wystarczyło, by oled nie złapał pionu.
Ekipa spisała protokół i pojechała.
Przyjechali po kilku dniach, by na moją prośbę spróbować obrócić wieszak. Nic to nie dało. Ramiona ponownie sie ugięły. Ekipa montażowa z MM nawet podłożyła ekstra kilka załączonych, gumowych podkładek pod dolne śruby na szynach przy telewizorze, ale pomogło minimalnie.

Na szczęście wcześniej pojechałem do MM opierniczyć obsługę, że sprzedaje śmieciowe ramy, nadające się jedynie na zawieszenie obrazów, lub co najwyżej monitorów komputerowych. Od razu kupiłem inną ramę (identyczny typ konstrukcyjny z odchylanymi ramionami), ale tym razem produkcji Hama za 308 złotych, więc też z tych tańszych.

Absolutnie nic się nie wygięło. Wszystko wisi tak jak powinno.

Ps.MM przyjął ode mnie ten pierwszy złom. Chociaż brakowało kołków. Nawet nie sprawdzali, czy wszystko jest. Jeszcze mnie przeprosili, że musiałem 3 razy do nich jeździć. Dlatego wolę u nich kupowac, bo nie robią problemów ze zwrotem.
Okazało się, że w tym tygodniu byłem drugim, który zwracał to metalowe dzieło sztuki.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Dobór uchwytu prawidłowego dwuramiennego przy cięższym telewizorze jak widać ma duże znaczenie aby zaoszczędzić , czasu, zdrowia i kasy.
Dobrze dobrać prawidłowo i z wagą , równością i funkcjonalnością.
I Najlepiej sprawdzony !
 
Do góry