Przesiadka z samsunga UE60KS7000

DiabLen

New member
Witam

Od 3 lat posiadam ks7000 w 60 calach. Od paru dni chodzi mi po głowie chęć kupienia nowego tv. Czy jestem niezadowolony z obecnego? nie, spełnia moje wymagania? tak. A więc dlaczego nowy? - chodzi o rozmiar oczywiście. Po zastanowieniu się, to jest jedyna przyczyna chęci zmiany.

Nie jestem żadnym wideofilem (jest toś takiego?), tv oglądam w sumie rzadko, czasami podłącze ps4 pro, lubię za to oglądać zrobione przeze mnie zdjęcia (lustro) i nakręcone filmy (fhd, 4k) - typowo turystyka itp. itd.

Odległość oglądania :3 - 4 metry. Kupić chce 75". Budżet do 8000zł (nie widzę sensu wydawać więcej na tv przy moim korzystaniu)

Moje typy:

Samsung QLED QE75Q60RAT -7700zł

Philips 75PUS7354/12 6600zł

Proszę o wszelkie wasze uwagi, porady etc.
Mimo, że nie jestem w tej dziedzinie jakimś ekspertem, coś podskórnie czuję, że zamiana ta, to będzie taki trochę jakościowy regres (tu szczególnie liczę na wasze uwagi). Ale tak jak wspomniałem - liczy się rozmiar.

W philips'ie ciekawi mnie trochę ambilight - powiedzcie mi - to taki typowy bajer co włącza się go tylko przez pierwsze dni a potem o nim zapomina? czy też to jest dodatek warty uwagi? Jeśli tak, to dlaczego tylko philips to stosuje?

Z góry dziękuje za odpowiedzi.
 
Ostatnia edycja:

DiabLen

New member
Witam ponownie. Poszperałem trochę po necie tu i tam, i wychodzi na to że, rzeczywiście trzeba będzie się pogodzić z przejściem na jakościowo gorszy produkt. Teraz gorąca prośba do was: Jesteście w stanie powiedzieć mi czy dla typowego amatora różnica ta będzie bardzo zauważalna?

ps.
Tak typowo ankietowo: z tych dwóch który byście brali?
 

Ataszek

Active member
Bez reklam
Ambi to nie tani bajer a genialny (dla mnie i nie tylko) gadżet - trudno mi sobie wyobrazić kolejny TV bez ambilight - znajdą się też jego przeciwnicy na pewno ale znam wielu którzy nie cierpią Philipsa ale z chęcią widzieliby ambi w innych markach (niedługo może stanie się to faktem)
Sumując z tych 2 na pewno Samsung jest lepszy ale i wymaga dopłaty.
W tej kwocie coś się jeszcze może znajdzie ...
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Wybrałbym Philipsa. ale cena bardzo dziwna.
https://www.ceneo.pl/83082846
DO 8 tyś zł lepszym rozwiązaniem jest Philips 75PUS8303.

Ambilight spełnia kilka rzeczy:
- ochronę dla wzroku
- optyczne pogłębienie czerni
- inny wymiar odbierania obrazu
- powiększenie optyczne wielkości telewizora.

Mam w domu, dla mnie super sprawa.
 

DiabLen

New member
Taka cena jest teraz zarówno w euro jak i media m. (dokładnie 6584zł) , dlatego na niego zwróciłem uwagę, potem pomyślałem czemu nie ambilight.

Tylko ciągle nie daje mi spokoju to ile stracę na jakości przy tych dwóch modelach w porównaniu do ks7000, chyba że dla typowego "amatora oglądacza" nie będzie to jakiś wielki szok. Spotkałem się już z opinią, że aby otrzymać podobną jakość to musiałbym kupić jakieś QE75Q85R lub KD-75XG9505 a to już są ceny ponad 12k a tyle choć mogę, po prostu nie chcę dać za tv.

ps. jako użytkownik ambilight powiedz mi proszę jaka jest optymalna odległość tv od ściany dla uzyskania najlepszego efektu?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ambilight masz na pokazach od 5 cm do 15 cm i jest super.
Ja mam uchwyt regulowany, więc minimum to 8 cm. I jest świetnie.
Podobnie jest gdy stoi na nóżkach.
AMbilight masz przecież w pełni regulowany.

Nie prawda.
Nowe modele i różnica technologii kilku lat daje lepszą jakość również w modelach, które omawiamy.
 
Do góry