Przeskakuje klatka co kilka sekund...

Jussi

New member
Bez reklam
Witam.

Mam pytanie o wasze odczucia wizualne podczas ogladania na konsoli filmow z krazkow Blu-ray. Otoz zauwazam iz co kilka sekund, mniej wiecej 10 przeskakuje jakby klatka. Mam dosc wrazliwy wzrok dlatego troche mnie to niepokoi, inne osoby ktore o to pytalem w domu nie zauwazyly tego lub widzialy raz lub dwa razy. Najbardziej widoczne jest to przy szybkiej scenie w filmie.

Czy ktos zauwazyl cos takiego na swojej konsoli?

Sprzet jak w podpisie, sprawdzalem na kilku kablach hdmi -> bez roznicy.

:hmm::hmm::hmm::hmm::hmm::hmm::hmm::hmm::hmm::hmm::hmm::hmm:
 

beamer

Banned
Nie mam takiego objawu i na pewno nie powinien mieć miejsca, chyba że masz uszkodzony czytnik BD albo porysowane płyty BD.
 

Jussi

New member
Bez reklam
Jest to moja subiektywna ocena? Nie zawsze to widac, zdarza sie raz na okolo 10 sekund, czasem na wiecej, zalezy od sceny. Czy moge z czyms takim uderzyc na gwarancje? No i najwazniejsze czy jest to wina konsoli czy moze telewizora?

Jesli ktos zauwaza taki efekt u siebie piszcie prosze.:niewiem:

ps. natknalem sie na watek http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=20295 gdzie skarzono sie na ten sam efekt, ze to wina filmow w systemie 24p?
 
Ostatnia edycja:

Jussi

New member
Bez reklam
Gdy wlaczam film, ustawienia w konsoli 24p sa ON, to info na telewizorze pokazuje normalnie 1920x1080p 24hz, poza tym w specyfikacji w internecie jest napisane "Stopa kontrastu 50.000:1 100Hz 24p Real Movie Funkcja Movie Plus..." takze raczej tak :) Drążywszy ten temat po wylaczeniu funkcji 24p w konsoli juddering znika (przy tych kilku testach ktore wykonalem). Oczywiscie tak jak pisalem nie jest to wielkie halo, bo naprawde tylko czasem rzuci sie w oczy, jednak interesuje mnie czy jest to tylko moje odczucie lub co gorsza wina mojej konsoli...
 

BoDeX

New member
Masta_J napisał:
To nie jest wina konsoli, to wina twórcy tego cudownego trybu 24p ;)


Tryb 24p jest OK , ale pod warunkiem, że Twój TV odświeża obraz
z jej krotnością ( 48, 72 , 96 , 120 Hz ) To, że "akceptuje" 24p , nie
musi oznaczać, że poprawnie to wyświetli - gubi klatki , gdyż 60Hz (nominał matrycy) jest paskudnie podzielne przez 24 !

JASNE ? :)
 

BoDeX

New member
Masta_J napisał:
Nie jasne.
Mój TV tak niby robi jak piszesz a czasami judder występuje.

NIBY robi wielką różnicę ... podaj model , bo zapewne masz tylko
protezę akceptującą 24p a i tak "mrugającą" po swojemu ... to tam
gubione są "zbyteczne" informacje.
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Obsługująca jednak tak jak pisałeś tryb 24p i odświeżająca obraz 72 Hz.
Dlatego napisałem, że nie jest to takie jasne.

Pozdrawiam,
 

bluray

Banned
[1]
Opisany objaw to nie jest juddering.
[2]
Wygląda to na niestabilną pracę buforowania.

Weż playera i idź do kogoś.
Opisz czy też tak jest.
Albo podmień konsolę.
 

Jussi

New member
Bez reklam
Jednak Bluray nie masz racji. To wina trybu 24p. Sprawdzilem na drugiej konsoli u siebie, wzialem tez konsole do drugiego pokoju tam mam 42" Aquosa Panasa i tam ten efekt nie wystepuje. Takze widac ze A656 ma problem z odbiorem sygnalu podawanego przez PS3 w trybie 24p, mozna to oczywiscie wylaczyc w konsoli i problem ustepuje. Pogorszenia jakosci nie widze, wiec w ogole zastanawiam sie nad sensem wprowadzenia w zycie tego systemu... :hmm:
 

SierzantHarris

New member
Bez reklam
BoDeX napisał:
NIBY robi wielką różnicę ... podaj model , bo zapewne masz tylko
protezę akceptującą 24p a i tak "mrugającą" po swojemu ... to tam
gubione są "zbyteczne" informacje.
A co powiesz kolego specu na to: odświeżanie 50hz, film 24kl pogoniony przez reclocka w kompie do 25kl a w filmie nadal jest judder...i to wszystko dzieje się na kilku różnych telewizorach, różnych firm? Albo film w 30klatkach i 60hz w tv (kilku różnych) a judder choć mniejszy to nadal aż nadto widoczny... Wniosek taki że jeśli wiesz coś tylko z teorii to nie powinieneś wypowiadać się na ten temat tak zdecydowanym i sarkastycznym tonem drwiąc do tego z wypaśnego moim zdaniem kuraka kolegi masta . 24 czy 30 klatek to zwyczajnie za mało by wyświetlić płynny obraz. Co do opisanego objawu czyli przeskakiwania filmu co kilka sekund - to nie jest judder.
 
Ostatnia edycja:
Do góry